За или против курсовете за бременни..?

  • 3 486
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 873
аз посещавах курса на списание 9 месеца и съм доволна-освен,че получаваш актуална информация,се запознаваш и с други мами,споделяте си,зареждаш се с положителни емоции.единственото нещо,което беше объркващо,бяха темите за храненето на бебето и за захранването-колкото специалисти,толкова и мнения.та затова не бива да се счита,че на тези курсове се дават рецепти за отглеждане на деца,а по-скоро препоръки.аз се чувствах по-уверена след този курс.освен това там се мотивирах ЗА естетвено раждане и ЗА кърменето Peace

# 61
  • Мнения: 4 447
Да, и то голяма. Като не си ходил после си личи.

Говорих, ли говорих на една приятелка да идат с таткото на такива курсове за бъдещи майки и татковци. Тя, гордо заяви: "Мама ще покаже" Crossing Arms. После се чудеше защо пъпчето на бебето се възпали на 5-тия ден и го водиха на хирург, защо му излизат пъпки нон-стоп, и защо на 25-тия ден се разболя.

За мен 60% от проблемите бяха спестени благодарение на лекции и тези курсове!  Peace

И таткото беше на ВСИЧКИ лекции, държа да подчертая. Wink

Последна редакция: чт, 11 окт 2007, 14:40 от анче_мамче

# 62
  • София
  • Мнения: 5 079
По принцип съм ЗА, защото ми се струва, че създават интересни и трайни познанства с други бременни, а и все нещо полезно може да се научи. Лично аз не съм посещавала обаче... Rolling Eyes

# 63
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
аз съм ЗА , ходих на курсове за родители т.е. за бременни (мЪжо също присъства 1 път) и определено тоя курс ми бе полезен  Peace

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Много полезни ... А да се научиш как да дишаш и как да напъваш по време на раждането е изключително полезно ... А такива забележки от рода "абе, и без курс пак ще родиш" са израз на ниска култура и нежелание да се усъвършенстваш като човек и личност. Оставям ги без коментар.

Напълно съм съгласна с горното изказване!  Peace

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз съм против,дори ми се струва доста смешно съдя по предавания които съм гледала.Особено дишането по време на контракция,то в този момент всичко научено отива по дяволите и си дишаш както ти дойде Peace

Нищо смешно няма, повярвай ми!
Правилното дишане по време на раждане не е нещо невъзможно, от личен опит ти го казвам! И много помага и обезболява!
Именно на курс за бъдещи родители се упражнявах предварително как да дишам в предродилна и в родилна зала...  Peace
Докато раждах, направих проба за кратко. Спрях да дишам правилно... и о ужас! толкова повече започна да ме болиии...
Върнах се към правилното дишане - болката осезаемо намаля! Аз раждах без упойка, без обезболяващи /имам алергии/!

# 66
  • София
  • Мнения: 1 941
Мисля, че ако имаш интернет, посещаването им става безсмислено. Май по-скоро се ходи, заради срещата между много бременни. Peace

# 67
  • Мнения: 4 406
Мисля, че ако имаш интернет, посещаването им става безсмислено. Май по-скоро се ходи, заради срещата между много бременни. Peace
аха, особено много помага  Laughing форума  Laughing

# 68
  • Мнения: 24 467
 Laughing Не, че имам нещо против форума, както и против всеки друг такъв, но за мен информацията за важните неща се взема от специалисти. За здравни проблеми и хранене никога не бих се осланяла на мнения на неспециалисти. Бременността, раждането и отглеждането на бебетата е нещо важно за мен и предпочитам да контактувам с професионалисти на такива теми.
Естествено, тук мога да обсъждам, да събирам мнения и чужд опит, идеи, но решенията за важните неща винаги вземам след консултация със специалисти.

# 69
  • Мнения: 4 406
а на курсовете за бременни едва ли може да се засягат и обсъждат конкретни случаи- по- скоро, както се каза по- долу, са обмяна на информация и допълване на знания- с това са много полезни!
естествено е проблеми и притеснения да се изясняват с лекар- специалист, който следи бременността и е наясно със състоянието на бременната.

# 70
  • Мнения: 175
Аз съм за. Ходих на курсовете на списание "9 месеца" и научих страшно много неща от там, а и се запознах с други бъдещи майки, с някои от които и сега поддържам връзка.

# 71
  • Мнения: 20
Здравейте мили дами! Simple Smile

Може ли някоя от Вас да ми даде информация за тези курсове на 9 месеца, има ли такива във Варна, плащат ли се?
Бих искала да посетя един два пъти ей така за самата комуникация. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 159
Мисля, че ако имаш интернет, посещаването им става безсмислено. Май по-скоро се ходи, заради срещата между много бременни. Peace
аха, особено много помага  Laughing форума  Laughing
Peace

# 73
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 996
С 5 ръце съм "за"!

# 74
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 996
Здравейте мили дами! Simple Smile

Може ли някоя от Вас да ми даде информация за тези курсове на 9 месеца, има ли такива във Варна, плащат ли се?
Бих искала да посетя един два пъти ей така за самата комуникация. Simple Smile


Kot , ето:
http://www.9m-bg.com/display.php?page=scool

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт