За или против курсовете за бременни..?

  • 3 478
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 107
ходих на курсове през първата си бременост.Много съм доволна, вси4ки лекции ми бяха страшно интересни, разгледах вси4ки родилни домове в Пловдив и контактуваш с други бременни-обменяте, опит информация и ценни съвети.Втората бременост не ходих на курс, а 4етях вси4ко в този прекрасен форум

# 76
  • Мнения: 231
Посещавала съм курсовете на списание 9 месеца и научих няколко полезни неща. Мисля, че са полезни.

# 77
  • Мнения: 1 098
Аз съм абсолютно "ЗА", учат се много неща, срещаш се с хора с твоите интереси и изобщо- настройваш се за бременността Peace

# 78
  • Мнения: 415
Гласувах да, но на платени не съм ходила.
Всъщност ходих само на 1 лекция на 9 месеца (за и против секциото по желание на проф. Стамболов) и на една в болницата Тина Киркова. Беше ми много интересно и забавно. Съжалявам че не можах да отида и на лекцията за кърменето.
Иначе от твоите не бих отишла на този с гимнастика за бременни и пр. но другия с лекциите звучи интересен.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 967
Не съм ходила, но ако имах време и възможност щях да ходя.

# 80
  • Мнения: 94
Ходих ,много ми хареса.Препоръчах и на няколко мои познати ите ходят с удоволствие. Ако пак забременея -там съм  Laughing

# 81
  • Мнения: 1 479
Научих се да си гледам децата и без курсове.Прочетох разни книги и така.

# 82
  • Мнения: 29
"Би следвало да гласуват само майки, които са посещавали такива курсове. Иначе е все едно да гласувате за или против за нещо, от което нямате реална представа, а съдите само по фантазия."
Това беше най-умният коментар по темата  Peace
Аз посещавам курсове за бъдещи родители. Бях готова да дам пари,
но намерих безплатни такива, и научашам много неща, които и майка ми
не знаеше. Така че съм твърдо ЗА. По форумите могат да се прочетат много неща,
но няма гаранция за истинността им.

# 83
  • Мнения: 814
Въпреки, че гласуването е приключило - аз съм ЗА. Аз ходех на гимнастика и за накрая за кратко на йога (което не излизаше скъпо), но ме поддържаше в много добър тонус. Понякога посещавах и лекции, по теми които считах за интересни. Определено нито парите ми бяха в излишък, нито свободното време, но това много помага, за да не се "разкапе" човек (а и е полезно).
Спортуването в този период, обаче, много зависи от здравословното състояние, както и от самия център за родители, който предлага услугата. 

# 84
  • Мнения: 1 371
Не съм ходила. Не ми се занимаваше.  Embarassed
Но мисля, като цяло, че са полезни. Предполага се, че се научават много нови работи.

# 85
  • Мнения: 4 451
Със сигурност са полезни. При първата бременност имах огромно желание да ги посещавам, но много пътувах и не успях. В последствие родих със секцио, но другите теми със сигурност щяха да ми са от полза.

# 86
  • Мнения: 3 066
zdravei!
Az ste rajdam v   Plovdiv v klinika Selena, no ponastoistem jiveem prez poslednite 9 godini v London.Tezi kursove si struvat tsenata i sa ot neveroiatna neobhodimost .te popalvat lipsvastite nestitsa.primer da Vi dam. az imam nad 12 knigi za planiraneto na bremennostta i samata neia , kak proti4a, kakvo da se o4akva, kakvi pregledi,koga i t. n., no moiata nai-dobra priatelka rodi v sastata klinika , koiato se vodi i e nai0dobrata za Iujna BG, no nikoi ne i be6e spomenaval za t.n. kegel uprajnenia za staigane na tazovoto dano sled rajdane i za vazmojno predotvratiavane na izpuskane pri smiah, sex ili kihane.No v tezi jursove tozi kazus be5e ne samo zasegnat ,no i pokazan nagledno zaedno s yoga za bremenni i vsiakakvi vaprosi otnosno bremennotta!
nadiavam se da sam bila polezna!
tanya

# 87
  • Варна
  • Мнения: 691
запис

# 88
  • Мнения: 49
За курсовете  Peace
Аз самата работих до последно преди да родя и нямах време за курсове за съжаление. Не знамех почти нищо за бебето след раждането, защото и за книги нямах кой знае колко време. Сигурна съм че ако бях ходила на курсове щях да си спестя доста главоболия и срам , че не знам това или онова  Embarassed
Колко струва курса в АГ?

# 89
  • Варна
  • Мнения: 691
и аз искам да знам цената?

Общи условия

Активация на акаунт