За реда в детските градини

  • 5 619
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 867
При Габа се получава идеален баланс на активното време и почивката (сега го изчислих):
7:00 - 13:00 - активна 6 часа
13:00 - 15:00 - почивка 2 часа (тук е мааалко относително, защото може да има леко изместване)
15:00 - 21:00 - активна 6 часа
21:00 - 7:00 - почивка

В почивните дни става като се наспи - обикновено между 8 и 9 ч. Не почива изобщо, а вечер ляга, когато е уморена, често след 22 ч.

Странно е, че без проблем се нагажда към съответния режим.

# 46
  • Varna
  • Мнения: 333
Иван също не спи от 2.5 г. Не е кисел вечер. В градината вече се завива през глава и си брои пръстите на ръцете.  Доскоро разхождаше госпожата и лелята да пиша през цялото време на следобедният сън. Понякога заспива.
Слагат ги около 13 -13.30 ч. и стават около 15.30 ч.  В  16.30 ч. го вземам от градина и ако времето позволява се разхождаме.
Аз съм доволна от режима и от госпожите. Все пак една госпожа трябва да гледа 25 дечица. Ако позволят на моето да не спи / лежи в леглото/, а да си играе  и другите дечица няма да могат да спят. / Само моят хубавец не спи/


Той все още мърмори, че не иска да спи там, но вече свиква да си лежи.

# 47
  • Мнения: 771
Добре, щом смятате, че режимът в детската градина е ДРЕСИРОВКА и унифициране на децата, предложете, как да се процедира. Интересно би било?

# 48
  • Мнения: 3 146
Иван също не спи от 2.5 г. Не е кисел вечер. В градината вече се завива през глава и си брои пръстите на ръцете. 

Той все още мърмори, че не иска да спи там, но вече свиква да си лежи.


Не те ли притеснява това, че просто трябва да лежи и да си брои пръстите, поне книжка да ме дадат да разглежда! Звучи ми плашещо!

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 13:54 от gergandi

# 49
  • Мнения: 3 146
Добре, щом смятате, че режимът в детската градина е ДРЕСИРОВКА и унифициране на децата, предложете, как да се процедира. Интересно би било?

Никак, това си е начинът да се създава съвременното общество, ако жената иска да е еманципирана. Точно това казвам - или доходите на мъжа трябва да са дастатъчни, или жената трябва да се отдаде само на децата, иначе няма начин да не се подложи детето на дресировка. Ходенето на училище също е дресировка, при това много по-мощна.
Още повече, че съвременното консуматорско общество няма за цел да създава гении или оригинални хора, а просто консуматори, които доста по-лесно се манипулират от медиите и рекламата, когато са унифицирани, нали така. Не го казвам като критика към обществото, просто цитирам факт, установен от социалните науки.

# 50
  • Varna
  • Мнения: 333
Иван също не спи от 2.5 г. Не е кисел вечер. В градината вече се завива през глава и си брои пръстите на ръцете. 

Той все още мърмори, че не иска да спи там, но вече свиква да си лежи.


Не те ли притеснява това, че просто трябва да лежи и да си брои пръстите, поне книжка да ме дадат да разглежда! Звучи ми плашещо!

В нашата градина децата спят на походни легла. Ако той вземе да си разглежда книжка едва ли дечицата от околните легла ще заспят. Брои си пръстите, защото сега го уча да брои и това му е интересно в момента. Не може заради моето дете, другите 24 деца да не могат да заспят.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 663
Освен това пробвай да се наядеш и да си легнеш веднага, неприятно и нездравословно  Tired

Аз пък като се наям, и ми се приспива.

Никол, кое е нездравословното?По-добре ли е да тичат с пълни кореми ?

# 52
  • Мнения: 771
А в социалните науки пише ли къде е мястото на родителите? Не смятам, че е точно така. Сигурно има и учителки, които "вкарват всички деца в рамки", но не всички са такива. И режимът възпитава дисциплина. Не говорим за "онази" дисциплина, но типът режим "всеки да си прави каквото иска" май не е най-подходящ за детска градина! Виждала съм колежки, които са привърженици на "демокрацията" При тях като влезеш е "потоп" тичане, хаос, бой, чупене и т.н.т. Само че така не става, поне аз така мисля.

# 53
  • Мнения: 7 386
че режимът в детската градина е ДРЕСИРОВКА и унифициране на децата, предложете, как да се процедира. Интересно би било?
       Направо им се чудя на французите.Яка дресировка трябва да е паднала още от детска възраст.Там в ДГ се пристига до 9 ч и след това НИКОЙ не може да нарушава режима на работа с децата.Дори Саркози трябва да дойде със специална заявка. Mr. Green Да не говоря за взимането до 16.30 ч и то от точно определен човек,на когото имат снимка, и още две резерви също със снимки.И ако бабата е дошла да си види внука НИКОЙ няма да и го даде защото не фигурира в разрешението за взимане на детето.А тук " при дресировката" е едно иде баба,после мама и така се изреди родата и .....ПЪРВИЯ печели дават му детенцето. Laughing другите тичат до в къщи да видят вярно лие защото бабата е от Павликени и не е идвала 2 години. Mr. Green
                     А французите  си спазват режима и няма хък,мък и мъкнене от 7 до 12 часа на обяд.
                     То ,ако беше дресировка  щяха сутрин да измътят поне едно "добро утро " влизайки по средата на заниманията да търсят закуската в 10.30 ч.
                      Балони,ти ще разбереш какво имам предвид  Grinning  Peace  bouquet  Обясни,че режима не е елемент на дресировката , а на доброто възпитание. Twisted Evil

# 54
  • София
  • Мнения: 4 867
В началото на учебната година подписваме декларация кой може да взима детето. На друг човек не го дават, освен с предупреждение от страна на родителите. Няколко пъти съм виждала как връщат съседки, баби, каки и батковци или се обаждат на родителите да попитат може ли детето да си тръгне със съответния човек.

В 9:00 заключват входовете и детето може да влезе в сградата само с охраната през централния вход.

Аз го наричам РЕД.

# 55
  • Мнения: 7 386

В 9:00 заключват входовете и детето може да влезе в сградата само с охраната през централния вход.

А във Франция не може и с охраната.Може да го наричаш ред , а какво е режима ??? Подредени във времето моменти ,който също възпитават в спазване на определен  РЕД.Миеш си ръцете,след това ядеш  Mr. Green Peace
              PS. Пропуснах:Знаеш ли колко често децата /след като родителя е предупредил,че идва приятел или роднина непознат за персонала/ ОТКАЗВАТ да си тръгнат с него и казват ,че не го познават??? Тогава разговора по телефона решава ли въпроса? Говорим за сигурността на дете , не на чувал с картофи.За това по света си има снимка и ако не си на нея дори не правиш опит да ходиш до градината.Няма да ти дадат детето дори и след обаждане по телефона.Това ДЕМОКРАЦИЯ ли е или ДРЕСИРОВКА???

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 14:47 от Didia

# 56
  • Мнения: 46 511
Добре, щом смятате, че режимът в детската градина е ДРЕСИРОВКА и унифициране на децата, предложете, как да се процедира. Интересно би било?

Ами аз дадох предложение по-горе  newsm78

... 13.30 ч. миене на ръце лице, минаване през тоалетната лягане, 14-16 ч. сън ...

+

Имам позната в Германия, каза, че децата, кито не искат да спят си играят в занималнята, за да не пречат на другите ...


...Никол, кое е нездравословното? ...

Нарушава храносмилането, от където идват гастрит и др. стомашни проблеми + затлътяване.

Didia, не бих могла да сравнявам сигурността на децата, за която говориш, с дресировката за следобеден сън в неподходящо избран час примерно, става дума за физиологични нужди, също като пишкането и акането, няма шаблон, който да действа ...

В нашата градина можем да водим децата, в колкото часа ни е удобно, според нашето работно време след закуска, при 2 условия:
- да е говорено с госпожите, че това дете ще идва еди кога си
- да са закусили

Всъщност я водя по-късно, за да избегне сухата храна за закуска, ако ми предлагаха адекватно меню, както предполагам е във Франция, тогава с удоволствие бих я завела в колкото кажат.

# 57
  • Мнения: 3 146
А в социалните науки пише ли къде е мястото на родителите? Не смятам, че е точно така. Сигурно има и учителки, които "вкарват всички деца в рамки", но не всички са такива. И режимът възпитава дисциплина. Не говорим за "онази" дисциплина, но типът режим "всеки да си прави каквото иска" май не е най-подходящ за детска градина! Виждала съм колежки, които са привърженици на "демокрацията" При тях като влезеш е "потоп" тичане, хаос, бой, чупене и т.н.т. Само че така не става, поне аз така мисля.

Учудвам се, че не разбирате за какво говоря! Нали вие сте учител, заначи трябва да имате поне малка представа от социални науки. В тях се изследва обществото какво е, а не както трябва да е най-вече. С другото се занимава науката етика. Според съвременното положение на нещата, еманципираната жена работи и просто физически няма възможност да обръща цялото си внимяние върху детето, както е било преди еманципацията. Родителите от финансово затруднени семейства (разбирайте 90% от хората в България) са принудени да работят повече от средното дори и на практика не им остава време да се грижат  качествено за децата. Това е освоната причина за престъпността сред малолетните и непълнолетните в демократичните общества.

Освен това, изобщо не става дума за дисциплината, а начина на възпитаване чрез твърд уеднаквяващ ред - не само в смисъл на лягане, ставане, ядене, а най-вече за чисто образователната страна на педагогическите и образователни институции.

# 58
  • Мнения: 771
Много те моля, ДАЙ точно предложение. Що се отнася до храносмилането и това е индивидуално. Считам че, както беше писано вече, режима е нужен за адаптация и възпитание. Човекът е СОЦИАЛНО същество. Той живее в и чрез обществото. Цял живот се спазват определени правила. Това не означава, че детето не може да е креативно, да изявява своя талант. Това че на някой не му се спазват правила е друг въпрос! Нима в офиса можеш когато си искаш да пиеш кафе, да пушиш или когато си в кондиция, ще поработиш. Пробвай и много скоро ще имаш възможност да си гледаш сама детето....! Дай конкретно предложение за дневен режим, обещавам ти да го изпробвам в моята градина.
Що се отнася до вземането на децата, имахме вече няколко пъти скандали. Чичо дошъл от Америка, иска да вземе детето и да изчакат мама в кафето!! Да, амо не. Мисля, че тук трябва да има абсолютен ред!

# 59
  • София
  • Мнения: 4 867
Didia,
ред, режим, дисциплина... - ако не друго, поне възпитанието изисква спазването им.  Peace
Понякога се случва дете да закъснее (напр. при наложителен медицински преглед сутринта) и съм благодарна, че не ги връщат. Друг е въпросът, че нито децата, нито родителите обичат закъсненията.

За взимането от друг човек: работих в едно училище за американски деца. Пред очите ми имаше опит за отвличане на едно от децата - дойде да го вземе близък приятел на семейството, който неведнъж беше идвал в училището заедно с бащата на детето. Директорката пусна детето, което с готовност тръгна. На паркинга се срещнаха с таткото, който идваше да си прибере дъщерята. Стигна се до бой.

Ако аз помоля някой да вземе Габа, ще се обадя на учителката и освен, че ще я предупредя, ще поискам да предупредя лично и Габриела, че ще я вземе друг. Всичко се случва.

Общи условия

Активация на акаунт