Гласувайте за "Моето вагинално раждане след секцио"

  • 8 675
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 161
Mами, само ще сложа едно много важно уточнение, че раждане с упойка, някакъв вид др. медикаменти или слагане на система за съжаление не е естествено, нито нормално раждане  Tired То в днешно време това е почти невъзможно.

Похвални са тези случаи, аз бих направила същото ако ми дойде до главата, но исках да го кажа това нещо и в тази тема намерих възможност. За мое съжаление не минавам често през този форум и не успях да гласувам.

Имаш известни основания... но наистина конкурсът е за вагинално, не точно естествено. Макар че моето (номер 9) си беше съвсем естествено, само при шиенето се навих на малко лидокаин.

# 46
  • Мнения: 485
Четох разказите ви и ви се радвам и възхищавам.Първото си дете родих със секцио, поради седалищно прилежание и едър плод-4кг.  Сега 6 години след секциото , чакаме 2-ро бебче.И двамата лекари , при които ходя ми казаха , че в никакъв случай не ми препоръчват нормално раждане , въпреки , че плодът е в нормално полужение.Казват ми, че второто бебче също върви мн.едро.Та въпросът ми е следният, според вас това пречи ли да родя нормално.

magi_2, ако съдим по представените тук разкази, едрият плод не е пречка за вагинално раждане след секцио. Виж какво казва майката с разказ No 13 - никой от лекарите не е повдигал въпрос за секцио, след като бебето е в нормална позиция, а тя е родила естествено вече 3 деца, всичките над 4,500 кг. Бебето на ЕТ (разказ No 2) също се е родило над 4,500 кг.
Но нали знаеш, че всеки един случай е индивидуален - зависи от структурата на таза на самата жена, предлежанието на бебето, принципите и убежденията на израждащия лекар, подготовката на жената, позата за раждане и още куп други фактори, дори заобикалящата обстановка има голямо значение.
Бих ти препоръчала да потърсиш мнението на поне още един специалист - най-добре ако има опит с нормално раждане след секцио.
Моят син се роди със секцио - също едър плод - 4,500 кг. Засега второто бебе си отговаря на седмиците. Разликата при мен не е голяма - забременях 1 г. и 9 мес. след секциото.
Аз не се отказвам от мечтата си за нормално раждане, пък времето ще покаже.

# 47
Вагинално раждане след секцио при положение,че се очаква бебето да е едричко малко лекари ще се навият да водят/казвам ти го като акушерка/ но не е невъзможно.Все пак се консултирай с още лекари

# 48
  • Мнения: 485
Здравейте на всички!

Ето че дойде моментът да финализирам този конкурс и да обявя какви ще бъдат наградите за победителите:

1-ва награда: Дървена занимателна игра "Скачаящи палячовци"



2-ра награда: Дървен пъзел "Морско дъно"



3-та награда: Куклен театър "Жабокът принц"



Наградите са любезно предоставени от  Групата "Естествено" и Плейцентър "Приятели".
Още веднъж честито на победителите!

Имам удоволствието да поканя всички вас
на церемонията по награждаването, която ще бъде съчетана
с официалното откриване на сайта www.estesveno.com,
и ще се проведе на 2.12.2007 г. от 11:00
в Тенис Клуб Малееви, зала Малееви.


Моля тези от вас, които смятат да идват, да се разпишат в тази тема или да потвърдят на e-mail: estestveno@gmail.com

# 49
  • Варна
  • Мнения: 567
Съжалявам, че едва сега видях тази страхотна тема, но пък я прочетох на един дъх. Не знам как съм я пропуснала.

Искам само да кажа, че тези истории ме вдъхновяват и вдъхват увереност за моето бъдещо вагинално раждане след секцио.

# 50
  • Мнения: 485

Имам удоволствието да поканя всички вас
на церемонията по награждаването, която ще бъде съчетана
с официалното откриване на сайта www.estesveno.com,
и ще се проведе на 2.12.2007 г. от 11:00
в Тенис Клуб Малееви, зала Малееви.


Моля тези от вас, които смятат да идват, да се разпишат в тази тема или да потвърдят на e-mail: estestveno@gmail.com[/center]

Откриването и церемонията по награждаване ще започнат не от 11:00, а от 10:00 часа.

Съжалявам за грешката.

# 51
  • Мнения: 2 567
Здравейте,
разкажете, моля, за неприсъствалите как протече сбирката и церемонията по награждаването  Hug И на снимки ще се зарадвам.  Heart Eyes

# 52
# 53
  • Мнения: 485
И още: http://az-jenata.com/index.php?page=article&aid=5639
Фото поглед: http://www.az-jenata.com/index.php?page=photo_view&aid=176&p=1116 - трябва да се кликне върху отделните снимки за повече подробности.

Да уточня, че от победителите на награждаването беше само ЕТ. Наградите на останалите ще изпратим по куриер.

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 16:13 от Duol

# 54
  • Мнения: 3 271
Беше страхотно наистина! И много се радвам, че ЕТ заедно с Емем успяха да отчетат групата на вагинално родилите след секцио. Невероятно вдъхновение са!
Ето още снимки

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 23:11 от Millena

# 55
  • Мнения: 2 567
Благодаря за снимките  Hug
Разгледах и сайта на Естествено, желая ви успех с всички проекти!  bouquet

# 56
  • Мнения: 3 271
Благодарим ти Simple Smile Както и за участието   Hug

Общи условия

Активация на акаунт