раздвоена...

  • 6 150
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 296
Къде е противоречието в поста ми?

От една страна твърдиш, че е пресметливо за теб, а в следващият момент казваш, че личният ти интерес е най-важен.
На теб ще ти отговоря  Simple Smile. Двете са  различни причини за факта, че не ми се занимава с подобни театри, циркове и т.н.. Но въпреки това не мисля, че двете неща са взаимно изключващи се. Както и да е, надявам се поне ти да си разбрала, че писах за себе си, а не съм обобщавала и  не съм давала оценки. Винаги съм била твърде толерантна към  различните виждания  за живота, затова и не харесвам преки атаки към моите.

# 61
  • Мнения: 3 146
На основния въпрос: да.

# 62
  • Мнения: 217
Да. Вече пет години и кусур съм женена за този човек. Усещане за мъж му е майката. Е, ако се проявява прекалено често, аз бих се притеснила  Twisted Evil

# 63
  • Мнения: 217

Аз бих казала, че номерът е не аз да задържа неговия интерес, а той да събуди моят. Wink С две думи - не аз, той да се бори за мен.

Що няма повече като теб..... Наистина се кефя на хора, които имат твоето самочувствие, себеоценка и контрол над живота си.   bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 3 840

Аз бих казала, че номерът е не аз да задържа неговия интерес, а той да събуди моят. Wink С две думи - не аз, той да се бори за мен.

Що няма повече като теб..... Наистина се кефя на хора, които имат твоето самочувствие, себеоценка и контрол над живота си.   bouquet

Съгласна съм - защо да не погледнем нещата и от тая гледна точка, че не жената е "пуснала" на мъжа, казано на по-жаргонен език, а обратното? Защо все трябва да се гледа от тая гледна точка, че щом жената се е "прежалила" (цитирам) да легне с него, значи това е жест на някакво благоволение от нейна страна, а от негова - чисто и просто той получава това, което иска. Защо жената трябва все да бъде поставяна в тая пасивна роля, на недостижимия блян, за който мъжът се бори, и така нататък, клиширано ми звучи някак. Защо да робуваме на предразсъдъци и измишльотини, които може да са били актуални по времето на баба ми, но в днешно време звучат повече от неадекватно?

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Съгласна съм - защо да не погледнем нещата и от тая гледна точка, че не жената е "пуснала" на мъжа, казано на по-жаргонен език, а обратното? Защо все трябва да се гледа от тая гледна точка, че щом жената се е "прежалила" (цитирам) да легне с него, значи това е жест на някакво благоволение от нейна страна, а от негова - чисто и просто той получава това, което иска. Защо жената трябва все да бъде поставяна в тая пасивна роля, на недостижимия блян, за който мъжът се бори, и така нататък, клиширано ми звучи някак. Защо да робуваме на предразсъдъци и измишльотини, които може да са били актуални по времето на баба ми, но в днешно време звучат повече от неадекватно?
Peace Съгласна съм  с написаното. Защо? Защо изобщо трябва да се води календар сега аз колко дена илзиам с този мъж- дена 5, аха остават още 25 дена, още 3 и накрая на 30-тия вземе, че ми дойде  #Cussing out Няма написана правила - 1час, 8 дена, 15 дена ако ви е гот, ако се привличате го направете преди да ти е станал безинтересен или привличането ти към него да е изчезнало.  Вичко е въпрос на вътрешно усещане, а не на сметки и водене на календарче.

# 66
Лично аз бих.Независимо обвързана или не.Ако този човек ме привлича толкова,че не мога да устоя...защо не ? С предпазни мерки разбира се.Не забравяй.
Казваш че си омъжена.Аз няма да те нападам,разбирам те колкото и да е чудно.
Ами с две думи казах ти аз как бих реагирала,ти реши за себе си !

Благодаря за разбирането ,ако мога така да се изразя .Може
би,ако не бях омъжена бих се позамислила с това прибързано действие, но в случая бих действала така както ме кара. Пускам се в тази авантюра ,но ме е страх да не прерасне в нещо повече, че тогава става страшно .

# 67
  • София
  • Мнения: 2 846


Съгласна съм - защо да не погледнем нещата и от тая гледна точка, че не жената е "пуснала" на мъжа, казано на по-жаргонен език, а обратното? Защо все трябва да се гледа от тая гледна точка, че щом жената се е "прежалила" (цитирам) да легне с него, значи това е жест на някакво благоволение от нейна страна, а от негова - чисто и просто той получава това, което иска. Защо жената трябва все да бъде поставяна в тая пасивна роля, на недостижимия блян, за който мъжът се бори, и така нататък, клиширано ми звучи някак. Защо да робуваме на предразсъдъци и измишльотини, които може да са били актуални по времето на баба ми, но в днешно време звучат повече от неадекватно?
Peace Съгласна съм  с написаното. Защо? Защо изобщо трябва да се води календар сега аз колко дена илзиам с този мъж- дена 5, аха остават още 25 дена, още 3 и накрая на 30-тия вземе, че ми дойде  #Cussing out Няма написана правила - 1час, 8 дена, 15 дена ако ви е гот, ако се привличате го направете преди да ти е станал безинтересен или привличането ти към него да е изчезнало.  Вичко е въпрос на вътрешно усещане, а не на сметки и водене на календарче.


Защото жената е жена, а мъжът е мъж. И това не се е променило от хилядолетия насам. Защото между половете трябва да има разлика, на това се крепи света. Вие искате ли мъже, които приличат на жени? Едва ли. Е, уверявам ви, че и мъжете не бленуват за жени, приличащи на мъже.  Peace

# 68
  • Мнения: 560
Ако бях необвързана,го изплющявам като стой та гледай. newsm36

# 69
  • София
  • Мнения: 3 840
Защото жената е жена, а мъжът е мъж. И това не се е променило от хилядолетия насам. Защото между половете трябва да има разлика, на това се крепи света. Вие искате ли мъже, които приличат на жени? Едва ли. Е, уверявам ви, че и мъжете не бленуват за жени, приличащи на мъже.  Peace

Как така не се е променило? Туй еманципацийка, феминизъм, борба за равенство между половете какво е? Само прах в очите на противника ли? Сега остава и да кажете, че жената трябва да се омъжи девствена, и ще падна.

# 70
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Лично аз бих.Независимо обвързана или не.Ако този човек ме привлича толкова,че не мога да устоя...защо не ? С предпазни мерки разбира се.Не забравяй.
Казваш че си омъжена.Аз няма да те нападам,разбирам те колкото и да е чудно.
Ами с две думи казах ти аз как бих реагирала,ти реши за себе си !

Благодаря за разбирането ,ако мога така да се изразя .Може
би,ако не бях омъжена бих се позамислила с това прибързано действие, но в случая бих действала така както ме кара. Пускам се в тази авантюра ,но ме е страх да не прерасне в нещо повече, че тогава става страшно .

Който го е страх от мечки да не ходи в гората - казали са старите хора.
Ако смяташ, че да удоволствието да ти начешат междупръстието ще покрие рогите на мъжът ти давай ...
и си прави добре сметката, казали са го и други "Постъпвай така с хората както искаш да постъпят с теб". Ако толкова много го искаш, раздели се с мъжът ти и се праскай на воля, но преди това си е гадно.

# 71
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Защото жената е жена, а мъжът е мъж. И това не се е променило от хилядолетия насам. Защото между половете трябва да има разлика, на това се крепи света. Вие искате ли мъже, които приличат на жени? Едва ли. Е, уверявам ви, че и мъжете не бленуват за жени, приличащи на мъже.  Peace

Как така не се е променило? Туй еманципацийка, феминизъм, борба за равенство между половете какво е? Само прах в очите на противника ли? Сега остава и да кажете, че жената трябва да се омъжи девствена, и ще падна.


Естествено, че е прах в очите. И преди и сега жените искат едно и също и си го получават - пари, секс, любоф (в определени редки случаи).

# 72
  • София
  • Мнения: 2 846
Защото жената е жена, а мъжът е мъж. И това не се е променило от хилядолетия насам. Защото между половете трябва да има разлика, на това се крепи света. Вие искате ли мъже, които приличат на жени? Едва ли. Е, уверявам ви, че и мъжете не бленуват за жени, приличащи на мъже.  Peace

Как така не се е променило? Туй еманципацийка, феминизъм, борба за равенство между половете какво е? Само прах в очите на противника ли? Сега остава и да кажете, че жената трябва да се омъжи девствена, и ще падна.


Разбира се, че се е променило! Еманципацията засяга социалните права на жените - правото на труд, да гласуват, да се женят по любов и т.н. Тук спор няма. Но еманципацията не може да промени нито факта, че жените раждат, а не мъжете, нито разликата в женската и мъжката психика, нито различието в необходимостите на двата пола (извън чисто физическите потребности, естествено). Ето защо смятам, че трябва да се прави разлика между еманципация и феминизъм. Равни права за жените - да, но уеднаквяване на половете - не. Така ги разбирам аз нещата. Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 3 840
Не говоря за уеднаквяване на половете, а за това, че еманципанията и равноправието в половете оказва влияние и върху сексуално-поведенческите модели на мъжа и жената. За мен модела - жената пасивна, мъжът активен (ловува, бори се и така нататък), не е нищо повече от клише.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 846
Не говоря за уеднаквяване на половете, а за това, че еманципанията и равноправието в половете оказва влияние и върху сексуално-поведенческите модели на мъжа и жената. За мен модела - жената пасивна, мъжът активен (ловува, бори се и така нататък), не е нищо повече от клише.

Вероятно си права. Лично аз си го обяснявам с различното ниво на мъжките и женските хормони в отделните индивиди. Явно е, че колкото по-високопроцентово хормонално е една жена, толкова повече поведението й се доближава до нар. клише. Същото се отнася и до мъжете.

Това, което исках да кажа е, че обществената реализация на жената и способността й да доминира в семейните отношения, нямат нищо общо със сексуалния й поведенчески модел. Нещо повече - доколкото съм запозната с психологията (не професионално, разбира се) много често реалната житейска угнетеност избива в сексуална агресивност.

Ох, много научно стана.

С две думи - на мен си ми харесва да съм жена. Това ме забавлява и възбужда. Но пък всеки да си прави каквото иска. Peace Но жените и обществото като цяло губят от размиване на мъжко-женските роли. И ще става по-зле.

Общи условия

Активация на акаунт