Сливен 18 - искаме детски площадки

  • 14 233
  • 303
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 7 430
...върнахме се  Laughing
След малко Ренката ще опише всичко, което видяхме и което почувствахме Peace

Радвам се, че днес денят ни бе ползотворен и приятен благодарие на всички НАС Hug  bouquet

Гери, това е много хуабва новина Hug Мерси на всички от вашия чудесен екип  bouquet

...а този Стоян Марков не живее ли в Сливен newsm78
Да отиде в Сини Камъни, Българка, Ново село....аз не знам да има ДЕТСКИ ПЛОщАДКИ Rolling Eyes

# 286
  • Мнения: 888
Ехо,тук сме-живи,здрави и много горди от всички нас  Hug Hug  бяхме аз,Лони,Дидка и Искра
Какво да ви кажа,освен,че там положнието не е хич розово...
Има доста болнички дечица,за които не знам просто какво да кажа  Cry много тежка гледка е всичко  Cry Cry
Ние първо огледахме дома,преди да свалим даренията с предупреждението,че за едно денонощие не сме събрали кой знае какво...и като отворихме багажника тя доста се изненада-явно очакваше малко неща.....
Протокола за дарение е в мен-там е описано всичко,което сме занесли.
Ето списъка на необходимите неща,които директорката каза,че са им нужни...то по принцип всичко им е нужно,ама тя изреди тези като по-належащи:
-хавлии
-спално бельо
-памперси-12-24 кг.
-пантофи-от 33 номер нагоре
-аналгин,витамини,парацетамол
-прах за пране
-салфетки
-лигавници
и естествено-храна

Значи персонала в дома е следният-общо 40 човека са ангажирани там да работят от които:12 педагози,6 мед.сестри,2 рехабилитатора,1 психолог,1 соц.работник,1лекар(който идва на посещения всеки понеделник,сряда и петък),останалите-обслужващ персонал.
От децата 15 са с агресия и склонност към самонараняване-когато ние бяхме там децата бяха  в Котел за него ден.
Директорката помоли ако може да се направи нещо за децата(които са контактни) за Коледа-естествено аз се наемам да направя това в клуба безвъзмездно,но някоя и друга майка може да помогне за подготовката...като дойде моментът ще го нагласим  Wink

!Нямам думи да опиша колко се радвам за това,което направихте!Просто нямате равни!  Поклон

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 16:18 от вайлет

# 287
  • Мнения: 517
Възмутен навярно,че не сме доволни от това, което имаме..не в лошия смисъл за протеста. В Българка има детска площадка, която са я открили наскоро. Той каза и по радиото,че иска да се свържи някой с него ..под това..че не сме се свързали с кого трябва на мен лично ми дава надежда...

# 288
  • Мнения: 888
Гери,прочетох това,което си написала-допада ми...ако някой има идея да звучи .....как да кажа....по-прочувствено-да казва.....за да можем да докоснем сърцата на максимално хора
Момичета стойността на дарението достигна към 180-200 лв !!

# 289
  • Мнения: 888
Възмутен навярно,че не сме доволни от това, което имаме..не в лошия смисъл за протеста. В Българка има детска площадка, която са я открили наскоро. Той каза и по радиото,че иска да се свържи някой с него ..под това..че не сме се свързали с кого трябва на мен лично ми дава надежда...

Ха дано да е така  Confused

Гери....искам да се запозная и с теб бе сладур!Сега прочетох,че вече си имаме и медиен партньор  Flutter  Flutter  Flutter
Мина ли вече някакво съобщение за инициативата по радиото?
И видя ли по-горе списъка с нещата,които сме занесли(с малки  пропуски от това,което Лони даде като тръгвахме).

# 290
  • Мнения: 888
Уффф,досадна съм вече,ама да допълня,че вече си имаме и материал за следващото дарение-две торби дрешки и известна сума от Нели-м
Благодаря Нели!    bouquet

# 291
  • Мнения: 54
Браво момичета  bouquetЩастлива съм че ще сме в помощ на тези деца......Нали знаете че "Капка по капка -вир става"
А кога ще ходите пак.........аз предлагам да определите някаква дата за следващото посещение за да се знае докога да носи по-скоро нещата които са във възможностите му.
За Коледа естествено че ще направим празненство на децата.........ако си спомняте аз бях предложила такова нещо......може пак да съберем по някой лев за да купим лакомства за децата.....от мен веднага имате една торта. Wink

# 292
  • Мнения: 888
Значи за Коледа-ще се навземат разни работи,разбира се...ще им направим пълна програма на децата и всичко ще е както си му е редът.....А торти,сладки  по-добре да минат през фирмата,че взимам на едро от фирмите с които работя  Wink  ...пък защо не и някой на добра воля да даде и ей така я торта,я слаки  Rolling Eyes
Ние с момичетата си говорихме за другите домове в града и остават още 2 за посещение-този в Кермен-пак за деца с увреждания и един дом за сираци-след Нова Загора...
След посещение при тях ще можем да си подредим мислите-на кой дом какво му е нужно и така.....
Лони знае всички домове-кои са,що са,как са...Говорихме и всъщност това са местата на които може да се помага.....-бебешкия на ул.Карандила,Медвенския,Керменския и в Асеновец.
Тогава вече ще се събират неща постоянно и да се ходи периодично във всеки от тях.

# 293
  • Мнения: 119
Браво момичета!!!!   smile3501 smile3501 smile3501


ВАЖНО!!!

Момичета, преди малко дойде един представител на общината Стоян Марков. Беше възмутен от протеста за детските площадки. Не знаеше,че аз съм част от вас..той твърди,че са правени детски площадки и се правят. Аз му казах,че не са достатъчни, а той твърди,че вие не сте се срещнали с когото трябва. Поисках му координати.. smarkov@sliven.bg
тел 044/677107
моб. 0889199119, 0896788807


Дано съм от полза поне с това.



В момента детски площадки се правят в града от Галин Кънчев. Около 16 е направил до сега.

Бях ви писала 4е с мъжа ми организирахме младите хора от блока , събрахме пари и си направихме площадка, но имаше доста още неща да се правят. После разбрахме за Г.Кънчев , срещнахме се с него и дори днес слагат люлките. Даде ни люлка и скамейка а също и чакъл (баластра) за настилка. С две думи - помогна ни.
Та ми идва мисълта този господин да не би да е от неговия екип?

Ааа, най-важното :

Заповядайте утре на откриването на нашата площадка в Д.Груев пред бл.17 в 15.00 часа.

# 294
  • Мнения: 517
момичета.. записах съобщението..от утре тръгва в ефир Simple Smile) даже сега колежката ми от радиото ми го праща за фда го чуя в нас:)

# 295
  • Мнения: 54
Момичета сега ми попадна вестник ГЛАС който е разпространен по всички пощенски кутии за агитация да се гласува за Румен Андонов...........на задната страница има снимка на майките който ходиха на среща с него..........вече сте и медийни звезди Wink

# 296
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Да за площадките всеки си съди с неговия аршин, аз казвам, че няма - защото до нас площадката е цялата разбита и е пълна с натрошени стъкла (като ориентир - на кръстовището дето сложиха светофари (точно противоположния ъгъл на Кауфланд) - зад Шатрата-хранителен магазин; насреща се вижда Мебелна къща). Площадката до стадиона е с люлки, които аз помня от своето детство, миналото лято беше счупена пързалката, само и отрязаха парчето дето беше разпорено, добре че имаше дължина - отдолу след стръмната част има по-хоризонтална част, която позволява да се намали скоростта, ей точно нея я скъсиха. Ама и вие нали правихте снимки, пратете на Гергана, да има какво да показва.

Иначе браво на вас за свършената работа!

mamasewi, честита ви нова площадка!

Аз бързам, че вече имам 2-ма гладника до мен....

# 297
  • Мнения: 43
Браво момичета! Hug Hug Hug
Винаги съм смятала че във всеки човек се крие нещо добро. И че Българският народ е горд но задружен и състрадателен. Много се радвам че в темата ни няма само оплаквания и скучни слетни. Почти си възвърнах вярата в бъдещето и възхода на града ни.
Още веднъж браво на всички който са съпричастни и с добри сърца.

# 298
  • Мнения: 7 430
Момичета сега ми попадна вестник ГЛАС който е разпространен по всички пощенски кутии за агитация да се гласува за Румен Андонов...........на задната страница има снимка на майките който ходиха на среща с него..........вече сте и медийни звезди Wink


Лонка, запази ми ако имаш вестника да се видя Mr. Green

Меги, аз имам подобни снимки и мисля да му ги пратя като доказателство  Peace
...искам да те питам ще пуснеш ли нова темичка, моля  Hug

Гери, страхотно е това, което сте направили Hug

Мама Севи, малко сте ни далеч да идваме за откриването...ама ви пожелавам много весели и безударни игри на площадката Wink




# 299
  • Мнения: 2 000
Момичета, браво на вас. Възхищавам ви се за това с което сте се захванали.
За съжаление аз не можах да се включа в дарението, но следващия път няма да пропусна. Само кажете по-отрано кога замисляте следващото ходене по домовете, та да могат повече хора да се включат.
В квартал Българка наистина Общината направи детска площадка. Намира се зад бл.24 и пред 26. Върху подземните гаражи заградиха един терен, сложиха вратички за футбол и кошове за баскетбол. Много добре изглежда, но е за по-големи деца, а за малки деца в целия квартал няма едно затревено място или скамейки.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт