Умеете ли да мразите?

  • 3 878
  • 116
  •   1
Отговори
# 105
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Умея, да.
Честолюбива съм, трудно прощавам, а още по-рядко забравям.
Чак до вендета не съм стигала, но при възможност съм си връщала за нанесени ми вреди.
Понякога е полезен урок.

# 106
  • Мнения: 516
За мое щастие, до момента не ми се е налагало да мразя.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 825
Ненавиждам /нямам идея каква е точно разликата/, но след като съответният екземпляр си получи възмездието обикновено ми минава. Гледам да не ми пука, ако някой е постъпил гнусно с мен или с някой мой близък, но рядко ми се отдава. Аз съм телец, с много силно развито чувство за справедливост. В тази връзка смятам, че напълно логично реваншизмът не ми е чужд. Не е задължително аз да отвърна, много често Съдбата ми помага.

# 108
  • Мнения: 6 017
Омраза не знам дали съм изпитвала. Никого не мразя. Изпитвам понякога гняв, яд, ревност, но общо взето никое не се задържа дълго в мен.
  Peace Така е и при мен

# 109
  • Мнения: 2 723
Мразя един единствен човек, друг не съм мразила.
Освен това мисля и при подходящ случай да и върна тъпкано това, което причини на мен и семейството ми.
Не вярвам аз вече, че всичко се връщало, затова смятам да се погрижа сама.

# 110
  • Мнения: 17 546
Мразя един единствен човек, друг не съм мразила.
Освен това мисля и при подходящ случай да и върна тъпкано това, което причини на мен и семейството ми.
Не вярвам аз вече, че всичко се връщало, затова смятам да се погрижа сама.
Дали си струва Thinking и дали ще получиш удовлетворение от това? Hug

# 111
  • Мнения: 2 723
Дали си струва Thinking и дали ще получиш удовлетворение от това? Hug

Ами сигурно не, но гадното е, че все още има хора, които си мислят, че могат да причиняват болка  , да нараняват и да рушат онова, което е градено с години и да се измъкнат безнаказано.
Ей това ме съсипва. Сигурно трябва благородно да я игнорирам, но ми писна да съм добрата овца, на която всеки и се качва на главата. Ей така за назидане ще да сдъвча таз мома

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 12:25 от Никси

# 112
  • Мнения: 4 447
Не харесвам думата мразя. И чувството също. Случвало ми се е да мразя. Вече не мразя никой. Може би към някой хора изпитвам силен неприязън, но те се борят на пръсти.

Омразата е за хора с малки сърца.

# 113
  • Мнения: 3 674
Какво ли е чувството да мразиш някого? newsm78 Сигурно е разяждащо и отровно....Дано никога да не го изпитам...

# 114
  • Мнения: 822
И аз съм споделяла,че съм мразила само веднъж...В резултат се отвратих от самата себе си.Не си струва.Не съм съгласна,че омразата води напред.Мисля,че тя само дърпа надолу.Разболява и те унищожава теб самия.Вече се страхувам да мразя...
И вярвам,че възмездие има...Насочено към нас или тези,които обичаме...

# 115
  • Мнения: 490
Кас, никого не съм обичала и мразила толкова много както мразя бившият ми мъж ! Мразя го, да! И омразата ми към него ме накара да постигна много неща. Градивни неща. Тя ми е като стимул! За всяко лошо нещо казано и направено от него аз създъвам нещо добро -за мен!
Ти ме разбираш за какво ти говоря  Wink

# 116
  • Мнения: 645
Случвало се е. Но после отшумява. Не мога да мразя някого вечно. Засега. Не смея да кажа никога....Но ми се е случвало и себе си да мразя в определена ситуация...
И много ми се иска да се науча да изпитвам безразличие, а не омраза. Вероятно е въпрос на тренинг, пък и на мъничко мъдрост, знам ли.

Общи условия

Активация на акаунт