Предстои ми инсеминация, да поговорим

  • 78 785
  • 1 095
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 67
Момичета на кой ден след МЦ е най-добре да се направи инсето ?

Здрасти, Цвети, радвам се чи си тук.Бързо да се възстановяваш, че гръцките острови те чакат, а за там ти трябва само добро настроение Hug Hug Hug

При стимулиран цикъл се следи големината на фоликулите и се поставя инжекция прегнил за тяхното спукване, така се определя момента на овулацията. А кога е този момент зависи от това колко бързо растат фоликулите. При естествен цикъл предполагам е същото, само дето не се слага прегнил за пукането на фоликула ами се чака сам да се спука и се прави преглед на ехограф почти всеки ден.

# 1 051
  • Мнения: 7 716
При естествен цикъл пак се слага обикновено прегнил, за да се таймира овулацията.
Казват, че стимулацията може да поизмести малко овулацията, но с ден-два.
Цвети, инсеминацията се прави около овулацията.

# 1 052
  • Мнения: 41
При мен клостила измести овулацията първия месец на 11 ден, а на втория на 13 ден,сега ми е трети и ако не се получи ни пращат за инсеминация във Варна. Разрових се и намерих 3 клиники -''Медицински център Олимед'', ''Университетски ин витро център'' и ''Майчин дом Варна''.
Чувала съм отзиви само  за д-р Александров. Ако има момичета които скоро са правили инсе във Варна, дайте едно рамо при избора ми.

# 1 053
  • Мнения: 989
amona, не съм правила инсеминации, но от изброените те съветвам да не ходиш в Олимед. За предпочитане е АГ-Варна - мисля, че д-р Ковачев и д-р Козовски правят инсеминации там. Д-р Александров прави инсета много рядко, но те са един екип там и са най-добрият екип за Варна.

# 1 054
  • Мнения: 103
Здравейте HugМоята инсеминация се отложи Sadпросто фоликула се е пукнал по-рано, криво ми е бях се настроила ,но това е положението,винаги нещо се случва ooooh!
Graciq ,Катерина 08, успех милички , ще се моля за вас, сигурна съм във вашия успех Praynig Praynig
Да не се изложа  Embarassedама какво стана с Iglikalkaq дано се появи с хубавиновини Praynig

# 1 055
  • Мнения: 945
Иглика няма хубави новини,но се ла ви! Дойде ми в събота и много, ама много ми беше лошо. На всичкото отгоре цял ден висях в един сервиз да си сменям ремъци и филтри на новата кола. Краката ми трепереха. Най-хубавото беше, че племенниците ми и те висяха с нас пред  сервиза и така хубаво ги нагушках, че се утеших напълно. Е, искам си и моето бебе, но идея нямам кога ще благоволи да дойде.
Момичета, аз продължавам с инсетата, но все по-сериозно гледам към ин витрото като перспектива.

# 1 056
  • Мнения: 103
Иглика  Hug много съжалявам Tired, но пък се радвам че си силна   bouquet
Не го мисли още това ин витро Naughty ще успееш с инсе Praynig, вярвай в това  Hug

# 1 057
  • Мнения: 945
На мен това ми беше трета нестимулирана инсеминация, но съм си дала още 3-4, от които 1-2 ще се стимулирам и стига толкова мъки, тежката артилерия да живее.

# 1 058
Здравейте и от мен, момичета!
Аз съм нова тук, но темата с инсеминацията в момента вълнува и мен.
След 7 месечно чакане и 0-ев резултат аз и приятелят ми решихме да се обърнем към специалист, за да установим има ли някакъв проблем.Направихме прегледите и спермограмата, както си му е редът, минах и през този ад  Grinning хидротубация и в момента през ден ходя на фоликулометрия. За сега всичко е ок  Praynig След направената спермограма доктора ми каза, 4е всичко е в нормалните параметри, но и че приятелят ми произвеждал някакво количество антитела, което най-вероятно е и проблема...Дали някоя от вас е пред същата главоблъсканица пред себе си като мен-да правя ли още този месец инсеминация(защото момента е подходящ 2 дни преди ову) или да изчакам, да видим дали няма да стане този месец и ако не стане, да се подложа окончателно на инсеминация другия месец? А имам и още един проблем-приятелят ми знае , че спермограмата му е ок, както и аз знаех до онзи ден, а сега трябва да му кажа, 4е не е точно ок.А вие знаете все пак колко е важно за един мъж, да знае, 4е може да прави деца и колко това влияе на егото му, а и определено не искам да се чувства като елемент за разплод...Ох, и аз пиша на пред назад, но току що се връщам от преглед и съм забила нос тук, във форума, пък дано някой ми даде идея какво да правя...?
Мерси от сърце предварително!!!!

# 1 059
  • Мнения: 945
Подлагай се веднага, защото само с инсеминацията ще преодолеете антителата. Доколкото знам иначе се слепват един за друг сперматозоидите, пък при инсето ги обработват и така нататък..
успех

# 1 060
Не искам да се меся в личното ви решение - дали да се подлагаш на инсеменация, (защото това е точно такова), но ако питаш мен - Иглика е напълно права. Ако спермограмата е точна (къде сте я правили, виж във форума някъде референтните стойности), то наистина няма какво да чакате. Може и да има лек за мъжа ти, но това изисква време и пари, а инсето спестява поне времето.

# 1 061
  • Мнения: 41
Не знаех,че от спермограма може да се разбере за наличие на антитела newsm78.Аз също подкрепям мнението на Иглика!

# 1 062
  • Мнения: 41
От всичко прочетено из форумите разбирам че едни от най-добрите в областа на стерилитета са д-р Ковачев, Кисъов и Александров.Ние сме от Бургас и ни насочиха за инсеминация във Варна. Освен това те са и екип и сега се чудя при кой от тях да си запиша час?
Притеснявам се че са много заети и едва ли ще има часове в близкия един месец.Какво мислите вие при кой от тях да отида?

# 1 063
  • Мнения: 945
Амона, където пише аглутинация се отнася до слепването на сперматозоидите, а те се слепват, когато имат някакви антитела на главичките.
Аз съм от Софето и не мога да те ориентирам, но за Варна се говорят хубави неща. ако искаш питай в седмичната тема, че повече момичета я четат.

# 1 064
  • Мнения: 41
Първата ни спермограма е правена в Бургас и няма такъв показател.Втората е правена в клиника по стерилитет в София и въпреки че настоявах за разшерена, направиха обикновена спермограма и дори не ми дадоха документа след това.Само ми казаха че с такава спермограма може да се забременее естественно.Разчитам, че ако е имало нещо щяха да ни кажат.Благодаря за бързия отговор.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт