Термин, съвпадащ с рождената дата на майката

  • 3 940
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 194
В 21 век живеем, хора, стига вече с тези суеверия и щуротии!

# 31
  • Мнения: 660
Като си помисля, по времето на нашите баби, как са мрели като зайци и родилки, и бебета, хич не се учудвам, че са си обяснявали нещата с купища щуротии. Един ранен от болка мозък какво друго може да измисли  newsm78

А иначе, може и дръвчето да го посадите на същата дата! За да има симетрия, все пак  Grinning

Успешно раждане ти желая и много, много радост!  bouquet

# 32
  • Мнения: 11 009
За това съвпадение само мога да ти завиждам благородно Heart Eyes
Леко и приятно бременеене! Hug

# 33
  • Мнения: 1 121
Брей какъв невероятен късмет! Цял живот ще празнувате заедно Grinning аз много бих се радвала, ако детето ми се роди на моят РД, какъв по-хубав подарък от това?

А другото са глупости. Празнува се. Ето това се прави.  bouquet

# 34
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз не вярвам на такива неща  Tired
терминът не е точната дата, когато ще се появи бебчо.

Погледни и от другата страна- таткото се е постарал да ти направи най- съвършения подарък за РД  Laughing

# 35
  • Мнения: 1 672
Според мен това си е чисто весело съвпадение и нищо повече!Не бих се връзвала на никакви бабешки приказки!
Peace аз бих се радвала ако на мен ми се случи

# 36
  • Мнения: 953
Много си е хубаво даже, какъв по-голям подарък от това за рождения ти ден ? Heart Eyes
Моя приятелка и майка й са на една дата.

# 37
  • Мнения: 4 621
Според мен това си е чисто весело съвпадение и нищо повече!Не бих се връзвала на никакви бабешки приказки!
Абсолютно Peace

# 38
  • Мнения: 250
Синът ми е роден на 23.03,а аз на 24.03.Точно 2 часа ни деляха от възможността да сме на една дата.Аз дори исках да се роди на моя рожден ден,но и така съм доволна.Терминът ми беше на 25.03.Не съм чувала за суеверия по въпросампък и се опитвам да не вярвам на глупости.Когато и да се роди бебо ти желая да е жив и здрав. newsm32

# 39
  • Мнения: 68
И аз и синът ми сме родени на 01.10. и в това не виждам нищо лошо.
В родилния дом една възрастна акушерка ми каза, че било на хубаво и като поотрасне хлапето да посадим дръвче заедно.

# 40
  • Мнения: 223
Аз не виждам никакъв проблем, аман от бабешки глупости! Като рекламата на Wash&Go: "Взимайте от традициите само това което ви е нужно"  Laughing
или смяташ и 40 дена да си стоите в къщи без гости или разходки, да му повиваш и стягаш краката за да са прави, да го мажеш със сол за да не се поти и т.н. Българските вярвания от различните райони са странни, уникални и някой много опасни.  Naughty
А и вероятността да родиш на термин е много малка!  Peace

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 10:02 от pasti4ka

# 41
  • Мнения: 983
Единственото, за което се сещам, че може да ти се наложи да правиш, е да раждаш, вместо да купонясваш.... Ама това не ми се вижда бабешко...
Че това си е голям късмет.

# 42
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Хриси, не се втелясвай!

# 43
  • Мнения: 277
Йоана е родена секцио на 21.07., а аз съм родена на 22.07. Когато планирахме секциото първата предложена ми дата беше 22.07. и да си призная го приех със смесени чувства (но в никакъв случай не поради суеверия  Rolling Eyes). Впоследствие избрахме ден по-рано, защото моят рожден ден беше събота, а според Ковачева събота не бил хубав ден.  Laughing Та така сега всеки си има своя рожден ден, но и на един ден да бяхме, нищо нямаше да ме тревожи, важното е с детето да сме добре, а това е извън волята на бабешките фантазии.
А това за дръвчето за първи път го чувам, но ми звучи интересно, приятно, забавно и полезно, затова мисля да го направим по-нататък. И без това казват, че ако не си посадил поне едно дръвче в живота си, все едно не си живял, а аз още не съм се отчела. И таткото даже ще включим - че нали и той е в нашия месец - да не се чувства пренебрегнат.  Grinning

Бременей си щастливо и да не ти пука кой какви врели некипели ти говори.  Peace

# 44
  • Мнения: 1 536
и на мен доктора ми каза че от 5 до 10 август ще родя(на 10 съм родена)
Моят син се роди на 8 август,два дена преди рожд.ми ден но в същия час в който съм се родила .
Аз се надявах да сме на една дата,не съм чувала за такива неща,бабини деветини са,не обръщай внимание

Общи условия

Активация на акаунт