Помогнете! От кои каши сте най доволни

  • 4 145
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Мамчета ние започнахме с ранното захранване по съвет на педито! Искам да ви попитам какви каши давате на вашето бебче? Ние навършихме 4 месеца и караме 5-я! В търсачката открих доста видове ама немога да се спра на определена! Ще се радвам много ако можете да споделите мнение! Hug


 П.П. Пюре давам само плодово! В момента се мъчим на зеленчуковото ама е доста трудно с него

# 1
  • Мнения: 4 451
Аз съм най-доволна от Милупа. Като за начало взех оризова млечна, защото малката и без това беше на АМ.

# 2
  • Мнения: 1 006
Аз захраних за пръв път с Бананова каша на Слънчо,по препоръка на педиатърката.Но според мен най-добри за захранване са- Бананова или оризова каша на Милупа, или Ориз и царевица на Фризокрем.

# 3
  • Мнения: 1 217
Аз захраних с бананова на Слънчо.
Но сега не ползвам Слънчо-вчера купих бисквитена каша с банан и беше толкова сладка
та чак настръхнах от сладост.
сега съм много доволна от:
Фризокрем-всички видове
Блевит плюс-цитрусовите каши
Хумана
Тези трите марки най-се харесват на Калоян.

# 4
  • София
  • Мнения: 663
ние сме на беби, по качество е като хумана а на сладост е като милупа (понеже сме пробвали всички с каката). цената й е малко над слънчото- което за мен е добре.
пробвай няколко вида. детето само ще си покаже кое му харесва. успех

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Аз,съм давала само на Фризокрем,ами ядеше ги дъщеря ми Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
На Милупа съм забелязала,че се разтварят най-добре,яли сме и Фризокрем и Нестле.Май на Милупа най ги харесва

# 7
  • Мнения: 2 908
На Милупа,ХИП и Хумана най-добре се разтварят.Фризокрема ми ставаше постоянно на бучки,както и Нестле и Слънчо,а Слънчо детето не го ядеше. ConfusedИначе Милупа ми е най-вкусна-ама е и най-скъпа Wink

# 8
  • Мнения: 337
На Милупа най ги харесваме и двамата-вкусни са и се разтварят идеално, но са малко по скъпички

# 9
  • Мнения: 258
Моя юнак най-много харесва кашите на Хумана.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери харесваше най-много на Хумана.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 222
Давах само Фризокрем и Слънчо. Добавях в тях плодово пюре и Иво ги ядеше с удоволствие.

# 12
  • Мнения: 231
Моята дъщеря най-много харесва Милупа и след това Хумана. Давала съм и и други марки като например ХИП и Фризокрем, но хич не ми харесват, а най вече на Руми.

# 13
  • Мнения: 128
Фризокрем, Хумана

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Всички каши на Милупа са страхотни!

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 891
Фризокрем,Милупа и Слънчо(бананова и бананова с бисквити).

# 16
  • Мнения: 221
Милупа и Слънчо PeaceИ на Нестле съм давала, но не се разтваря така добре Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
Давах Милупа, Хумана и Нестле  Peace

# 18
  • Мнения: 145
За мен определено  на Милупа са най-добри.

# 19
  • Мнения: 953
На Милупа най ги харесваме и двамата-вкусни са и се разтварят идеално, но са малко по скъпички
Peace
и при нас така

# 20
  • по света
  • Мнения: 1 587
Милупа и Хумана съм давала и само 2-3 пъти Фризокрем.

# 21
  • Мнения: 441
Синът ми все още харесва кашите на Слънчо.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Купувам само Беби и Блевит. Много лесно се разтварят, не стават на бучки и малката много ги харесва.

# 23
Милупа Peace Вчера взех на Хумана и ми стана на бучки.Незнам защо.... newsm78

# 24
  • Мнения: 207
Захраних с Фризокрем. Много ги харесваше после прояде и Слънчо. Има една Зърнин М. Още и правя понякога хапва си я с кеф.  Blush

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 116
аз захраних с бананова на милупа,и детето я харесва

# 26
  • Мнения: 1 477
Ние се захранихме със Слънчо-бананова.Много я харесва и я хапва с апетит.За сега сме доволни...

# 27
  • София
  • Мнения: 1 423
Давам каши основно на Милупа и ХИП. Малкия ги харесва и ги хапва с удоволствие.
Пробвали сме и Нестле и Хумана   Peace

# 28
  • Мнения: 100
Фризокрем Peace

# 29
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Хумана и Милупа. Единствено.

# 30
  • Мнения: 27 524
Всички каши на Милупа са страхотни!

Няма по-добри  Peace Във всяко едно отношение - вкус, консистенция, разтворимост, качество...
Всяка покупка уж за проба на Нестле, Хумана, Хип, Слънчо, Данон, Нутрисия или каквото и да било друго ме кара още и още да оценявам безспорните качества на кашите на Милупа  Peace

# 31
  • Мнения: 508
Милупа и Хип. Предпочитам каши без захар.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебето ми е на 4 месеца, до сега единственото пюре, което категорично отказва да яде, е на хип морковеното - но други пюрета, съдържжащи и моркови, харесва. А за сок от сурови моркови направо пощурява. До сега май най- много харесва банан смачкан, сини сливи - хип и бебевита съм му давала и круши. А зеленчуковите са някак по-твърди, размесвам ги с малко млечице и много си ги харесва.

# 33
  • малкия град
  • Мнения: 127
Първата ни каша беше бананова на Милупа. Малкия много я хареса, но след това минахме на Хип  и сега любимата е млечна с круша. Тези на Милупа са доста по-редки като консистенция, но бебета ги харесват въпреки това. Всичките ми приятелки ги предпочитат.

# 34
  • Мнения: 27 524
Тези на Милупа са доста по-редки като консистенция...

Консистенцията се прави. Кой колкото иска и харесва, това не е показател  Simple Smile

# 35
  • някъде
  • Мнения: 4 955
 на Хумана  Peace Peace Peace
и на Фризокрем съм купувала, но винаги ги разбивах с пасатора, на ръка не ставаше

# 36
  • Мнения: 164
Ние започнахме с Милупа - оризова с адаптирано мляко. Пробвали сме на Хумана и Хип, хапваше ги с удоволствие!

# 37
  • Мнения: 292
Аз съм доволна от всички видове на Слънчо.Малката си ги яде с голям кеф и други не съм пробвала.

# 38
  • Мнения: 1 986
  Най-често съм давала от кашите на Фризокрем PeaceСлед това-Милупа,Хумана,ХИПП....

# 39
  • Мнения: 385
Елда на ХИП, ябълкова на Хумана - това ядеше Боян  Simple Smile

# 40
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Засега съм давала Блевит (много я харесва във всичките разновидности, които съм му приготвяла) и елда на ХИП.

# 41
  • Мнения: 63
Мацки, на нас педи ни каза да не давам още банан и се чудя освен ориз каква друга да купя? Слънчо имат водове за 4 месеца със стотина неща които се смятат за алерген и не се дават? Чудя се сега. Освен ориз и царевица?
 А цитрусите нали след годинката?

# 42
  • София
  • Мнения: 426
от милупа и хумана

# 43
  • Мнения: 1 672
ние сме на Слънчо не съм давала други , бебка си ги харесва тези

# 44
  • Силистра
  • Мнения: 23
ние пробвахме няколко вида и си харесахме Фризокрем

# 45
  • София
  • Мнения: 5 758
Хумана, Милупа, Нестле, Хип  Peace

# 46
  • Мнения: 667
Давала съм на Милупа, Хумана и Нестле - различни видове.  Вкусни са били. На Милупа се разтварят перфектно.

# 47
  • Мнения: 207
купих на милупа бананова-млечна! Но май мънан не я хареса! Почнаха едни ревове и плюе! След няколко дена мисля да пробвам пак!

# 48
  • Мнения: 268
ние сме на беби, по качество е като хумана а на сладост е като милупа (понеже сме пробвали всички с каката). цената й е малко над слънчото- което за мен е добре.
пробвай няколко вида. детето само ще си покаже кое му харесва. успех
И ние сме така   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина харесваше най-много кашите на Нестле, но по съвет на педиатъра започнах да й ги давам след 7 месец.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 72
Ползвала съм Хумана и Милупа.На Милупа според мен са по добри.

# 51
  • Мнения: 28
Захраних с Милупа(ябълка,мисля че беше),давала съм Хумана,"лека нощ" на Нестле,Беби-лешник(много я харесваме) и Слънчо-банан и бисквити. а също така взимам и готовите каши на Ганчев.

# 52
  • Мнения: 1 165
Детето ми най-много харесваше кашите на "Слънчо".

# 53
  • Русе
  • Мнения: 2 354
а моята дъщеря изобщо не ще и да чуе за каша  Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 86
Момичета, а как ги приготвяте тия каши? Аз уж всичко спазвам като указание за приготвяне, но все ми стават много редки. Пробвах Хип, Хумана, Милупа. Принуждвам се  да ги давам на бечо с биберон. Не винаги преварявам водата само, защото ползвам вече Девин розов етикет. Не знам къде бъркам.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 758
Момичета, а как ги приготвяте тия каши? Аз уж всичко спазвам като указание за приготвяне, но все ми стават много редки. Пробвах Хип, Хумана, Милупа. Принуждвам се  да ги давам на бечо с биберон. Не винаги преварявам водата само, защото ползвам вече Девин розов етикет. Не знам къде бъркам.
Аз слагам повечко каша докато стане по-гъстичко и може да се дава с лъжичка. Четох тук, че и други мами правят така. Peace

# 56
Елда с плодове на Хип feedingМного,ама много и харесва.Също и Хумана-ябалка.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 397
Баткото ги хапваше много кашите на Милупа сега мисля и бебка да е на Милупа.

# 58
  • Мнения: 857
Милупа и хип

# 59
  • Мнения: 1 701
Милупа!  Peace

# 60
  • Мнения: 23
Милупа просто са страшно вкусни (дори и за мен). Малчо ги хапва с удоволствие. Хумана също, Хип, разбира се. feeding

# 61
  • Мнения: 1 092
Моя бебок хапва с удоволствие единствено кашите Хумана  bouquet

# 62
  • Мнения: 110
Аз съм най-доволна от Милупа. Като за начало взех оризова млечна, защото малката и без това беше на АМ.
И аз Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 3 099
Нестле Алете

# 64
  • Мнения: 753
Банановата каша на Слънчо - моето дете я обожава Peace

# 65
  • Мнения: 24 467
Започнахме /и все още ползваме/ с млечни каши, без добавена захар. Такива са на Хумана и Хипп, но има и други. По- конкретно започнахме с банановата на Хумана за деца над 4 месеца.

# 66
Аз съм пробвала почти всички каши на пазара със децата и сега давам само Милупа, въпреки, че е най-скъпа, Хумана също е хубава и се харесва от всички вкъщи. От Хип само Елда се яде, но аз по принцип си купувам и не давам, Един пърт взех Бебевита със банан и сухар инцидентно, хареса се, но не съм повторила. Хаме също инцидентно, изяде се без кеф обаче. Фризокрем ни е отвратителен, физиономията ни е  Sick, и естествено не давам, Нестле от буркачтета ни е вкусно, но и него не давам, от кутиите давам рядко.
Та за тези се сещам.

# 67
  • Мнения: 520
На Милупа предимно, някои на Хумана и елда на Хип.

# 68
  • Мнения: 4 784
Захраних с Милупа, но иначе като цяло съм най-доволна от кашите на Хумана - бебчо най - ги харесва.

# 69
  • Мнения: 5 026
Милупа  Peace Установих,че е с най-добро качество.Пробвала съм почти всички марки.

# 70
Milupa-ориз и царевица eat

# 71
  • Мнения: 8
Milupa sa nai-vkusni,no v nikakuv sluchai bananova,ako bebeto e pod 6 meseca,pone taka kazva moia pediatur. Na HIPP sushto sa hubavi, no niama mnogo goliam izbor.

# 72
  • Мнения: 887
Когато захранвах сина си започнах с оризова каша на Хип, но всяка марка предлага такава каша. Мисля, че на Милупа и Хумана са най-вкусни и най се харесват от бебетата. За кашите на Хип не мога да кажа същото.

# 73
  • Мнения: 4 447
Давам на Слънчо.

# 74
  • Мнения: 314
И според Милупа са едни от най - добрите ,Блевитските например не се разтварят хубаво а и малката не иска да ги яде

# 75
  • Мнения: 66
Кашите на Хумана не са ли с обикновено краве мляко /обезмаслено/, а не с адаптирано. мен това ме спира да давам от тях.

# 76
  • Мнения: 24 467
Кашите на Хумана не са ли с обикновено краве мляко /обезмаслено/, а не с адаптирано. мен това ме спира да давам от тях.

Не са.

# 77
  • Мнения: 66
Джуди, защо мислиш така? На опаковката пише просто "обезмаслено мляко".

# 78
  • София
  • Мнения: 2 967
От Слънчо и Нестле Simple Smile

# 79
  • Мнения: 24 467
Джуди, защо мислиш така? На опаковката пише просто "обезмаслено мляко".

Ще ти кажа защо мисля така- първо кашите са предназначени за захранване и хранене на деца от петия, седмия, респ. осмия /напр. Хумана с ягоди/ месец. Тогава и формулата на АМ за бебето се изменя /напр. Аптамил 2 е за след 4 месеца /ако се не лъжа и все още е така/, Фризолак 2- за след 6 месеца и т.н. На тази възраст основно АМ е обезмаслено с редица "подобрители", които присъстват и в кашите.
Зависи много и от превода на опаковката. Напр. на моята Хумана /в момента имам банан с череша в къщи/ пише "обезмаслено мляко", като, за съжаление, не знам какво пише в оригинала, преводът съставлява залепен цял лист върху оригиналния текст. На Милупата, която имам /обикновено поддържам в къщи под ръка минимум два вида каши, за разнообразие/ пише в състава /отново в превода/, че съдържа АМ и в скоби е отбелязано /обезмаслено мляко и диминерализирана суроватка/, а в текста на английски пише само мляко- последваща формула. Моята Милупа в момента е "смесени плодове" за деца над 6 месеца /круша, портокал, ябълка, банан/. Тези мога да сравня в момента, тъй като тези са ми под ръка.
В заключение- не мисля, че, с оглед и възрастта, на която биват захранвани децата с каша, Хумана съдържа вредни вещества или такива, които са неподходящи за тази вързаст, поради гореизложеното, но това съм подчертала вече, че го мисля аз, като излагам и доводите си. Аз не пиша никога по подобни теми, че Х марка е най- добрата, това на мен специално ми звучи най- малкото смешно. Старая се да поддържам разнообразие. За кашите, специално се спирам само на изискването си да не съдържат добавена захар.

# 80
  • Мнения: 169
Милупа и на нестле всички са хубави.На Слънчо са мн редки и сладки не ми харесват , и на Хумана тя пък не ги харесва , то си е до вкус на детето и на теб.Пробвах всички почти на пазара нищо не ти пречи и ти да ги опиташ за да си избереш.Захраних с бананова на Милупа

# 81
  • Мнения: 430
Нестле и милупа

# 82
  • Мнения: 674
 Фризокрем - ориз и царевица. То всъщност само тази ядеше моето бебе. На други се мръщеше.
 Иначе сега давам от тези в бурканчетата!

# 83
  • Мнения: 61
Момичета, малко извън темата искам да попитам предлагат ли се в България продукти на Hero  - каши, млека и  пюрета. От Прага ни донесоха такива каши и аз и беба много ги харесахме. Знаете ли дали в България се предлагат продукти от тази марка. За това говоря http://www.hero.cz/SUNARKA/32/

# 84
  • София
  • Мнения: 15 222
Не съм ги виждала.  Thinking

# 85
  • Мнения: 90
Ето кашите от които съм доволна ,а и малката обожава:
-Млечно-плодова на Хумана
-Млечна,пшеница с 5 плода на Нестле
-млечна ябълкова на Беби
Сега имаме Блевит Плюс-испанска,но не съм я отворила още

# 86
  • София
  • Мнения: 3 271
Блевит - тези най-много ги харесваше Hug

# 87
  • Мнения: 81
На Милупа

# 88
  • Мнения: 1 679
На Селиа

Общи условия

Активация на акаунт