Помогнете! От кои каши сте най доволни

  • 4 149
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 66
Кашите на Хумана не са ли с обикновено краве мляко /обезмаслено/, а не с адаптирано. мен това ме спира да давам от тях.

# 76
  • Мнения: 24 467
Кашите на Хумана не са ли с обикновено краве мляко /обезмаслено/, а не с адаптирано. мен това ме спира да давам от тях.

Не са.

# 77
  • Мнения: 66
Джуди, защо мислиш така? На опаковката пише просто "обезмаслено мляко".

# 78
  • София
  • Мнения: 2 967
От Слънчо и Нестле Simple Smile

# 79
  • Мнения: 24 467
Джуди, защо мислиш така? На опаковката пише просто "обезмаслено мляко".

Ще ти кажа защо мисля така- първо кашите са предназначени за захранване и хранене на деца от петия, седмия, респ. осмия /напр. Хумана с ягоди/ месец. Тогава и формулата на АМ за бебето се изменя /напр. Аптамил 2 е за след 4 месеца /ако се не лъжа и все още е така/, Фризолак 2- за след 6 месеца и т.н. На тази възраст основно АМ е обезмаслено с редица "подобрители", които присъстват и в кашите.
Зависи много и от превода на опаковката. Напр. на моята Хумана /в момента имам банан с череша в къщи/ пише "обезмаслено мляко", като, за съжаление, не знам какво пише в оригинала, преводът съставлява залепен цял лист върху оригиналния текст. На Милупата, която имам /обикновено поддържам в къщи под ръка минимум два вида каши, за разнообразие/ пише в състава /отново в превода/, че съдържа АМ и в скоби е отбелязано /обезмаслено мляко и диминерализирана суроватка/, а в текста на английски пише само мляко- последваща формула. Моята Милупа в момента е "смесени плодове" за деца над 6 месеца /круша, портокал, ябълка, банан/. Тези мога да сравня в момента, тъй като тези са ми под ръка.
В заключение- не мисля, че, с оглед и възрастта, на която биват захранвани децата с каша, Хумана съдържа вредни вещества или такива, които са неподходящи за тази вързаст, поради гореизложеното, но това съм подчертала вече, че го мисля аз, като излагам и доводите си. Аз не пиша никога по подобни теми, че Х марка е най- добрата, това на мен специално ми звучи най- малкото смешно. Старая се да поддържам разнообразие. За кашите, специално се спирам само на изискването си да не съдържат добавена захар.

# 80
  • Мнения: 169
Милупа и на нестле всички са хубави.На Слънчо са мн редки и сладки не ми харесват , и на Хумана тя пък не ги харесва , то си е до вкус на детето и на теб.Пробвах всички почти на пазара нищо не ти пречи и ти да ги опиташ за да си избереш.Захраних с бананова на Милупа

# 81
  • Мнения: 430
Нестле и милупа

# 82
  • Мнения: 674
 Фризокрем - ориз и царевица. То всъщност само тази ядеше моето бебе. На други се мръщеше.
 Иначе сега давам от тези в бурканчетата!

# 83
  • Мнения: 61
Момичета, малко извън темата искам да попитам предлагат ли се в България продукти на Hero  - каши, млека и  пюрета. От Прага ни донесоха такива каши и аз и беба много ги харесахме. Знаете ли дали в България се предлагат продукти от тази марка. За това говоря http://www.hero.cz/SUNARKA/32/

# 84
  • София
  • Мнения: 15 222
Не съм ги виждала.  Thinking

# 85
  • Мнения: 90
Ето кашите от които съм доволна ,а и малката обожава:
-Млечно-плодова на Хумана
-Млечна,пшеница с 5 плода на Нестле
-млечна ябълкова на Беби
Сега имаме Блевит Плюс-испанска,но не съм я отворила още

# 86
  • София
  • Мнения: 3 271
Блевит - тези най-много ги харесваше Hug

# 87
  • Мнения: 81
На Милупа

# 88
  • Мнения: 1 679
На Селиа

Общи условия

Активация на акаунт