Неудобствата на кърменето,ама честно!

  • 4 567
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
Цитат на: sladka hapka
и сега к'во, аз прозвучах като една самотна алкохоличка...
на вас не ви ли се пие нещо по-различно от лактогонен чай, бе!!! (не че съм пила някога такова чудо)


не, се си самотна:) и аз съм в кюпа, ама чак сега виждам темата...ей, понякога така ми се иска да си нарежа една зелена саладка и да си пийна една троянска сливова или пък от домашната на свекър ми...пък и коктейлчета обичам...ей сега идва лято...една Кайпириня ще ми се иска, ама нЕма:)

# 16
  • Мнения: X
Добре де, и аз ще си призная, кое няма да ми липсва:
- Да не знам колко е изял- това ме побърква. От известно време е страшно капризен с храната заради зъбите и понякога ми се струва че живее на фотосинтеза Simple Smile
- Кърменето през 2 часа денонощно първите 6 месеца - бях станала като парцал.
- Гърдите ми са огромни, никакви блузи от преди не ми стават, за форма няма да говоря, отчайващо положение....
- Съобразяването на всичките ми излизания с кърменето .Докато живях във Виена, кърмех навсякъде, беше много хубаво. Тук обаче това не е прието, и някак си ме е срам да го правя. Позволявам си го само в парковете на по-закътани места.
-Липсва ми бирата, кафето, виното....
-От 3-4 месеца се кърмим само докато Бобо спи. Иначе отказва, или ме хапе зверски. Е, това дебнене кога ще заспи за да го накърмя няма да ми липсва, ама никак !
- Кърмаческите стачки - никак, ама никак няма да ми липсват !

е, стига толкова, прекалих даже.

Сега , искам дебело да подчертая, че съм почти маниачка на тема дълго кърмене, и се надявам да устискам положението още няколко месеца.

# 17
  • Мнения: 779
Ама вие не пиете ли кафе?! Аз си пийвам всяка сутрин  food010 . Ей от тва не мога да се лиша в никакъв случай.
Сега като ви чета и още повече ми се припива водчицааааааааа . Drunk - Наздраве по едно виртуално ( като не може друго Cry )

# 18
  • София
  • Мнения: 2 249
Не знам, май за момента няма нещо, дето да ми тежи. Нямам ограничения откъм храна, не ми се пие Wink , гърдите ми отдааавна не течат. Понякога си мисля за възможността някой друг да го погледа за известно време, а ние да си припомним времето "само аз и ти", но пак си мисля, че и да не кърмех, пак нямаше да съм склонна на тази негова възраст да го оставям, така че и това отпада. Може би на моменти се чувствам уморена от целия процес, но пък това е знак, че сме в края на процеса.

# 19
  • Мнения: 4 244
Aз да ви кажа май съм била най лошата кърмачка от вас.
Ми като самотна алкохоличка си позволявай биричка, винце, шампанско и подобни.
Е, не съм прекалявала, нали казват че бирата и шампанското вдигали и количеството мляко. Ми така си беше. Сутрините след обилно хапване и пийване на барбекюто на двора гърдите ми винаги са пращели като любеници и съм била винаги подгизнала.
Само не ме укорявайте че съм направила децата си алкохолици.
А за теченето по време на секс- решението беше тати да се прави на бебе и толкова. Даже сме го обръщали на майтап - да си поиграем мама и бебе! Embarassed
А как съм си мечтала за мартини с големи зелени маслинки в него или едно хубаво ууиски с многооо бадеми, няма да ви казвам
Сега наваксвам и за вас да знаете!

# 20
  • Мнения: 6 243
На мамите новобранки най-отговорно заявявам, че това с оставянето на бабите и удрянето на живот с таткото няма нищо общо с кърменето. Иво е на 10 години (почти) и не го кърмя отдавна, ама като не е с мен, откачам. Затова - романтичните уикенди са за трима, а вече и за четирима. Просто някои мами са квачки - аз съм типична. Детето или децата трябва да са ми пред погледа. Вече си поплаквам на сватби, като си представя как Иво ще се зажени.

Освен това предлагам тая тема да я изтрие модератора, че ако я видят някои героини от детски романи, ще ни спукат от бъзик.

# 21
  • Мнения: 2 609
Айде и аз да се разпиша Wink .
-По принцип не пия,така,че това отпада.
-Не се ограничавам от към храна,всъщност малко,но не заради бебка,а заради килограмите ми в излишък Embarassed
-Почти не ми се случва вече да протека,освен ако не направя някоя по-голяма пауза,а и тогава е 2-3 капки,колкото да ми напомни Rolling Eyes
-Не се кърмим нощем(но пък това не значи,че се наспивам-зъби,но това е друга тема)
-Замислям се,че би било хубаво да оставям Яна,за малко при някоя баба,но пък тогава все там ще са ми мислите............
-Май единственото,което ми тежи е това с разходките,ми не мога да се пресрамя да кърмя навън и това си е Embarassed
Това е от мен Laughing

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мда,това всичкото ако го прочете някой,който не е чел другите теми с одите,здраво ще се позамисли дали си заслужава целия зор - ама ние си (се) знаем Wink
Я да питам аз нещо като последен дебил - само аз ли не ползвам въобще подплънки за кърмачки (и сутиен Embarassed )?Циците ми отдавна текат мнооого рядко - и подплънки съм ползвала само първите 3-4 седмици - ама май е до късмет,че толкова рано са престанали (а си мислех,че натрупалите повечко стаж мами нямат такива грижи,пък като гледам,обратното излиза).

# 23
  • Мнения: 4 244
Цитат на: sladka hapka
На мамите новобранки най-отговорно заявявам, че това с оставянето на бабите и удрянето на живот с таткото няма нищо общо с кърменето. Иво е на 10 години (почти) и не го кърмя отдавна, ама като не е с мен, откачам. Затова - романтичните уикенди са за трима, а вече и за четирима. Просто някои мами са квачки - аз съм типична. Детето или децата трябва да са ми пред погледа. Вече си поплаквам на сватби, като си представя как Иво ще се зажени.

Освен това предлагам тая тема да я изтрие модератора, че ако я видят някои героини от детски романи, ще ни спукат от бъзик.
Що бе Хапчице
Тамън взе да става интересно
Аз викам да обменим и рецепти за коктейли, че да ви потекат лигите, само да не ви прехвръкне кърмата от мераци по тях Wink
А туй за квачката - що си мислиш че не ги оставих на баща им ми ги мъкнах с мен по самолетите
Да не казвам аз за сватбите  Wink  че един път ще съм от е*та страна и един път аз ще командвам парада Laughing

# 24
  • Мнения: 6 243
НИКОГА не съм ползвала подплънки.
Даже през 1995 год. от ентусиазъм дадох маса пари за една кутия подплънки на Чико и умрях от яд, че не ми влязоха в употреба. Подарих ги с мъка в сърцето.

# 25
  • Мнения: 4 244
Аз съм ползвала подплънки само в началото -* като мине първия скок след 6 седмица и после нещата замязаха

# 26
  • Мнения: 2 784
А аз си ползвам и досега.През деня не ми трябват много,ама сутрин като се събудя,обикновено са подгизнали.Вече имам чувството,че цялата мириша на мляко,ама поне дребоса и в тъмното ме познава Laughing

# 27
  • Мнения: 7 106
Сега си идваме от разходка и виждам темата, така че немога да не се разпиша в нея  Grinning
И на мен ми се присънва един Джак Даниелс в изпотена от леда чаша с шепа бадеми.
Иначе и аз съм от майките, тип "квачки" и немога да я оставя за 2 часа, камо ли за цяла нощ, а да не говорим за ден, два и т.н. За сега съм я оставяла за час-два на таткото за да си пазарувам нещо, бабите ще почакат.
Не би ми липсвало нощното недоспиване, всичко друго неприятно съм го забравила вече и гледаме напред  Grinning

# 28
  • Мнения: 206
Не мога да ce оплаквам от кьрменето,само ми липсват разходките и най вече професията ми...

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Един единствен път си позволих да изляза без подплънки и като чух едно бебе, че реве, че като рукна оная ми ти кърма...мазалоооооооо Crazy

Общи условия

Активация на акаунт