Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 451
Не знаех, че зъба има пори newsm78

По-скоро микроканалчета (само в дентина, в емайла няма).

# 91
  • Мнения: 411
Преди време исках да си ги избеля,но моята позната,която е зъболекар ме посъветва да не го правя.Имало известен дискомфорт свързан с цялата процедура,а и аз нямах особена нужда и все още нямам,въпреки,че пия червено вино два пъти в седмицата.Просто си го бях навила на пръста  Crossing Arms

# 92
  • Мнения: 279
Този дискомфорт е свързан, ако са ти чувствителни зъбите.
Моите са! Но това усещане е само докато трае процедурата, то и затова към избелващите гелчета има и успокояващи. Редуват се и няма никакъв проблем Peace

# 93
  • Мнения: 1 149
Аз си ги избелвам със така наречената система за домашно избелване/с шини/
Препоръча ми ги моя зъболекар,той ми ги и поръчва.Системата се казва Opalescence
Много съм доволна Peace

# 94
  • Мнения: 279
Аз си ги избелвам със така наречената система за домашно избелване/с шини/
Препоръча ми ги моя зъболекар,той ми ги и поръчва.Системата се казва Opalescence
Много съм доволна Peace


И аз със същата и съм много доволна  Wink

# 95
  • Мнения: 146
kitykat-  има ли все още видим ефект от избелването.не започнаха ли да потъмняват вече зъбите( надявам се не).
странични реакции има ли, например разраняване на венци и т.н.
Мерси!

# 96
  • Мнения: 70
Момичета, каква е цената на системата Опалсенс със шиничката? Peace

# 97
  • Мнения: 150
Аз започвам тази система със шиничката, струва ми 350 Simple Smile

# 98
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Аз си ги избелвам със така наречената система за домашно избелване/с шини/
Препоръча ми ги моя зъболекар,той ми ги и поръчва.Системата се казва Opalescence
Много съм доволна Peace


И аз със същата и съм много доволна  Wink
о6те един глас за Peace

# 99
  • Мнения: 1
Има три, четири възможности за самостоятелно избелване в България. Два се предлагат от интернет магазини - Топ шоп и някакъв друг. Според мен тези са китайски и не ми вдъхват доверие. Вчера за първи път си сложих силиконовите вложки с гел - Clewerwhite на белгийската фирма за стоматологични историй Remedent. Разпитах подробно в Ремедиума на графа и изледвах сайтовете, защото не бих ползвала нещо от което да ми окапят зъбите. За сега нямам проблеми, но е още рано да кажа какъв е ефекта. Трябва да се слагат всяка вечер по 20-30 мин, път дена под ред. Представляват някакви гумени формички пълни с прозрачен гел с ментов вкус и аромат. Не ме щипеше или болеше. Днес не чувствах и някаква разлика в чувствителността, но все още съм в началото. Като свърша ще ви информирам дали зъбите са ми станали като тези на снимката на опаковката Wink.
kajete mi ima li gi v aptekite tezi sistemi za izb
elvane

# 100
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
  Избелвала съм зъбите си с един гел.Слагах го всяка вечер в едни индивидуално изготвени силиконови ,нещо като,калъфи за  зъби,обличах калъфите и така до сутринта.....В продължение на 1 седмица.
  Зъбите се поизбелиха,обаче ,кариесите,които имах в начален стадий,започнаха да ме болят жестоко.
  После разбрах от друг зъболекар,че такива процедури изобщо не са за препоръчване,защото зъбите се обработват с някаква киселина,които ги прави порести,като гъба,съответно и по-податливи към кариеси,чупливост и т.п.

стоматологът ти би трябвало да те предупреди 4е не е желателно избелване преди да се оправят кариесите

# 101
  • Варна
  • Мнения: 451
  Избелвала съм зъбите си с един гел.Слагах го всяка вечер в едни индивидуално изготвени силиконови ,нещо като,калъфи за зъби,обличах калъфите и така до сутринта.....В продължение на 1 седмица.
  Зъбите се по избелиха,обаче ,кариесите,които имах в начален стадий,започнаха да ме болят жестоко.
  После разбрах от друг зъболекар,че такива процедури изобщо не са за препоръчване,защото зъбите се обработват с някаква киселина,които ги прави порести,като гъба,съответно и по-податливи към кариеси,чупливост и т.п.

стоматологът ти би трябвало да те предупреди 4е не е желателно избелване преди да се оправят кариесите


... и още нещо зъбите не се обработват с киселина при избелването, а да стават чак порести като гъба.... Praynig

# 102
  • Мнения: 7 420
Д-р Венелинов,ще потърся тубичките от гела,който ползвах за избелването,за да ви уточня с какъв процент и каква киселина беше(дано не съм ги изхвърлила всичките).Може би има различни начини на избелване,моят беше точно с киселината.
  А за сравнение със гъба,сигурно разбирате,че това е метафора!Ясно е,че зъбите след избелването не изглеждат,като гъби(освен,ако не ги гледаме под микроскоп,евентуално)! Laughing

# 103
  • Over the rainbow
  • Мнения: 127
Тъкмо спрях цигарите и определено имам нужда от избелване на зъбите. Малко ме разколебават коментарите обаче, че процедурата не е полезна за емайла. Ще търся решение в избелващите пасти за зъби, които не са толкова агресивни.

Пък и нали ефектът на избелването е само временен, ...

# 104
  • Мнения: 497
А за това какво ще кажете  http://cgi.ebay.co.uk/12-SHADES-35-LASER-TEETH-TOOTH-WHITENING-S … Zp1742.m153.l1262
ползвал ли го е някой? Излиза 20 лири. Ползва се по 10-30мин в продължение на 14 дена. Дали си струва?

Общи условия

Активация на акаунт