Помагат ли татковците???

  • 4 831
  • 149
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Момичета,
помагат ли ви татковците в отглеждането на малките съкровища? Отменят ли ви макар и понякога в обичайните всекидневни дейности като сменяне на памперси,пеоличане, миене и изваряване на шишенца, къпане, приспиване... Доволни ли сте от тяхната помощ? Нека да я оценим по шестобалната система Wink
Или може би ви помагат в домакинските задължения?
Споделете от какво сте доволни и от какво не.

# 1
  • Мнения: 690
Помага, не мога да се оплача. bowuu
Проблема е, че доста често е в командировка  Crazy

Когато Коко беше малък ми помагаше предимно с домакинските задължения, миенето на шишета, приготвяне на храната... После почна и да го храни, преобува. Сега понякога и по цял ден го гледа. Справя се с всичко, а най-вече с играта с малкия  Joy

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
За домакинската работа имам помощница,а за другото помага не се оплаквам!
По шестобалната 6,защото за нещата,които искам помощ той се е погрижил да намери кой да ми помага.Като излизам той гледа дъщеря ни!А,сега да го заплюя,че да не си го урочасам сама Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 757
Писах му 3 щото с бебоците почти не помага. Но като се замисля съм го ощетила, щото с големия син доста помага, а понякога и готви и мие чинии

# 4
  • Мнения: 5 401
Четворка за наш тати!  Naughty Нито един памперс не е сменил, само веднъж го е извел, но пък се къпят винаги заедно и много си играят. В домакинството помага с миене на чинии през вечер и с чистене веднъж седмично.

Не се оплаквам въобще от него, той почти няма време с тая негова пуста работа и колкото може, милия, участва.

# 5
  • Мнения: 1 043
Нашият се справя много добре. За съжаление е по цял ден на работа, но когато се прибере задължително играят половин час, а след това е вече време за сън. Събота и неделя, ако случайно е почивка, излизат само двамата, а аз- или шетам нещо из нас, или се разкрасявам  Flutter
П.С. Но всичко това е от скоро.Като беше бебе, изобщо не се занимаваше с него...мъже... ooooh!

# 6
  • Мнения: 4 406
по шестобалната система му пиша 10 на нашия татко

# 7
  • Мнения: 455
Изобщо не мога да се оплача от него - понеже покрай нас няма нито баба, нито дядо - разчитаме изцяло един на друг. Ако не е той нямам идея как бих се оправяла.
по шестобалната система му пиша 10 на нашия татко
И аз  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 44 122
Като беше новороден бебчо повече помагаше за паперси, обличане , хранене и т.н. сега вече почти не.
Сага общо взето рядко го приспива, още по-рядко го оставям да го гледа за час-два или да излязат сми на разходка.
Понякога и готви. И почти винаги той пазарува.
То аз и не искавм да сменя памперси - предпочитам да си поиграят и да се видят малко пред това да мие, къпе или готви, защото и без друго много работи и малко време са заедно...
Иначе за оценка - пиша 6. Скъсва се от работа за да ни издържа и да ни е добре....по-голяма помощ от това - здраве му кажи. А аз седя и си гледам малкия...не мога да искам от него като се прибере в 10 да къпе и приспива...все пак и той трябва да почива. Ако му труфна детето да се гледат е за малко и то събота и неделя или сутрин ако ми с наложи много някъде да отида - лекар или нещо такова.
И го смятам за нормално.
Не мога да искам хем да работи, хем да помага в домакинства и рутинни задължения тип хигиена и хранене на детето.
Иска ми се само да може да прекарваме повече време заедно...знам, че и на други майки тук мъжете им все са на работа ите биха разбрали какво искам да кажа ... Wink

# 9
  • Мнения: 867
Давам 5-ица, защото ме е страх да кажа че се справя идеално. Не само помага, мога спокойно да кажа че си гледаме детето двамата и работи на всичкото отгоре. Няма нещо, което да не прави и го прави екстра. В домакинството  - също, колкото има време. Гледам за чистенето поне да не го ангажирам.

# 10
  • Мнения: 1 897
Да, помага много.
Живеем и отглеждаме детето си сами,и двамата работим и ако не ми помагаше в домакинството и за детето не бих се справила.
Пиша му 5, по щестобалната система,за да има стимул и за напред. Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 431
Изобщо не мога да се оплача от него - понеже покрай нас няма нито баба, нито дядо - разчитаме изцяло един на друг. Ако не е той нямам идея как бих се оправяла.


И аз така  Peace

# 12
  • Мнения: 1 479
Да, помага и за децата и за чистене.

# 13
  • Мнения: 474
Ние пишем 5 на тати /да не се възгордява/  Mr. Green Mr. Green Mr. Green - пък и винаги има какво още да се желае  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 199
Ох, пуснах анкетата, пък забравих да се включа Embarassed И нашият тати много работи, но на мен като чели ми се иска малко повечко да помага, защото си живеем сами и когато съм много изморена и понякога и изнервена(защото например малката много е мрънкала през деня) си мисля, че понякога си го използва за оправдание... не че не помага де...

# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
то и ние сме сами...и аз преди все исках да ми помага, после си помислих, че аз ако работ на 2 места + разни странични, не ще съм уморена, ами направо пребита ще се прибирам,  а това, че малкия мрънка и се сърди не е толкова чак страшно....и просто всеки си има свойте си задължения....виж и аз ако работех, щях да изисквам от него помощ и в къщи и с детето...но сега...просто не би било чесно...аз държа да не давам детето в ясла и да го гледам все пак - никой не ме е бил...а и не съм чистоман, ако съм толкова уморена няма да изпрахосмукача днес, а утре и никой в къщи няма да направи въпрос от това...напротив няма и да се забележи Wink
така че...не знам сега ни е добре така и на тримата - всеки си има работата Wink

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Помага, като се прибере от работа се заема с детето.Оставям му я и се гледат чудесно двамата.Иначе чисти, като почива чинии аз не мия, готвенето си е за мен - доставя ми удоволствие.Пазарува той основно.Аз съм доволна, пиша му 5, защото винаги може повече  Joy

# 17
  • Мнения: 7 474
Не помага или помага, но рядко, просто няма физическата възможност  Wink

# 18
  • Мнения: 476
Пиша 6 на нашия тати! Върши всичко, което и аз.  Понякога даже си мисля, че аз му помагам!  Grinning

# 19
  • Мнения: X
Помага и ме подкрепя, безкрайно съм му благодарна за всичко, което прави за нас  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 753
4 ...високи изисквания имам както казва той Peace

# 21
  • Мнения: 4 405
мисля че трябва да има разделяне по периоди.нашия тати например в първия месец-два го беше страх да гушне бебка/да не и направи нещо/съкъш е от порцелан Joyа после не мога да го отлепя от нея.

# 22
  • Мнения: 566
10!!
помага и в гледането и в домакинската работа.
иска ми се обаче да има повече време за нас

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Да, много ми помага за бебчо.
За домакинската работа - също.  Grinning

# 24
  • Мнения: 873
писах 6,защото:
1.мие чиниите-не си спомням откога не съм ги мила аз
2.сменя нааканото дупе сутрин,докато спя
3.преоблича бебка,когато е необходимо и много добре преценява какво и да облече
4.помага в къпането
5.помага при даването на лекарства през носа или устата
6.успокоява ме,когато съм нервна или притеснена за нещо около бебето
7.подхранва самочувствието ми на добра майка
8.помага ми да се справя с чувството за вина,когато съм сгафила нещо или бебето е болно,или нямам кърма
9.пуска прахосмукачката-аз не съм я пускала от много време
10.винаги идва с нас на консултациите,дори да са в работното му време
 Heart Eyes

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 280
За нашия тати 6+  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 3 478
На нашият дадох 4. Помага, но за мен недостатъчно, то и аз съм претенция де, но... Прави каквото може и когато може. Не го щадя, нито оправдавам с работата му, защото и двамата работим наравно, така че очаквам да правим и наравно за детето, но явно е по-трудно на мъжете ( или поне на повечето Mr. Green).

# 27
  • Мнения: 3 695
С бебето ми помага много.
С домакинската работа - има много какво да се желае.

# 28
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Нашия тати помага само с бебето и то някои работи само. От време на време пазарува. Пиша му 4.

# 29
  • Мнения: 864
На нашия татко писах 6  Grinning Много съм доволна от него!Помага ми във всичко  ::
Само дето не може да плете,но това не ме тревожи изобщо   Laughing

# 30
  • Мнения: 985
За да не го скъсам и да го оставям на поправителен,пиша 3-ка Whistling

# 31
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Нашия тати е супер тати. Помага за всичко. Гледа малкия когато ме няма. Играе си с него и го занимава. Имам домашна помошница, която ми помага с чистенето и други, но когато се налага и таткото се включва активно.

# 32
  • Мнения: 502
нашия татко е татко на годината, както каза лекарката ни  Hug
на последната консултация гледаше изумена как таткото - костюмиран и с вратовръзка(излезе от работа, за да ни закара) - съблича бебка, сваля наакания памперс, бърше дупе, после я облича .....
вкъщи - откак сме се прибрали от родилното аз съм я къпала само два пъти  Embarassed - къпе я само той, будува наравно с мен всяка нощ, докато я кърмя, после я уригва, приспива я, като се върне от работа той я поема веднага - ако трябва да се сменят пампи, дрешки, да се носи на ръце ....
после ние двете като заспим към девет вечерта той мие чинии, чисти......
ходи да пазарува, прави за ядене, простира, глади....
няма да продължавам да не пропусна нещо - изобщо си имаме най-добрия татко на света  Hug

# 33
  • Мнения: 620
О да! И то доста, и  в домакинството и в гледането и на двете деца. И първия ми мъж се държеше по същия начин....сигурно ги избирам такива newsm78.
Аз пък смятам, че гледането на дете също е работа. В страната ни е възприет 8 часовия работен ден, така че щом на мен ми се налага да работя почти цялото денонощие, и другите вкъщи ще работят  наравно с мен Naughty
Не че някой ми отказва, де  Grinning
А в момента, в който тръгна на работа, пък въобще няма за какво да говорим - цялата домакинска и друга семейна работа се поделя по равно!

# 34
  • Мнения: 2 100
Помага много! И в гледането на бебо и в домакинската работа, а и си върши и неговите задължения. Сменя памперси на бебето, той го маже с олио, приспива го като се налага..абе всичко!...и това важи и за през нощта. Ако можеше да го кърми и в това щеше да ми помага  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 3 611
Помага, не мога да се оплача, но винаги може повече  Grinning

# 36
  • Мнения: 220
И нашият тати помага доста - писах 5-ца , всички се сещате защо - може и още.  smile3503
Вече 5 месеца сутрешното хранене + смяна на памперса е негова грижа , а аз спя smile3524. Също така мие чинии , чисти , готви (доста повече от мен) и ходи на работа. Много съм доволна от него.

# 37
  • Мнения: 1 006
Много помага,но само в домакинската работа.Чисти,готви,мие чинии,пуска пералнята и простира. GrinningСамо,че на детето не смее и един памперс да смени.

# 38
  • Мнения: 27 524
Ох, тъкмо да кажа, че това сме го обсъждали и шестобалната система ме срази  bambam

# 39
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
А пък нашият татко работи на 2 места, та почти не се прибира вкъщи и сега се чудя 3 ли да му пиша или 6  Thinkinghahaha

# 40
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Винаги когато може и не е на работа, много помага.
Може би повече в домакинската работа в началото, но сега вече и в заниманията с малката. Няма по-голямо веселие, когато двамата започнат да играят. newsm44

# 41
  • Мнения: 2 677
Незаменим е!  Heart Eyes

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Среден ми пиша на нашия тати.

# 43
  • Мнения: 2 498
Помага много и ме подкрепя във всяко отношение!

# 44
  • Мнения: 5 391
Помага, доколкото му позволяват служебните задължения.

# 45
  • Мнения: 8 242
Мога и 7 да му пиша на моя  Hug

.. макар че като прочетох някои други постинги може и за 5тица да се замисля  Thinking Никога не ме е оставял да спя дребния като се събуди и никога не му е сменял памперса..
Но винаги той го къпе, играят си заедно.. Облича го като му кажа.. За домакинството също не мога да се оплача, ама напоследък нео ме отсвирва в тая област..
Я стига съм недоволствала и аз Twisted Evil

# 46
И нашия ТАТИ е отличник! Много ни обича и прави всичко възможно да го доказва, когато не е на работа той поема изцяло грижите за Бебка, а аз си почивам и имам време за себе си  И понеже е много грижовен и любящ съпруг и баща, му казвам едно голямо БЛАГОДАРЯ!!!

# 47
  • Мнения: 1 440
6 -  за гледането на децата.
3 - за помощта в домакинската работа.

# 48
  • Мнения: 6 164
6+!
Откакто се е родил Крис, само той става нощем. Само той чисти. Повечето пъти той пере и простира. Чинии не мия, само готвя.
Той доста пътува и понякога с месеци се виждаме два пъти месечно, но действията му не са компенсация за времето, през което го няма, той обича да го прави.
Когато кърмех нощем, като се разплаче Крис, той ставаше (аз дори не чувах детето!), сменяше памперса и само ме бутваше да се надигна да ми го сложи на гърда. Crazy После го взимаше, оригваше и приспиваше... Дори пъпчето не разбрах как падна, той го е видял една от нощите, когато го е преобувал... Като ме събуди да го кърмя, ми го показа. Heart Eyes

# 49
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Помага и то качествено.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 423
Помага ми доста, не мога да се оплача  Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 72
Аз съм една щастливка ! Нашия тати е фантастичен! Помага във всичко. пиша му 6++. Не зная как бих се справила без него

# 52
  • Мнения: 983
Писах му 4, защото късно се пребира. Иначе ги къпи, сменя им памперсите, мие чинии и  понякога ги извежда сам.

# 53
  • Мнения: 983
А да- в последните 2 месеца той става през ноща.

# 54
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Пиша му 5 за да не се възгордява  Mr. Green
Помага ми доста - и в домакинската работа и за малката- не му се налага често да сменя памперси, но пък често излизат на разходка двамата, за да си почина или да свърша нещо из къщи

# 55
  • Мнения: 1 672
на нашия татко му пишем 4 защото много бързо се измаря като си играе с бебка и пак трябва аз да се занимавам с нея.Не мие чинии , не чисти така че повече от 4 не мога да му пиша  Laughing ще има много здраве Joy

# 56
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Помага много.Но има и моменти в които малко се поскарваме за да му напомня, че се налага да изведе сам детето за 20 мин., защото и аз съм човек.

# 57
  • Мнения: 4 111
И аз му писах 5 за стимул.  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 3 456
Бих поставила 4. Все по-малко помага.

# 59
  • Мнения: 2 908
Дадох оценка отличен 6 на нашият.От раждането си помага-сменя памперсите,къпе я само той,понякога помага като имам нужда в хрането,извежда я сам,ако аз не мога,мие чинии(това не е помагане за бебето-ама айде...),готви,ако аз не мога да го направя,минава с прахосмукачката редовно,бърше ако трябва прах,в общи линии имам ли нужда-помага за всичко-де ще иде... Mr. Green

# 60
  • BG
  • Мнения: 2 217
Давам 4, защото нашия татко има потенциал.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 354
писах му 2 на нашия татко, се бяга по тъча, загледа го за 30мин. и после изморен съм имам нужда от почивка, а моята почивка каде е ? Та майками ако не издва да го загледа няма да почина и секунда. За по нататък обещава че ще е по деен , ще видим като му дойде времето.

# 62
  • Мнения: 3 376
Колебая се между 5 и 5 и1/2,защото понякога прекалява с компютъра,но като цяло страшно много ми помага,особено напоследък изобщо не мога да се оплача. Peace

# 63
  • Мнения: 62
Нашият тати дори се престарава понякога - нали е лекар WhistlingСамо че нямаше оценка 7. Но е готино да ми помага именно той. За мен все още е най-доброто голямо същество около нас Flutter




# 64
  • Мнения: 1 371
Отличен 6 !

# 65
  • Мнения: 110
Давам оценка 5,защото има още какво да се желае,ама и той се връща от работа много изморен и не мога да очаквам от него да помага за всичко,все пак тои чисти и пуска миялната,простира прането и т.н. Heart Eyes

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Гласувах с 4 - за втората ... а за ката си беше определено 6+, даже до втръсване ... сега времето е по-кът, а и с това кърмене ремъркенцето все си е с мен ...

# 67
  • Мнения: 199
Момичета, искам да се похваля, че днес нашият тати за пръв път смени памперса на бебка и при това се справи доста добре Grinning Party Grinning Party Grinning Party

# 68
  • софия
  • Мнения: 636
Нашият татко заслужава 7, но системата е само от 6, затова му пиша отличен Hug Simple Smile Grinning Peace  bouquet

# 69
  • Мнения: 11 004
По шестобалната му пиша 6+, но си заслужава много повече. Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 4 451
Много добър за нашия татко. Grinning Работи много, но вечер като се прибере, се занимава с децата, докато аз върша домакинската работа.

# 71
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Когато Мишо беше бебе помагаше за отличен. Сега помага, но повече се налага да го подсещам и моля, така че - добър /4/. Не се оплаквам, пак е нещо... ама като свикнеш с  по-хубавото ... Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 7 097
Когато Калина беше по-малка ми помагаше повече.
Сега помага основно в домакинските задължения - пазаруване, чистене. Има още какво да се желае...

# 73
  • Мнения: 666
Нашият татко много помага. Като родих нямахме никой в къщи да ни помага, бяхме си само двамата и бебчо. Таткото готви, чисти, сменяше ме в носенето на бебо докато плачеше и всякакви други такива неща ми помагаше. До ден днешен изявява желание да се включва в процедурите по хранене, разходки и игра с бебо. Да не говорим че още преди да се роди бебо най-безмилостно го мъкнех по сто пъти на ден по всички възможни бебешки магазини и тои геройски издържа това изпитание. Имаме си най-добрия татко на света и бебо много го обича, като го види на лицето му грейва усмивка  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 3 069
Да.Помага ми много но предпочитам да е в домакинството.За гледане на детето му нямам много доверие, но за смяна на памперси, миене на дупе, преобличане, хранене винаги когато съм го помолила го е правил с удоволствие.
И все пак му слагам една 4-ка Grinning

# 75
  • Мнения: 3 334
в началото го оценявам на 5-6,но сега на 4,защото много задачи е подхванал.Но опрделено намери ли време се занимава с малката  Wink             

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Абсолютен отличник е моят. Работи много, тежка работа, но това не му пречи да си гледа детето, когато има нужда ( например ако аз трябва да изляза вечер  Laughing). Играта вечер е просто задължителна- рисуват, пеят... Готви винаги, когато има време. Пазарува. И т.н.

# 77
  • Мнения: 1 121
Помага много Grinning на мен ми е малко мъчно да го натоварвам веднага след работа, но понякога още от вратата му връчвам малкия и му казвам, че имам нужда от 5 минути за себе си Sunglasses

# 78
  • Мнения: 284
Момичета,
помагат ли ви татковците в отглеждането на малките съкровища? Отменят ли ви макар и понякога в обичайните всекидневни дейности като сменяне на памперси,пеоличане, миене и изваряване на шишенца, къпане, приспиване... Доволни ли сте от тяхната помощ? Нека да я оценим по шестобалната система Wink
Или може би ви помагат в домакинските задължения?
Споделете от какво сте доволни и от какво не.


Нашият татко много ни помага в отглеждането на бебока- и в смяната на памперси,къпането,преобличането,изваряването на шишенца,преваряването на водичка,къпането,приспиването-във всичко!Много съм доволна от него.Няма какво повече да се иска!И в домакинството помага-в миенето на чинии,чистенето,готвенето,пазаренето,изхвърлянето на боклука.Абе златен татко:)

# 79
  • София
  • Мнения: 6 259
Отличен, не мога да се оплача. Преди малко приспа малкия, докато аз закусвах (закусах почти в 12 на обяд, защото ме остави да поспя и се занимаваше през това време с баткото). Събота и неделя най-много ми помага, всъщност заедно се грижим за децата, през седмицата гледам да не го товаря, че и без това се връща късно преуморен и само вечеря, играе си с баткото и лягаме. Единствено не готви и мрази да мие чинии, но и аз не давам - кухнята е моето царство  Naughty, а за второто имаме вече съдомиялна Simple Smile.

# 80
  • Мнения: 645
Отличен. Даже понякога се справя по-добре от мен! EmbarassedОсобено когато се налага да усмирим тръшкащото се дете.

# 81
  • по света
  • Мнения: 1 587
Отличен,помага ми много.

# 82
  • Мнения: 2 011
Не се оплаквам,само той пазарува и готви всяка вечер,взе си още работници и сега по цял ден си е с нас,не работи  Joy  Много се занимава с бебо,дундурка я с часове за да мога аз да си отдъхна,извежда ни когато пожелаем и където поискам.А и нещо много важно - застъпва се за мен пред майка си  hahaha и не се поддава на бабешки съвети.Но чистенето си е изцяло моя грижа,нищо не пипа и туй-то  Crossing Arms  Затова му пиша 5.

# 83
  • Мнения: 5 026
4-помага, но трябва да го подсещам.

# 84
  • Мнения: 589
Писах му 4. Помага, но рядко, защото работи повече отколкото трябва.

# 85
  • Мнения: 270
Писах му 5 помага много но по някой път го мързи. Laughing Wink

# 86
  • Мнения: 337
Абе че ми помага - помага ми, но може да се изисква повече.   newsm12 Затова моята оценка е 5  newsm47

# 87
  • Мнения: 4 621
3-ка Embarassed Освен за къпането първите месеци не помага въобще. Това което прави в момента е да и купува подаръци и да я поглезва Sick

# 88
  • Мнения: 385
Писах 3, нашият татко все е на път няма как да помага,а и като си е вкъщи не се е утрепал,ако трябва да сме честни.Направо завиждам на тези с 5-ците и 6-ците. Crossing Arms

# 89
  • Мнения: 186
Нашият татко няма грешка-той е най добрият!Помага много,много се грижи за децата,на моменти даже и по-добре от мен,но е много зает .Оценка 6

# 90
  • Мнения: 766
5-ца Wink
И ние сами си гледаме детето Peace
Къпе малката, играе си с нея, сменя памперси, готви от време на време и чистенето си е негова работа, но категорично отказва да я преоблича - страх го било да не и измъкне ръка или крак Wink За разходки през седмицата няма време, че и той много работи. Само събота или неделя.
Но винаги има какво да се желае повече  Mr. Green

# 91
  • Мнения: 2 622
Средна работа...Уж помага,но не може да ме замести,никога не сме били взаимозаменяеми Crossing ArmsПомоща му се изчерпва с това да ги изведе на разходка,да ги позанимава докато свърша аз нещо,никога не е ставал нощем,не ги е хранил,не ги е преобличал,не им е давал лекарства...

# 92
  • Мнения: 1 233
Помага ми. Като беше бебе ставаше нощем да я храни. Памперси сменя, къпе я, приспива я. Е, естествено мъжка му работа - я памперса извъртян на някъде, капе и цапа като я храни, слага я да спи от външната страна на спалнята и веднъж ги намерих - той спи на спалнята, а детето на земята - но важното е, че се спуска да помага.

# 93
  • Мнения: 350
Ами не много  Rolling Eyes за съжаление. Нито един памперс не е сменил, само 1 или 2 пъти е одбякал жилетка. Но все пак му пиша 4 защото помага при къпането и я извежда 1-2 пъти в месеца без мен. Но все пак мнага работи, а и аз гледам да го щадя.

# 94
  • Мнения: 2 381
Много ми помага.Отличен Peace

# 95
  • Мнения: 1 477
И преди ми е помагал, но сега още повече-готви ,чисти, гледа детето веднъж седмично, за да излизам с приятелки....Пожелавам на всички съпруг като моя  Simple Smile

# 96
  • Мнения: 111
Просто перфектен !!!!!!6 му е малко Mr. Green

# 97
  • София
  • Мнения: 3 679
Да, много помага - 6-ца!

# 98
  • Мнения: 336
4-ка!
Помага в къпането и храненето понякога. И в игрите, но МНОГО бързо му омръзва и се уморява. И после само ме пита как издържам...

# 99
  • Мнения: 1 059
Отличен 6 за нашия татко Simple Smile

# 100
Аз мислех че съм най-щастливата майка  на света с такъв татко..радвам се че има и други татковци които помагат. Какво прави таткото ни:
*къпе го всяка вечер и го подсушава с хавлииката -нататък съм аз
*кара ни с колата на абсолютно всяка консултация /ако е на работа намира начин и излиза от работа/
*сменя памперса и го преоблича когато аз не мога
*извежда го ако не мога
*храни го също ако не мога или просто го помоля
*когато съм на изпит си взема един ден отпуск и го гледа /не казва ще намерим някой да го гледа
*в началото когато се прибрахме от родилното ставаше всеки път и в 12, и в 03, и в 06 сутринта когато го храня за да ми помага с каквото може
*всяко необходимо пътуване за мен и бебето гледа той да ни го осигури, за да не де мъча с градския /пак отчитам-дори и да е на работа/
*дава Вигантола сутрин
*помага ми вкъщи ако имам нужда
*изобщо прави всичко каквото правя и аз за бебето МОГА ДА ОСТАВЯ МАРТИ НА НЕГО И ДА СЪМ СПОКОИНА, ЧЕ ЩЕ СПРАВИ С ВСИЧКО

# 101
  • Мнения: 1 098
Мъжът ми прави всиско, за което го помоля, а и в повечето случаи сам се сеща. Сменя памперси, играе си с бебчо, къпе го, преоблича го, разхожда го, сутрин, когато съм много уморена той става с него. Оценявам го със шестица Peace

# 102
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
На моя му писах Мн. добър 5. Помага ми доста, има някой път да забрави да свърши нещо, затова му пиша 5.

# 103
  • Мнения: 313
Той вечно отсъства  Sad Но какво да се прави, такава му е работата.

# 104
  • Мнения: 75
Аз на нашия тати ще му пиша шест плюс. Бебето е много малко на 50 дни и той се занимава с нея по  цяла вечер и мен ме остава да се наспя / аз се изцеждам и я храним от шише/. Много добре се справя и даже, когато незная нещо се допитвам до него.

# 105
  • Мнения: 3 360
Оооо,да.Много ми помага Heart Eyes

# 106
  • Мнения: 2 609
Между 4 и 5 е, колебая се. newsm78 Като беше по- малка помагаше повече, сега, като го накарам. Сам почти не проявява инициатива. Crossing Arms

# 107
  • Мнения: 728
Сега сме на 9 дена и таткото мн.помага-къпе го всяка вечер,дохранва го,през нощта става да го наглежда.

# 108
  • Мнения: 139
Винаги, когато е вкъщи помага. Къпе бебо от самото раждане, а аз го къпя само когато съм сама. Помага в домакинството. Води бебо на разходка, гледа го когато съм на изпити и много обичат да си играят двамата. Когато се прибере вечер настава някаква лудница, сякаш имам две деца.

# 109
  • Мнения: 485
На нашия тати му пиша отличен. Без него не бих се оправила с две малки деца, работа и без баби, а и с детска градина в стачка.
 

# 110
  • Мнения: 105
Писах му 2 ...... Нямаше по-ниска оценка. Може би защото ме ядоса и още съм му сърдите, но и да не е така - пак си заслужава 2! Един памперс до сега не е сменил. Ядене не е приготвял - все още се кърмим. Само ме ядосва - разхвърля си дрехите навсякъде, малко се знамимава с малкия, ако реша да спя и му го оставя, не ме оставя повече от 20-30 мин ........ Направо започвам да се отчайвам! Ама аз съм си виновна - да съм гледала навреме!

# 111
  • София
  • Мнения: 5 079
Не сме за хвалене хич, помощта му е от финансова гл.т. (Оценявам го със Среден! Mr. Green)
Рядко проявява инициатива да ми помогне с останалите неща. Може би, защото имаме баба на разположение и рядко му се налага.
Надявам се да се отделим в скоро време и да се попроменят нещата. #2gunfire

# 112
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами помага,но много често трябва аз да го подсещам Confused.Писах му среден 3

# 113
  • Мнения: 331
Гласувах с 5... Ама аз съм ужасно взискателна  Grinning Иначе за бебето помага все повече и повече, но още не се е престрашил да сменя памперс и да храни с шишето. Играе си с бебка и я гушка, докато съм в банята например... И в къпането помага, ама само полива с канчето Simple Smile В домакинската работа ме отменя почти изцяло - явно там се чувства по в свои води Peace

# 114
  • Мнения: 1 420
Нашия тати много помага - когато е вкъщи в повечето случаи върши всичко без къпането ( много го е страх ) и рязането на ноктите. Иначе е гледал бебка и по цял ден и тогава е много горд от себе си  hahaha Интересува се от захранване, игри, кърмене и какво ли не. Абе понякога е като майка - орлица, ама му пишем 6  Hug

# 115
  • Мнения: 414
Е и ние слаб 2,синът ми е на 2г.и 8 месеца и категорично отказва да помага с каквото и да било #Cussing out

# 116
  • Мнения: 102
Писах му 4.Помага но трябва да го подсещам.Но за преобличане и сляна на памперси и дума не може да става

# 117
  • Мнения: 3 314
Писах му 4.Помага но трябва да го подсещам.Но за преобличане и сляна на памперси и дума не може да става
   
и аз пи6а 4 поради съ6тите при4ини  Peace

# 118
  • Мнения: 569
Изобщо не мога да се оплача от него - понеже покрай нас няма нито баба, нито дядо - разчитаме изцяло един на друг. Ако не е той нямам идея как бих се оправяла.
по шестобалната система му пиша 10 на нашия татко
И аз  Peace
   Повече не съм си представяла и в най-смелите си мечти!Справяше се отлично още докато бебо беше на броени дни- успявяше да го успокои или приспи много- по бързо и успешно в първите трудни месеци(разбираха се по мъжки). NaughtyСега играе с него, и помага страшно много в домакинството- чисти , мие , простира, пазарува...и всичко това при положение че отсъства много често от къщи.

# 119
  • Мнения: 2 849
Много ми помага ,винаги когато може . Wink

# 120
  • София
  • Мнения: 2 967
Помага Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Особено като беше малко бебе. Laughing

# 121
  • Мнения: 1 103
Нашия татко  не е от помагачите. Thinking

# 122
  • Мнения: 49
Не особено  Sad

# 123
  • София
  • Мнения: 1 124
Пиша му 5, за да има стимул за повече. Помага много. Вечер след работа къпем децата, занимава се с малката, докато приспивам каката, че малката заспива късно и мрънка и пречи на кака. Пазарува и чисти newsm79, сменя памперси и ги преоблича, когато мама не е на кеф и е много уморена  Crazy. Е от време на време ми се иска да може и той да кърми  Misc Baby Bottle, за да мога да спя повече  smile3524

# 124
  • Мнения: 724
Помага в къпането от време на време и някое хранене и това е за съжаление,но определено той е доста уморен.

# 125
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Пу-пу-пу,помага много,да ми е жив и здрав. Hug
 Голяяяяямо желание имаше да стане баща,децата ни са всичко за него.Занимава се с тях повече отколкото мен,помага ми и в домакинството когато и с каквото може. Hug

# 126
  • Мнения: 189
На нашия тати-6.Каката също помага.

# 127
  • Мнения: 1 035
и за нашия- отличен!Изключително грижовен баща.И много добър съпруг!Като гледам гласуването-най- много са за отличен.Браво на нашите мъже smile3501

# 128
  • Мнения: 1 138
На нашия тати му пиша 4,5

# 129
  • Мнения: 674
 Четворка, клоняща към тройка! Whistling
 Като оправдание, ще кажа, че наистина няма много време, ама може и повече! Naughty

# 130
  • Мнения: 10 758
6-ца.
Помага и то много.
Дъщеря ми я къпеше до 5-годишна възраст.Сина го къпе пак той(на 3 е).Когато има възможност ги гледа.
В това отношение не мога да се оплача изобщо.

# 131
  • Мнения: 8 999
Отменя, помага, грижи се.... ама трябва винаги да му казвам какво да прави. Сам не се сеща - ако съм забравила да приготвя шапка за детето, ще го изведе ей така - гологлаво посред зима. И на пазар ходи, но със списък. Изрично съм му забранила да чисти, защото после ми излиза през носа /като замаже едно хубавичко, после е още по-трудно да се почисти/. Също така има забрана да разтребва /има уникалната способност никога да не прибира нищо на мястото му - отнема ми месеци да намеря кое къде е сложил/. Затова му слагам една поощрителна петорка, хем да не го обезсърча, хем и да има към какво да се стреми!

# 132
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
да помага  Peace

# 133
  • Мнения: 5 362
Помага Peace
Давам му едно стимулиращо "да"  Laughing
В домакинските задължения не,но и аз не искам.
Но в отглеждането на детето-да,и то много.

# 134
  • Мнения: 325
Помага само на теория, на практика нищо.

# 135
  • Мнения: 903
Веднъж е отличен 6, а друг път е слаб 2, но има и среден вариант- добър 4 Simple Smile

# 136
  • Мнения: 1 632
 До преди 6 месеца само той къпеше децата,но това време отмина Close.Вече децата са по големи и ме оставя сама да се оправям.Страшно много ми помагаше иначе.

# 137
  • Мнения: 249
На нашия за каката му пиша 2-ка, но за малката имало е случаи , когато да я изведе и затова му писах 3-ка  Twisted Evil.

# 138
  • Мнения: 5 940
Нашият тати е пълен отличник. След раждането на бебо веднага се включи доста по-адекватно и от мен -държеше по-уверено сина ни, сменяше по-обиграно памперси и дежуреше на нощните будения. Смени си работата, за да имаме повече пари и свободно време за тримата.
Всяка свободна минута си играе с бебо, прави му всякакви маймунджулъци и той се залива от смях. А и готви, когато има възможност. С нищо не мога да се оплача, най-добрият татко.

# 139
  • Мнения: 221
Понякога чистосърдечно му пиша 2 #Cussing outОбаче, заради шестиците отвреме навреме Rolling Eyes, от мен да мине - крайна оценка 4 Naughty

# 140
  • Мнения: 367
Не помага изобщо - само веднъж наглежда бебо за 1 час, за да мога да излезна. Нито един памперс не е сменил и не мисля, че ще го направи някога Simple Smile - просто не е такъв тип мъж. Иначе работа страшно много и ни осигурява добър статус.

# 141
  • Мнения: 9 483
Абсолютен отличник! bowuu
Всяка вечер го къпем заедно, а после той го маже с хидр.крем, облича го, когато се налага го храни и гледа за да иде мама на парти Mr. Green

# 142
  • Мнения: 3 376
Помага ми доста,не мога да се оплача.Сменя памперси,мие дупето,къпе го,приспива го,излизат по мъжки  Grinning  Ама заради страстта му и към компютъра му пиша 5 и 1/2  Peace

# 143
  • Варна
  • Мнения: 222
Съжалявам, че е приключена анкетата - такава хубава двойка щях да врътна на нашия тати... Не се оплаквам - така аз опознавам детенцето си, но пък ме е страх да не го направя прекалено зависимо от себе си...

# 144
  • Мнения: 1 062
И аз щях да пиша 6 ако бях видяла по рано анкетата. Много ми помага - чисти, мие чинии, гледа децата когато трябва, вечер заедно къпем бебка, маже с бебешко олио, преобува, храни, облича. А и за голямата кака помага много. Абе имам си половинка в пълния смисъл на думата.

# 145
  • Мнения: 2 849
Помага винаги и с желание за всичко .

# 146
  • Мнения: 1 986
6!!!!
Той ми е най-сигурния помощник

# 147
  • София
  • Мнения: 3 679
6!!!!!
Много ми помага- въпреки че понякога се суети около мен като квачка Crazy
Но все пак това дете не е само мое,нали

# 148
  • Мнения: 693
Помага ми както във всички грижи за детето така и в домакинството така че 6+  Heart Eyes

# 149
  • Мнения: 11 607
Не ми помага...просто двамата си гледаме децата.......

И къпе, и домашни пише, и на училище изпраща, и на родителски ходи, и....въобще....като се замисля...на моменти майка не им трябва на моите деца......то баща им се справя отлично с почти всичко(почти.. - защото не можеше да става едно време да ги кърми....)

Общи условия

Активация на акаунт