Кога ще мога пак да забременея?

  • 2 748
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 588
Милата, ужасно е това, което си изживяла. Cry Много съжалявам. Hug

Пожелавам ти в най-скоро време да родиш едно здраво и сладко бебче! Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 873
и освен тов си мисля да разтръбиш малко за случая-директора на болницата,Здравна каса,Министерство,ако щеш преса,ако щеш и ги осъди всички наред,като започнеш от лекарката #2gunfire

# 32
  • Мнения: 867
Миличка, толкова съжалявам! С теб съм духом!
Може и по-рано от 6 месеца, но за всеки случай се консултирай с лекар и си намери кадърен гинеколог!
Пожелавам от все сърце скоро да си имаш едно малко съкровище!

# 33
  • Мнения: 5 401
Много съжалявам за загубата ти!  Cry Надявам се да се възстановиш бързо и емоционално, и физически и догодина да се похвалиш с нова бременност!   bouquet

# 34
  • Мнения: 4 965
На 31.08.2003 г. - ден след рождения ми ден - моето момченце се роди преждевременно в 29 г.с., заради немарливостта на една лекарка, която не беше видяла огромна рана на шийката на матката ми, откъдето беше тръгнало жестоко възпаление. Бебчето ми "живя" няколко минути  Cry. Няма да навлизам в подробности. Месец по-късно ме оперираха с лазер - премахнаха раничката и загладиха стените. Трябваше да се пазим минимум 6 месеца.
По Коледните празници с.г. ни се скъса презерватив, а докторът категорично забрани да пия хапче "за след това", защото и без това хормоните ми бяха "каша" и забременях с 2-те госпожици в подписа ми. Изкарах много тежка бременност, дори ме караха да задържа само едното дете, а другото да го махна, защото организмът ми беше на края на силите си. С моите бременности може да се напише цял наръчник по патология на бременността. Но пък сега имам 2 дечица.
Т.е. не се отчайвай. Просто първо си направи всички възможни изследвания; увери се, че си добре, защото в случая твоето здраве е най-важно; потърси добър лекар; пазете се поне 3-6 месеца. После - желая ти живо и здраве бебче /дори може да е повече от едно  Wink/.

# 35
  • Мнения: 195
Съжалявам много! Винаги е трудно да се намират думи за такава загуба.... Hug
От гинеколога знам и аз, че трябва да изчакате 6 мес. Добре е да направиш нужните изследвания, назначени от добър специалист преди това.
Успех и горе главата- скоро ще имаш прекрасно бебче- сигурна съм!

# 36
  • Мнения: 3 500
Съжалявам за случилото ти се ...

Минимум 6 месеца се пазете, мисля че е на добре 1 година, но едва ли ще успеете да изчакате толкова.
Не знам как сте финансово, но те съветвам да си смениш наблюдаващия. ДА те наблюдват лекари а не акушерки(не подценявам работата им но си има неща които тса задължение на лекаря).
Милсля че е добре да си направиш някакви предварителни прегледи/изследвания
Подкрепям. Това е и моето мнение. Прегръщам те силно. Горе главата!

# 37
  • Мнения: 2 498
Знам, колко ти  е тежко....преживяла съм нещо подобно....само мога да ти кажа, че времето лекува...
Прегръщам те-бъди силна Hug!
За забременяването-мисля, че е добре да изчакаш 3-4 цикъла и действайте смело! Peace

# 38
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бъди много силна и от все сърце ти желая скоро едно живо и здраво бебче.

# 39
  • Мнения: 229
знам как се чустваш и знам че подкрепата на близките е много вжна в този момент.Не изпадай в депресия , а се насочи към нещо , коено ще те отвлече от мислите.Ще имаш друго здраво и хубаво бебенце.Пожелавам ти го от все сърце!

# 40
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Мило момиче, плача, като чета разказа ти!

Бъди силна, ще има отново бебче - най-прекрасното на света!

Смени лекаря, намери някой наистина добър и говори с него, той най-добре ще ти каже кога можете да опитате пак!

Успех, прегръщам теб и семейството ти!  txtloves

# 41
  • Мнения: 19 296
миличка,много много съжалявам.много мъчно ми стана за теб.
такова нещо се случи и на сестрата на мъжа ми.беше пак лекарска грешка,само че тя беше някъде в 6 месец.след окоо година забременя пак и сега има здраво момченце.не се отчайвай,всичко ще бъде наред.

# 42
  • Мнения: 2 746
Ох, каквото и да кажем, не можем да те успокоим, миличка.....Подобно нещо се случи с моя колежка преди няколко години, но тя беше в седмия месец бременна и не беше оплетена пъпна връв, а някаква малформация на бебето.Беше и много, много тежко, но пък само 3 месеца след това забременя отново и този път всичко беше наред, има си здраво момиченце.
Важното е сега ти да си добре.Желая ти бързо възстановяване и скоро да се похвалиш с лентичка Hug

# 43
  • Мнения: 3 069
Съжалявам за загубата ви.
Най-рано /препоръчително/ е да започнете бебеправенето 6 месеца след раждането, за да може да се възстанови лигавицата на матката.

# 44
  • Мнения: 674
Съжалявам за ужаса който си преживяла миличка,на мен също ми се случи нещо подобно.
Докторите ме посъветваха да изчакам 6 мес. и тогава да опитам да забременея пак,така и направих.
забременях веднага и сега карам една не много лека бременност,защото имама доста контракций.
Обясняват ми го с това че имам само 6 мес между двете бременности и затова сега ми е по-тежко.
До 16 г.с. ми биеха Прегнил,заради болки които получавах.И за тях казваха че е заради малката разлика.
Но това са бели кахъри,нека бебето да е добре ! така че според мен наистина е добре да из4акаш
поне половин год. и тогава да почвате опитите. И задължително се обърни към спесиалист,той да следи бременността ти.
И един съвет от мен.посети зъболекаря си,може би ще имаш нещо за оправяне ,защото една бременност се отразява зле на
зъбите,а камо ли две бременности една след друга.
Много кураж сега в този тежък момент,не позволявай на мъката да те смаже.Живей с мисълта че най-доброто тепърва
предстои.Прегръщам те и ти желая успех !  Hug

Общи условия

Активация на акаунт