Мигрена и гадене

  • 88 963
  • 773
  •   1
Отговори
# 615
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Cvetina-71 , егати и докторите! #2gunfire Уж реномирана болница, пък то какво излиза - пак никакво отношение, стари методи и апаратура и куп др. неща....
Във връзка с Манитола, на мен невролог ми го е изписвал. Даже ми бяха казали, че при първите симптоми на Мигрената, да отида в Бърза помощ и да ми включат система!
Найстина има диуретично действие, но спомага за спадане на налягането в главата. Аз също мн. се обезводнявам от повръщането, а и не приемам нищо в тези моменти - нито вода, нито храна, защото ако пийна независимо какво, ми става още по-зле!

# 616
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
http://www.framar.bg/framar-pdf/13002135.pdf
Тук има информация за Манитола.

# 617
  • Мнения: 263
maxin, съгласна съм с теб, че за нашата страна не можем да говорим за развитие. Тоя период на преход дълго още ще го заплащаме с главоболие. Нямам сили да мисля след днешните неприятности в работата. Като първи работен ден след ваканцията ми се случи инцидент с ученик, давах писмени обяснения, в момента ме стяга вече главата...........
mama na joan, ще пробвам газираното, ама за газирана вода ли става въпрос или какво да е?
dixi, веднъж чух интересно интервю с Людмила Емилова по телевизията, която говори за продължителността на гладуването. Ако е по - дълго и във времето по - дълго се предпазваш от болести. Незнам за новите проучвания и съм съгласна с тебе, че за първи път е по-добре по -малко дни. И аз така бих постъпила. Все пак нека организма да не се насилва изведнъж. А по въпроса за болестите - лекува се и мигрена с това. Пробвай, не се отказвай и пиши!
За "менструалната мигрена" ми е съвсем ясно вече, от нея си патих последния път. Ама какви са тия хормони, които са в повече или по- малко, и които са причина за това? Как  да разберем? - пак допираме до компетентната медицинскаа помощ, ако има въобще такава.

# 618
  • София
  • Мнения: 1 230
Момичета имам спешно питане, трябва да взема Седалгин-Нео на майка ми, защото само от него спират да я болят ръцете. Аз от години не пия и няма от кого да искам рецепта. Знаете ли откъде да взема без рецепта? Нали все още е с зелена рецепта, да не би пък да са премахнали това изискване.

# 619
  • Мнения: 81
Максин, много е трудно беz рецепта, аz ли4но никога не съм намирала свободно. А Ацефеин не става ли, пак е с кодеин и при мене действа по4ти като седалгина.
Какво стана с на6ия хомеопат, ходите ли о6те и как е?

# 620
 EmbarassedЩе се включа и аз, от 18 годишна имам силно главоболие,пила съм  различни  болкоуспокоителни-сега съм на34. В началото  пиех  темпалгин(вече не се продава),после саридон,нурофен,после минах на ибупрофен300,българския ибудолор,аналгин или парацетамол при по лека  болка.В последно време пия  аулин ,помага ми,  ако е  в началото на кризата.Обикновенно  силната болка  започва  сутрин още докато спя,боли ме отдясно ,треперене,втрисане,гадене.В такива случаи пия  болкоуспокояващо + приспивателно.Болката продължава  до 12часа.Ходила съм на невролог,изписвали са ми  ксанакс,ривотрил(по схема)+флунаризин .Една позната ми препоръча сибелиум,той се пие няколко месеца  и почиваш.Пих  известно време ,като  че ли  кризите ми  се разредиха и бяха по кратки.При мен също е на хормонална основа,когато бях бременна нямах  главоболие.

# 621
  • Мнения: 463
didi, каквото и да е газирано! Пробвай!

dana-doba  , блазя ти , че поне докато си била бременна не те е боляло, а при мен кризите бяха почти непрекъснати през първите четири месеца.
 

# 622
  • Мнения: 679
Здравейте! Добре дошла и на dana-doba сред нас  Hug - надявам се някой ден с всички вас да си пишем в друга тема - "Как се отървах от мигрената" -  и дано не си остане само мечта...  newsm78

Цвети, благодаря за подкрепата. Явно и ти си чела книгата, щом си правила и ти гладолечението. А относно детето - може би не се изразих съвсем ясно. Имах предвид не да го подлагаш на дълги "диети"- а да видиш как ще се чувства като яде предимно растителна храна (по-голямата част в сурово състояние). Дори и един ден в седмицата разтоварване само с плодове може да се отрази добре. Това имах предвид. Но ти си майката и ти си преценяваш все пак кое е най-добре за детето ти, нали така?  Hug Пак повтарям, че това е просто идея. Защото, да си призная, аз много мразя като някоя "много знаеща" ми каже: Това трябва да му даваш на детето, това да правиш, това да не правиш... Аман от такива всезнайковци!

Диди, относно продължителността - да, хубаво е диетата да продължи поне 14 дни, защото организмът преминава към ендогенно (вътрешно) хранене между 6-10 ден, но човек сам преценява, защото основното при това гладолечение е, че е ДОБРОВОЛНО, иначе няма смисъл. Аз не съм се чувствала така, сякаш се насилвам, както ти казваш, поне не физически. И двата пъти проблемът беше психически, не физически. С времето съм сигурна, че ще направя и дългия курс, но когато съм готова.

Лилчо, ако опитваш и ти - ВАЖНО!!! - първо прочети книгата и внимавай със захранването. То е най-трудно. Прави го както трябва, за да не си увредиш стомаха.

 Относно хомеопат - и аз питах за това преди, но така и не отидох. Засега ще задържа така. Това, за което знам, че трябва да следиш, е следното:

- дата на започване и дата на отшумяване на болката;
- час на започване и час на отшумяване на болката;
- ден от цикъла /ако мислиш, че има връзка/, може и да следиш колко пъти те боли в един цикъл;
- местоположение на болката;
- описание на болката - силна, слаба, остра, тъпа, пулсира ли, при навеждане и тръскане боли ли, усилваща или намаляваща е и др., което се сетиш;
- има ли повръщане;
- има ли аура;
- какво влияе отрицателно на болката - светлина, говор, шумове, миризми, храни, напитки, цигарен дим, други;
- какво влияе положително на болката - топъл компрес, студен компрес, натиск, разтривки, промяна в положението на тялото, сън... Временно ли или за постоянно...;
- в какво положение на тялото се чувстваш по-добре при болка - легнало, изправено...;
- взети лекарства и ефект;
- повтарящи се сънища;
- фамилна анамнеза /твои преболедувани болести, както и такива на родителите ти/.

Друго не се сещам. Дано съм била полезна.  Peace

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 21:16 от dixi

# 623
  • Мнения: 263
dixi , ако тая дума "насилвам" ти е прозвучала по друг начин, ти се извинявам.И аз също не съм си помислила, че се чувстваш така. Друго имах предвид - организма да свикне постепенно, за да може по - лесно да се приспособи, защото всеки най- добре усеща  и може да прецени за собственото си тяло колко дълго да гладува. Съгласна съм, че това е доброволно и индивидуално.
Лека вечер на всички!

# 624
  • Мнения: 679
Диди, няма проблем. Просто исках да уточня, че проблемът не е в стомаха, а в главата. Simple Smile Не мисля, че има причина да се извиняваш.  Hug

# 625
  • Мнения: 242
dixi : Страшно много ти благодаря! Имало  всъщност доста неща за наблюдение... Ее вече знам какво да следя. Мерси   bouquet
А за книгата още не съм се решила,но ще я прочета внимателно.

ВЪПРОС ЗА ВСИЧКИ : Доколкото разбрах всички (или повечето) ви боли в лявата или дясната страна на главата. Но цялата ли страна или в определена точка ???
Защото мен ме боли единствено и само в една точка над дясната вежда !  Една малка но МНОГО болезнена точка.

# 626
  • София
  • Мнения: 1 230
Lil4o, и аз имам такава точка в лявата вежда, понякога отива и отдясно, но този вид главоболие за мен е свързано със синузита ми. Правила ли си си снимка на синусите?

# 627
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Здравейте, момичета! В момента се чувствам като пърцал CryСъбудих се с една тъпа болка в дясно и със ужасно гадене. Сега пия чай и съм пред дилемата - да се натъпча ли с хапчета или да я оставя за 24 часа гадната, тъпа и ужасна болка да ме разбие за пореден път #2gunfire
Цялата съм се схванала. Гърба ме боли ужасно и едвам се въртя. Чувствам се като набучена на кол!
Lil4o , и аз имам често такива точки в дясната половина.Но при силен пристъп ме боли над окото, към веждата, а понякога и отзад над врата, после ме боли всичко, но винаги в дясно.....
Дано да сте добре днес! Желая ви го от сърце! /а аз май ще повръщам Cry/  Чао за сега!

# 628
  • София
  • Мнения: 7 861
И аз се присъединявам към вас, момичета.

Страдам от мигрена от съвсем мъничка, главоболието си продължава, а болката не е заслабнала през годините. На месец сигурно към 15 дена съм в това ужасно състояние- непоносимо силно главоболие плюс повръщане.   #2gunfire

Пробвала съм с най- различни хапчета, но ако има ефект той е краткотраен. След това изчетох всичко за начина на хранене при мигрена и започнах да го спазвам. Това за сега е единственото нещо, което наистина и трайно ми е помогнало. Като резултат, главоболията се ограничиха почти само по време на цикъл.

Дано съм била мъничко полезна. Приятен и безболезнен уикенд на всички!  Hug

За мен няма да е, чакам да ми дойде и съм с ужасното главоболие от рано сутринта.  Cry

# 629
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Здравей,Иля ! Добре дошла в нашия клуб! Laughing
Аз в момента съм като дрогирана. Преди 1 час пих един Ацефейн и два кофергамина!Сега изчаквам да минат 2 часа и да видя дали ще имам късмет да ми отшуми болката Praynig При мен нещата се разбират след два часа....Ама сега съм леко отнесена. Все още си усещам пулсиращото главоболие, а на стомаха ми е отврат. Току-що четох едни листовки за ацефейна и кофергамина и направо ми се плаче, като си помисля какво си причиняваме сами в името деня да ни мине нормално и да сме полезни по някакъв начин на семейството си.... Rolling Eyes
Иля , дай повече подробности за твоя начин на хранене! PraynigИ при теб е кофти, че живееш с тази болка от мъничка Sad

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт