МахНАХ ГИ

  • 7 064
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ползвала съм го за нещо този Бактробан, но не мога да се сетя за какво...

# 46
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Mirra
Вчера ходих на дерматолог и мимоходом му споменах и за растящите подкожно косми след кола маста. Той ми предписа някакъв мехлем - Бактробан (миниатюрна тубичка около 7 мл струва 36 лева). Каза, че трябва да се използва поне 20 дни, като през този период обезкосмяването е забранено. Мажели се само местата, на които са се образували кистички. Само, че когато споменах, че съм бременна каза да намаля срока на ползване за 10 дни. Когато споделих това с приятеля ми (също медицинско лице), той каза в никакъв случай да не използвам този мехлем.
Някой използвал ли е подобно мазило?
Раздвоена съм дали да го ползвам или да изчакам докато родя!


Това е локален антибиотик! Ползвала съм Bactroban /nasal ointment 3g-26лв., за в носа/ за стафилококи в носа на бебо. Активното вещество в него е мупироцин. Пише да не се използва по време на бременост!

# 47
  • Мнения: 6 155
Цитат на: ralitza03
Ами да се похваля-всичко, навсякъде-болка минимална, абе това Лидокаина си е било хубава работа, но и козметичката си я биваше де #Milti


Кажи, моля те, колко време трае ефекта от Лидокаина и каква му е цената.  Praynig

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Biby
Цитат на: ralitza03
Ами да се похваля-всичко, навсякъде-болка минимална, абе това Лидокаина си е било хубава работа, но и козметичката си я биваше де #Milti


Кажи, моля те, колко време трае ефекта от Лидокаина и каква му е цената.  Praynig

да аз също искамд а знам за лидокаина.
1. колко време преди махането на космите се пръскаш с него?
преполагам, че изчакваш да попие хубаво, за да хване колата
2. Повотрно може ли да се пръскаш?

# 49
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе само мене ли не ме хвана това нещо?Как е възможно!!!!!!!! Imp Я кажете вие какъв процент разтвор ползвахте?Моят е 10 %, флакончето беше към 10 лв.А колко пъти ви напръска козметичката и колко време изчакахте?

# 50
  • Мнения: 781
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: Biby
Цитат на: ralitza03
Ами да се похваля-всичко, навсякъде-болка минимална, абе това Лидокаина си е било хубава работа, но и козметичката си я биваше де #Milti


Кажи, моля те, колко време трае ефекта от Лидокаина и каква му е цената.  Praynig

да аз също искамд а знам за лидокаина.
1. колко време преди махането на космите се пръскаш с него?
преполагам, че изчакваш да попие хубаво, за да хване колата
2. Повотрно може ли да се пръскаш?

Ами аз бях при една козметичка, която ме наръска непосредствено преди махането и после още веднъж, но не знам какъв точно Лидокаин/даже каза, че е нещо от сорта-явно си пази "тайната" Laughing /, но беше в един голям розов флакон Thinking Много съм доволна, абсолютно всичко махна без особена болка/не казвам никаква, пък и при всеки явно е различно/ без кръв, без изприщване и тем подобни.....отдавам го до някъде и на професионализма й, но определено и от спрея имаше ефект Wink
Пръскането си влизаше в цената на процедурата и ефекта беше докато свършихме, после нищо различно не съм усетила Simple Smile

# 51
Мира, много ти благодаря за инфото за Бактробана, имам такъв крем и ще пробвам по описаната от теб схема да видим дали ще има ефект. За бактробана знам, че е доста силно лекарство, на нас ни го бяха изписали за една лицева киста на детето, от други бях чула пък, че го ползват за стафилококови инфекции. Ако ти е удобно пиши ми на лични при кой дерматолог си ходила и дали си доволна.

# 52
  • Мнения: 2 142
ralitza03, искам да те попитам каква е цената при тази козметичка (0889 427 324 Таня). Тази седмица ще си запиша час при нея, та събирам инфо.

# 53
  • Мнения: 10 758
Цитат на: belinda
лидокаинът изобщо не ме хвана Imp Пак си ме боля като за световно Imp а пръснах поне 7-8 пъти....баси, к'во да го правя сега тоя флакон целия....

 Еее, малко си пръскала. Аз почти половината го изхабих.

# 54
  • Мнения: 2 332
Цитат на: Lilly
Уф още събирам смелост за това. В домашни условия с какво ?
Искам да спра бръсненето... Sad

Лили, стига си събирала смелост - отивай! Моя съвет е да не пробваш в домашни условия за тази деликатна част - аз съм пробвала, преди години - резултатът - лепнах, дръпнах, изпищях, пуснах, и на морето бях с едно прилично петно от кръвоизливи около 4-5 дена преди да изчезне... Много неприятно.
Аз вчера бях за 2-ри път - нямаш представа каква разлика имаше при поникналите косми след 1-вия път, видимо по-тънки (и меки) и даже разредени! И определено болеше много по-малко от преди!
Успех!!!

# 55
  • Мнения: 3 861
Цитат на: Роси74
Цитат на: Lilly
Уф още събирам смелост за това. В домашни условия с какво ?
Искам да спра бръсненето... Sad

Лили, стига си събирала смелост - отивай! Моя съвет е да не пробваш в домашни условия за тази деликатна част - аз съм пробвала, преди години - резултатът - лепнах, дръпнах, изпищях, пуснах, и на морето бях с едно прилично петно от кръвоизливи около 4-5 дена преди да изчезне... Много неприятно.
Аз вчера бях за 2-ри път - нямаш представа каква разлика имаше при поникналите косми след 1-вия път, видимо по-тънки (и меки) и даже разредени! И определено болеше много по-малко от преди!
Успех!!!


Уф да си призная чувствам се мноооого неудобно да се подложа на тази процедура. Embarassed  Не опира въпосът до пари или дори страх. Е шубе ме  е, но след кошмара, който изживах при раждането, не мисля, че това е ще ме стресне кой знае колко много. С думи прости срам ме е. Rolling Eyes  Снощи опитах в къщи и беше доста гадничко. Смъкнах малко, но нещо много ме заболя и спрях за да не се изприщя и довърших с бръснача. Я кажете откъде го купувате този лидокаин, точно така ли се казва т.н.

# 56
  • Мнения: 1 032
Цитат на: Lilly
Я кажете откъде го купувате този лидокаин, точно така ли се казва т.н.

Аз днес си купих от аптеката, струваше 10.96лв. Тази вечер или утре сутринта ще го пробвам в домашна обстановка Laughing с епилатора. Ще се опитам да изчистя всичко, без да опирам до  бръснача. Надявам се да успея:pray:, че  утре съм на масаж (за сефте).

# 57
  • Мнения: 1 533
Цитат на: lilita

Може би наистина решението е да се прави някакъв пилинг.


Лилита,
нали знаеш тези ...как се казваха, едни шуплести камъни за търкане на пети. В банята като се къпя и търкам там където има подкожни косъмчета и после с пинсета или епилатор. Иначе на сухо като чопля с пинсета, стават рани.

# 58
  • Мнения: 6 206
Ох, ама сте скици, каква кръв, какви болки.... Laughing
Стискаш зъби за пет минути и готово. Явно си е до човека, щото пък чак такива болки при мен няма.

# 59
  • Мнения: 46 518
Цитат на: PoliaSp
Ох, ама сте скици, каква кръв, какви болки.... Laughing
Стискаш зъби за пет минути и готово. Явно си е до човека, щото пък чак такива болки при мен няма.


На мен ми тече кръв дори, когато си скубя веждите  ooooh!  А като си смина краката с епилатор, поне 24 часа са червени и подути, на пипане все едно имам температура  Neutral Face  Добре, че поне не растат подкожно  Praynig Не знам кое е - кожата ли ми е дебела или космите упорити, а всички ми казват, ааа ти с тия руси косми. Е руси, ама упорити  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт