Отговори
# 30
  • Мнения: 656
Абигейл,
За мен няма особено значение дали ти конкретно разбираш гледната ми точка и дали това, което смяташ че си го разбрала отговаря на истината.
Не разбирам защо ти трябва на теб да знаеш каква заплата взимам, какви доходи влизат в дома ми.
Няма да коментирам твоя доход, твоето достойнство и хората, които уважаваш, защото твоята личност не представлява интерес за мен. Поради тази причина не считам за необходимо да се боря за твоето уважение.
Ако държиш да продължим темата в посока ти-аз нека да бъде на лични съобщения.

# 31
  • Мнения: 189
Философските размисли на тема " Какво е достойнство и има ли почва у нас?" е много лесно да се правят, когато не взимаш 236 лв. основна заплата.

По темата: не е справедливо, естествено.

# 32
  • Мнения: 698
236 лв. основна заплата на магистър в социалната сфера е пълно безобразие.

# 33
  • Мнения: 1 494
Изобщо не искам темата да е ти-аз. Wink Аз пиша в контекста на темата.
След като твърдиш, че с 250 лева МОЖЕ да се живее достойно- докажи го. Защото има една поговорка- "Сития на гладния не вярва". Нали се сещаш какво искам да кажа...
От общи приказки всеки би могъл да го докара, но като влезеш в магазина или -не дай Боже- се разболееш, ще видим къде ще отиде достойнството...И нали се сещаш, че аз не говоря общи приказки, а най-вероятно имам личен опит?!

# 34
  • Мнения: 656
Абигейл, какво е за теб "достоен живот"?
Определено се различават представите ни явно. Моите представи не са от сапунките или телевизионните реклами.

"Сития на гладния не вярва" - а дали ти си гладна? Как прецени че аз съм сита?
Определено не представляваш интерес за мен, че да ти разкривам подробности около моята личност

# 35
  • Мнения: 1 494
Разбрах какво искаш да кажеш за "достойния живот". Абсолютно те разбрах...

Незнам дали е достойно или недостойно, но за мен е много важно следното:
- детето ми да е облечено добре, да има пълноценна храна, да има добри шансове да се развива;
- да мога да помагам на родителите си, защото пенсиите им не им позволяват нито адекватно лечение, нито дрехи, нито пълноценна храна, нито спокойни старини;
- да мога да си позволя да се развивам професионално, да посещавам курсове и квалификации;
- и не на последно място да се погрижа за здравето на мен и всички около мен;

Това с 236 лв. не може да се постигне!
Ако ти или някой друг го постига, нека ни разкрие тайната.

# 36
  • Мнения: 656
Коментарът ми беше точно върху "достойното заплащане".
Не смятам да продължавам дискусията с теб тук, защото се отклоняваме от темата. Колкото до твоите "важни неща" - витаги има и други варианти. Не съм тъпа патка да смятам, че всички пенсионери в другите страни щастливо обикалят на екскурзии, затопляйки старините си. Имам наблюдения и там.

Ако някой смята, че титлата "магистър" му гарантира доход - той е в грешка. Може ли да докаже, че когато е кандидатствал за придобиване на образователно-квалификационна степен "магистър" минималната заплата след придобиване на тази степен е била по-висока? Или когато е постъпвал на работа - била ли е по-висока и в последствие да са я намалили?

# 37
  • Мнения: 5 620
Ако някой смята, че титлата "магистър" му гарантира доход - той е в грешка. Може ли да докаже, че когато е кандидатствал за придобиване на образователно-квалификационна степен "магистър" минималната заплата след придобиване на тази степен е била по-висока? Или когато е постъпвал на работа - била ли е по-висока и в последствие да са я намалили?
Мисля, че темата се измества.
Лошото е, че с тези ниски заплати и малкото качествен и мотивиран персонал ще се преориентира към частния сектор. А всички видяхме демотивирания персонал какви ги е натворил в Могилино.

# 38
  • Мнения: 6 167
Няма такова нещо, като раздаване на пари за 'достоен живот'.  Rolling Eyes  Добре дошли в КапитълизЪма.

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 13:50 от Lennie

# 39
  • Мнения: 690
Ако някой смята, че титлата "магистър" му гарантира доход - той е в грешка. Може ли да докаже, че когато е кандидатствал за придобиване на образователно-квалификационна степен "магистър" минималната заплата след придобиване на тази степен е била по-висока? Или когато е постъпвал на работа - била ли е по-висока и в последствие да са я намалили?
Мисля, че темата се измества.
Лошото е, че с тези ниски заплати и малкото качествен и мотивиран персонал ще се преориентира към частния сектор. А всички видяхме демотивирания персонал какви ги е натворил в Могилино.
Тя, отдавна се измести! Ама така ще е, то бива философия ooooh! Joy Joy
  Не е справедливо и още как Naughty

# 40
  • Мнения: 47 991
да, наистина видяхме немотивирания и некомпетентен персонал какво е направил с толкова дечица
да, не е справедливо да получават толкова
да, сития на гладния не вярва, в едни други теми за доходите едни много отворени съфорумки обясняваха колко парички изкарват и как тези, дето работят за малко парички са луди, неграмотни и мързеливи
е, какво предлагате да направим?

# 41
  • Мнения: 656
Също така не е справедливо да изоставят деца там, не е справедливо и да се раждат такива деца, не е справедливо да се зачеват болни деца...

# 42
  • Мнения: 690
Също така не е справедливо да изоставят деца там, не е справедливо и да се раждат такива деца, не е справедливо да се зачеват болни деца...

  Shocked Shocked Shocked Shocked ooooh! ooooh! Е, това вече е лудост! В буквалния смисъл на думата! ooooh! ooooh!

# 43
  • София
  • Мнения: 14 700
Също така не е справедливо да изоставят деца там, не е справедливо и да се раждат такива деца, не е справедливо да се зачеват болни деца...

Извинявай, четеш ли какво пишеш?

# 44
  • София
  • Мнения: 3 841
Също така не е справедливо да изоставят деца там, не е справедливо и да се раждат такива деца, не е справедливо да се зачеват болни деца...

Извинявай, четеш ли какво пишеш?

Предполагам, тя просто искаше да каже, че светът е пълен с несправедливости по една или друга причина, и че уви, животът не е най-справедливото нещо.

Общи условия

Активация на акаунт