Мама и тати на бебе февруарче се пулят пред 3Д ехографче!

  • 19 242
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 419
Мери, стискам палци най-сериозно още от момента, в който прочетох за желанието ти. Дано се случи Flowers Four Leaf Clover
Снимките, които сте качили, мили момичета са невероятни, както и тези на големия рожден ден на октомврийчетата.
До по-късно, когат ще имам възможност да отговоря и на въпросите на Nadenceto4 .

# 271
  • Мнения: 23
здравейте на всички!не съм писала от миналата седмица.ето че и мойта мина.станах госпожа Борисова.омажих се в събота ако си спомняте.всч4ко беше много хубаво,момичета.прекрасно е да си булка.само дето в обредния дом се притеснявах малко.иначе мина супер. Hug.ще кача после снимки да гледате.още сме поизморени но релаксираме Grinning

# 272
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
Аз днес бях на ЖК и малко съм разстроена (всъщност много се разстроих, чак поплаках). Бебка слава Богу е добре, вече 1.1 кг, с две седмици е по-голяма. това, което много ме разтревожи е, че е седалищно разположена! Преди 2 седмици беше напречно и аз 2 седмици лежа само на дясно, както ми каза д-р Давидков, а днес се оказа, че несе е завъртяла както трябва, а точно обратното - седалищно! Аз от самото начало си мечтая за нормално раждане, без никаква упойка, и за ранно поставяне на гърда, още веднага след раждането, а като че ли сега всичко се обръща с краката нагоре!  Tired Cry
Освен това имам вече 3 операции с 3 пълни упойки, и всеки път излизам много трудно от упойка, лежа в безсъзнание са по няколко часа повече, от колкото е нормално...и сега перспективата за четвърта пълна упойка ме ужасява, а и спиналната не е никак безобидна... Cry
Моля ви, някоя мама ако знае как може да се повлияе на бебчето да се обърне да сподели с мен, направо съм болна днес.
Простете ми, ако развалих настроението ви с моя постинг, но много се тревожа!
East Light  Hug!   bouquet! ЧЕСТИТО!!!
ЖЕЛАЯ ВИ НАЙ-КРАСИВАТА, ЧИСТА И СПОДЕЛЕНА ЛЮБОВ, КОЯТО ДА ВИ СЪПЪТСТВА ПРЕЗ ЦЕЛИЯ ВИ ЖИВОТ! И ПРЕКРАСНИ, ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ ДЕЧИЦА!!!

# 273
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Честито на всички именици с малко закъснение!
Пухка, честита годишнина! Много любов, разбирателство и детски смях ви пожелавам!
Мери, двете с бебка ви стискаме палци! Дано всичко се нареди по най-добрия за теб начин! bouquet Hug
Евелинка, много забавно е било на рождения ден! Няма как да е другояче сред толкова много малки съкровища!
Добре дошла на новата мама!
Кат, много сладурански дрешки! Искам и аз!!! Това на една от снимката пелена ли е или одеалце, в което бебчето става като пакетче - много е сладко!
Nadenceto4, аз смятам, ако всичко е наред, раждането да е нормално, имам уговорка с лекар, при когото да раждам, и при когото сега ходя веднъж месечно. Още не сме говорили подробности, но има време и за това. Малко ме е страх, разбира се, но съм позитивно настроена, защото колкото човек е по-спокоен в този момент, доколкото е възможно, толкова по-добре ще мине всичко! Поне така си мисля!
Пазете се момичета, че какъв сняг валя до преди малко! Много красиво, ако си вкъщи обаче!
east_lights, Честито! Дълъг и изпълнен с любов семеен живот и много деца ви пожелавам! Чакаме снимки!
Illinka, и моята бебка беше разположена седалищно миналия месец при ехографията! Не се притеснявай - има много време да се обърне! На една моя позната бебето се завъртя 2 седмици преди да роди! Дотогава беше все седалищно! Горе главата и мисли позитивно! В четвъртък съм на ехограф да видим дали моята принцеса се е позавъртяла или не!
Доскоро и усмихнат ден!

# 274
  • Мнения: 543
ффф много се радвам за хубавите резултати! Браво!!!! все така до края, а и след това!!!!!

Мери ще видиш,  душко, че всичко ще се оправи и ще бъде наред! после ще има да ничерпиш с торти и прочие.... мляс - мляс!

по въпросите на наденцето:
1. - ако всичко е наред, смятам да родя нормално!!!! и аз бях в чуденка, преди да проуча внимателно въпроса, но след като говорих с много майки, слушах лекции от училището за бременни, консултирах се с медицински лица и ми стана ясно едно - и за бебето, и за мен е добре да се роди нормално! така че въпросът при мен е приключен.
2.- смятам да раждам в Шейново, дори ходих на отворените врати. не знам за теб какво значи хлатено или не. за сега още не съм решила дали ще искам отделна стая за раждане, дали ще присъства мъжът ми, дали ще могат да ме настанят  и дали е нужна вип стаята.... това тепърва щесе изяснява, но всяко едно от тези неща е свъзано със съответната сума, така, че със сигурност,ще има заплащане....
3. - и аз не разбрах за какви два вида говориш,
4. - за сега изобщо не ме е страх, може би когато започнат родилните болки, ще се уплаша от самите тях, но сега се чувствам напълно спокойна. в началото на бременността ме беше много страх, тогава планирах и секцио, но толкова много неща се промениха и толкова много неща научих, че сега НЕ МЕ Е СТРАХ!
5. - моята гинеколожка не изражда, така, че е безпредметно да говоря с нея.... не мисля да си избирам и екип, най - вероятно е да се доверя на някоя акушерка, защото те са най близките до нас хора по време на престоя ми в болницата.
надявам се да съм ти отговорила и съжалявам за дългия пост!
Целувки!!!

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 185
Илинка не се тревожи. Има голяма вероятност да се обърне бебчето. Дъщера ми в 8 месец се обърна с главичката надолу.Струва ми се че е твърде рано от сега да се притесняваш. Много целувки и другия път ще видиш че ще се похвалиш  Laughing
 
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 276
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Мери, събирането беше в "Барбарони". Излезна по 10 лв на детенце и отделно всяка майка беше купила подарък за около 10 лв. Получи се много добре. Дано да се организираме и за коледно парти. Ще стискам палци за утре.  Praynig
east_lights чакаме подробен отчет със снимки от събитието! ЧЕСТИТО!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Наденце, наистина много въпроси, голяма част от които трябва да решаваме не ние, а лекарите. Ако има възможност (имам стабилни показания за секцио) предпочитам пак да родя нормално. Дали ще може ще ми кажат февруари, след като ме прегледат и се види колко голямо е бебето и как е застанало. Мен ще ме изражда близка (в МД, но ако ще и в Бангладеш да работи - там ще отида да родя), важно за мен е тя да е до мен в такъв момент, защото й имам пълно доверие. Мисля да се реванширам с някакъв подарък (честно да си кажа да платя би било по-лесно, но едва ли ще приеме и може да я засегна). Миналият път екипът категорично отказа пари, затова занесохме почерпка и сега така ще направим - сериозна почерпка в родилното и на етажа, на който ще лежа после с детето.Като цяло съм на мнение, че дали плащаш или не няма кой знае колко значение, няма да останеш с бебе в корема  Wink. Даже в някои случаи с протежетата  се отнасят по-зле, особено ако са и по-капризни. Ако ти проявиш човешко отношение и разбиране, най-вероятно ще ти отговорят със същото. И естествено не трябва да имате кой знае какви очаквания за болничния престой - там не е хотел и има да се съобразявате с много неща, но пък само за няколко дни. Ако избирате конкретен екип - избирайте го заради професионализма, а не заради луксозните условия в болницата. Трябва да имате много доверие на хората около вас, че ще направят най-доброто за вас с бебето.
За страха - страх ме е и то много. И 100 деца да родя пак ще ме е страх. Колкото повече наближава, повече съмнения ще имам. Не ме е страх от болката, това е "моята" болка, аз трябва да извървя този път до най-невероятната среща в живота ми - запознанството с моята дъщеря. Разчитам на екипа до мен да ми дава наставления как по-лесно мога да мина по този път и да облекча болката.  Но ме е страх от усложнения, въртят ми се въпроси в главата дали бебка ще се роди здрава, дали няма да възникнат усложнения. Раждането е естествен процес, но какво ще се случи никой не може да предвиди. Много ме е страх от секцио, направо изтръпвам като си помисля, дано пак да ми се размине. Страх ме е най-вече заради най-самотните 24 часа след раждането, когато аз постепенно ще се съвземам и ще съм отделена от бебето. Но ако се налага и през това ще мина. Честно да си призная, страх ме е, че мога да не успея да се овладея и да викам, а на мен би ми било страшно неприятно и унизително. Страх ме е и от напъните, защото миналият път се държах отчайващо - замалко да задуша бебето и екипът се измъчи (нищо, че бях "протеже", страхотно ми викаха, даже не знам как не си отнесох някой шамар). Сега ми се иска да се справя по-добре. В този ред на мисли, Мери, има ли някакъв начин да се науча да напъвам правилно, защото на теория ми е ясно, но на практика - трагедия.
Каквото и да стане - ще се опитам да дам най-доброто от себе си, за да родя по-лесно и по-бързо моята бебка, пък каквото сабя покаже, февруари наближава  Laughing.

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 16:22 от evelinar

# 277
  • Мнения: 1 671
Илинка, моята бебка беше седалищно, после се обърна, сега имам съмнения, че пак е застанала седалищно. Тогава питах и Мери даде разни съвети. В основни линии - лазене по пода. После се престраших и питах Нина и тя ми обясни, че има време бебето да се обърне, затова ми е казала, че начинът на раждане ще се обсъжда края на януари - началото на февруари, защото тогава бебето ще се позиционира (най-често май беше мъм 34-37 г.с., не си спомням точно). Лазенето по пода не вреди и ми помага за киселините, така че ми каза ако искам да продължавам. Също така (при -5.75 на двете очи + тесен таз (17-18 каквото и да значи)) ме увери, че дори седалищно бих могла да родя нормално, зависи как точно е застанало бебето. Така че засега не се притеснявай, а си мисли хубави неща и бебето най-вероятно ще се обърне.

# 278
  • Мнения: 8
Аз съм с диоптър близо 5 и все още не знам как ще раждам. Освен на ЖК ходя по веднъж в месеца при доктора при който ще раждам живот и здраве, според него ще си раждам нормално,той е върл противник на секциото, а според докторката на ЖК е много рисковано и тя препоръчва секцио #CrazyНе знам какво ще става.
Нашата бебка също не е застанала както трябва, миналия път беше настрани, но доктора ни успокои, че има страшно много време и шансове да се обърне както трябва. Ние утре сме на доктор и се надявам всичко да е на ред.

# 279
  • Мнения: 4 242
ффф, много се радвам за вас!  Hug
east_lights честито!   bouquet
Илинка нямаш повод за тревога и сълзи мила, има още толкова много време и толкова много място, още колко пъти ще се върти бебето ти ехеее, така че никаква паника! Виж този сайт, има методи за обръщане на бебето дори при започнало раждане, с чаршаф, виж и е разбереш.
Евелинка идеалния метод на напъване е да следваш естествените си напъни, а те са точно като при ходене по голяма нужда, долу в таза, само дето са толкова силни че не можеш да ги спреш нито да реагираш по друг начин освен да се напъваш. Това, че някой те кара да напъваш, незнайно кога и защо, понеже е решил че имаш пълно разкритие и е време, не е правилно (колкото и голям спец да е този лекар не е прав!!! без да искам да обидя някой) това е изнасилване на организма, на органите че и на детето, насилствено и грубо носещо много последствия. Трябва да усетиш напъните на тялото си, тогава си готова наистина за раждане, а повярвай, няма как да сбъркаш кога е момента! Peace Тогава няма вече болка а само силен порив за напън, тялото изгонва бебето, бебето се стреми към същото, цялото и същество се стреми да напъва. Има случаи когато родилка ражда в пълна упойка, тялото и се справя само с всичко. Тогава, когато е дошъл момента, се ражда лесно, бързо, нормално, без болка, без разкъсвания, без нужда от епизиотомия, без кръвоизливи на матката, на очите на бебето или майката (като при мен и Ива), без чупене на ключици, изкълчени ръце, рамене, без форцепси, вакууми и прочие измишльотини с които лекарите поправят грешките от бързането си.
На Наденцето за раждането ще пиша по късно че Ива ме вика настоятелно  Grinning Само ще ти кажа че вагиналното раждане се нарича нормално, значи това е нормата. Това само по себе си говори много, винаги нормалните, естествените неща са за предпочитане, случват се лесно и носят наслада и щастие, именно защото са лесни и не те затрудняват, минават и заминават! Peace
Благодаря за палците момичета!

# 280
  • Мнения: 674
east_lights Честито !!! да сте много щастливи,обичайте се и се радвайте на хубавите си дечица !
Поздравявам на патерица в4ерашните именници   bouquet Да са живи и здрави !
woman_s Добре дошла сред нас  Hug
За раждането аз искам да родя секцио,планирано.много се надявам да ми разрешат секцио по избор,защото
засега поне нямам мед. показатели.Не ме е страх от болката,но си имам други причини поради които предпочитам да
стане така.Знам предимствата на нормалното раждане,обаче мисля че няма да мога да го издържа.Но има време до Февруари,може и друг акъл да ми дойде,засега е това.
Лека вечер на всички !

# 281
  • Мнения: 387
 Честито на    east_lights   newsm24    пожелавам ви щастлив сльнчев семеен живот  married  Много любов  1dating   и красиви и здрави дечица   newsm64

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 31
Илинка   и аз съм на същото мнение като другите мами.Моя бебчо и той е седалищен но не се притеснявам защото знам че има време и още много ще се върти. Joy
А относно раждането аз съм твърдо за нормалното освен ако не е по мед.показания -секцио.
Засега въобще не ме е страх точно обратното нямам търпени да си гушна бебчето.
За болницата незнам още по принцип искам тук в Бургас но нали моя бебчо е с леко разширени бъбречни легенчета и моята док. мисли да ме праща в София.Абе то не е за говорене мойта.
Важното е да се родят едни живи и здрави бебчета а другото се забравя. Praynig

# 283
  • Мнения: 1 671
Ох, Мери, аз имах точно такива силни и неистови напъни, без никаква болка. При мен никой не е бързал (Нина беше казала да ме оставят на спокойствие ако ще да раждам и цяла нощ), задържаха ме да не напъвам до последно (не ми даваха заради разкритието), макар че аз имах напъни доста отрано не са ме карали да напъвам. Когато ми разреши (едва когато казах, че вече не ме боли) се оказа, че напъвам с бузите. Толкова исках да напъвам, не можех да се спра. После си спомням само, че ми изкрещя моментално да спра и как ще си съсипя очите, спогледаха се с доктора и като разбра, че тоновете са паднали хвана ножицата. След това дребчо изплака. Аз се разминах лесно (епизиотомия с 2 шева и никакви разкъсвания, сега вече и белег почти нямам), детето също беше извадено преди да се задуши и нямах кръвоизливи в очите, не се е стигало до Кристилер. Но ми се иска този път да се справя по-добре. Нея още я е яд за епизиотомията, защото съм можела да мина и без това, но тогава е избирала между това да ми пази очите и бързо да извади Благун. Сега хич не ми се иска да си повторя грешката, още повече, че все ми казва, че за второ раждане няма пак да ме среже ( а от спонтанните разкъсвания повече ме е страх Sad), Лошото е, че обърнах внимание, че като ходя по голяма нужда също напъвам с бузи, а не с толкова с коремна преса, явно просто не знам как. Embarassed А направо ме е срам да я питам за напъните, защото още се ядосва за раждането на Благун.
woman_s, отиди в края на 8 месец при офталмолог, който ще ти изследва очните дъна. Неприятното е, че ти разширяват зениците, но е само за няколко часа. След това офталмолог трябва да даде заключение дали очните дъна са здрави и дали може да се ражда нормално - при мен се съобразиха с мнението на лекарката ми, че очите ми могат да понесат естествено раждане, но както писах малко по-нагоре не ме оставиха да се напъвам неправилно. При всички положения екипът трябва да е предупреден да ти пази очите.

# 284
  • Мнения: 60
здравейте и от мен.
много работа тези дни и не мога дори да ви изчета.
честити хубави неща на всички - рождени дни, именни дни, сватби и добри новини.

определено искам да раждам нормално. поне към момента никак не ме е страх. смятам, че раждането и болката от него до голяма степен са въпрос на вътрешна нагласа (както и не само раждането, а много неща зависят от това какво и как мислим). между другото тръгнах на йога за бременни и мога да я препоръчам на всички бъдещи мами и особено на тези, които искат да раждат нормално. правят се много упражнения - и чисто физически, и дихателни, които са полезни специално за родилния процес.  а и целия курс е много интересен и полезен по принцип.
ще си плащам, но не под масата, а регламентирано - в св. софия (бившата тина киркова) си има ценоразпис за изобр на лекар, вип стая, вип зала и т.н. аз имам позната докторка там, с която вече говорих и при която смятам да родя. след като я убедя, че определено не искам да ми слага системи с окситоцин и да ми индуцира раждането. ако не се разеберем по този въпрос ще търся друг лекар. но при всички случаи смятам да си платя именно, защото ми се иска да родя максимално естествено, а не съм сигурна, че ако се оставя на случаен екип това ще ми се случи.
илинка и моето бебе беше доскоро седалищно, после се обърна правилно, после пак седалищно. така че не го мисли отсега - ще се намести. а и наистина много момичета казват, че бебетата им са се обръщали дни преди раждането.

хубава вечер на всички

Общи условия

Активация на акаунт