Обезщетения за майчинство -2008

  • 11 677
  • 204
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 71
Съгласна съм с горните две мнения и аз това имах предвид  Hug

# 166
  • Мнения: X
Незнам тази петиция (http://www.bgpetition.com/maichinstvo/index.html), която подписваме дали ще стане нещо.Дано стане,ако не аз съм си за стачка вече,на там отива работата. smile3512.

# 167
  • Мнения: 141
смятам,4е на хора,неживеещи в Б-я и на полу4аващи високи доходи,не им е тук мястото.Особено последните,след гласувания в4ера плосък данък,би следвало да са още по-доволни/не казвам,разбира се,4е те са виновни/.Така 4е има безброй теми,където да си 4ешите езиците-оставете жените,подкрепящи темата,ако могат, нещо да направят.

# 168
  • Мнения: 4 294
Аз живея в България. И ще си изказвам мнението, от къде на къде някой ще ми забранява да го правя??? Тези, които са емигрирали, също плащат данъци в нашата страна, също са граждани на Република България и имат право да вземат отношение по всякакви теми!
Искам да кажа едно голямо Браво на всички, които запазиха добрия тон в дискусията и не си позволиха обидни епитети дори когато не са били съгласни с нечие мнение.

# 169
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Искам да кажа едно голямо Браво на всички, които запазиха добрия тон в дискусията и не си позволиха обидни епитети дори когато не са били съгласни с нечие мнение.
Peace Peace Peace
Подкрепям изказаното!
И изказвам същото мнение Peace

# 170
  • Мнения: 24 467
Аз това БРАВО го казвам на всички, които дискутират с нормален речник и тон по всички теми, не само по настоящата.

# 171
  • Мнения: 41
Здравейте!
Изплащане на обезщетение за майчинство 2 години не е добра социална политика на правителството, както се опитват да ни натякват  . Ако изчислите сумата която се получава за този период 24м.х180лв.=4320лв. или 2200евро. а в Дания майчинството е 52дни или 4.5 месеца като се изплаща 416 евро на седмица което прави 1800евро и то само за 4 месеца. Къде е сравнението, нека и тук направят майчинството с по-малък срок, но сумата която изплащат да е по-голяма. сравнението го взех произволно, ако искате да разгледате и за другите държави вижте тук http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2326&sectio … =5&id=0001401

# 172
  • Мнения: 4 181
Извинявай, обаче усещаш ли се колко абсурдно е това което казваш?
Значи заплатите ни да са български, да плащаме осигуровки върху тези заплати, а да взимаме обезщетения като в Дания  Shocked

# 173
  • Мнения: 343
 
9 месеца 90% от заплатата + още година и нещо получаване на някакво, макар и неголямо, обезщетение на мен ми звучи определено като по-добър вариант от датския, особено за такива като мен, които биха искали да си останат повече време вкъщи с детето. Това не знам за кой път го повтарям, но според мен проблемът не е в обезщетенията, а в ниския стандарт, тоест ниските заплати.

# 174
  • София
  • Мнения: 1 249
По-добре от нищо.Мене с първото дете ме хвана майчинството за 1.5г. вместо 2г. и бяхме студенти и няма да ви казвам как живеехме. Peace

# 175
  • Мнения: 239
..........Никога не ми е минавало през главата, че някой трябва да ми дава заплата, защото съм станала майка  и да купва памперсите и млеката на бебето ми newsm78
Хората трябва да имат толкова деца, колкото сами могат да отгледат достойно, без обещетения и помощи!
Мила,че то затова държавата се обезлюди - защото създава такива условия,че даже да им се иска на хората,да нямат възможност да отглеждат деца. С въздух ли ще ги отглеждат? ТОВА Е ОБЩЕСТВЕН, А НЕ ЛИЧЕН ПРОБЛЕМ. Тъй като България е страна на парадоските,трябва да го има и парадокса "заплата за майчинство". А защо ли в Кувейт и прочие развити страни държавата подарява на детето още при раждането му половин милион и жилище? А тук държавните пари не стига че са по-малко, ами и отиват в избрани частни джобове #2gunfire Най-потресаващото за мен беше,когато преди 1-2 седмици се оказа че правителството СПЕШНО трябвало да изхарчат сума ти милиони резерв в бюджета до края на годината за каквото им скимне. - Тези пари бяха дето се вика "насила" предназначени за на какви ли не глупости (в крайна сметка за нечий джоб,защото отчетност накрая няма), но как НИКОЙ не се сети да подпомогне и малкото останали деца в тази държава, за които всеки пищи да ги раждаме "колкото може повече" Shocked А за децата са нужни много малко пари в сравнение с милиардите,които отпускат за много по-маловажни неща. Какво стана с "разумното" увеличение на майчинстките от 180 на 220/250лв. и детските помощи от 18 на 30 лв. както парадираха от министерството наскоро?  Това е АБСУРДНО! А за циганите предлагам, щом толкова много хора ги намират за неудобни,излишни и опасни да ги екстрадираме там,отъдето са дошли в нашта мила родина newsm78 - никой не ги е канил в края на краищата!!

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 17:41 от White Magic

# 176
  • Мнения: 15 654
здравейте мамчета. искам само да ви кажа, че на този етап оправниците едва ли ще направят нещо за увеличаване на майчинството, защото обещаха увеличение на учителските заплати, което още не е влязло в сила, сега стачкуват и мед. сестрите, за които пак няма пари. а и вчера си гласуваха увеличение на заплатите, така че и да е имало някакви пари в държавата те ще отидат за тяхното увеличение. така, че едва ли ще се намерят някакви трохи за нас  Rolling Eyes

# 177
  • Мнения: 41
Защо да е абсурдно Stop, не е ли абсурдно високите цени които плащаме за всичко с ниските ни доходи Crossing Arms. И с каква лекота се приемат всякакви увеличения, а депутатите си гласуват пак увеличение на заплатите ( с 5% , но за сметка на това доста често ). А бедничкия народ си се тюхка вкъщи и приема всички обиди. Това е абсурдно!!!

# 178
  • Мнения: 378
sorry za latinicata no nqmam bal.iskam samo da vmetna edno vapros4e? otnosno edno izkazvane ot vas,blagodarq se na gospod 4e imame tatko no imam priqtelka koqto e samotna maika kavo trqbva da napravi tq spored vas s tezi pari4ki?

# 179
  • Мнения: 6 624
Изумена съм за пореден път  Shocked
Цитати на авторката на темата:
Само искам да кажа че в другите страни да ти е кеф да раждаш,ама те с протести се оправят. най-вероятно с работа се оправят не с протести.
[i]И колко пари взе за това раждане.[/i]
 Съгласна съм за времето което имаме да си гледаме децата,но аз писах и в другата тема преди малко,на някой семейства тия пари не им стигат,аз съм принудена да взимам от най евтините памперси,дрешки и тн.
Момичета няма смисъл да спорим и да убеждавам някой в нещо.Тези който имат парички да си гледат детето,тях не ги интересуват тия 180 лв,сигурно добри доходи им идват отстрани.
Да миличка от небето ми идват

Аз знам много добре кой трябва да ми издържа детето  нослед като съм в майчинство мисля че тези помощи трябва да дойдат от държавата.Тъй като ние сме се трудили за тия пари,за тия обещетения.Целия си живот дава ме в тая държава  Родила си с мисълта ,че ще издържаш детето си с помощи от държавата? newsm78 Явно си много отговорен родител.

Момичета ние не сме единодушни и това си е,а трябва да сме,аз така мисля. И няма как да бъдем единодушни.Аз съм възпитана ,че всяко нещо се заслужава ,а не да чакам и плача за помощи.

Момичета ,децата са най-важно нещо нещо в живота не ги правете ей така и да чакате някой друг да ви купува скъпите памперси играчки и дрехи.Създайте дете тогава, когато и психически и финансово сте готови да бъдете родители.
Положението в страната не е розово ,но специално  майчинството според мен е добре уредено.

Общи условия

Активация на акаунт