Обезщетения за майчинство -2008

  • 11 663
  • 204
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 239

Съгласна съм за времето което имаме да си гледаме децата,но аз писах и в другата тема преди малко,на някой семейства тия пари не им стигат,аз съм принудена да взимам от най евтините памперси,дрешки и тн.  съжалявам ,но не съм съгласна моите пари да отидат за по -скъпи дрехи ,памперси играчки каквито явно изисква авторката на темата.
Има по-нуждаещи се хора.

Да,една мама написа по-горе,че е принудена да купува евтини памперси,дрешки и пр.,но не съм прочела някой да изисква парите да отиват за излишно скъпи неща? Поне не и аз. Тези по-нуждаещи се хора са друга категория,има и за тях,ако държавните пари не се източват в неправилни посоки. Знаеш ли колко малко коства детските помощи да се актуалзират от 18 (колкото са от време оно) на 30 лв.например-тези помощи се взимат само от нуждаещи се-хора,които имат доход под определен минимум. Явно тук обаче има преобладаващо самодоволни богаташки,които не ги касаят тези проблеми на много хора в България...

# 196
  • Мнения: 11 607
Уважението държава - семейство трябва да е подобаващо!

Социалната политика на една държава не свършва само с едното майчинство и детски......Там е работата,че искам някой да ми обясни - къде е социалната политика към децата на нашата държава?

# 197
  • Мнения: 239
Уважението държава - семейство трябва да е подобаващо!

Социалната политика на една държава не свършва само с едното майчинство и детски......Там е работата,че искам някой да ми обясни - къде е социалната политика към децата на нашата държава?
Ами не знам,мойто дете е още много малко и засега съм се сблъскала само с обезщетението за раждане и майчинство и с прословутото подпомагане от 18 лв.месечно-т.нар.детски помощи. Но тепърва сигурно ще се сблъскам и с останалата част от социалната политика...

# 198
  • Мнения: 6 618
Огромна е разликата в това да има повече пари за болните деца и децата лишени от родителска грижа и децата с двама родители .Ако ти не можеш да схванеш разликата си е твоя грижа.Едно сито и обградено с любов дете може да мине и с по-евтини памперси и играчки.Пък ако се откажат и от интернета може и нещо по-качествено да му вземат.
То тезата ти каква е всъщност  newsm78 вдигане на майчинството като сума , newsm78като време  newsm78
Ако ще отговаряш ,ей така колкото да тече спора по-добре не го прави.

# 199
  • Мнения: 11 607
От скромния ми опит...то едните памперси да бяха.....Ама памперси колко време се носят...1-2 години...А на училище като тръгнат...Вече няма безплатни карти за градския транспорт напр. (за ученици до 4.кл.)

# 200
  • Мнения: 239
На мен парите които вземах досега (детето ми е на почти 10 месеца и 90% спирам  да ги вземам) ме устройваха.
Работих няколко години като куче, за да стигна до видока заплата.
Ама сега............очакват ме 190 лв. за останалата част от майчинството - ами - обидно ми е, че е под минималната, казвам ви, ами безработните вземат пари без да работят пари, а нашето си е работа и то каква.
А после не се раждат деца, ами раждайте, де.
Ама както беше казала една мама по една подобна тема, нали трябва ония в парламента да си подновят автопарка, че са им стари мерцедесите, горките #2gunfire
Правилно ли разбирам, че приемаш майчинството си като работа и искаш едва ли не да ти се плаща за това?  newsm78
Девет месеца по 90% от заплатата на която са те осигурявали е достатачно добър и дълъг период според мен. След това всяка майка преценя сама за себе си, как да процедира за в бъдеще. Щом са ти малко парите - връщаш се на работа. Ако не искаш, търсиш тогава други варианти. Не искам да звуча грубо, но както вече се изказаха и преди мен, в дори най-развитите страни майчинството е едва три месеца. От там нататак се оправят сами. Така че, бъдете благодарни, че не са изкопирали и това.  Rolling Eyes
anhelika и wife изразяват мнението на повечето хора в тази държава,подкрепям ги. Найели (или някой по-компетентен от мен,че аз не се сещам),кажете ми поне един вариант като ти свършат 9-те месеца,ако нямаш близки безработни хора,които да се съгласят да седят да ти гледат детето и ако нямаш пари за детегледачка или не искаш да си оставяш бебето в ръцете на чужди хора-какво конкретно да правиш-да си ги водят мамите бебетата на работа със себе си ли? В яслите не приемат непроходили и непроговорили деца на 9 месеца.

# 201
  • Мнения: 239
Огромна е разликата в това да има повече пари за болните деца и децата лишени от родителска грижа и децата с двама родители .Ако ти не можеш да схванеш разликата си е твоя грижа.Едно сито и обградено с любов дете може да мине и с по-евтини памперси и играчки.Пък ако се откажат и от интернета може и нещо по-качествено да му вземат.
То тезата ти каква е всъщност  newsm78 вдигане на майчинството като сума , newsm78като време  newsm78
Ако ще отговаряш ,ей така колкото да тече спора по-добре не го прави.
Тезата ми е много ясна както и всичките ми схващания. За твое схващане обаче и за всички,които нещо не са разбрали ще повторя това,което се обсъжда в тази тема:вдигане на обезщетението от 180 лв.,което се получава от 9-тия месец до 2 годишната възраст на детето поне до минималната заплата от 220 лв.,за да не живеят майките под минимума цяла година и нещо,както и децата им, и вдигане на помощите за отглеждане на дете за хората с доход под 200 лв.на член от семейството от 18 на поне 30 лв.месечно. Толкова малко се иска Rolling Eyes
Ако имаш предвид моя интернет-аз мога да си го позволя без да лишавам детето ми от нищо,защото сега,когато почнах да получавам прословутите 180 лв месечно имам и финансовата подкрепа и на близък човек,който обаче никак не е длъжен да ме подкрепя (прави го от добро сърце) и тръпки ме побиват ако трябваше да се справям сама. Понякога бащите също не изкарват достатъчно,дори да са трудолюбиви. А има и много майки,които са принудени да се справят сами в Европейска България-трябва да търпят доста лишения,за да отгледат едно дете,особено ако попаднат на някой безотговорен мухльо,явяващ се баща на детето им (никой не е застрахован от това).

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 00:35 от White Magic

# 202
  • Мнения: 1 062
Защо да е абсурдно Stop, не е ли абсурдно високите цени които плащаме за всичко с ниските ни доходи Crossing Arms. И с каква лекота се приемат всякакви увеличения, а депутатите си гласуват пак увеличение на заплатите ( с 5% , но за сметка на това доста често ). А бедничкия народ си се тюхка вкъщи и приема всички обиди. Това е абсурдно!!!

Напълно подкрепям

# 203
  • Мнения: 588
Абсолютна подигравка #2gunfire са тия 190 лв. по този начин само ни принуждават да си оставим децата на 9 месечна възраст и да ходим на работа. При това покачване на цените, тия 190 лв. е все едно, че ги няма #Cussing out

# 204

Общи условия

Активация на акаунт