Как да спра да пуша?

  • 4 984
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 204
  Не точно воля, а сериозно замисляне колко точно вредиш на детето си.
Спираш цигарите от раз.  Crossing Arms
момиче стегни се  Peace много е важно за детето ти,и идея си нямаш какви увреждания може да получи  Naughty според мен ако не се стреснеш и не помислиш трезво резултата може да не ти хареса  Rolling Eyes
желая ти всичко най хубаво на теб и бебчето  Heart Eyes дано всичко мине добре и успееш незабавно да ги спреш Peace

# 46
  • Мнения: 4 451
От раз! И без компромис със себе си. Дете носиш, това е важното. Няма да ти е лесно, но когато човек има добра мотивация...

# 47
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Сестра ми беше страстна пушачка 10години. Много пъти се опитваше да ги откаже - безуспешно.
Когато реши да има бебе, ги спря от веднъж и започна да пие фолиева к-на.
Бебо е вече на 15месеца и още не пуши, кърми си бебето...

# 48
  • Мнения: 3 360
Разбирам,че е трудно,защото и аз минах по този път.Силна воля трябва и още по-силна мотивация!Успех с борбата! Peace

# 49
  • Мнения: 676
Пуших в продължение на 5 години, при това доста доста сериозно.
В момента обаче, в който започнах да живея със съпруга ми /тогава приятел/, който е непушач и не понася цигарен дим, спрях цигарите от раз. Не можех да му причиня това, да го тровя, заради някакви мои си нужди. И го направих от любов. Не съм бременна, но си мисля, че щом ги спрях заради него, заради бебето не бих се и замислила дори секунда.
За това искам да те попитам в какво точно се изразява невъзможността ти да спреш цигарите?
Опиши ми всички признаци, които правят отказването чак толкова невъзможно. Защото наистина не мога да го разбера това.
Но ще ти кажа - най-лестният начин е да спреш да си купуваш цигари Wink Мдааа. Същото е, все едно си на диета. Влизаш в магазин, препълнен с лакомства, обаче не си взимаш нищо. Въпрос на воля и желание е. Другото са оправдания.
Успех!

# 50
  • Мнения: 1 098
Личният ти мотив трябва да бъде здравето на детето ти. Прочети някои статии в нета относно пушенето по време на бременност. Дано ти помогнат. Успех!

# 51
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ако ги направиш по една две, за около седмица ще спреш сама да се сещаш да пушиш.

# 52
  • Мнения: 493
И при мен г имаше същият въпрос в началото.Първо ги намалих до минимум,а после ми беше постоянно лошо и ми се гадеше,така,че ги спрях на цяло PeaceЛеко бременеене и и по-силна воля ти пожелавам

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
...единственият човек, който те кара да запалиш, си ти самата, овладей втория човек в себе си и не пали ... просто ... но и трудно

Просто не пали повече , така се спират цигарите ...

# 54
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ВОЛЯ  Peace
и не по-маловажното е да осъзнаеш, че носиш детето си в утробата си и му вредиш Stop

# 55
  • Мнения: 16
Е ,за съжаление и аз съм върла пушачка и по никакъв начин не успях да спра гадините, нито при първата си бременност нито сега.Слава богу ,че дъщеря ми е напълно нормално и здраво дете .Надявям се и сега да е така защото явно аз съм слабохарактерна (жалко ,че само в тази насока е така).

# 56
Благодаря на всички мами който се опитаха да ми помогнат.За съжаление не ми помага нито воля,нито инат,нито мисълта за моето малко бебче което расте вътре в мен.Много ми е трудно искам,а не става.Сега ще ви разкажа малко каква съм пушачка направо се мразя,може да ме помислите за луда или каквато и да е,но истината е такава-преди да забременея пуших по 3 кутии цигари с показател "3 на 3"сега благодарение на това,че в началото много ми се виеше свят пуша по 1-1 и половина (същите)достатъчно за да си умъртвя бебето.Умирам от страх,че няма да стигна до девети месец,но не мога да се спра.В моята среда всички са пушачи и са много народ.Извинете ме за романа,не търся съжаление по скоро бой.

# 57
  • София
  • Мнения: 44 105
Ама наистина си за бой...така може и да стигнеш до 9-тия месец, но си представи ако недай боже после детето ти е с увреждания как ще се чувстваш....
На твое място, ако трябва бих зарязала и работа и всичко и бих седяла заключена в къщи без цигари 9 месеца...извинявай ама кутия и полувина и то такива силни и за здрав организъм са си ужасно много както остава за онова малко същество вътре в теб....просто се спри... това са само едни цигари все пак...казваш КРАЙ и приключваш с тях, друг начин няма.  Peace

# 58
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не трябва да мислиш само че ти се пуши Naughty.Намери си други занимания,радвай се на бремеността си и за начало започни да ги намаляш Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 978
Здравейте мами,искам да откажа цигарите или поне да ги намаля още,но ми е много трудно и почти невъзможно.Някой знае ли някакъв начин който няма да навреди на бебока.Искам само да уточня,че при мен е трудно защото съм от най-най страстните пушачи.

И аз бях като теб, но към 9-10г.с. ми ставаше адски лошо от цигарите и така ги спрях по време на бремеността.

Общи условия

Активация на акаунт