Използвате ли предпазни колани, когато сте на път?

  • 5 388
  • 143
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 674
 Само на дълъг път. В града не слагам, но ако живеех в София или някой голям град, щях!

# 121
  • София
  • Мнения: 3 421
Иначе.. Брех, брех! Аз толкова шофьори с колани по целия път София- Бургас не съм срещала, колкото се разписаха тук от вчера насам.. И после само Лиска била образцова..

Напротив, напоследък установявам, че не виждам шофьор без колан.
Ние винаги слагаме, децата вече сами си се закопчават отзад в седалките.

Зет ми не слага, защото коланът му цапал ризите Rolling Eyes - ами сети се да ги изчистиш или ги слагай по-често да не се прашат тогава.

# 122
  • Мнения: 210
Аз използвам щипка за пари... издърпвам колана леко и защипвам... така,че да не ми притиска корема и да не ми натиска бюста... ставало и със стегната щипка за пране, но аз не съм пробвала... Като спра рязко щипката изхвръква Laughing но е също толкова безопасно, просто отпускам с три - четири см. и забравям за колана...

# 123
  • Мнения: 277
Да,винаги.Станало ми е като навик.Дори като ми се наложи да ползвам такси и несъзнателно се пресягам за колана,в повечето случай,който липсва или нещо е повреден.Друг е въпросът,че шофьорът ме гледа недоумяващо Grinning
Като карах курсовете,инструкторът ми създаде навици,и до сега помня думите му "Първо коланче,после огледалце,което да гледа пътя,а не теб и накрая седалката"

# 124
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
.....Дори като ми се наложи да ползвам такси и несъзнателно се пресягам за колана,в повечето случай,който липсва или нещо е повреден.Друг е въпросът,че шофьорът ме гледа недоумяващо ...

Возенето на пътници освобождава само водача на таксито от слагане на колан, но не и тях самите. Така че хич да не гледат умно, а сами да подканят пътниците да слагат коланите, за да не отнесат после те глоба, че не си строяват превозваните.

# 125
Все по-често... А мъжа ми никога

# 126
  • Мнения: 731
Задължително, независимо колко е кратък пътят!

# 127
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
винаги сме порядъчно припасани Mr. Green
сериозно,винаги да дори и в града

# 128
  • Мнения: 6 619
Задължително.Първото което правя като седна в колата е това ,паля и  включвам фаровете.

# 129
  • Мнения: 42
Да колан използвам винаги колкото и да е кратък пътя.То просто такъв навик ми е станало 4е го правя съвсем несъзнателно(пък и глобата тук е 300 евро няма зна4ение дали е в града или извън него).
И детето задължително със стол4е и колан. Peace

# 130
  • София
  • Мнения: 11 713
Да ползвам колан!Общо взето ми е станало навик и ако не го сложа все едно нещо липсва.

# 131
# 132
  • Мнения: 188
Да винаги  Peace

# 133
# 134
  • Мнения: 1 269
да,винаги.
вьпрос на навик  Wink

Общи условия

Активация на акаунт