Прави ли се все още така?

  • 6 771
  • 142
  •   1
Отговори
# 90
Ако сте доволни - разбира се! Laughing Но не сте длъжни...

Дядо щеше да умре миналата година, дадох 50 лв. на бърза помощ да се почерпят ... те отказваха до последно, но ги заплаших с бой... Laughing Ако не бяха дошли веднага ... или бяха дошли с обикновенното си арогантно отношение старчето да ни е зарязал отдавна Laughing
Дадох ги не защото така трябва, а от сърце... и да са живи и здрави...

А за парите, защо под масата? Моя приятелка отиде за лека операция с торбичка, а лекаря и казал 200 лв. е добре Shocked

# 91
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Преди месец бях в болница. И бях пред същата дилема. Пари не са ми искали, не съм и давала - за мен това е обидно.
Но все пак купих за сестрите една хубава бонбониера. За лекаря купих бутилка хубаво червено вино и някакви сирена и др за мезе:-))) има разни вкуснотийки добре пакетирани. Уиски не бих занесла в моя случай на хирург/а и ми е много тривиално/, отде да знам пие ли...пък чаша вино кой отказва.Simple Smile)))

В интерес на истината - умрях от срам докато ги дам. Embarassed

# 92
Пликче с банкнота е по-добро решение, ако изобщо някой пациент реши да се отблагодарява на лекаря си.
Много ми е странно поведението на повечето българи, когато стане дума за здравето им. Ако колата им се счупи, без да се пазарят плащат на майстора колкото той поиска, а после му оставят и бакшиш.
А защо толкова ги е скръндза да дават бакшиш и на лекар, който им е помогнал?
От друга страна лекарите не ядат само бонбони и не пият само уиски - те също са хора, повечето имат и деца и се нуждаят от същите хранителни продукти, от които и пациентите. Затова дай 20-50 лева, пък той ще си направи сметка какво да си купи.

Никой не е длъжен и в другите страни няма практика да оставяш "бакшиш" на лекар ooooh!
Правят се дарения на болницата...
И стотинка няма дам на плазмодий клел се да помага на хората, който на поднесен подарък казва... 200 лв. трябва да ми дадете...
Лекар и учител са неблагодарни професии ,но не са за неблагодарни хора...

# 93
  • Мнения: 3 268
Наскоро лежах в болница за кратко.После им дадох бонбони и кафе.Те това поискаха.Приеми го,че е за здраве.

# 94
  • Мнения: 2 161
Аз вече към всеки лекар ще се обръщам с Шишо Бакшишо.

# 95
  • Мнения: 17 409
baibibi, права си за това, че българинът не е свикнал да плаща на лекар. Това се дължи на факта, че дълги години всичко си му беше без пари+ Хипократовата клетва Wink Пликче с банкнота е обидно наистина, още повече в случая на Монда.

# 96
  • Мнения: 14 499
аз ще да съм страшно задръстена тогава. лятото бях в болница нищо не съм купувала за персонала. никой не ми и намекна за нищо, нито докторката ми намекна за пари или нещо подобно, на нея само подарих парфюм, като ходих по-късно на контролен преглед в частния й кабинет.
пък и аз бях най-доволна от персонала в операционната, къде да ги търся тях? newsm78

# 97
  • някъде
  • Мнения: 979
Аз вече към всеки лекар ще се обръщам с Шишо Бакшишо.
   smile3532 smile3532

# 98
  • Мнения: 573
Идеята на Каспър най ми допадна.Това с бонбоните наистина е вярно.Преди две години когато бях в болницата,сестрите казаха ,че е вече не ги взимат бонбоните даже и в къщи ,били презапасени.
Свекърва ми когато я оперираха,дадоха на лекаря една торбичка с уиски,бонбони ит .н.той само я отвори видя какво има и каза,ч е не пиел ,но си прибра торбата ,де Close

# 99
  • Мнения: 8 999
Ти или съпругат ти сигурно сте лекари?
[/quote]

Тц. И учители не сме, но имаме мнение и по въпросите, свързани с тази професия. Също така не сме и автомонтьори.

Просто познавам лекари, които се чудят как "да пласират" стоката, която получават - на хората им трябват пари, а уиски не пият. И изобщо не е задължително да дадеш "бакшиш" на лекар, както и на гумаджията - ако си доволен, чувстваш се много благодарен /нищо, че това им е работата все пак/ и искаш да дадеш - даваш, ако не - тръгваш си по живо, по здраво и никой няма да те гони по коридорите и да те врънка за кутия бонбони или бутилка пиячка.

# 100
  • Мнения: 14 133
Да. Аз го направих от благодарност за вниманието към малкото ми човече при една по-скоро естетична операция преди няколоко години. Занесох кафенце и бонобони за докторите и сестрите.

# 101
  • Мнения: 337
На мъжлето ми майка му е сестра и у тях е пълно с бонбони, кафета и т.н. Даже на нас ни е писнало да ги ядем. Ако найстина съм доволна от вниманието бих сложила пари в едно пликче, пък ако ще и 10 лв. да са, човек сам ще си направи сметката как да ги похарчи. Тя е получявала и пари, когато е оставала дори да не е на смяна до пациент.
Притеснява ме друго, че повечето лекари ти гледат в ръцете и ако не носиш - майка ти жална, никакво внимание, стоиш и чакаш и имат наглостта да се правят,че не те виждат. Толкова са изродени и студени, че настръхвам като се сетя. Twisted Evil
Миналата година на майка и разбиваха камъни в бъбреците, за тази интервенция е чакала цял ден, не са я взели. На другия отново лудница от хора, независимо, че имаш час - рушветаджийте с предимство. И тя така и направи - рушветче, че да видиш сестрата дори си дала мобилния номер, та ако има проблеми да и звъни. Да допълня, че независимо, че е здравно осигурена си плати 400лв за услугата, рушветите отделно.
Е това, ако не е наглост в една от големите софийски болници. #Cussing out

# 102
  • София
  • Мнения: 5 074
И после лекарите били корумпирани, искали си! Не е вярно, ние им даваме.Има поговорка - не е луд този който яде баница, луд е този който я дава!!!!

# 103
  • Мнения: 337
И после лекарите били корумпирани, искали си! Не е вярно, ние им даваме.Има поговорка - не е луд този който яде баница, луд е този който я дава!!!!

Права си, и аз се дразня и казвам на майка, да не дава, а тя вика "Не ми е удобно да ме гледат накриво", абе карат те да се чувстваш длъжен, даже и да не си

# 104
  • Мнения: 14 499
И после лекарите били корумпирани, искали си! Не е вярно, ние им даваме.Има поговорка - не е луд този който яде баница, луд е този който я дава!!!!

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт