Прави ли се все още така?

  • 6 778
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 623
Монда, това с кошницата и аз мислех да ти предложа Simple Smile
Много стилно и хубаво е Simple Smile
Ето един линк за да добиеш представа, а и цените са
повече от добри  Hug

http://www.darexpress.net/index.php?p=20&l=1&c=3

Случая не е същия, но когато ни изписаха от Пирогов
преди време ми се искаше да подаря целия свят
на д-р Боянова - жената спасила живота на детето ми.  bouquet

# 76
  • някъде
  • Мнения: 979
Имам си лекар в къщи, редовно носи:
1. Бонбони
2.Кола
3.Нес кафе
4.Виски, Вино и Ракия
5.Парфюми, долнопробни
6.Икони
7.Бижута
8.Вълнени чорапи
9.Нощна лампа от магазин от 1лв
10.Обувки също е имало
11.Боб, сирене, мляко, месо, орехи...
и други подобни безумия
Кръстихме ги фонд ББН - Българско благодарно население.

Я кажи небезумните подаръци,че да разберем какво се приема добре сред лекарите!

# 77
  • някъде
  • Мнения: 979
Мммм,предложението на Жулиана най ми допадна!

# 78
  • Мнения: 1 952
Според мен благодарността трябва да се почувства, а не да се изразява в домати, орехи, боб и чорапи.
Това е мое мнение.

# 79
  • Мнения: 4 435
Монда, това с кошницата и аз мислех да ти предложа Simple Smile
Много стилно и хубаво е Simple Smile
Ето един линк за да добиеш представа, а и цените са
повече от добри  Hug

http://www.darexpress.net/index.php?p=20&l=1&c=3

Случая не е същия, но когато ни изписаха от Пирогов
преди време ми се искаше да подаря целия свят
на д-р Боянова - жената спасила живота на детето ми.  bouquet


Хубава идея.А видяхте ли на тия доставката им е 29лв извън София.

# 80
  • Мнения: 8 999
Пликче с банкнота е по-добро решение, ако изобщо някой пациент реши да се отблагодарява на лекаря си.
Много ми е странно поведението на повечето българи, когато стане дума за здравето им. Ако колата им се счупи, без да се пазарят плащат на майстора колкото той поиска, а после му оставят и бакшиш.
А защо толкова ги е скръндза да дават бакшиш и на лекар, който им е помогнал?
От друга страна лекарите не ядат само бонбони и не пият само уиски - те също са хора, повечето имат и деца и се нуждаят от същите хранителни продукти, от които и пациентите. Затова дай 20-50 лева, пък той ще си направи сметка какво да си купи.

# 81
  • Мнения: 545
Доста дълго съм стажувала по болници,та мога да ти кажа,че ако не занесеш въпросната торбичка с уиски,ядки и бонбони ще си една от малкото такива Отговора на въпроса ти е ,да, все още се носи,ако на лекаря му дойде в повече,ги прехвърля на сестрите,ако и на тях не им трябват,айде при санитарките!Забележи как ще те гледат в ръцете при изписването,не че им трябва тази "торбичка"ама като я има си е по-друго hahaha

# 82
  • София
  • Мнения: 426
Въпросът ми е: При изписване от  болница, практика ли е все още да се носят на лекаря "торбички". Не говоря за раждане на дете, а за престой на възрастен. Ако да- какво се слага вътре? Уиски?Шоколадови бонбони?  Laughing




абе вече много на торбите не се радват не е ли нещо парички зарежи казвам го понеже имам позната лекарка и знам как реагира на торбите

# 83
  • София
  • Мнения: 2 623
Пликче с банкнота е по-добро решение, ако изобщо някой пациент реши да се отблагодарява на лекаря си.
Много ми е странно поведението на повечето българи, когато стане дума за здравето им. Ако колата им се счупи, без да се пазарят плащат на майстора колкото той поиска, а после му оставят и бакшиш.
А защо толкова ги е скръндза да дават бакшиш и на лекар, който им е помогнал?
От друга страна лекарите не ядат само бонбони и не пият само уиски - те също са хора, повечето имат и деца и се нуждаят от същите хранителни продукти, от които и пациентите. Затова дай 20-50 лева, пък той ще си направи сметка какво да си купи.

Това е така, но може ли човек да раздаде пликчета на целия персонал ???
На мен ми звучи абсурдно - то да не е само лекаря ???
Затова трябва да е нещо голямо и всички да могат да го усетят.
На лекаря може, но на персонала си трябва почерпка - така мисля аз.
Така и направих когато ни изписваха.
На лекарката голямото на останалите торти, сокове и други неща.

# 84
  • Мнения: 1 954
Защо трябва да им се дава каквото и да било,за да си свършат работата?Вие,като работите,някой дава ли ви .Така сме ги научили-гледат те в ръцете .А който иска нека си дава това е негово право.

Струва ми се, че не си схванала въпроса на Монда и това, което се коментира в темата. Хайде прочети внимателно.И аз не понасям такива обобщения като твоите.

Най-милото нещо, което съм получавала беше от един дядо, който си изпуснал автобуса от близкото село до Плевен и дошъл пеша. Дойде в края на работния ден, когато си отивахме. Носеше цветя, които беше брал по пътя.

Да ви кажа, никога не остава неизпито кафе, неизпито уиски и неизядени плодове  Grinning

# 85
  • Мнения: 162
          Все още се носят такива торбички- нали си имам болнави роднини. Алкохол- какъвто и да е, бонбони- по-луксозни, а Лавацата е за сестрите. Може и сокче, количка. Все пак си благодарен на тези хора. Един вид почерпка за здраве.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако съм доволна бих го наравила. Зависи дали лекуващия лекар е мъж или жена-ако е мъж бих занесла уиски с някакви ядки и бонбони. За жена може и някакъв подарък, който никога не е излишен-например комплект хавлиени кърпи или нещо подобно. На нес-кафе също много се радват. Торта също е приемливо-за целия екип.

# 87
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Да, хората продължават така да си изказват благодарностите. Свекърва ми е акушерка и имам наблюдения. На всеки са му различни възможностите, съответно дават в знак на благодарност пари, бонбони, напитки, но е имало случай на картофи, домашно вино, домашна баница.

# 88
  • Мнения: 2 161
Пликче с банкнота е по-добро решение, ако изобщо някой пациент реши да се отблагодарява на лекаря си.
Много ми е странно поведението на повечето българи, когато стане дума за здравето им. Ако колата им се счупи, без да се пазарят плащат на майстора колкото той поиска, а после му оставят и бакшиш.
А защо толкова ги е скръндза да дават бакшиш и на лекар, който им е помогнал?
От друга страна лекарите не ядат само бонбони и не пият само уиски - те също са хора, повечето имат и деца и се нуждаят от същите хранителни продукти, от които и пациентите. Затова дай 20-50 лева, пък той ще си направи сметка какво да си купи.
Ти или съпругат ти сигурно сте лекари?

# 89
  • София
  • Мнения: 15 487
Последния път, като бях в болницата за изследвания дадох на сестрите един огромен буркан нескафе, кока-кола и бонбони.Хич не ми се видяха обидени, грабнаха плика и хукнаха да си правят кафе.
Преди няколко години след една операция, доктора направо ми намекна,че колата му върви с бензин, а не с бонбони и уиски.

Общи условия

Активация на акаунт