Прави ли се все още така?

  • 6 757
  • 142
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 386
..Хм, още една заралийка потвърждава информацията, която имам и аз...
Нашите тук ли са най-гладните, бе?  newsm78..

А-ха, как се изхранва цяла Окръжна с едно кафе наоколо..

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 22:20 от evanescent

# 136
  • Мнения: 2 498
Прави се така ....но с една разлика, че вече си казват да не е коли, кафета, уискита и т.н., а пиле на грил, беконче и десерт естествено си искат-тортичка....просят си обяд хората....

Хм, още една заралийка потвърждава информацията, която имам и аз...
Нашите тук ли са най-гладните, бе?  newsm78
Аз знам за сестрите, че си ги просят тези неща, не им харесвала болничната храна.  Thinking
Жива истина е-приятелката ми работии в такова отделение и старшата го казвала на близките на болните като идвали на свиждане.....а като останело от пищния обяд деляли си го сестрите и си го носели в къщи....и аз чак съм намазвала.....

# 137
  • Мнения: 27 524
Питащата явно скоро е долетяла от Марс  Wink

# 138
  • Мнения: 13 512
Питащата явно скоро е долетяла от Марс  Wink
В смисъл?
Не ми се беше налагало да ходя в държавна болница, в частните си има тарифа за престой и манипулации.
В интерес на истината наистина си мислех, че вече е отживелица този начин на благодарност. Аз бих предпочела да дам примерно  50 лева, отколкото да давам торба с  каквото и да било. Но не знам пък дали второто е редно в държавна болница.

# 139
  • София
  • Мнения: 1 783
Питащата явно скоро е долетяла от Марс  Wink
Просто, ако не е имала скоро взимане- даване с болници, може да не е информирана.

# 140
  • Мнения: 3 323
 newsm78 Тая тема не я ли заключиха вече?
Монде, жива - здрава ли е мама?
Не искам да подклаждам спорове, но да не си мислим, че мижавите 6-7 лв./дарение на здравната каса/ на месец плащат лечението на болния, нали! Персоналът озверява от глад - лично наблюдение! И факта, че в повечето заведения са запазили частица човечност - мисля, че струва няколко лева почерпка! Не визирам поисканите пари от алчни и корумпирани мед. служители. При двама лекари в семейството, - ходя инкогнито на лекар, мразя протекциите! Безкрайно съм благодарна на екипите в Пирогов /най редовно сме там - повечето пъти за децата/, Св. София и Шейново - по обясними причини!
Ще ви цитирам случай - тази година ме приемат по спешност с тежка коремна операция. Действието се развива толкова бързо, че няма време за обаждания на когото и да е, обаче и на никой не му пука- приемат ме хората, оперират ме 5 часа и цяла нощ летят като линейки около мен. На другия ден, мъжът ми се освества и праща баща си / колега от друго отделение, в момента в отпуска/-да ме види. Завеждащият се разтича и размаза по земята - Ма що не казахте, че сте дете на наш колега/ до тоя момент не ме беше виждал/? Ми що да казвам, хората си свършиха работата и без да знаят на кого съм дете!?...

# 141
  • Мнения: 3 423
Това е така, но може ли човек да раздаде пликчета на целия персонал ???
Тук съм виждала на рецепцията
в лекарските кабинети има една
касичка - вътре се пускат центове.
Върху касичката пише "Кафе-каса".
При изписването ми от родилното
оставих букетите си на сестрите,
а за Коледа пратих картичка със
снимка на бебето. Влизала съм и
по спешност в друга болница, не
съм оставяла нищо. Тук тия ми ти
торби, куфари, ювелирни стоки и
банкнотоподаване не са приети.
А, носих бонбони на гинеколога,
подарявала съм и книги. Гледат
странно хората, но се радват.
Не съм против дребните жестове.
Монда, чилийското вино е хубаво.
Надявам се майка ти да е здрава!

# 142
  • Мнения: 13 512
ето- идеята за кафе касичка е чудесна! Пък ако искаш сложи при и за кола там!
Аз се притеснявах, че на тх може да им е обидно и да им е дотегнало от водки и бонбони,  то се оказа, че все още си е нормлна практика.
Майка ми е добре- ще си продължи лечението в къщи.
Нямам нищо протива даването- напротив. Но имам против начина и формата. Струва ми се, че унижавам лекаря по този начин, а не че им се отблагодаявам.
Благодаря ви много за коментрите и идеите.

Общи условия

Активация на акаунт