В какъв свят живеем?!

  • 5 275
  • 133
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 072

 Заради един такъв ненужен според мен материал по Канал едно, сега един татко може да посегне върху живота и здравето на детето си, дори за момента да ги разделят.

Абе хубаво хортуваш, ама като видим някой да малтретира дете какво да направим. Да си мълчим за да не става по-лошо ли? Пак се люшкаме между двете крайности. От Осанна до Разпни го.

И на истина не може понеже сме дочули как някой рязказал на някого, как трети чул една история с едно дете, и ние веднага компетентно отсъждаме да се раздели семейство.

# 106
  • Мнения: 48 023
абе ясно е че авторката няма да го осиновява детето, а само ще помогне с малка сума за дреха на деттео, какво толкова задълбавате
социалните не знам доколко вярна информация са подали, и дали имат право, но ако има проблеми в семейството е тяхна грижа, а не на авторката или на форума
ако всеки помогне по малко на някой в нужда, социалните ще имат по-малко работа и светът ще е по- хубав

# 107
  • Мнения: X

 Заради един такъв ненужен според мен материал по Канал едно, сега един татко може да посегне върху живота и здравето на детето си, дори за момента да ги разделят.

Абе хубаво хортуваш, ама като видим някой да малтретира дете какво да направим. Да си мълчим за да не става по-лошо ли?


Не разбирасе, не трябва да си мълчим, но трябва повече да помислим преди да оповестим пред цяла България кой кого бие, без да помислим за последиците, а после за един ден да се опитваме да осигурим на жена и болно дете къде да идат щото сега може и да ги претрепят от бой вече. Ми тая жена все в някой момент от живота си е адекватна както видяхме всички нали? Значи, да се беше вдигнала, да се махне от тоя мъж, да потърси помощ, да поиска закрила, да потърси близки, приятели, полиция, медии ако трябва. Ми не, тя пак там ще иде, ама тоя път заради нашия кеф ще е още по-лошо. ПОДКРЕПЯМ помощта която се оказва на хора в беда, без значение какви са. но НЕ винаги подкрепям начина по който се прави. Защото темата е достатъчно деликатна и трябва да се подходи деликатно а не първично.

И на истина не може понеже сме дочули как някой рязказал на някого, как трети чул една история с едно дете, и ние веднага компетентно отсъждаме да се раздели семейство.

Именно, по-спокойно трябва да бъде по-трезво обмислено всичко. Peace

# 108
  • Мнения: X
какво толкова задълбавате

ако всеки помогне по малко на някой в нужда, социалните ще имат по-малко работа и светът ще е по- хубав

Хубаво го каза Hug

# 109
  • София
  • Мнения: 1 783
"Вдигането на шум" не означава автоматично едно дете да се изведе от семейството. С вдигане на шум можем да принудим социалните служби да си вършат работата, да упражняват контрол. Да говорят с детето, то да знае към кого да се обърне, ако има нужда от помощ.
И не смятам, че когато видим проблем трябва да се правим, че не съществува. Ако един родител е опасен за детето си, не трябва ли да бъде наблюдаван от институциите. Ако тази любяща баба веднъж е допуснала кръвосмешение /аз с такова впечатление останах/, каква е гаранцията, че няма да допусне и друго извращение, пък нека си му купува дрешки и храна...
Работата на социалните не е на бюрата, а при децата  трябва да ги принудим да я вършат.

# 110
  • Мнения: 4 195
да принудим социалните да си вършат работата - ТОВА НА ТОЗИ ЕТАП, В НАШАТА ДЪРЖАВА Е АБСОЛЮТНО НЕВЪЗМОЖНО, пиша го от личен опит ooooh!
Кати е права за едно и аз за това казах, да не се вярва на социалните 100%-тово.
При мен в Нови Искър има една жена, с психични отклонения, и куца, абе въобще - който я види - ето я лудата, но пък точно тази 'лудата" има дете на около 5-6 години, което винаги е спретнато, макар и бедно облечено, винаги намира начин да му купи я шоколад, я близалка, винаги двамата са усмихнати, говорят си, детето изглежда добре, постоянно я виждам да го води да си играе в училището с топка и тн, тоест за мен може да е луда, но за детето си е най - добрата майка на земята, нали така.
Има и друго семейство, гробари са, тоест копаят гробове, само с това се изхранват, имат 3 деца, две от които са - представете си две руси парцалени кукли, с невероятни букли, подаващи се изпод спластен слой коса, с едни опърпани рокли, с едни мръсни личица, отдолу се виждат 2 чифта сини очи - абе гледката е........живеят в една порутена къща, вода имат само навън и само студена, но си гледат децата, винаги първо купуват на децата храна, после ако остане за тях, приемат помощ - редовно им давам дрехи, играчки обувки и после ги виждам облечени с тях. Хората около тях също им помагат и се справят, цяло лято бащата ходеше всеки ден в гората за дърва за зимата, защото е ясно, че нямат 1000 лв да си купят за целия зимен сезон и натрупа доста дърва пред къщата, децата са винаги усмихнати, никога не съм ги чула да им крещят, бият, тормозят и ...........
имам 2 варианта - да им се намешам в живота, да викна социални, ДАЗД и тн и евентуално да настанят децата в домове, където да ще са на топло, ще са нахранени, и тн, но до там, в някои домове пак от опит знам, че тормоза е нечовешки.....
или втори вариант, да ги оставя там, където са видимо щастливи, под носа са ми и двата случая, когато мога им помагам, и не само аз, ами доста хора около тях, и децата си растат, с обич, внимание и грижи, които няма да получат в домовете, напротив.
та така.....разказах го, защото исках да покажа, че домовете не са най - доброто решение, поне не винаги Peace
постоянно съм с децата от домовете, и знам, че това е най - крайния и лош вариант, защото това е дъното, това е най - ниската възможна точка на отглеждане на едно човешко същество - дом за сираци.............където не е сигурно дали малтретирането и недоимъка няма да продължат..........

# 111
  • Мнения: X
И не смятам, че когато видим проблем трябва да се правим, че не съществува. Ако един родител е опасен за детето си, не трябва ли да бъде наблюдаван от институциите. Ако тази любяща баба веднъж е допуснала кръвосмешение /аз с такова впечатление останах/, каква е гаранцията, че няма да допусне и друго извращение, пък нека си му купува дрешки и храна...
Работата на социалните не е на бюрата, а при децата  трябва да ги принудим да я вършат.

  Ама чакай сега, кой е каза, че трябва да правим, че проблем не съществува! Написах толкова дълги постове и никъде не казах че трябва да се "правим" на каквото и да е. Чети по-обстойно Peace
  Продължаваш да наричаш "кръвосмешение" това което се случило, без на никой от нас авторката да е обяснила какви са всъщност тези дадо и майка на детето. И още веднъж повтарям, дори да е това - свършен факт е, най-важно е детето сега.
  Тази любяща баба знаеш ли по какъв начин е "допуснала" това да стане. Моля те не размишлявай толкова повърхностно! Едва ли дядо е казал :' бабо стисни си очите да оправя девойката" и тя се есъгласила! По всяка вероятност бабата не е била там когато се е случило. Щом жената ( майката на детето) е психично болна, може би лесно се е поддала на тази извратена история. Защото сигурна съм, че ако е имало някой друг там е щял да опита да ги спре с цената на всичко!
  Ние неможем да "принудим" никой да върши каквото и да е. Още по-малко някаква институция. Начина да накараме някой да си върши работата, не е като "унижим" другата страна.

# 112
  • Мнения: 589
Kaji Z и Летящата Крава, ако позволите да се намеся и аз с една малко по-странична гледна точка:
Донякъде подкрепям Kati Z, защото медиите в България имат функцията на гладни за мърша хиени и се нахвърлят стръвно върху всяка сензация и колкото по-мръсна и отчайваща, толкова по-добре. Няма я мисията на четвъртата власт да помага за решаване на социални проблеми, има само стремеж към сеир-рейтинг.
А най-потискащото в цялата картина е, че редовните механизми за събуждане на отговорните институции не работят .... остават само медиите като път към тях ...
 

# 113
  • Мнения: X
Вярно е кармел....вярно е че почти никой не върши това което трябва и обикновените хора трябва понякога да плащат за това.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 428
KATI_Z:  bouquet
Мисля, че трябва да бъдем много, много внимателни, когато се намесваме в живота на другите! Скрити зад никове във форума и често обзети от ентусиазма на тълпата съфорумки, не осъзнаваме, че невинни на пръв поглед жестове, целящи да помогнат, всъщност могат да объркат живота на много хора! Вместо да изпишем вежди, можем да избодем очи! Извинявайте за офф-а.
По темата: Възхищавам се на авторката, че не е сляпа за мъката на другите. А относно помощта - мисля, че най-добре тя да е анонимна.

# 115
  • Мнения: 25 710
Ако един родител е опасен за детето си, не трябва ли да бъде наблюдаван от институциите. Ако тази любяща баба веднъж е допуснала кръвосмешение /аз с такова впечатление останах/, каква е гаранцията, че няма да допусне и друго извращение, пък нека си му купува дрешки и храна...


И откъде остана с такова впечатление? Наднича под юргана ли?
Дами, вие сте луди! Седнали сте тук като селски клюкарки и си преразказвате една на друга истории, които сами си украсявате! А, поспрете се малко!  Stop
Искрено се надявам, че в тази държава има читави закони за клевета. Но понеже засегнатите не ползват интернет и не четат тук, можем да си чешем езиците безнаказано, така ли?  Sick

# 116
  • София
  • Мнения: 1 783
Ходих в социални грижи.Обясних им,кого търся и те се досетиха.И историята се оказа много по-тежка,отколкото си мислех.Детето си има майка,която за съжаление е психически болна и я държат заключена в къщи.Баща  на детето е дядото,който е починал.Има и брат,но не разбрах дали е брат на майката или на детето,защото си глътнах граматиката,който е олигофрен и алкохолик. ooooh!
 
Ето от тук. Но ако можех, бих се мушнала и под юргана.

# 117
  • Мнения: 1 002
може да се води на негово име  , това е често срещано ,
стига сте си съчинявали ..

# 118
  • Варна
  • Мнения: 428
Не само медиите в България търсят сензации..

# 119
  • Мнения: 2 032
Правилно ли разбрах:

-една потребителка е написала как видяла, че баба нямала пари да купи панталон на внучето си;

-много хора съжаляват за което;

-някои предлагат да изпратят пари на потребителката с няколко мнения (надявайки се те да стигнат до обрисуваната баба);

Това разбрах. Но спорът за какво е, не разбрах

Който иска да помогне, може веднага да намери нуждаеща се баба, близо до себе си: има много, сигурна съм. Не е нужно да е само помощ с пари. Старите хора имат нужда от помощ с ежедневни неща, за които ние често не се замисляме: да си изхвърлят боклука или купят хляб или да си проснат прането даже- за някои е физически трудно. Добра дума, няколко минути разговор със самотен стар човек, пак помагат. Стига да има желание.

Хайде, всеки да направи каквото може, без форумски кавги.

Приятна седмица.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт