Corel Draw - тема 1

  • 76 574
  • 658
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 041
За записване в темата да споделя, че сама разучавах програмата. И май доста съм позабеавила. Прехвърлях си аутокадски чертежи и там ги оцветявах - нещо такова се получаваше http://bourgastsvet-90.com/activ/proekt_22.jpg

Също, ако искате да работите на Корел, без да ви забива, да си деинсталирате да речем Фотошопа  Crazy(е, не за всеки копм., но са тежки програми).
АЗ в името на фотошопа нямам и Аутокад и Корел на компа. Tired

# 31
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Всичко изложено досега е много полезно и както се оказва май всички имаме някакви познания. Просто останах с впечатление, че ще се започне от нулата за тези които незнаят.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 743
Всичко изложено досега е много полезно и както се оказва май всички имаме някакви познания. Просто останах с впечатление, че ще се започне от нулата за тези които незнаят.
Аз лично точно от '0' трябва да започна и чакам с нетърпение урока на Ани и ще се пробвам веднага за визитка  Blush Laughing

# 33
  • Мнения: 2 379
Хора, а да се отделя ли в отделна тема за ИлЮстратор или да пишем успоредно и за двете програми?
Аз вече ви измислих задачи за ИлЮстратор и съм готова да започна да обяснявам конкретно.
Визитки и на ИлЮстратор се правят. Аз съм измислила други, по_шарени задачи, но и визитка може да направим.
Но първо ми кажете дали да е в тази тема. Wink

# 34
  • Мнения: 3 372
На мен Корела ми е пръв помощник и другар, само искам да вметна, че е песен в сравнение с усвояването на ФШ. Те са и на съвсем различна основа де, но все пак да се знае  Mr. Green.
Професионалистите в бранша казват, че по-добрата програма за обработка на векторни изображения е  Илюстратор, но за мен Корел Дроу е много по-юзърфрендли  Crazy
И тъй - аз бачкам с X3 - основно векторизирам растерни изображения, които подготвям за печат, но и другите му функции не са ми непознати.
Така че, ако имате въпроси - насреща съм.
Включвам се и аз в темата Peace Налага ми се да върша доста неща с Корел, но точно това с векторизирането хич не го мога и разбирам и ще ти бъда много благодарна ако го обясниш Praynig Търсила съм в нета, но не намирам инфо Sad Само за Corel Trace пише, а с него не стават добре доста от растерните изображения Tired

# 35
  • Мнения: 2 270
ето направих първия урок за най елементарна визитка
Той е за тези ,които започват от 0
http://annaanastasova.multiply.com/photos/album/60
Да добавя нещо което пропуснах в урока.
Когато искате да завъртите обекта/не на точни градуси/просто чукнете 2 пъти върху обекта и ще се появят едни стрелкички,хващате една от гъловите и въртите.

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 16:49 от ani69

# 36
  • Мнения: 1 884
Хора, а да се отделя ли в отделна тема за ИлЮстратор или да пишем успоредно и за двете програми?
Аз вече ви измислих задачи за ИлЮстратор и съм готова да започна да обяснявам конкретно.
Визитки и на ИлЮстратор се правят. Аз съм измислила други, по_шарени задачи, но и визитка може да направим.
Но първо ми кажете дали да е в тази тема. Wink
Аз се записвам като твоя ученичка за Илюстратора, имам желание да го разуча и тъй като Корела не ми е интересен, поради ежедневното му ползване, се интересувам от другата програма.
Да те похваля за нагледното обяснение за цветовете - по-точно, за разликите между RGB и CMYK изображенията.

По отношение на визитките:
Стандартния размер за визитки в България е 9 на 5 см. Някъде се правят и 9/6 см. В някои стани размера е 5,5/8,5 см.
Всъщност, оказва се, че всичко е въпрос на вкус. Визитката е един от най- достъпните рекламни материали, което я прави същевременно един от най-важните.
Ето няколко полезни съвета:
Използвайте пълноцветен печат, използвайте лого или слоган-Слоган (девиз) в повечето случай са няколко думи, които описват Вашия бизнес или по- скоро ползите, които Вашият клиент получава когато работи с Вас. Използвайте снимки.
Визитките със снимка на тях привличат вниманието. Например, това може да бъде снимка на Вашите продукти.

Естествено, ако сте голям корпоративен клиент, тогава визитка Ви трябва да бъде доста стилна- само с Вашето лого, слоган и информация за връзка с Вас- например AVON, едва ли би трябвало да използват нещо повече от споменато по-горе.


Не използвайте:
Много малък шрифт за текста на визитките. Основната цел на визитката е да даде информация за Вас и Вашия бизнес, така че използвайте ясно четим и достатачно голям шрифт.
неподходящи цветове.
Визитките на някои друг или визитки на Ваши колеги.
Невярна информация. Проверете информацията на Вашата визитка преди тя да бъде напечатана. Ако си промените адреса или телефона, си направете нови визитки.
Визитки с по-голям размер от стандартния. Така напечатана визитката би привлякла вниманието, но няма да се събере в ничий визитник.
Ако използвате гърба на Вашата визитка, никога не поставяйте контакната информация там.
Тънък картон за Вашите визитки. Препоръчителният стандарт на картон е 300 гр. Може да си позволите до 250 гр. Използването на по-тънки картони, просто показва, че не искате да си позволите да платите за качествена визитка.


# 37
  • Мнения: 1 884
Само да добавя по отношение урока на Ани - добре е предварително да си промените мерната единица - т.е. от инчове я сменете на мм или см.
Значи, ако визитката е 9/5 см -> = 90/50 мм. Т.е. за да не работите на формат А4 малка визитка, си правите самото работно поле с размерите на визитка. Това се прави в предпечата и по-лесно и удобно за подаване на печат към принтера.


Ани, увеличаването и намаляването не са ли с F2 и F3?

# 38
  • Мнения: 2 379
Добре, изнасям се в нова тема. После ще пусна линк тук.
Сега се заемам с оформянето на интро и на първи урок. Crazy
От сега да знаете, че всички сте официално поканени и там. Hug

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 6 743
Ani   bouquet Започвам  Hug
Пиколина, ще заповядам и в твоята тема с удоволствие  Hug

# 41
  • Мнения: 2 270
Само да добавя по отношение урока на Ани - добре е предварително да си промените мерната единица - т.е. от инчове я сменете на мм или см.
Значи, ако визитката е 9/5 см -> = 90/50 мм. Т.е. за да не работите на формат А4 малка визитка, си правите самото работно поле с размерите на визитка. Това се прави в предпечата и по-лесно и удобно за подаване на печат към принтера.


Ани, увеличаването и намаляването не са ли с F2 и F3?
не с F3 и F4 e.
във урока нарочно дадох размер А4-защото много хора си печатат визитките не в печатница и е по добре предварително да си ги разположат на листа ,както ще изглеждат готови за печат.

# 42
  • Мнения: 1 884
Хм, при мен и на работа и вкъщи е така - F2-приближава,  F3- отдалечава.
Но по - принцип не е толкова съществено, понеже можа да се направи и от допълнителните настройки.

# 43
  • Мнения: 178
ani69, огрооомно благодаря за труда!!!   bouquet Утре ще го направя стъпка по стъпка, както си го обяснила.  Hug

# 44
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Хора, а да се отделя ли в отделна тема за ИлЮстратор или да пишем успоредно и за двете програми?


отделяй ги. идвам Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт