Corel Draw - тема 1

  • 76 572
  • 658
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 7 430
Дидка ти какво НЕ правиш  ooooh!
Браво момиче  Peace

Аз пък да питам коя програма прави 2,5 или 3Д  Blush /знам,че въпроса не е за тук/.но пък и да експортира и в PLT  Praynig

Мерси, мерси... Hug

Програмата, която аз знам е 3D Studio MAX, но тя май е само за интериор  newsm78

Джул, мерси....аз нямам конкретна задача за менютата - моя позната иска да направя едно меню (даже не е уточнила за какво) т.е. аз да си избера и за това искам да опитам.
Може пък ако го хареса - дами поръча, кой знае  Wink
Жалкото е, че нито Корел нито Фотошоп ползвам свободно и за това мисля, че ще ми е трудничко  Confused

А твоите ще ги догонвам след няколко години  Heart Eyes

# 646
  • Мнения: 7 430
..пак съм аз  ooooh!
Трябва да направя снимка с такива ефекти   на Фотошоп - може ли някой да помогне, моля  Heart Eyes
До утре трябва да съм я сложила на гранит...  Sad



# 647
  • София
  • Мнения: 44 122
Тифецваш образа, слагаш го в нов слой и на него отдолу му задаваш OUTER glow от Blending options... и там си го наместваш вече сианието както ти допада.
Ако не ти е черно-бяла снимката си я правиш - Image-Mode - Grayscale
После с леърите и кривите може да дооправиш контрастите, ако не е добре....

# 648
  • Мнения: 7 430

Само да кажа, че е правено с Фотошоп... Цветът е същият като този, на който беше логото....
Да покажеш резултата Wink

Ето Wink


Angel_Dust  - благодаря много за разяснението   bouquet само дето някои опции и функции все още не знам на Шопа  Sad
Ще пробвам и ако се затрудня отново ще пиша  Sunglasses

# 649
  • София
  • Мнения: 44 122
Не би трябвало да се затрудниш...много е просто...само тифеца е малко по-пипкава работа....

# 650
  • Мнения: 7 430
Не би трябвало да се затрудниш...много е просто...само тифеца е малко по-пипкава работа....

Всичко друго ми е ясно - само това тифецване не знам с точност какво е - изрязване ли Thinking
И все пак пуснах тази снимка за гравир върху гранит и нищо не се получи  Tired

# 651
  • София
  • Мнения: 44 122
Да, изрязване...а за гранита - не знам.... не съм правила...

# 652
  • Мнения: 7 430
ДА попитам - работя с корела и по някое време ми забива шрифта.
Използвах Motter Tektura Cyrilic (*) и пиша заглавие, после искам да го сложа и на друго място, но вече не ми излиза същия шрифт.
При някого да се е получавало нещо подобно?

Мерси  bouquet

# 653
  • Мнения: 1 516
ДА попитам - работя с корела и по някое време ми забива шрифта.
Използвах Motter Tektura Cyrilic (*) и пиша заглавие, после искам да го сложа и на друго място, но вече не ми излиза същия шрифт.
При някого да се е получавало нещо подобно?

Мерси  bouquet

С каква кирилизация си ?

# 654
  • Мнения: 7 430
Фонетична  Peace
Пиша например на този шрифт, сейфвам и после като отворя отново файла, дори и нов текст не ми дава да пиша с този текст  Confused

# 655
  • Мнения: 1 516
Фонетична  Peace
Пиша например на този шрифт, сейфвам и после като отворя отново файла, дори и нов текст не ми дава да пиша с този текст  Confused


Имах предвид дали си с Флекс тайп , той понякога омотва нещата с Корела. Не се разбират много добре....

Последна редакция: чт, 12 фев 2009, 12:55 от Radostche

# 656
  • Мнения: 7 430
Фонетична  Peace
Пиша например на този шрифт, сейфвам и после като отворя отново файла, дори и нов текст не ми дава да пиша с този текст  Confused


Имах предвид дали си с Флекс тайп , той понякога омотва нещата с Корела. Не се разбират много добре....

да с него съм  Peace

# 657
  • Мнения: 10
Здравейте, преди няколко дни попаднах на темата, и я изчетох цялата, много се радвам ,че има такава. Досега бях заета с дъщеря ми, ама вече започна да се заиграва сама, та ми остава малко време за рс-то Simple Smile. работя с Корел от 5-6 години и се надявам и аз да мога да помогна с нещо. По последния въпрос - с която и версия да си, мацка, просто Корел има несъвместимост с някои шрифтове и каквото и да правиш се получават понякога такива неща (затова и много хора не го харесват ). Ако намериш подобен шрифт го замени, а ако клиента държи да е точно той, пробвай на 9-та версия. Досега тя ми е давала най-малко проблеми с шрифтовете. За жалост последните версии ( от 12 - та нататък ) правят доста проблеми, направо да ти развалят удоволствието от работата.

# 658
  • Мнения: 10
Мацки, позволих си да пусна нова темичка като продължение, защото старата (не знам дали заради многото страници ) дава дефекти при разглеждане от начало до край, аз поне имах проблем - например нещата от първа страница излизат на 9-та или 30-та, така че и за нас ще е по-удобно. Записвам се като редовен посетител и ще помагам с каквото мога. Мисля, че познавам програмата много добре, но никога не се знае какво може да научи човек при обмяна на опит. Ето и новата темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372127.new#new

Общи условия

Активация на акаунт