Corel Draw - тема 1

  • 76 618
  • 658
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 433
Ани вече е обяснила ЪП и ДАУН. Само да обясня, че колкото обекти имаш толкова пъти може да ти се наложи да натискаш докато желаният обект мине отгоре.
За текста: Уорд и Корел са две различни програми - текстова и графична. Нямам точно обяснение досега но не винаги с копи и пейст може да се премести текста качествено. Има случаи в които се появяват ред въпросителни, които не можеш да промениш на друг шрифт. Но по принцип понякога се получава с копи и пейст, като всеки абзац копираш отделно и после в корела щъкваш с А-то на стр. и тогава пействаш.

# 631
  • Мнения: 1 925
  bouquet мерси, момичета  Hug

# 632
  • Мнения: 1 494
Имам въпрос- може ли да се постигне ефект прозрачност в корел? Praynig

# 633
  • Мнения: 2 270
Имам въпрос- може ли да се постигне ефект прозрачност в корел? Praynig
Да след иконката за текст има една иконка interactive.......tool.Именно там подиконката interactive transperency tool  е за прозрачност.Та от своя страна пък има различни функции-изцяло прозрачно,преливащо се прозрачно,радикално прозрачно и тн.Тези и функции се регулират след като си маркирала обекта и иконката и отидеш горе на лентата с размерите /най отляво се появява едно прозорче/none/оттам си сменяш прозрачността

# 634
  • Мнения: 1 494
вярно! Намерих всичко. Колко пъти маркирах тази чаша и нищо не става, пък къде бил ключа за бараката!!! Хиляди благодарности!  bouquet

# 635
  • Мнения: 1 494
Момичета, пак имам нужда от помощ. Правя брошура. Стигнах до разпечатването, но не мога да съвпадна двете страни. Има ли някакъв трик или трябва да го нацеля с опити?

# 636
  • Мнения: 7 430
...ехо..
Има ли хора тук  newsm78

Аз в момента завърших втората си брошура, но момчето, което я разпечатва ми направи като начало страниците. Не знам дали има по-ефективен вариант, но аз взимам едната страна и я приближавам до другата и когато линийката се оцвети с червено - пускам Wink

Аз пък не знам защо самия Корел от вчера ми прави проблем...
Сега не иска да превърне в криви текста, а ми излиза един прозорец с този надпис "Welcome to the application recovery menager Wizard"  Tired
Някой да е имал този проблем.

# 637
  • София
  • Мнения: 44 242
Случвало ми се е, след рестарт се оправя.

# 638
  • Мнения: 7 430
Случвало ми се е, след рестарт се оправя.

Няколко път пробвах и не иска Tired...а и на мен преди ми се е случвало и се оправяше  Peace
Поединично кивнах уж целия текст, ама не иска да запамети.... ooooh!

Ужас  Sad
Чудя се какво съм МУ направила на Корела, че да дава такива грешки  Shocked

# 639
  • София
  • Мнения: 44 242
А пробва ли да рестартнеш компютъра, не корела.
Мен един ден ми въртеше някакви такива номера, понеже бързах минах на илюстратор и там свърших работата, на другия ден корела вече си беше ок.....от тогава не ми се е случвало.....
точно при конвърт  в кървс стана.....

Коя версия ти е корела?

# 640
  • Мнения: 7 430

Коя версия ти е корела?

11 Благодаря все пак  Hug
мисля, че всичко идва и дава грешка от един параграф на шрифта...понеже не мога да го изтрия.
Както и да е - момчето дойде и успяхме по някакъв начин, малко по-малко да обърнем в криви и да я запише - ама голяма мъка.

А някой правил ли е "линеятура" на растер - даже не знам дали правилно го пиша.
Имам снимка, която трябва да сложа на гранит...ама като ми е за първи път и ...зациклям ooooh!

# 641
  • Мнения: 7 430
...някой да е правил менюта за заведение...да сподели има ли някакви особености...и да покаже ако желае Wink

Мерси  bouquet

# 642
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Дидка ти какво НЕ правиш  ooooh!
Браво момиче  Peace

Аз пък да питам коя програма прави 2,5 или 3Д  Blush /знам,че въпроса не е за тук/.но пък и да експортира и в PLT  Praynig

# 643
  • Мнения: 2 270
...някой да е правил менюта за заведение...да сподели има ли някакви особености...и да покаже ако желае Wink

Мерси  bouquet

Няма никакви особености освен ,че шрифта трябва да е четлив Laughing
Обикновенно се правят на А4,но зависи от много неща и най вече от желанието на собственика на заведението,от стила ,от цветовете и тн.

# 644
  • Мнения: 2 433
диде, дай повече разяснения за менюто.

Иначе е хубаво, но това с времето ще го направиш, да има шаблони с аранжирани страници и формти
на които само текстовете да правиш
аз примерно имам така няколко модела
и ги използвам според случая....е, няколко, няколко...20-30 Blush


размерите са различни. В зависимост от вида на менюто и заведението. Имам в предвид че един ресторант и едно барче менютата им не са от един "стандарт" Най лесно се правят размери като се имат в предвид размерите на готовите кожени папки. Така когато вече имаш готови шаблони , няма да нагаждаш всеки път размера.
Второто е цената. Не е без значение клиента за какво плаща.
Дали плаща за пълноцветно, просто цветно или набран текст. Цени имам в нашият сайт за ориентир, ако мога да ти бъда полезна.

Последна редакция: пн, 09 фев 2009, 11:11 от JuliS

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт