Corel Draw - тема 1

  • 76 611
  • 658
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 516
Дидка, урокът е добре описан... Щом си успяла да слееш 2 картинки, значи нищо не ти убягва... Къде точно се затрудняваш?

Снимката на фабриката има нужда от обработка - много е тъмна. Прозрачност по краищата може да се получи много добре във Фотошоп. Най-лесно ще стане, като вземеш мека гума и поизтирещ по краищата... Но не мисля, че това ще спаси нещата...


Защо не си направиш фон от оригиналната снимка на сградата, която леко да прелива към логото. Тоест фонът ти да е резултат от сливането на снимката на фабрика със логото(на подходящ фон) по урока, който си си намерила.... След това добави надписи и си готова ...  Ако качиш някъде снимката и логото , мога да ти покажа какво имам предвид.....

# 616
  • Мнения: 7 430
Дидка, урокът е добре описан... Щом си успяла да слееш 2 картинки, значи нищо не ти убягва... Къде точно се затрудняваш?


Взимам двете червени снимки (вече обособени в една) и ги слагам във фотошопа, после добавям и третата снимка и когато по урока правя вече крайното DELETE се трие само от  новата снимка   Tired
В албума съм качила логото и фабриката  Peace

Мерси Радосче  Hug

# 617
  • Мнения: 1 516
Ами представях си нещо такова



# 618
  • Мнения: 7 430
Ами представях си нещо такова





Да, така повече ми харесва  Wink
Ще гледам да измайсторя нещо подобно...но задължително трябва да е сив фон  Peace

Хубав ден  Hug

# 619
  • Мнения: 1 516
Ами представях си нещо такова





Да, така повече ми харесва  Wink
Ще гледам да измайсторя нещо подобно...но задължително трябва да е сив фон  Peace

Хубав ден  Hug



Само да кажа, че е правено с Фотошоп... Цветът е същият като този, на който беше логото....
Да покажеш резултата Wink

# 620
  • Мнения: 7 430
..ще покажа  Wink
Съвсем накрая съм със сливането и запецнах - използвам Интерактив Трасперанс тул и преливам от снимка към фон - добре, правя го в единия край и като започна в другия - първия се връща в началната си форма ooooh! Как мога да направя така, че и в двете страни да слея newsm78
Джонката сега ако прочете това.... Heart Eyes

Местих, човърках и накрая взе, че стана  Joy

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 15:01 от Дидка КОДЖАБАШЕВА

# 621
  • Мнения: 2 433
Диде, начинът е лесен.
правиш две парчета фон и ги разполагаш едно към друго в двата края на банера.
ако приливаш снимката, след първото преливане трябва да обърнеш в битмап, като посочиш с "чавка" че трябва да е "трансперент" с излизащото меню. После прилагаш втори път чашата

# 622
  • Мнения: 7 430
Благодаря - веднага го направих и стана  Hug
Ето и банера

Сега обаче виждам, че черното не прелива в началото добре както и преливката към цветето  Confused

# 623
  • София
  • Мнения: 44 229
Много е мазно....трябва поне някъде върхи снимката(където да е акцента) да няма такава преливка...

А и принципно за направа на банери е  по-добре да ползваш фотошоп....щоп пък има и снимки съвсем.

# 624
  • Мнения: 1 494
Здравейте!
Налага ми се да понауча корела, така че само ще чета вероятно засега. Hug

# 625
  • Мнения: 1 516
Много е мазно....трябва поне някъде върхи снимката(където да е акцента) да няма такава преливка...

А и принципно за направа на банери е  по-добре да ползваш фотошоп....щоп пък има и снимки съвсем.


Напълно съм съгласна... Така изглежда като матирано, все едно е паднала мъгла над фабриката ... Снимката не е обработена хич - има нужда от подсилване на контраст, сатурация . Логото виси във въздуха... Преливките не са плавни... Мисля, че ако се скъси разстоянието между снимката на сградата и другата снимка ще е по-добре ...

# 626
  • Мнения: 1 925
Здравейте !  Hug

Почнах да правя нещо като брошурка ( опитна ), но нещо не мога да схвана... Та... правя си един зелен правоъгълник и върху него искам да сложа една снимка, все едно зеленият правоъгълник е рамка на снимката, но нещо снимката минава под зеления правоъгълник... На фотошоп-а ми е ясно с леърите как да го оправя, но тук  newsm78 Сега ще имам един кум тъпи въпроси...
ooooh!

# 627
  • София
  • Мнения: 44 229
Десен бутон арейндж.

# 628
  • Мнения: 1 925
Цъкам в/у снимката или върху зеления правоъгълник ?
И друго - как да превърна един текст, който съм взела от Word ваботен за корел, т.е. да мога да си го променям ?  Praynig

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 23:33 от Stra4iatela

# 629
  • Мнения: 2 270
Цъкам в/у снимката или върху зеления правоъгълник ?
И друго - как да превърна един текст, който съм взела от Word ваботен за корел, т.е. да мога да си го променям ?  Praynig
С помощта на shift+Page  Up или shift+Page down сменяш местата на слоевете.Ако си селектирала зеления правоъгълник и му дадеш shift+Page  Up то той ще се премести най- отгоре

Общи условия

Активация на акаунт