Corel Draw - тема 1

  • 76 576
  • 658
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 270
Хм, при мен и на работа и вкъщи е така - F2-приближава,  F3- отдалечава.
Но по - принцип не е толкова съществено, понеже можа да се направи и от допълнителните настройки.

 Grinningсигурно е до настройки-така,че пробвайте.При мен винаги е било така
 Joy

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Включвам се и аз в темата.

Девил - много нагледно си обяснила препоръките при правенто на визикти. Бих добавила само:
Ако визитката е двулицева, обикновено на гърба се прави схема на местоположението на обекта - нека тя да не е прекалено подробна. Няма как да се събере карта на целия квартал.

Ако ви трябват визитки на 2 езика. по-добре си направете отделни за всеки език.
Ани е обяснила доста подробно първи стъпки в правенето на визитка. Аз само бих допълнила да се избягва поставянето на текст и елементи в близост до краищата на визитката. Аз лично си поставям пунктири на 5мм от края на полето, с които се ограничавам. Пунктир се пуска като се кликне с ляв бутон на мишката върху линията /горе или в ляво/ задържа се и където преместите мишката там ще остане пунктира. Той не излиза на печат. Ако ви пречи и не ви трябва повече се избира наново с кликване в-у него, той си променя цвета  и с delete се изтрива.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Хм, при мен и на работа и вкъщи е така - F2-приближава,  F3- отдалечава.
Но по - принцип не е толкова съществено, понеже можа да се направи и от допълнителните настройки.

 Grinningсигурно е до настройки-така,че пробвайте.При мен винаги е било така
 Joy
И двете сте прави!
F3 отдалечава на определена стъпка,  F4 - приближава на същата стъпка , а F2 - дава лупа с +, с която можем да оградим участък за приближение т.е. да зададем  стъпката на приближение.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 743
Хайде моят първи опит - бъдете снизходителни  Whistling  Laughing

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Дамаянти - за абсолютно начинаеща каква твърдиш, че си Браво.
Може въпроса да го центрираш в полето, че стои изсипано на дясно и самия въпросителен е много близко до ръба.
Как става центрирането. Важно е последователноста при избиране на двата обекта - първо текста, а после правоъгълника.Избираш текста, задържаш shift и избираш правоъгълника, спрямо който ще центрираш/в твоя случай по външния правоъгълник на самата визитка.
Arrnge--Align ang Distribute... в прозореца ,който излиза се отмята центриране по хоризонтала, по вертикала или по други параметри. 

# 50
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Я, каква тема имало, а аз да не видя! Дамаянти, много добре си се справила с визитката!
И аз съм ползвала Корела в работата за разни рекламки, знам елементарни нещица и горе долу се оправям... Уроците ще ми бъдат полезни и на мен!

# 51
  • Мнения: 11 607
Един работен ден - 3 страници Корел.....Засрамете се!

Благодаря ви ,момичета!

Ани, кога ще си направиш аватар като многоръката Шива(така ли се казваше???)????

Ужасни сте всички, да знаете! Спокойна съм за вас- лесно няма да умрете от глад и от скука! Супер сте!

# 52
  • Мнения: 1 630
Аааа цял един ден от тази тема съм пропуснала, срамота  Embarassed
Бързо се записвам

Мерси, Дамаянти

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
И аз направих проба  Simple Smile
Незнам защо обаче неможах да направя размера точно 90 на 55.5 ?!?  Tired
Уж отключвам катинара, пиша 90 мм но като напиша 55.5 и после ми го променя  Rolling Eyes

Как се прави тази настройка .. примерно исках линийките да са по-близко една до друга, но като направя една стъпка със стрелката нагоре ми излиза това разтояние.
А искам да е по-малко  Crossing Arms



Ааа, това с размера ми се получи. Нещо не съм натискала правилната точка на 55.5 мм  Embarassed Embarassed

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 20:25 от ханна

# 54
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз да се запиша, ще имам и въпроси ама утре по-конкретно...Wink

# 55
  • Мнения: 1 884
Джонка  Peace  Grinning
Дамаянти, като за начало става.  Flutter Grinning
Аз бих избрала друг цвят за шрифта, например тъмно кафяво.
Панделката е излишна според мен, ако увеличиш шрифта на този текст ще е по-добре.

Урок:
Как да използваме шорткътове в Корел


Можете да използвате шорткътове/клавишни комбинации/, за бърз достъп в менюто и лесно изпълнение на командите. Щезапочнем с нещо лесно.
Тул бара с инструментите обикновено е в ляво. Точно в дясно от тях, са показани клавишните комбинации, за да ги запомним лесно.
Първо с най-елементарните команди.



В примера е дадено отварянето на нов документ с shortcut (Ctrl+N)

По-долу показваме другите най-често използвани шорткътове:Task Keyboard shortcut
Отваряне на файл -  Ctrl+O
Запис на файл - Ctrl+S
Импорт на файл/най-често клипарт, т.е. картинка илиснимка/ - Ctrl+I
Експортване на файл - Ctrl+E   /използва се като аналог на Фотошопа Save as.../
Принтиране на файл - Ctrl+P

# 56
  • Мнения: 1 884
И аз направих проба  Simple Smile
Незнам защо обаче неможах да направя размера точно 90 на 55.5 ?!?  Tired
Уж отключвам катинара, пиша 90 мм но като напиша 55.5 и после ми го променя  Rolling Eyes


Това се получава когато вместо точка, пишеш запетайка.  Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 44 122
Мда, а също може да си промениш всички шорткъти с удобни за тебе си комбинаций...аз лично ги правя като на шопа, да са ми еднакви....

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
И аз направих проба  Simple Smile
Незнам защо обаче неможах да направя размера точно 90 на 55.5 ?!?  Tired
Уж отключвам катинара, пиша 90 мм но като напиша 55.5 и после ми го променя  Rolling Eyes


Това се получава когато вместо точка, пишеш запетайка.  Laughing
Hug

А това за подравняването  Джоние много полезно, но трябва да се упражнява кое първо да се селектира.

SheDevil, благодаря за шорткътовете  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 1 630
Един може би тъп въпрос  Embarassed
Защо визитка с векторна програма? Какво и преимуществото?

Според мен спокойно може 2те програми в една тема
Няма смисъл да се разпиляваме

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 20:42 от raly

Общи условия

Активация на акаунт