ШОКОЛАД ПО ВРЕМЕ НА КЪРМЕНЕ????

  • 14 770
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте мамчета!
Днес говорих с една приятелка, която ми каза, че не трябва да ям шоколад, докато кърмя. Аз след самото раждане имах доста усложнения и загъбих много кръв- хемоглобина ми беше паднал до 50. Преляха ми три банки кръв и ми казаха да се храня много обилно, докато не се възстановя напълно. Като се прибрах от болницата се храних с много месо и зеленчуци и шоколад. Не съм много по яденето и понякога ям със зор, но една вафла на ден ям със сигурност. Дали може да става нервно бебето заради това че ям сладко? Вие яли ли сте, докато сте кърмели?Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 208
Ще бъда кратка, по времето когато кърмих си хапвах от всичко което ми се ядеше вкл.и шоколад!

# 2
  • Мнения: 2 068
Ям каквото ми се яде  Laughing и немога да се спра  Mr. Green и вафлички си хапвам и кафе пия по 2 3в1
Мисля че само ако прекалиш може да става нервно
Не съм забелязала да е нервен  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 214
Да, лекарите не препоръчват шоколад при кърмене. И с двете си деца (изключително кърмени до 6 навършени месеца) ядях шоколад. Но и двамата бяха с проявен атопичен дерматит. Лекарите го отдаваха на шоколада. Спорах за 2-3 седмици, той пак оставаше. Най-добре следи бебето за алергични реакции.

# 4
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Не,в началото въобще не си позволявах шоколад по простата причина,че не можех да се задоволя с малко Laughing.Та си намирах най-различни алтернативи на шоколада-какви ли не сладки работи не ядех.А сега пък вече не ми се и яде толкова.Но в умерени количества и аз не мисля,че ще навреди.Веднага след кърмене,за да може поне час-два да минат и няма да има проблеми. Peace

# 5
  • Мнения: 1 371
Толкова много обичам шоколад, ям поне по 2 на ден.  Crazy
Не съм забелязала да дава отражение на бебето вече 11 месеца....
Всъщност никога не съм се ограничавала от нищо, заради кърменето.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз си хапвах шоколадец докато кърмех  Laughing
Ами като ми се яде кво да направя и
в интерес на истината не съм забялазала
да са били щерките по-нервни от това
че хапвам шоколад  Thinking

# 7
  • Мнения: 1 121
И аз знам, че не е желателно, но ям шоколад всеки ден. От това кърмене толкова много съм отслабнала, че ако и шоколада спра сигурно ще стана кожа и кости. А и да не говорим, че ми се яде и то много! И кафе пия, макар и много слабо. Ама то с това недоспиване няма как. Ето, изповядах се Laughing

# 8
  • Мнения: 2 818
Някои деца се влияят, други - не. Във вафлата по-"опасното" е не шоколада, а маргарина за кърменето, а и изобщо...

# 9
  • Мнения: 728
И аз си хапвам по малко шоколад всеки ден с 1 кафенце сутрин след кърменето в 6 ч.(с ниско кръвно съм 90/60и без шоколад и кафе не мога да издържа денят)-поне до сега не съм забелязала нещо да му има на малкия,като реакция от шоколада и кафето.

# 10
  • Мнения: 336
Шоколада засилва коликите. Млякото също. Поне при нас беше така. Аз затова си намирах най-различни алтернативи на шоколада, щото не мога да живея без него.

# 11
  • Мнения: 1 701
Шоколадът може да предизвика колики на бебето, но в малки количества след кърмене мисля, че няма проблем.  Peace

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
О, я си яж и не се притеснявай. Няма как да разбереш ще му стане ли нещо на бебето, ако не опиташ. Освен ако нямате много силна алергична диспозиция в семейството, няма смисъл да се ограничаваш. По принцип превенция на съществуващи алергии (когато има силна обремененост) трябва да започне още от диетата при бременност - което никой не го прави.
Всичко съм си хапвала, което ми се яде и никога не съм се ограничавала от нещо - и двете ми деца не са имали колики.

# 13
  • Мнения: 5 362
Аз ядох още в болницата,и то кроасан със шоколад.Калина се обрина и ми казаха,че е от шоколада.Представям си ако бях сгънала цял шоколад..  ooooh!  Laughing

# 14
  • Мнения: 9 481
Сигурно съм изяла пъти повече шоколад и сладко след като родих, отколкото през целия си живот.
Оставяхме в Метро по 350лв САМО за шоколади, вафли с кутиите, бисквити и какво ли още не...а това ми стигаше само за седмица Mr. Green Не знам на какво се дължеше този неописуем глад за сладко /чак си мерих кръвната захар в един момент.../
На всичкото отгоре слабеех Mr. Green  От това лято намаля апетита ми за сладко-не че съм го спряла, но определено не е както след раждането.
Беб не беше по нервен  Peace Кафето не съм спирала изобщо-и през бремеността и сега задължително пия кафе сутрин, щото иначе кръвното ми е в петите Crazy

# 15
  • Мнения: 5 401
Можеш да ядеш от всичко, което желаеш, но в умерени граници. Нищо прекалено не е полезно!   bouquet

# 16
  • Мнения: 54
никога от нищо не съм се лишавала докато кърмя, особено пък от шоколад
не съм забелязала на бебчо да му се отразява по някакъв начин

# 17
  • Мнения: 636
И аз ям, но след кърмене. Ако не прекаляваш с шоколада, няма страшно!

# 18
  • Мнения: 545
Доколкото знам,шоколадът не се препоръчва по време на кърмене,защото е алерген,а не че ще станат нервни бебетата!Аз обаче издържах само два месеца и след това се предадох WinkЕдин ден хапнах шоколад и чакам реакция.............супер,такава нямаше и оттогава си ям,но чист шоколад,а не разни вафли и др.
Не се впрягай излишно,хапвай си с наслада! Laughing

# 19
  • Мнения: 115
Хапвах си и още как. Че нали и шоколада ни прави щастливи............. Laughing

# 20
  • Мнения: 159
единствено съм избягвала газообразуващи храни!По принцип не обичам сладко,но от време на време ми се е дояждало и съм си взимала!Според мен се притесняваш излишно!

# 21
  • Мнения: 640
Имах твоя проблем с хемоглоин 64 и банките кръв....после ядях по 1 голям шоколад на ден.....то, това ми беше малката радост...бебо бе най-спокойният на света...никакво отражение....само на кантара Mr. Green

# 22
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не съм яла шоколад докато кърмех. Пепи е с атопичен дерматит и имаше жестоки обриви. Категорично ми бяха казали да не ям шоколадови изделия. Естествено съм "прегрешавала" с някой и друго бонбон. Все пак сме хора.

# 23
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз знам, че не е желателно, но ям шоколад всеки ден. От това кърмене толкова много съм отслабнала, че ако и шоколада спра сигурно ще стана кожа и кости. А и да не говорим, че ми се яде и то много! И кафе пия, макар и много слабо. Ама то с това недоспиване няма как. Ето, изповядах се Laughing
Същата работа и при мен  Peace

# 24
  • Мнения: 126
Мисля, че може но в умерени количества Wink

# 25
  • Мнения: 175
Докато бях бременна посещавах училище за бъдещи майки и на една от лекциите за хранене на кърмачката изрично попитах дали може да си хапвам шоколад и отговорът беше категорично "Да". Дори лекторката се учуди защо питам. До скоро ядях по един шоколад всеки ден, но сега дъщеря ми има атопичен дерматит. Дали е от шоколада или не никой не знае - учените още не са установили  Joy Но сега съм на зверска диета и не ям нито мляко, нито яйца, т.е. не мога да хапна нищо сладичко вече цял месец. А ето тук са писали майки, чийто деца не са реагирали. Така че ако не можеш без шоколад си хапвай, но умерено.   bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 102
И аз си хапвам шоколад.През бременността не ми се ядеше сладко, но след това точно шоколад много ми се яде.Е разбира се умерено.

# 27
  • Мнения: 133
аз изядох 2 -3 шоколада още в болницата, след като родих, детенце се обрина и така 2-3 седмици,  та после се оказа че сме с АБКМ, предполагам че тогава си я докарахме

# 28
  • София
  • Мнения: 368
От всичко, което ти се хапва по малко смятам, че няма да навреди на никого.  Simple Smile Аз действам по този начин, все още кърмя вечер сина си вечер и си хапвам от всичко.

# 29
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Яла съм, не съм се ограничавала откъм сладко и шоколадец Wink

# 30
  • Мнения: 89
не заради сладкото, а заради кофеина стават нервни бебетата и затова не се препоръчва. иначе други сладки неща можеш да си хапваш.
аз лично обожавам шоколад, но откакто кърмя не вкусвам - предпочитам да се лиша за няколко месеца в името на бебка, макар че от малки количества едва ли може нещо да стане

# 31
  • Мнения: 589
Знам, че не е препоръчително, защото детето може да стане хиперактивно, както апропо може да подействат и кафето, и чаят

jade, не съм ти видяла поста и съм го повторила в общи линии

# 32
  • Мнения: 589
За вдигане на хемоглобина защо ти препоръчват шоколад, това е странно ... най-добрият източник е месото, шоколадът има кратковременен ефект ...

# 33
  • Мнения: 236
И аз ям, и то по много Grinning Пия по 2 кафета на ден и ям по1 шоколад. Само понякога се ограничавам до 1 кафе и една вафла, ако почувствам, че бебка е нервничка, защото си мисля, че наистина шоколадът може да направи детето нервно,  обаче и аз съм човек, нали така. Пий кафе без кофеин, нашата педиатърка това ме посъветва.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 555
На мен по време на бременността сладко хич не ми се ядеше, но след това.  ooooh! В началото ядох доста шоколад - по половин-един на ден.  Mr. Green Бебка имаше тогава - бебешкото акне май. После понамалих шоколада, защото кантарът не мърдаше, пъпчиците изчезнаха. След време обаче пак доста шоколад си похапнах  Blush и след това тя пак се обрина по бузките, точно както при бебешкото акне.  Confused Вече не си правя експерименти и ограничавам шоколада, понякога ям по едно-две парченца или някакви сладки с шоколадова заливка или нещо подобно.
В същото време пия по едно кафе сутрин след кърмене и не съм забелязала да има някакво отражение върху бебка. Даже днес толкова поспалива беше през деня, че чак се уплаших.

# 35
  • Мнения: 6 618
По принцип шоколад не обичам докато кърмех обаче откачах по 3-4 Сникърса си излапвах.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 258
Много обичам шоколад, но предизвикват колики при Дани.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 124
От моят доктор знам , че може да ядеш шоколад, да пиеш кафе и кола и разни други неща с кофеин, но сутрин, за да може бебето вечерта да спи спокойно, а и ти също да не сте и дватата така  Shocked

# 38
  • Мнения: 864
Ям си всичко каквото ми се яде и не се ограничавам.

# 39
  • Мнения: 5 539
Откакто родих, ме гони див глад за сладко и особено за шоколад Shocked Не мога да си обясня защо. Преди това 1 година се ограничавах откъм сладко, не хапвах почти нищо със захар. Не ми се и ядеше.
А сега постоянно търся шоколадчета, вафлички, бисквити разни с пълнеж, кукис и т.н.
Ям предимно черен шоколад с 50-60% какао, но за щастие на бебето нищо му няма. Нито колики, нито алергични реакции, слава Богу. Реагира ми единствено на газообразуващи храни - зеле, леща, боб.

# 40
7 месеца след раждането още кърмя и си позволявам съвсем малко и много мнооого рядко / с кафето и алкохола съм по същия начин /. Не мисля че ще ми стане кой знае какво ако не ям шоколад...  newsm78 все пак не сме деца .. но всеки си решава - в резултат на това или не - имам толкова спокойно бебе че всички ми казват че "съм вечеряла с Господ" кой каквото си поиска да си мисли ...
....междудругото от шоколад /обичам много течен шоколад/ аз лично като прекаля и ми излизат пъпчици по лицето ,пък не знам за бебетата.... мисля че е по-добре да се спазва няккава диета, но както казах всеки си решава...

# 41
  • Мнения: 2 159
ще ти кажа как е при мен
всичко съм си яла, и шоколад също, но...
веднъж ме беше хванала нервата и изядох цял шоколад(тогава Ема беше само на кърма) и до 3 часа през ноща Ема рева  Shocked такова нещо не ми се беше случвало дори по време на коликите
та мисълта ми е от вскичко по малко Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 2 967
Шоколадът може да предизвика колики на бебето, но в малки количества след кърмене мисля, че няма проблем.  Peace

И аз съм на това мнение Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 919
аз хапвам отвреме навреме засега няма проблем с шоколада

# 44
  • Мнения: 1 896
Сигурно съм изяла пъти повече шоколад и сладко след като родих, отколкото през целия си живот.
Оставяхме в Метро по 350лв САМО за шоколади, вафли с кутиите, бисквити и какво ли още не...а това ми стигаше само за седмица Mr. Green Не знам на какво се дължеше този неописуем глад за сладко /чак си мерих кръвната захар в един момент.../
На всичкото отгоре слабеех Mr. Green  От това лято намаля апетита ми за сладко-не че съм го спряла, но определено не е както след раждането.
Беб не беше по нервен  Peace Кафето не съм спирала изобщо-и през бремеността и сега задължително пия кафе сутрин, щото иначе кръвното ми е в петите Crazy

И при мен така - доказано е емпирично, че при половин бурканче Нутела дневно на мойто бебе не му става нищо  Laughing
Не виждам защо шоколадът да е вреден, освен ако не става дума за алергия. Докато кърмя, имам подчертано влечение към сладки неща, и с баткото бях така. Щом ме кара да се чувствам добре и не е проблем за детето, не виждам защо да се ограничавам. Ям всичко.
А лекарите, които плашат кърмещите майки с някакви ненужно строги режими на хранене, не правят услуга на кърменето определено.

# 45
  • Мнения: 1 216
Хапвам си шоколад и досега грижи не съм имала. Единственото, с което се съобразявам е ако хапвам да е преди 3 следобед  Mr. Green Не се шегувам. "Действието" на шоколада е 6 часа, та гледам до вечерното папкане на беб, което е след 9 да съм изчистена от евентуални пречки за заспиването му.

# 46
  • Мнения: 998
Ям си абсолютно всичко, а без шоколад не мога да живея  Mr. Green , нищо й няма на бебка  Peace

# 47
  • Мнения: 318
В момента кърмя,но си хапвам от всичко което ми се иска,включително шоколад.Не съм забелязала малката да е нервна.

# 48
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Всяко нещо в умерени количества не вреди Peace

# 49
  • Мнения: 75
Благодаря ви много за отговорите! Аз ще се вслушам във вашите съвети и ще си хапвам по-малко шоколад, защото много ми харесва и не виждам да има някакви проблеми с бебето. А да ви кажа, също че ви завиждам малко за кафенцето, защото аз никога не съм обичала кафе, а в момента ми се пие много, но не смея да пия.

# 50
  • Мнения: 707
И като бременна, и като кърмех, намъквах по 1 шоколад на ден,че и повече Детето ми е спокойно и щастливо Joy

# 51
  • Мнения: 678
ям шоколадови изделия в обилни количества  Embarassed
кърмя вече 1 г 4 м - нищо й няма - расте здрава , спокойна , весела и щастлива .  Hug

# 52
  • Мнения: 3 760
Първите 6 месеца не близвах храни/напитки съдържащи какао, кафе и други... После започнах да хапвам по малко.
Каква връзка има шоколадът с ниския хемоглобин?

# 53
  • Мнения: 1 536
трябва да има някаква доза истина,че шоколада в големи количества прави бебетата нервни и раздразнителни.като го намалих се поуспокои,но пък и аз много прекалявах,всеки ден по един и то от черния..

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
... аз никога не съм обичала кафе, а в момента ми се пие много, но не смея да пия.

Можеш да пиеш кафе без кофеин.Аз пиех по едно такова сутрин докато кърмих.

# 55
  • Мнения: 4 546
до колкото знам, шоколадът е алерген и затова не се препоръчва. като ям шоколад или шоколадов бонбон, беб се изрива. затова вече не ям. ако твоето бебе не реагира, мисля, че може да си хапваш в умерени количества  Grinning


кафе пия сутрин по едно, от както беб стана на 1 месец. не съм забелязала да му влияе, много добре си спи даже и не е нервно бебе

# 56
  • Мнения: X
Храня се що годе рационално, откакто съм забременяла. От един месец обаче съм луда на тема сладко. Просто не мога да разбера какво ми става. Шоколад ям от време на време и то в палачинка или във вафла /доколкото това вътре може да се нарече шоколад/.

Понеже виждам, че някои мами се ограничават и от кафето, аз си реших въпроса, като питах веднага след раждането дали мога да пия кафе и да кърмя. Казаха ми, че след като съм пила по време на бременността, може и сега. Пия по едно кафе от кана сутрин и рядко по някое еспресо, но винаги е разредено с мляко.

Първият месец като нямаше почти никакъв секс, алкохолът забранен, ако и сладкото ни отнемат... Grinning Grinning Grinning

# 57
  • Мнения: 18
Първите 6 месеца,докато синът ми беше изцало на кърма,не ядях шоколад,даже четях по етикетите на сладкишите дали съдържат како.След като навърши 7 месеца започнах да си хапвам по малко.Постепенно увеличих дозата и сега изяждам по цял шоколад,когато ми се яде сладичко.Не зная дали се дължи на шоколада или на факта,че вече е по-голям,в момента е на 9 месеца,но е доста активен и вечер много рядко заспива преди 12 ч.

Общи условия

Активация на акаунт