ШОКОЛАД ПО ВРЕМЕ НА КЪРМЕНЕ????

  • 14 778
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 216
Хапвам си шоколад и досега грижи не съм имала. Единственото, с което се съобразявам е ако хапвам да е преди 3 следобед  Mr. Green Не се шегувам. "Действието" на шоколада е 6 часа, та гледам до вечерното папкане на беб, което е след 9 да съм изчистена от евентуални пречки за заспиването му.

# 46
  • Мнения: 998
Ям си абсолютно всичко, а без шоколад не мога да живея  Mr. Green , нищо й няма на бебка  Peace

# 47
  • Мнения: 318
В момента кърмя,но си хапвам от всичко което ми се иска,включително шоколад.Не съм забелязала малката да е нервна.

# 48
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Всяко нещо в умерени количества не вреди Peace

# 49
  • Мнения: 75
Благодаря ви много за отговорите! Аз ще се вслушам във вашите съвети и ще си хапвам по-малко шоколад, защото много ми харесва и не виждам да има някакви проблеми с бебето. А да ви кажа, също че ви завиждам малко за кафенцето, защото аз никога не съм обичала кафе, а в момента ми се пие много, но не смея да пия.

# 50
  • Мнения: 707
И като бременна, и като кърмех, намъквах по 1 шоколад на ден,че и повече Детето ми е спокойно и щастливо Joy

# 51
  • Мнения: 678
ям шоколадови изделия в обилни количества  Embarassed
кърмя вече 1 г 4 м - нищо й няма - расте здрава , спокойна , весела и щастлива .  Hug

# 52
  • Мнения: 3 760
Първите 6 месеца не близвах храни/напитки съдържащи какао, кафе и други... После започнах да хапвам по малко.
Каква връзка има шоколадът с ниския хемоглобин?

# 53
  • Мнения: 1 536
трябва да има някаква доза истина,че шоколада в големи количества прави бебетата нервни и раздразнителни.като го намалих се поуспокои,но пък и аз много прекалявах,всеки ден по един и то от черния..

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
... аз никога не съм обичала кафе, а в момента ми се пие много, но не смея да пия.

Можеш да пиеш кафе без кофеин.Аз пиех по едно такова сутрин докато кърмих.

# 55
  • Мнения: 4 546
до колкото знам, шоколадът е алерген и затова не се препоръчва. като ям шоколад или шоколадов бонбон, беб се изрива. затова вече не ям. ако твоето бебе не реагира, мисля, че може да си хапваш в умерени количества  Grinning


кафе пия сутрин по едно, от както беб стана на 1 месец. не съм забелязала да му влияе, много добре си спи даже и не е нервно бебе

# 56
  • Мнения: X
Храня се що годе рационално, откакто съм забременяла. От един месец обаче съм луда на тема сладко. Просто не мога да разбера какво ми става. Шоколад ям от време на време и то в палачинка или във вафла /доколкото това вътре може да се нарече шоколад/.

Понеже виждам, че някои мами се ограничават и от кафето, аз си реших въпроса, като питах веднага след раждането дали мога да пия кафе и да кърмя. Казаха ми, че след като съм пила по време на бременността, може и сега. Пия по едно кафе от кана сутрин и рядко по някое еспресо, но винаги е разредено с мляко.

Първият месец като нямаше почти никакъв секс, алкохолът забранен, ако и сладкото ни отнемат... Grinning Grinning Grinning

# 57
  • Мнения: 18
Първите 6 месеца,докато синът ми беше изцало на кърма,не ядях шоколад,даже четях по етикетите на сладкишите дали съдържат како.След като навърши 7 месеца започнах да си хапвам по малко.Постепенно увеличих дозата и сега изяждам по цял шоколад,когато ми се яде сладичко.Не зная дали се дължи на шоколада или на факта,че вече е по-голям,в момента е на 9 месеца,но е доста активен и вечер много рядко заспива преди 12 ч.

Общи условия

Активация на акаунт