ШОКОЛАД ПО ВРЕМЕ НА КЪРМЕНЕ????

  • 14 768
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 401
Можеш да ядеш от всичко, което желаеш, но в умерени граници. Нищо прекалено не е полезно!   bouquet

# 16
  • Мнения: 54
никога от нищо не съм се лишавала докато кърмя, особено пък от шоколад
не съм забелязала на бебчо да му се отразява по някакъв начин

# 17
  • Мнения: 636
И аз ям, но след кърмене. Ако не прекаляваш с шоколада, няма страшно!

# 18
  • Мнения: 545
Доколкото знам,шоколадът не се препоръчва по време на кърмене,защото е алерген,а не че ще станат нервни бебетата!Аз обаче издържах само два месеца и след това се предадох WinkЕдин ден хапнах шоколад и чакам реакция.............супер,такава нямаше и оттогава си ям,но чист шоколад,а не разни вафли и др.
Не се впрягай излишно,хапвай си с наслада! Laughing

# 19
  • Мнения: 115
Хапвах си и още как. Че нали и шоколада ни прави щастливи............. Laughing

# 20
  • Мнения: 159
единствено съм избягвала газообразуващи храни!По принцип не обичам сладко,но от време на време ми се е дояждало и съм си взимала!Според мен се притесняваш излишно!

# 21
  • Мнения: 640
Имах твоя проблем с хемоглоин 64 и банките кръв....после ядях по 1 голям шоколад на ден.....то, това ми беше малката радост...бебо бе най-спокойният на света...никакво отражение....само на кантара Mr. Green

# 22
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не съм яла шоколад докато кърмех. Пепи е с атопичен дерматит и имаше жестоки обриви. Категорично ми бяха казали да не ям шоколадови изделия. Естествено съм "прегрешавала" с някой и друго бонбон. Все пак сме хора.

# 23
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз знам, че не е желателно, но ям шоколад всеки ден. От това кърмене толкова много съм отслабнала, че ако и шоколада спра сигурно ще стана кожа и кости. А и да не говорим, че ми се яде и то много! И кафе пия, макар и много слабо. Ама то с това недоспиване няма как. Ето, изповядах се Laughing
Същата работа и при мен  Peace

# 24
  • Мнения: 126
Мисля, че може но в умерени количества Wink

# 25
  • Мнения: 175
Докато бях бременна посещавах училище за бъдещи майки и на една от лекциите за хранене на кърмачката изрично попитах дали може да си хапвам шоколад и отговорът беше категорично "Да". Дори лекторката се учуди защо питам. До скоро ядях по един шоколад всеки ден, но сега дъщеря ми има атопичен дерматит. Дали е от шоколада или не никой не знае - учените още не са установили  Joy Но сега съм на зверска диета и не ям нито мляко, нито яйца, т.е. не мога да хапна нищо сладичко вече цял месец. А ето тук са писали майки, чийто деца не са реагирали. Така че ако не можеш без шоколад си хапвай, но умерено.   bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 102
И аз си хапвам шоколад.През бременността не ми се ядеше сладко, но след това точно шоколад много ми се яде.Е разбира се умерено.

# 27
  • Мнения: 133
аз изядох 2 -3 шоколада още в болницата, след като родих, детенце се обрина и така 2-3 седмици,  та после се оказа че сме с АБКМ, предполагам че тогава си я докарахме

# 28
  • София
  • Мнения: 368
От всичко, което ти се хапва по малко смятам, че няма да навреди на никого.  Simple Smile Аз действам по този начин, все още кърмя вечер сина си вечер и си хапвам от всичко.

# 29
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Яла съм, не съм се ограничавала откъм сладко и шоколадец Wink

Общи условия

Активация на акаунт