ШОКОЛАД ПО ВРЕМЕ НА КЪРМЕНЕ????

  • 14 776
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 89
не заради сладкото, а заради кофеина стават нервни бебетата и затова не се препоръчва. иначе други сладки неща можеш да си хапваш.
аз лично обожавам шоколад, но откакто кърмя не вкусвам - предпочитам да се лиша за няколко месеца в името на бебка, макар че от малки количества едва ли може нещо да стане

# 31
  • Мнения: 589
Знам, че не е препоръчително, защото детето може да стане хиперактивно, както апропо може да подействат и кафето, и чаят

jade, не съм ти видяла поста и съм го повторила в общи линии

# 32
  • Мнения: 589
За вдигане на хемоглобина защо ти препоръчват шоколад, това е странно ... най-добрият източник е месото, шоколадът има кратковременен ефект ...

# 33
  • Мнения: 236
И аз ям, и то по много Grinning Пия по 2 кафета на ден и ям по1 шоколад. Само понякога се ограничавам до 1 кафе и една вафла, ако почувствам, че бебка е нервничка, защото си мисля, че наистина шоколадът може да направи детето нервно,  обаче и аз съм човек, нали така. Пий кафе без кофеин, нашата педиатърка това ме посъветва.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 555
На мен по време на бременността сладко хич не ми се ядеше, но след това.  ooooh! В началото ядох доста шоколад - по половин-един на ден.  Mr. Green Бебка имаше тогава - бебешкото акне май. После понамалих шоколада, защото кантарът не мърдаше, пъпчиците изчезнаха. След време обаче пак доста шоколад си похапнах  Blush и след това тя пак се обрина по бузките, точно както при бебешкото акне.  Confused Вече не си правя експерименти и ограничавам шоколада, понякога ям по едно-две парченца или някакви сладки с шоколадова заливка или нещо подобно.
В същото време пия по едно кафе сутрин след кърмене и не съм забелязала да има някакво отражение върху бебка. Даже днес толкова поспалива беше през деня, че чак се уплаших.

# 35
  • Мнения: 6 618
По принцип шоколад не обичам докато кърмех обаче откачах по 3-4 Сникърса си излапвах.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 258
Много обичам шоколад, но предизвикват колики при Дани.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 124
От моят доктор знам , че може да ядеш шоколад, да пиеш кафе и кола и разни други неща с кофеин, но сутрин, за да може бебето вечерта да спи спокойно, а и ти също да не сте и дватата така  Shocked

# 38
  • Мнения: 864
Ям си всичко каквото ми се яде и не се ограничавам.

# 39
  • Мнения: 5 539
Откакто родих, ме гони див глад за сладко и особено за шоколад Shocked Не мога да си обясня защо. Преди това 1 година се ограничавах откъм сладко, не хапвах почти нищо със захар. Не ми се и ядеше.
А сега постоянно търся шоколадчета, вафлички, бисквити разни с пълнеж, кукис и т.н.
Ям предимно черен шоколад с 50-60% какао, но за щастие на бебето нищо му няма. Нито колики, нито алергични реакции, слава Богу. Реагира ми единствено на газообразуващи храни - зеле, леща, боб.

# 40
7 месеца след раждането още кърмя и си позволявам съвсем малко и много мнооого рядко / с кафето и алкохола съм по същия начин /. Не мисля че ще ми стане кой знае какво ако не ям шоколад...  newsm78 все пак не сме деца .. но всеки си решава - в резултат на това или не - имам толкова спокойно бебе че всички ми казват че "съм вечеряла с Господ" кой каквото си поиска да си мисли ...
....междудругото от шоколад /обичам много течен шоколад/ аз лично като прекаля и ми излизат пъпчици по лицето ,пък не знам за бебетата.... мисля че е по-добре да се спазва няккава диета, но както казах всеки си решава...

# 41
  • Мнения: 2 159
ще ти кажа как е при мен
всичко съм си яла, и шоколад също, но...
веднъж ме беше хванала нервата и изядох цял шоколад(тогава Ема беше само на кърма) и до 3 часа през ноща Ема рева  Shocked такова нещо не ми се беше случвало дори по време на коликите
та мисълта ми е от вскичко по малко Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 2 967
Шоколадът може да предизвика колики на бебето, но в малки количества след кърмене мисля, че няма проблем.  Peace

И аз съм на това мнение Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 919
аз хапвам отвреме навреме засега няма проблем с шоколада

# 44
  • Мнения: 1 896
Сигурно съм изяла пъти повече шоколад и сладко след като родих, отколкото през целия си живот.
Оставяхме в Метро по 350лв САМО за шоколади, вафли с кутиите, бисквити и какво ли още не...а това ми стигаше само за седмица Mr. Green Не знам на какво се дължеше този неописуем глад за сладко /чак си мерих кръвната захар в един момент.../
На всичкото отгоре слабеех Mr. Green  От това лято намаля апетита ми за сладко-не че съм го спряла, но определено не е както след раждането.
Беб не беше по нервен  Peace Кафето не съм спирала изобщо-и през бремеността и сега задължително пия кафе сутрин, щото иначе кръвното ми е в петите Crazy

И при мен така - доказано е емпирично, че при половин бурканче Нутела дневно на мойто бебе не му става нищо  Laughing
Не виждам защо шоколадът да е вреден, освен ако не става дума за алергия. Докато кърмя, имам подчертано влечение към сладки неща, и с баткото бях така. Щом ме кара да се чувствам добре и не е проблем за детето, не виждам защо да се ограничавам. Ям всичко.
А лекарите, които плашат кърмещите майки с някакви ненужно строги режими на хранене, не правят услуга на кърменето определено.

Общи условия

Активация на акаунт