Изнудват ме да захраня детето си

  • 2 230
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 121
Уф, аман от доброжелателни съвети... и при мен е същото. Нямах никаква подкрепа за кърменето нито от мъжът ми, нито от майка ми. Всеки път като ревнеше бебето и веднага ме отпочваха (особено майка ми) : "Нямаш достаъчно кърма", "Ама сигурно е жадно, защото не му дадеш водичка", "Мисля, че иска сокче", "Като ни гледа, че ядем и на него му се дояжда-я му дай малко пюренце" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Обаче нали съм си инат и никой, никога не слушам за нищо-най-упорито продължих да си кърмя, без да давам нищо, та чак до сега. Имам чувството, че се справих с кърменето точно заради постоянните критики, защото държах да им покажа, че грешат и че детето ми ще оживее въпреки недаването на вода и че ще расте и наддава без пюретата и "витамонозните" сокове Twisted Evil

И сега мрънкат, ама не е като преди Laughing Моят съвет е: води се по детето и въобще не слушай другите! Причините да плаче могат да бъдат много, ако се съмняваш, че може да е гладно слагай на гърдата, ако отказва да суче-явно плаче за друго. Също така, ако мислиш, че кърмата ти не стига след като приключиш с едната гърда, предложи другата, която е пълна.

Успех и бъди силна!

# 31
  • Мнения: 873
и моите свеките онзи ден-седнали сме да се храним,детето на 5 месеца и то с нас на масата.захранено е с оризова каша-никакви сокове,обяснила съм им защо.за десерт-сладкиш с поне 3 алегрена-яйца,канела,прясно мляко.почнаха да ме надумват да дам мъничко на детето.казах,че няма и обясних защо.и веднага ме репликират как на мъжа ми си му давали кисело мляко и той си го хапвал сладко-сладко.ами не се стърпях и рекох"пък сега едно хубаво гастритче си има,ама карай" Crazy

# 32
  • Мнения: 394
аз на всички казвам, че майката знае най-добре и повече не приемам никакви доводи и увещания. детенцето си е твое и ти по-добре от всички знаеш какво му е нужно. това трябва да го разберат всички, интуитивната връзка между майката и детето не може да се замени с нищо.

# 33
  • Мнения: 2 100
И ние имаме такъв проблем-особено снощи беше много зле положението. Рева цяяяяла нощ. Имаше болки в коремчето просто. Не можеше да яде почти нищо, защото се пресвиваше постоянно и плачеше. Като се успокои му дадох да суче. Хем от усещане за малко насищане, хем от спиране на болките...заспа. И аз пробвах да му дам АМ-плюе, не иска. Ако искаш направи това, което си си наумила-след като го накърмиш му дай АМ.

# 34
  • Мнения: 553
Миличка пълен игнор това е истината... те си говорят, ти казваш... hahaha "ще обмисля  ПРЕДЛОЖЕНИЕТО ти" и си правиш каквото смяташ за правилно без да допускаш скандали.
На мене като се опита някой да ми дава тон по-настоятелно, по най-учтивия начин казвам буквално: Детето е моя ОТГОВОРНОСТ!

Когато мъника беше на десетина дни ми бяха изписали едни инжекции с кортикостероиди, цедях се, хвърлях кърмати и давах временно АМ. По-точно свекървата все се натискаше тя да го дава, аз да съм си "почивала" Naughty а аз ходех на процедури- имах ужасен плексит, имах прищипан нерв на врата... не бях спала от раждането.. придремвах седнала,  болеше ужасно... ужас.

Слава богу намерих един лечител, който с масажи и иглотерапия  ме оправи, още след първата процедура спрях инжекциите, но трябваше да изчакам да се прочисти тялото ми.
Обаче когато започнах отново да кърмя бабата беше видимо нещастна...., макар да не го осъзнаваше причината...а именно - вече не можеше да храни бебето, не беш тя тази която му дава най ценното, тази, която то търси, която може д го успокои  #Cussing out беше аут...
И при бабите майчинския инстинкт проговаря - затова искат да хранят бебето... и кърменето им става несъзнателно първа пречка и трън в очите - затова натякват и за АМ, дохранване и за ранно захранване и т.н. от ревност -
защото така могат и те да го хранят ... а те както ще видите много ще се натискат да го правят...когато захраните детенце.
Абсурдната истина е че съзнателно или несъзнателно бабите, особено свекървите ревнуват бебето от майка му.

Така че 1. не им се ядосвай и сърди защото това е инстинкт - майчински интинкт затова един ден и ние ще сме същите 2.те го правят най-често несъзнателно заради неосъзнатото си желание да имат достъп и "мегдан" да се грижат за бебето. /А те това са убедени че го могат по-добре от майката и така се оправдават пред себе си защо правят толкова грозно нещо- мъчат се да я изместят/
Бъди силна и последователна, не допускай да ескалират скандали а и всъщност ти държиш големия коз - бебето, те няма да минат границата първи.

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 21:11 от oceanid

# 35
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Е много ви благодаря  Hug
 Особено на  oceanid   bouquet
 Вече не ми натякват, че бебето е гладно и сега ще ви кажа каква е причината  Crazy Имам още една тема пусната тук в кърмаческия и тя е за Кърмаческа стачна.... беше 3 дни и ми беше много трудно... плаках много от страх да не се отбие но аз си настоявах да го храня с гърда... Та какво се оказа... бех си сложила един сутиен който не бех слагала от както съм го родила и 3 дни отказва да яде заради него... сложих вече този който той си познава с миризмата и захапа веднага и чак тогава разбрах къде е причината  ooooh!... Тааааа какво се случи... когато започна пак да си цока цица майка ми ме помоли поне по 50мл да му даваме АМ защото го караше да ака и то наистина си беше така но пак не ми се искаше и с 300 зора му правех... но в момента в който доближах бибата с АМ до устата му и разбереше, че не е цица или вода започваше да се цупи и да прави физиономии и накрая ревваше... та с АМ вече въпроса е приключен  Heart Eyes
 Сега проблем ми стана с потъшното предаване на Часа на мама... "На сега трябва да започнем да му даваме пюренца" а аз Ок ще видим още е рано... ама как ще е рано продължава майка ми... А аз и казвам " аз ще реша кога да захраня Валко... то детето ще си покаже само" и точка...
 Та такива му работи  ooooh! все ще се намери нещо да ти обърка плановете  #2gunfire

# 36
  • Мнения: 126
Аз като чуя за сокчета се изприщвам. То нямаше ден, в който да не ми казваха, че едва ли не без сокчета няма да порасне това дете. Толкова досадно ми стана, че не съм сигурна, кога точно ще дам сок на детенце въобще /вече е на 7,5 м./. Трябва да си сложиш маска с усмивка и да се съгласяваш за близкото неопределено бъдеще, за да няма скандали. Ти разбира се ще си правиш каквото смяташ, че е правилно за детенце. Стискам палци, успех!

# 37
  • Мнения: 629
Мегита, кураж мила! Не отстъпвай защото веднъж направиш ли крачка назад ще те натиснат и за още мноооого други неща. И тогава вече ще стане неприятно и опасно за детето. Бабите да му се радват, да го гушкат, да вземат една манджа да ти сготвят или да му изперат дрехите на детето. Другото не е тяхна работа. Не искам да те плаша излишно, но ако захраниш твърде рано такива алергии могат да се помъкнат след вас, такива стомашно-чревни проблеми, че... Не случайно тези болести са в такъв "разцвет" при децата. От ей такова бабино захранване.
Погледни библиотеката за кърмене в частта й за захранването. Там има много добри статии, с които да им покажеш на бабите защо си решила така. А за онази пишман-докторица в Часътъ на мама не ми се и говори даже. Аз по този повод им написах на тези умници един мейл с доста въпроси и линкове за информация. Имам си копие от него. Ако прецениш прати ми на лични някакъв мейл ти го препратя. Та да можеш да си изградиш добре обоснована стратегия за пред бабати.
Те наистина от добро се опитват да го правят, но и от нещо друго...едно време те са слушали своите майки и свекърви и сега очакват и ние да правим същото. Ти обаче си имаш мозък и си го ползваш и това им е гооолям трън в очите. Моята свекърва не пропуска сгоден случай да ми натекне как те едно време слушали, а ние сега младите... С близките роднини обаче е добре да се подържат нормални отношения. А и майката ти със сигурност ти мисли доброто и на теб и на бебчо. Опитай се да я разбереш, но НЕ ОТСТЪПВАЙ защото може да стане голяма беля със здравето на малкото. Нагушкай го от мен и кураж в борбата. Майките от тук на татък само това ни чака  Grinning Hug

# 38
  • Мнения: 903
Ох давам водичка но не много... съвсем малко и то след хранене въпреки, че прочетох, че не е задължително ама късно и сега си я търси като наследство.
 Незнам дали е правилно но се чудя утре дали след 4 когато започва да плачи да направя 50мл АМ и да му дам да цока цица и после АМ и да им покажа, че не е от ненаяждане... Незнам вече какво да измисля... и аз искам да го кърмя до дупка но с толкова бабки около мен голяма борба пада  ooooh!
Я им удари по една реч и да те оставят на мира. Според мен за водата не си сбъркала, а колкото до АМ сама си решаваш. Моята свекърва казваше, че кърмата ми не е качествена и за това реве детето, а тя си ревеше предимно вечер защото вече й се спеше и ядеше. Започнах захранването с плодово пюре след 6 месец и така постепенно въведох всичко. Признак за ненаядено дете според мен е когато не наддава добре. Ако искаш да си сигурна, че не е от глад ходи на консултация за мерене с пробно кърмене и педиатърката ще ти каже дали това е причината.

Успех в борбата с бабите  Peace

# 39
  • Мнения: 984
Бъди настоятелна и упорствай за по-късно захранване. Витамин Д /Вигантол/ профилактира появата на рахит в първа кърмаческа възраст.

Общи условия

Активация на акаунт