НОЕМВРИ вече отминава,а бебешката ни агитка с всеки ден се умножава

  • 9 784
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 439
Здравейте мамита и бъдещи такива,
искам да честитя на Юлчето второто й момченце, което засега е най-голямото беб4е тук, малкия Даниелчо. Нека да й е жив и здрав и да й носи само радости и хубави мигове, както Ивайло досега!!!
На вас, мили мамита, желая леко и безпроблемно раждане и да се радвате на хубави здрави бебчета!!!

# 31
  • Мнения: 7
Добро утро мами,на мен днес ми е термина,а пък няма никакви признаци Sad...взех да се отчайвам.

# 32
  • Мнения: 421
Теди,да ти е жива и здрава рожбата! Да расте послушна,здрава и умна и така лъчезарна като мама и кака!
Мерги,добре дошла отново! Simple Smile
Дес - темичката наистина е очарователна! Определено,не мога да си обясня кога намираш време  Thinking    ще се пробвам и аз да потърся  Laughing
Аз да отбележа...голямо ходене по зъболекари.Вчера два зъба ми изпилиха за коронки и днес имам да орпавям един. Решила съм каквото има в устата да оправя.Един мъдрец ми е останал и не ме боли,ама мисля и него да го вядя и искам като приключа със всичко да не стъпя никога повече на зъболекар! Писна ми  Crossing Arms
Сладурке - не можеш ми види очите вече  Laughing  Гледам бебето....когато съм сама,майка като е тука уча,че на 27 и на 1-ви имам изпити... и като остане свободна минутка щипвам по кафетата  Laughing  Какво да направя.А ная е започнала да се заглежда вече милата - шари с тия очета направо е чудо. И цвета от тумно сив започна да се избистря към синьо.И с всеки изминал ден става все по-синьо.  Praynig ох дано поне по това прилича на мен...

Галка - спокойно Simple Smile знаеш - бързо става.До два-три дена ще си сама с тялото си  Hug

   Ноемврийки към финала устремени,от красиви бебчета сме заслепени!  

Ам... давам предложение само за едно заглавие,защото предполагам,че скоро ще се преместим  Laughing  

# 33
  • Мнения: 1 546
Добро утро!

Честита рожа на Теди!Да бъде здраво и добро дете!

Дес, темичката е прекрасна! Hug

marusj, и аз все за тия гърди питам...и на нас педи каза компрес ама аз файда не виждам...то и ние го правим от дъжд на вятър,де Confused твърдички са й ама, когото попитам ми казва, че е хормонално и ще отмине..а педи ме наплаши с мастити Shocked и чудесии...

мами 2 в 1, разбира се, че ще ви чакаме! Hug хайде успех на всички и сладки бебоци скоро!

На мен вчера ми махнаха конците bowuuедин хирург дето в сряда ще е на Пълна промяна Mr. Green Бе, неприятно си беше, но наистина в сравнеие с това, което изтърпяхме е песен работа...

сладурка, много се забавлявах на разказите ти за раждането GrinningИ аз помня, че почнаха да ми мажат корема с едно жълто, овързаха ме,взеха "да точат ножове" Laughing Laughing,а аз си мисля-бреййй, ми аз съм още в съзнание, бе!!! Laughing Mr. Green

Симоната нанка, пак направи 4 часа през ноща и после още 3 и сега пак спинка...Май открих, че прясното мляко, гъбите и доматите й правят колики...В този дух-какво ядете,бе мацки?!В чудо съм с това ядене...да не й предизвикам колики,да не й навреда,да не си спра кърмата... Shocked Crazy
Вчера не ме огра МОЛа, но днес се надявам да идем вече... Wink

Цунки от мен!

# 34
  • Мнения: 37
Здравейте мили4ки мамита,ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА НОВИТЕ НИ НОЕМВРИЙСКИ БЕБЕТА, не успях дори да ги преброя, 4е ви 4етох доста:)А ЗА Щастливите родители -какво да кажа, да са им живи и здрави4ки рожбите и да отгледат достойни и пълноценни хора в нашето общество!
Привет и на завърналите се мами в клуба ни:) радвам се 4е се събираме ве4е "Е-е-е-еееее събрахме се"! Simple SmileSimple SmileSimple Smile

*****Мами аз имам голчм проблем!Бебе Ники ни прави ве4е на луди калинки,така се е отракал и така си впряга малката мисъл,4е реве ,реве с 4асове и само като го вземат на ръце или го гушне някой млъква.Това е новата ни проява сега!!!Аз съм просто ПОЛУДЯЛА!Ама така става,баби,радост,глезене и т.н.Та сега съм на тоя хал......Опитахме какво ли не, отна4ало си мислех,4е са коликите и го съжалявах и все го взема и го притискам до себе си и на гърдите да си лежи,ама то не са колики.Просто си ли4и,4е е глезотия и номерааааа:)От петъка ни мотае и майка ми естествено не може да издържа да реве,4е й се къса сърцето и в4ера се карахме с това носене,сега и със свеки ще говоря и ще имаме превъзпитателна седмица от утре.Мисля да се измъ4а няколко дни и да му покажа кой командва парада,но да ми е мирна главата!Стига с това носене и дундуркане.Ако някой е тръгнал по моя път ДА СПИРА,4е лошо!!!!!!!
Питах една позната съвсем скоро с бебе и тя ме посъветва да го оту4вам докато е време,4е ще рева,амиии аз си ревааа.рева.....От 2 дни съм без настроение,ми то само реве и се оглежда да види кой ще дойде да го вземе и да измисли някой друг номер.
Това е от мен,вие имате ли тези проблеми,как се справяте,дайте съвет,4е.....лудвам тукааа.

# 35
  • Мнения: 2 126
Абе неродили момичета разбира се че никъде няма да ходим без вас.Аз просто споменах,че от активно пишешщите само тези не са родили пък вие се засегнахте.Ама нищо де тъкмо накарах да пишат Галка26 и каtqtg Mr. Green Joy И да пишете по често еййй Naughty Grinning Поне седмица от декември ще сме все още тук,ако има неродили де Peace

А за това как успявам,ми вчера я направих за час докато каката спа а малката беше с баба си също спяща Laughing Не ми представлява особена трудност.Мерси на всички за високата оценка bouquet

Мерги,привет мила Hug Чакаме да разказваш,ти май нормално роди,а?Или си въобразявам?

Дита,аз си ям каквото ми се яде,избягвам кисели неща... Thinking

Мими,Боян е страхотен Heart Eyes

Ще бягам,че изпратих дечурлигата на долният етаж и сигурно всички вече се чудят къде се бавя Mr. Green

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 10:18 от Дес

# 36
  • София
  • Мнения: 3 679
Добро утро момичета,

Честито на Теди   bouquet
Добре дошла Мерги  Simple Smile
Снощи Стефчо направи сън 5 часа и после като хапна спа още 4 и съм много доволна. Стана на 1 месец и изведнъж порасна  Simple Smile
На мен нещо много ми опъва шева тия дни, и леко ме наболява, все едно съм се ударила...Има ли някой с такъв проблем? До онзе ден всичко ми беше наред и сега кво стана  newsm78 Утре мисля да отида на лекар да ме видят, че...много ми е притеснено.

# 37
  • София
  • Мнения: 672
Честита мома на теди@аз Simple Smile Да и е жива и здрава и да расте много здрава и щастлива!

Дес, темичката е страхотна Simple Smile Направо ми се вдигна настроението тази сутрин Simple Smile

Добре дошли на завърналите се мами и успех на мамите 2 в 1 Simple Smile Малко ви остана и на вас Simple Smile

Галакси, мила съчувствам ти искрено. Да ти кажа, точно по време на коликите е май като се разглезват тези дундурковци... А това, че кой как дойде даваш да го носи на ръце, и после като си тръгнат почва да реве и да иска да е носен на ръце, също е много гадно. Моята най-близка приятелка още си пати с нейната глезла (тя се роди юли) и първите 2 месеца в тях баби и лели я носеха на ръце, та като остана сама милата полудя. Сега се е поотучила, така че наистина поотучвай го и ти. Пробвай да му говориш вместо да го носиш на ръце. Не знам с каква кошарка си, но ако си с тези сглобяемите, те се клатят леко като люлка - поклащай го. Също ако видиш че се дере без причина, дрънкай му с някаква играчка (сигурно имаш) - заслушва се. Но не го оставяй да залипва да плаче, защото е момченце и те не трябвало да плачат много сълго време. (не си спомням защо) И аз много искам да го гушкам и да го нося, но правя всички гореизброени неща и той разбира, че при мене не минават тия и след половин час рев заспива... Като има пристъп наколики само го гушкам по корем върху моя... А на баба му съм и забранила да го вади от кошарата освен като му дава вода или чай. Мойто Руси го успокоява и като пийне чай, но това си е индивидуално... Дано спре да ви експлоатира, щото това е ужас направо...

Дитта, точно така - прясното мляко, доматите, бобените, зелето правят колики. Фъстъци пък не трябва да ядеш изобщо. Аз ям картофи и ориз, ябълки, спагети и круши. Морковите ги отказвам по съвет на Мадхен Simple Smile Мляко можеш да пиеш по една чашка на ден но обезмаслено, а кисело - до половин кофичка...Прочети ако имаш време - има много инфо... Аз 2 дена го чета Simple Smile

Да се похваля, след катопочнах да се наливам с вода като невидяла (по примера на Просто Аз) и да се храня поне 2 пъти на ден имам повече кърма и вече имаме 2 пълни яденета само на кърма. А останалите - само половината Simple Smile Дано така продължава да се увеличава, че ми е по - лесно да бутна гърда и да не се занимавам с шишетии и глупости Simple Smile

# 38
Dобро утро,мами и бебоци!!!!! Stop
4естито Теди,да сте живи и здрави и много щастливи.
Дес,страхотна промяна.аз си помислих 4е сам влязла в 4ужда теми4ка.
Galaxy,и ние сме по4ти така.и то не от баби, а от тати.постояно се разнасят пеят си,спи на корема му.мами да ви питам вашите бебоци спят ли по корем?ние спим по корем на тати на корема и като заспи го местя в сащата поза и на леглото и спи много добре ,но се ме страх и постояно го наблудавам. smile3524  sleepuu newsm46

# 39
m-face, Защо и прясното мляко?аз се наливам с прясно мляко -то е много цено за организма.знам 4е киселото саздава колики,но прясното се у4удвам....?

# 40
  • София
  • Мнения: 672
m-face, Защо и прясното мляко?аз се наливам с прясно мляко -то е много цено за организма.знам 4е киселото саздава колики,но прясното се у4удвам....?

Така четох някъде. А и педито ме предупреди да не го пия. Млякото и млечните продукти не трябвало да се пият и по друга причина - ако има някой с алергия в семейството, а аз съм с алергия от пухчета и просто нямам къде да хода... А без мляко, сирене и кашкавал не мога, ама какво да се прави...

# 41
  • Мнения: 98
Аз като бях при тази гастро лекарка първия път (още кърмех по малко) ми каза, че приема на краве мляко (под форма на прясно или кисело) общо не трябва да е е повече от 150гр, защото води до силни и болезнени колики. Тя като чу, че пия почти по литъур пряцно се опули Shocked

# 42
  • Мнения: 482
Извинете за намесата, но това съобщение попадна при декемврийските мами, а мисля, че е за тук:
"Здравейте, момичета Smile
Влизам да ви съобщя, че моята мила приятелка bilkata си има син Наско, 48 cm, 3.250 kg  Party
Родил се е вчера следобед, около 15:30 ч., по нейни думи е минало леко и бързо, и двамата са добре.
Малко закъснях с вестта, но нетът ми точно снощи реши да прекъсва и не можах нищо да публикувам."

# 43
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ЧЕСТИТО НА BILKATA ДА И Е ЖИВО И ЗДРАВО ДЕТЕ!
УРА чакащите мами намаляха с още една, скоро няма да останат Simple Smile

Добро утро и от нас, тази сутрин моята сладуранка толкова много и се спеше че реших да я оставя и да не я будя за хапване в 9 и тя се събуди в 10.30 изгладняла Simple Smile
мамчета колко пъти трябва да ака бебе на 10 дни на смесено хранене ??? ние вчера го пропуснахме иначе ни се случва по един път на ден но голямо ако, ами ако има запек какво мога да направя да му помогна на детето  #Crazy newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 672
Честит Наско на Билката! Да и е живо и здраво момченцето! Много да се слушкат и да се радват един на друг Simple Smile Бързо възстановяване на мамата Simple Smile

Ренито, няма формула колко често трябва да яде. Както Дес ти беше написала, ако не я будиш за ядене и наддава - няма страшно - нека си спи. Но ако не ти се буди (а ако има още жълтеничка най-вероятно се успива и няма много апетит) и не наддава - трябва да я будиш. Нашия случай беше 2-рия и аз го будех. Сега го оставям малко и ако не се събуди сам - пак го будя. За мен е важно да се научи, че се яде 7 пъти на ден, а като е тъмно и тихо се спи. Но това си е моето виждане, това на другите мами, които хранят на поискване е не по - лошо Simple Smile Сама трябва да си решиш Simple Smile Само да добавя - и ние сме на смесено хранене

Общи условия

Активация на акаунт