До кога не се казва, че си бременна?

  • 28 977
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
аз казах веднага след като си направих теста и видях двете 4ерти4ки. Grinning

# 76
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не се казва, поне докато детето ти стане на една годинка  Twisted Evil

# 77
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не се казва, поне докато детето ти стане на една годинка  Twisted Evil
hahaha Joy Joy Joy

# 78
  • Мнения: 247
Честито! Страхотна новина. Можеш да кажеш когато решиш. Всичко е въпрос на личен избор. Аз например казах само на най-близките си-родителите ни, кумовете и няколко приятелки. Едва след като си направих ултразвуков скрининг в 11 седмица споделих с колегите в службата и други роднини и приятели. Искам да знам, че всичко с бебето е наред преди да споделя новината, а не после да обяснявам, че нещо се е случило.  #Crazy

# 79
  • Мнения: 4 447
Честито!  Hug

По принцип се казва, че до 3-ти месец не било хубаво. Това според мен е с цел да се предпази бременната от негативна енергия (защото има завистници). До 3-тия месец плода е в процес на закрепване, води се, че след това вече рискът от аборт е доста, доста нисък. Може би заради това е измислено поверието "до 3-ти месец не се дума"  Hug

# 80
  • Мнения: 1 483
Аз си трайках около 2месеца някъде.

# 81
  • Мнения: 1 103
аз казах на  близките по рано .
Успех Peace

# 82
  • Мнения: 887
На близките си казах веднага, но на останалите след 4 месец.

# 83
  • Мнения: 19
Здравейте,

аз съм нова тук, но и аз не вярвам в суеверия и веднага казах на хората около мен, родители, приятели, колеги..... Просто радостта беше много голяма за да успея да я скрия...

# 84
  • Мнения: 117
И аз се похвалих веднага (нямах търпение да им видя на всички физиономиите)  Mr. Green Само шефът почака... Joy А той пък как се зарадва, не мога да опиша!
Колкото до изтумбването - не е фактор, бях в осми месец и все още имаше познати, които излизаха с номера "мислех, че си си похапнала"...  Mr. Green
Поздравления и леко бременеене   Hug

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
Ние казахме, когато бях в 5-тия месец, но все още имам и такива познати, които не знаят  Mr. Green
Но всичко са суеверия и мисля, че трябва да кажеш тогава, когато ти пожелаеш.
Успех

# 86
  • плевен
  • Мнения: 133
ЧЕСТИТО  Hug                                                                                                                                       ние бяхме толкова щастливи,че до вечерта всички знаеха.

# 87
  • Мнения: 189
Честито и от нас!  bouquet

Лека и безпроблемна бременост ти желая!

Ние се опитвахме да имаме бебче 2 години и тъкмо бяхме решили,че нещо не е както трябва и щяхме да ходим на лекар и то се оказа,че съм бременна.
Разтръбих на всички познати и на мой клиенти който едва познавах.
В същия момент колежката ми също е била бременна,а каза чак след 3 тия месец,като оправданието и беше,че е правила 2 спонтани аборта преди това и не и се искало да казва този път докато не е сигурно,че всичко е наред.
Аз я оправдавам за което,това при не не е от  суеверие просто си има предистория,иначе ако всичко си е наред не мисля,че трябва да се спазват някакви периоди.

Леко бременеене още веднъж!

# 88
  • Мнения: 7 474
Не бих крила подобна хубава новина  Laughing

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Никога не съм крила.че съм бремена и с двете си деца. То лошо няма в това. Зълва ми обаче кри до 6 месец на работата си. Сега детето е на 2 годинки и е живо и здраво.

Общи условия

Активация на акаунт