До кога не се казва, че си бременна?

  • 28 856
  • 144
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 83
и аз казах веднага,иначе са ми казвали, че до 3 месец не се казва   bouquet

# 61
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Честито!
Незнам, но аз казах веднага.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз на близките си казах рано,но познатите ни разбраха в петия месец,когато си сложих тясна блузка и вече нямаше как да се скрие.Според мен не трябва да се разгласява,защото радостта е в семейството,а за останалите (не толкова близки)може да е само поредната клюка.
Но ако бързаш след третия месец-може.

# 63
# 64
  • Мнения: 3 356
Сутринта,след като заченах,казах на приятелките ми-те паднаха да се смеят.Но си беше факт

# 65
  • Мнения: 183
Честито! Стига със тези групости, хора! Laughing Laughing Laughing Joy Казваш, когато и на когото си поискаш  Hug

# 66
  • Мнения: 1 303
Ами ако не кажеш до 4-5 месеца хората ще разберат сами.Принципно риска от спонтанен аборт е най-висок до 12 седмица някъде-тогава най-често причината е някакв генетичен дефект и си е благословия,че се случва за да не се роди увредено дете.После има други неща,които могат да доведат до аборт,но риска е доста малък.Но и да кажеш и да не кажеш-все тая.

# 67
  • Мнения: 1 897
И аз съм от тези, дето веднага са споделили добрата новина.
Радвай се на бремеността си.Не вярвай на суеверия.
Всичко ще е наред!  bouquet

# 68
  • Мнения: 3 069
На всичките си близки казахме когато забременях.
Защо такава радостна новина трябва да се крие?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Казва се когато гинекологът потвърди бременността.  Simple Smile
Peace Честито!  bouquet

# 70
  • Мнения: 4 496
Няма определено докога не се казва. Когато решиш- тогава казваш. Flutter

# 71
  • Мнения: 1 317
След теста загатнахме на приятелите си, а след прегледа (след 1 ден) го разтръбихме до девето коляно.
Е, имаше и такива, които ни казаха - "А, не се знае, до третия месец всичко може да се случи"  ooooh!

# 72
  • Мнения: 991
Аз имам цяла книга за българските традиции от раждането до годежа. Та там пише, че едно време хората не са бързали да разгласяват бременността, докато бременната не усети бебчето да шава. После започвали да казват, за да не е бебето тежкоезично, да проговри рано и т.п. Това по въпроса за суеверията.

Ясно е, че казването или неказването не променя изхода на бременността. Но риска от спонтанен аборт е най-висок до 12-13 седмица. Много е лесно и радостно да съобщаваш хубави новини, но ако не дай Боже се случи нещо, да съобщаваш на всички лошата новина е ужасно (случвало ми се е, та знам).

# 73
  • Мнения: 95
Аз казах като бях в 6 седмица и в 7 влязох в болницата. Не знам сега добре ли направих или не. Но може би ако не бях казала щяха да се чудят защо съм там.

# 74
  • варна
  • Мнения: 256
Ами ние казахме на най-близките когато се потвърди от АГто /4г.с/ newsm44. А за околните не сме трабяли, но те забелязаха промяната в мен ...не пушех, все ми се спеше...А когато ме питаха, не съм се и замисляла да отричам..Та нали бебко ще чуе и ще си помисли че не го искаме  smile3534..
А относно дали да се казва или не...всеки си решава сам...Аз не казвах...но и не отричах smile3521

Общи условия

Активация на акаунт