America the Beautiful, 35-та напета тема

  • 11 162
  • 330
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 940
Тина...брех имаш и от моето тесто да знаеш,много моя песен също
...за певеца няма да коментирам че съм омъжена Blush  Laughing
И ние дървото украсихме,то аз де ,Елла като си легна...... и незнам утре реакцията,днес на голо дърво много се радваше и няколко пъти се опита да си откъсне от него.

Моята щерка пък я забелязвам че има страшно развито чувство за посока -ние с баща и все се губиме ...много сме зле (да живее джи-пи-ес ooooh!),а това малкото от далече знае посоките и сочи кое къде е , знае накъде се ходи към парка като излезнем от къщи -ако я пусна сигурна сама ще  отиде.


бистре...пак за филма ,нямам слабо сърце  и гледам такива и много обичам,ама след това като си легна става страшно,въображението ми прескача границите Crazy....даже взех добермана да спи до мен снощи и пак няма спокойствие  Laughing /м-у другото се чудех един мъж как би издържал да го гледа тоя филм,ще го подложа на тест кумеца ни като дойде на гости Laughing

Айде бягам да гледам Амейзинг рейс -много ме кефи това шоу!

# 301
  • Мнения: 1 147

*
Зора,просветна ли ти ?
*

Малко май започвам да влизам в релси. Не със скоростта, с която ми се иска, още съм като ударена с чук. Не е истина какви мисли ми минават през главата... А съм със стабилна психика и бях сигурна, че мен това няма да ме сполети. Добре, че майка ми е тук, има с кого да говоря и нещата малко си идват по местата. Гледам да излизам максимално, почти не спя и не мога да ям, намалява ми кърмата. Абе, драми.

Имам аз въпрос. Как успяхте да приучите децата да не са на ръце по цял ден? Нашата госпожица иска да е на ръце, така се приспива. Оставим я в леглото, веднага реве. Ако е на ръце се унася, и след време заспива дълбоко. Хич не ми се иска да влизаме във филма с носенето и приспиването. Та, как да я приучим да заспива сама в леглото? Някакви изпитани тактики?  Simple Smile

# 302
  • Мнения: 1 593
Та, как да я приучим да заспива сама в леглото? Някакви изпитани тактики?  Simple Smile

И аз съм заинтересована  Thinking
Ние ще приучваме след 3тия месец, че засега нямам нито нерви, нито сили.

Зоре, от стрес кърмата намалява драматично. Аз бях ужасно притеснена, че не го нахранвам (по някакви измислени явно от мене причини  Rolling Eyes), но от силния стрес кърмата наистина намаля. Откакто си купих кантар да меря колко яде, тя се увеличи, а аз се успокоих...или пък обратното  Thinking ... просто давам пример как и при мене беше намаляла от стрес...

Срещу постпартум депресията ми помогна общуването с други хора и бягането. Доста бях зле, а и мене ме удари втория месец. Ще мине, макар и не за ден-два  Hug

Снощи с някои девойки от отчетните отидохме на бар ( Embarassed кърмих 7 часа след като изпих 1.5 5% Смирнофф Айс, според Ам Пед Орг било файн след 4 часа) - ама да ви кажа, много хубаво било  Laughing

Тази седмица си търся другарка за спа - я вижте кви спата има в София
http://www.arcadia-spa.com/navigation.html#

Пумпал, не сме се накиндили да се снимаме пак, а трябва, ама мене много не ме бива  Confused , та чакам мъжът ми.
И вие много сте порастнали беее, явно помпане-похватите са усвоени до съвършенство, добре го храниш младежа, спор няма  Laughing

# 303
  • Мнения: 7 091
Anet, да ти е жив и здрав Стефан!!!

Аз чак сега се вясвам, при нас днеска е -20 С и е направо ужас! От тази вечер се очаква снежна буря, която ще продължи и другата седмица, а аз за капак си взех рокля с презрамки за партито.  Rolling Eyes Не мога да разбера защо няма свестни официални дрехи с дълги ръкави! Като наизкарали едни голи гърбове, едни рпезрамки, едни сандалки, ще кажеш навънка пролет  Laughing

Като заговорихте за децата и научаването, непрекъснато ме изненадва Калин така. И аз имам това усещане под лъжичката обаче. Вече не са малки, не сме само ние тези, които ги учим и за добро, и за лошо.

Честити 2 месеца на Ноли и Иван!!!  bouquet

Относно играчките, у нас се гушкат камиончета и се стреля с крак на кукла, така че не ги мисля  Laughing

# 304
  • Мнения: 3 367
за приспиването-никога не сме държали никого на ръце; само като яде,и то до 3тия месец,после в шезлонга,подпрян пешкир и дете си яде само..така и си лягаха вечер в криба,подпряна бутилка и хепи ол..аз съм ужасно нетърпелива и все нещо търча,та тази гледка майка гушнала бебе и зареяла обичлив поглед в пространството не ме е сполетяла никога..знам че лошо няма в заспиването на ръце,хора до 3 год на децата го правят,но не фитва в нашия ритъм на живот..
няма тактика,навик е..реве реве и млъква,ти си до нея да клатиш шезлонга,чува ви гласовете,радио и пр..само вечер си заспиваха/т сами, само с мобил до 6м,после и без туй Laughing
*
Джена,идвам с теб ей сега! изгледа ли важни театри,яде ли в дивака и в кръчмата на явор дачков,снима ли се със св.софия? Grinning

# 305
  • Мнения: 1 147
за приспиването-никога не сме държали никого на ръце; само като яде,и то до 3тия месец,после в шезлонга,подпрян пешкир и дете си яде само..така и си лягаха вечер в криба,подпряна бутилка и хепи ол..аз съм ужасно нетърпелива и все нещо търча,та тази гледка майка гушнала бебе и зареяла обичлив поглед в пространството не ме е сполетяла никога..знам че лошо няма в заспиването на ръце,хора до 3 год на децата го правят,но не фитва в нашия ритъм на живот..
няма тактика,навик е..реве реве и млъква,ти си до нея да клатиш шезлонга,чува ви гласовете,радио и пр..само вечер си заспиваха/т сами, само с мобил до 6м,после и без туй Laughing

ей това звучи чудесно, засега обаче при нас не става. в момента, в който я нахраниш и я оставиш в леглото да спи, надава рев. отнема ми по един час да я приспя после дълбоко. а като си представя, че трябва да се връщам на работа, и тоз сън ми трябва, ме втриса. нямам проблем да я оставя да реве, вече трети ден се пробваме, обаче тя може да реве 3 часа с леки прекъсвания от по пет минути, та в един момент, колкото и да си корав, я взимаш.

# 306
  • Мнения: 1 147
Джена, Пумпал, честити ви два месеца на Ноли и Иван. Давайте нови снимки да гледаме!

Джена, това място изглежда чудно. В офия открай време си има страшни места, разни фитнеси, козметични салони, и цените в сравнение с тук са просто смешни.. Разправяй подробно къде ходиш и какво правиш  Grinning, че и ние да се поотъркаме в софийските изживявания. Как ти завиждам, не е истина просто.

Тандури, и при нас в магазините е така. Миналта година търсих официална рокля за една октоврийска сватба в България, е няма и няма. Всичко е като за знойно лято - тънки презрамки, гол гръб без предница, открити ръце и шия ..

Вики, честита ви елха, да кажеш как е реагирала Елла на сутринта на гледката.

# 307
  • Мнения: 7 091
Зора, много е малка дребната ви за дресировки. Simple Smile Има бебета и бебета. Калин си спеше сам в криба от самото начало, обаче Елена беше по-спокойна когато е до мен. Може да не я чуеш въобще, че е там, но трябва поне да е в стаята при нас. Аз затова толкова много ползвах слинг с нея, защото тя си спи, аз си работя. Малко по-късно започна сама да си заспива и в момента е в стаята на батко си и двамата спят в отделни легла. Без драми, без ревове.
Дай и малко време, то е току-що излязло от топлото мамино коремче, има нужда от гушкане детето.  Peace

За роклите, направо не ми се говори! Вчера прекарах цял следобед обикаляне, беше ЛУДА блъсканица! Всички бяха хукнали да си купуват рокли, направо кошмар! В пробните чаках ред по сума време, всеки граби по милион рокли, щото един път като влезеш в пробна, излезеш ли после се чака с часове. Отгоре на това бях сама и естествено всички рокли се закопчаваха на гърба, направо мускулна треска хванах( без майтап)! После като дойдоха моите дребосъци, те ме изненадаха приятно, че въпреки, че бяха бая изнервени от обикалянето се държаха много добре и нямаше ексцесии.
Аз по-бързо пазаруване на обувки и чанти не бях правила обаче! Оказа се, че вчера имало разпродажба в Мейсис, аз даже не знаех и може и за това да е била блъсканицата.  newsm78
В крайна сметка си взех шал за роклята отгоре, ама той един тъничък...Дано в залата да е топло, уж казаха че ще е, ама знаеш ли.  newsm78

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 16:33 от Tandoori

# 308
  • Мнения: 351
Анет, 4естит ти рожденик! Да расте здрав, весел и много 6тастлив!
Аз съм голям кърък (ако така се пи6е), при нас няма да има 3ти тур на празнуването днес, понеже главният празнува6т се разболя, не мога да му спра хремата и носът му е 4ервен като на дядо Мраз. А в4ера на купона камерата ми отказа за пореден път и нямам нито една снимка, ама 6те го преживея, бе6е 4удесно и много весело.
При нас вали сняг, задържи ли се купуваме 6ейна Simple Smile

# 309
  • Мнения: 7 837
Аз пък гушкам Борис, нищо че няма проблем със заспиването в кошарата. Обичам го това незаменимо усещане първите 3-4 месеца  Simple Smile

# 310
  • Мнения: 948
Зори, малка е още, гушкай. Горещо препоръчвам тази книжка: "The baby whisperer," на Tracy Hogg. Ще я научиш да заспива сама; има разни техники, и т.н. - ама още ви е рано. Аз като се сетя, че едва ли повече ще имам бебе, и го грабвам Антон  Heart Eyes

Кой каза, че иска да види пораснало бебе  Simple Smile
http://misholina.multiply.com/photos/album/67/Anton_-_month_2

Джена и Пумпал ги видяха в отчетната, нали сме все октомврийки  Simple Smile Джена, не чакай, щракай, че много бързо растат  Tired

# 311
  • Мнения: 810
О, и ние се гушим, мачкаме и целуваме денонощно. Приспивам го как дойде, защото ми е важно и аз да поспя. Ще го възпитавам като почне да разбира /3-4м/ и е по-силен да плаче...за сега е моето време  Laughing

Мишолина, и аз ще си я купя тази книжка, че все пак вечно дундуркане..Ох този Антон беее  Heart Eyes

Зори, ако помпаш кърма ще имаш. Помпай на 2-3ч. Една позната кърмила с тръбичка 2седмици и чак тогава й дошла кърмата. Луд инат му е майката с това шантаво кърмене.
Зори, и на мен ми се струва малка да я оставяш да реве толкова /ако имаш контрол над това/.

Джена, ееее голям кеф  Party

# 312
  • Мнения: 940
Аз Елла я приспивах на баунси-то.....сложа го на дивана и седна до него и го поклащам ,определено ми спаси гърба.Само като папкаше на ръце я държах в началото и после и на баунси-то почнах да я слагам да си папка там.
Всеки си намира начин,истината е че и да е малко бебе и да е по голямо  бебе като почнеш да го отучаваш от навик то си реве така че рано или късно все ще се сблъскаш със неодобряващ рев.

Наистина трябва да се внимава на какво се приучават децата че колкото и да са сладки и малки са наистина големи манипулатори  Laughing -Елла се беше научила вечер да се събуди и да каже "гуш" и аз я гуших и  на дивана за около 5-10 мин и не ми пречеше защото се случваше около 12-1 часа нощес а аз си лягам към 2,а и беше много сладко като се гушихме за малко  НО в един момент започна да го прави това и към 4 нощес и 6 нощес  ooooh! ,и казва "гуш и аз я гуших в нейната стая и я дундуркам а тя недоволна защото иска там на дивана в хола ..... за 3 дена я отучих от навика мнооого реване много нещо но после мир и спокойствие.

Тандури....снимки нали ще предоставиш с тоалета  Wink .Какво стана със бисквитите ,намери ли рецепта?

Зори...минава тая гадна депресия,време иска само-нормално е да те хване,живота така коренно се променя след бебче и толкова отговорности идват изведнъж с това че направо се чудя как някои хора преминават през това без депресия ...поне малка.
Елла много се изкефи на дървото тази сутрин,много и харесват топките на дървото и отива да ги поклаща от време на време но аз почнах да и обяснявам че не се пипат  и  ето да види че нито мами нито дади или  кучето пипат там и тя като че ли разбра защото спря ...да видим. Laughing

Дженна....много хубаво правиш че купонясваш,къде ходихте-то не че аз знам заведенията вече ама може пък да е от тези дето знам.Готинко спа,айде ходи за да ни кажеш как е. Wink

# 313
  • Мнения: 3 491
Зора, моите бебета ги люлеех в кошницата на колата. Особено пък като имах и второто. Редим пъзел с баткото или рисуваме нещо, а малкото долу в кошницата и го люлея с крак. Или бъркам нещо на котлона и люлея с крак бебето. Не са имали навик да заспиват люшкани на ръце, но това си е може би е до бебе.

# 314
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ау, Антон е станал голям пухкавелко, машалла!  Grinning

Анет, не беше ол инклузив, всичко отделно, Бермуда е доста скъпо (като Бостън, Ню Йорк де, че и повече) но ние си купихме неща от магазин там (плодове, мляко прясно и кисело) за Дани, но и за закуска за нас. Вода също (в хотела 6 долара бутилката, ние пием по 4-5 на ден). Ако ядеш 3 пъти на ден на ресторант ще излезе страшно.

Иначе пълно с деца, целият Макларън отбор там беше.  Laughing

А - аз и манджа му бях взела (спанак с ориз) и за самолета съм я смесила с кисело мляко, да е готова директно за консумация, на секюрити ме питат какво е това, аз отговарям спанак, ориз и кис. мляко и ми казаха "Your poor child",  Mr. Green полу на майтап де, ама пак.

Джено, завидях ти... за цените и прецедурите. Ходи и за нас.

Ние не сме за пример, че сме от лабавата страна на дисциплината, първо, заспиваше само на гърда, докато се кърмехме (9-10 месеца), после, та и досега, заспива с бутилка, гушнат на голямото легло, после го прехвърляме в криб-а и там до сутринта. В началото и аз умирах за сън, и понеже ми беше писнало от будене, след първото хранене направо се преселваше на леглото при нас и се кърмехме колкото иска. После (към 2-3 месеца май, срам, забравила съм) сам направи някакво подобие на режим, като през нощта винаги сме се кърмили на корем, за поддържане на лактацията.

Бях прочела някъде, че за да не мразиш буденето, е хубаво да си мислиш, като се разреве през нощта "Какъв кеф, сега ще си гушна бебенцето" - и така съм се брейнуошнала, че досега умирам да го гуша, може би затова все още се приспиваме с гушене, а и той расте и неизбежно ще дойде момента, в който няма да иска да се гуши, та сега използвам...

Та, пак ще кажа, ние сме изпуснали нашия  Laughing, но при всяко положение преди 3 месеца (че даже и 6) ми се струва рано за тренировки, губене на време е.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт