Кошчета за смет - за шкаф!

  • 8 701
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 734

Да изхвърля буркан  Shocked Баща ми ще ме навре в миша дупка, че не предоставям суровина, за производство на консерви за зимата  Mr. Green Иначе, по-добре да отиват за рециклиране, а не в общата смет.

Ние, ако пазим всички буркани (част от тях заминават за така наречената суровина  Grinning ), скоро може да отворим собствен цех за преработване на стъкло..Simple Smile Иначе съм съгласна, че е по-добре да отиват за рециклиране - ако има къде да ги изхвърли наблизо човек...
Както и да е - отклоних се от темата..Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 312
Благодаря, Laurus, Сасано! Simple Smile Пак ли от фирмите, изработващи мебели, се взимат, или откъде?
След като мебелистите сглобиха всичко, взех размери на пространството под мивката. Е, наложи се  все пак да отдалечим с гъвкава връзка сифона назад, за да не е непосредствено под мивката и да не пречи на кофата. При дълбочина на коритото 18 см + сифона под него, не оставаше много място да поберем и кошче. Шкафът ми е само 45 см широк и стандартна височина 85 см. И според тези размери си избрах кошчето. В моя случай от ТЕКА ООД.

# 32
  • Мнения: 14 490
Тези, които се отварят с дърпането на вратичката ми изглеждат много красиви, но обикновено са по-малки размери. И друго съм се питала - ако се сложат 2 буркана например, а кошчето виси във въздуха - достатъчно стабилно ли е? Няма ли възможност да падне под тежестта на съответния боклук...?

кошчето не виси във въздуха. има нещо като триъгълна поставка, закрепена на вратата на шкафа върху която то се държи с два големи винта. капака е захванат с въженце за една от страничните стени на самия шкаф.
и не знам защо ви се струват малки, този който съм ползвала аз беше доста голям - за боклук от 4-5 дни. за сравнение кофата която имам сега се пълни за 2 дни. сетих се - торбичките които купувам сега са за 20 литра, предишните бяха за 35.

# 33
  • Мнения: 734

кошчето не виси във въздуха. има нещо като триъгълна поставка, закрепена на вратата на шкафа върху която то се държи с два големи винта. капака е захванат с въженце за една от страничните стени на самия шкаф.
и не знам защо ви се струват малки, този който съм ползвала аз беше доста голям - за боклук от 4-5 дни. за сравнение кофата която имам сега се пълни за 2 дни. сетих се - торбичките които купувам сега са за 20 литра, предишните бяха за 35.


Щом е достатъчно стабилно - супер. Аз нямам опит с този модел кошчета...

# 34
  • София
  • Мнения: 6 090
Още веднъж благодаря  bouquet, гледам, че Тека имат магазин близо до нас, може да отскоча да погледна... Май кошче от този тип е единственият вариант за нас, защото нямаме балкон на кухнята, а и тя е толкова мъничка, че свободно стоящо кошче ще затрудни придвижването  Laughing Има ли всъщност някакви други варианти за мястото на кошчето? И в какво събирате нещата, които могат да се изхвърлят разделно - бутилки бира, опаковки, кофички от мляко? Предполагам, че не е удобно кошчето на вратата на шкафа?

# 35
  • Мнения: 204
Добре си провери разстоянието под мивката, при мен такъв кош не може да се монтила, заради сифона и връзката на миялната. Единствения вариант е да смени отварянето, но става по- неудобно. Така, че и аз съм с обикновена кофа от тези с клатещите капаци, с торбичка, която хвърлям всяка сутрин, отивайки за работа.

# 36
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Нямам такъв кош,но определено ми се вижда удобен! PeaceАз си държа малко кошче под мивката и вътре слагам найлонова торбичка,за да не се цапаме Hug.Пак си ми е удобно

# 37
  • Хасково
  • Мнения: 995
При нас се предлагат на една турска фирма цената е 20-22 лв. и има само кръгли.
Виждам че на ТЕКА има и правоъгълни и ма йза моя случай ще са по удачни.
Вие кръгли или правоъгълни ползвате?

# 38
  • София
  • Мнения: 727
Ползваме такъв кош за боклук /кръгъл/ от 3 и повече години /откакто монтирахме новата кухня/. Много сме доволни. Слагаме плик, който изхвърляме съответно всеки ден. Миризма не съм усещала досега.

# 39
  • Мнения: 2 498
От 7 год. имам такова кошче-супер удобно е Peace....

# 40
  • Мнения: 62
Имах такова кошче в продължение на година и го махнах. Увисна ми вратата на шкафа.  Мъжът ми два пъти му стяга пантите и накрая се върнахме на обикновен кош за отпадъци под мивката. Моето беше правоъгълно и събираше 20л. Нямаше миризма, но и не ми беше особено удобно.

# 41
  • Мнения: 3 830
Много са удобни и практични тези кошчета. Peace
Хвърлях в него разни дребни отпадъци като обелки от плодове и зеленчуци и други. Отделно имах 3 коша с капаци на терасата за разделно събиране на хартия, стъкло и пластмаса Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 11 711
Повече от месец ползвам такова кошче и е невероятно удобно!Майка ми има такъв кош от 6 години и също е доволна.

# 43
  • Мнения: 4 187
Много съм доволна от въпросната кофа. Много практично, удобно и функционално за мен !

# 44
  • Мнения: 1 043
е да има много видове кошове но да сикажем истината не е хигиенично коша за смет с такива размери да ти е в шкафчето било то и под мивка ... аз имам такова и не го позлвам почти - на терасата сиимам кошове за разделно хвърляна и си ги ползвам тях , този вграденият само при извънредни случаи и то неща дето не текат или не се вмирисват за един ден - ми не съм робиня цял ден кошчета да чистя  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт