Защо трябва да купувам подарък от "дядо Коледа" в градината?

  • 7 989
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 468
Дразни те това, че не са те питали, дали да правят Коледно тържество в градината на децата ли? newsm78 За какво да питат родителите? Отслабен е контрола от родителя върху детето по този начин ли? Родителят трябва да дърпа конците на целия му живот... Лъскави кутии, подаръци... на никой не му пука... децата се наслаждават на празника, радват се, че дядо Коледа (на който не са обяснили, че е един чичко, преоблечен като дядо Коледа) им подарява подаръци и после са превъзбудени от емоциите.
Театърът... развива нещо у детето, като го гледа, но в момента не мога да кажа, какво Laughing..., та не виждам нищо страшно да ги водят на театър. И да, това им е по програма... отиват всички в салона и гледат.
Нали си го записала в детска градина, за да се забавлява, да има приятели, да си играе... Честно казано, не знам, от какво се дразниш... подарък може да получи и у вас Tired, и в градината.
И дето вика Никол..., като толкова не искаш да изживее този празник сред наборите си, не го пускай този ден на градина.

# 61
  • Мнения: 1 100
Веднъж в детската градина дойде един дядо Коледа с изкуствена кафява брада. Хем знаех, че това е преоблечен човек, пак бях шокирана от това безочие. Още ми е пред очите. Бах ти травмата...  Close

# 62
  • Мнения: 2 978
В нашата не се отварят на място.
Поне така беше в яслата, но предполагам, че и в градината е така.

Не ми пречи да има двама, стига детето да е щастливо. Не изпадам и в подробности обаче кой от къде идва и защо само по това време. Laughing

# 63
  • Мнения: 7 723
Shocked Аз....... не знам кво да кажа.... Rolling Eyes
Не мога да чета цялата тема,
в която, със сигурност доста е дискутирано, но.....
....единственото, което успявам да стъкмя за случая е
да те попитам:
Защо изобщо си си пуснала детето на детска градина?
Ами, ако вземе да се социализира?

# 64
  • Мнения: 7 723
 
...Просто споделих какво и защо ме ядоса и ми беше интересно така ли е и във вашите детски градини.
Това е.
Да. Така е! На мен и на мойте деца това им харесва.

# 65
  • София
  • Мнения: 11 804
Аз не разбирам какво лошо има детето да получи подарък и в детската градина?Такова мероприятие за Коледа е имало от край време /едно време беше за Нова Година и идваше Дядо Мраз/.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз пък предпочитам точно този вариант, който на вас са ви предложили, а именно индивидуален подарък за всяко дете, според желанието му . В нашата градина се събират пари и се купуват еднакви подаръци за всички

Вие да не сте в нашата градина? Точно вчера се ядосвах, че детето няма да получи хубав подарък, избран от нас, а разни лакомства и дребни подаръчета, еднакви за всички. Не ми харесва така! При това, за да не се искат много пари от родителите (защото ще има и куклен театър, календар и снимки), съм убедена, че ще се купят разни боклуци от рода на бонбони Бонибон, гадни дъвки и тем подобни... Tired

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И в яслата и в градината купуваме играчки за дядо Коледа ... не виждам нищо лошо в това .. родителите сами решават какво да вземат за детето си ... опаковат го и го предават на госпожите ... според мен емоцията на децата е невероятна ... готвят се за тържеството ... дядо Коледа идва .... от плът и кръв ... и им дава подаръци ... Peace

# 68
  • Мнения: 1 520

5. Според мен по този начин детето още повече вярва и очаква ИСТИНСКИЯ дядо Коледа в Коледната нощ.

8. Опаковането и носенето на подарък в градината се коментираше ПРЕД децата. Какви ли илюзии мога да подхранвам аз тогава?



Аз виждам противоречие в твоите думи.
Какво като е пред децата.
След като той знае, че това НЕ е истинския дядо Коледа.
След като е само актьор, той няма "Правомощията" на ИСТИНСКИЯ и е логично някой да му помогне, да му донесе подаръка опакован, да му каже за кой е и т.н.

И да не го говорят пред децата, след като те са запознати, че видиш ли в градината им ще ги удостои с внимание НЕИСТИНСКИЯ - какво.  Confused

# 69
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
В нашата ДГ всички деца получават еднакви пакетчета с лакомства от Дядо Коледа. Имат си тържество, снимки с Дядо  Коледа. така се избягват неприятните вмоции при сравняването на подаръците и сдърпванията м/у децата. Мен този вариант ме устройва.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 231
Нямам време да чета темата, така че не е изключено да повторя нечие мнение.
Радвам се на всяка подобна инициатива в градината на децата ми.
Бих била много нещастна ако нямаше празници, а подаръците по празниците са просто задължителни. Grinning
Помня миналата година по коледно време, тук имаше тема в която майки тъжаха, че в техните градини тържествата са имали псевдохарактер. А една дори сподели, че тъй като в градината са чествали празника на християнското семейство на 21 ноември, от управата решили, че няма смисъл да празнуват и Коледа - та два празника за толкова кратко време са твърде много!
Ето подобно нещо би ме потресло и възмутило до дън душа.
Честно казано не можах да разбера кое те е подразнило теб.
Нито това за подаръците го разбирам, а това пък за театъра - още по-малко.
Нима настина желанито ти е, децата да нямат никакви забавления? Cry

Не разбрах и защо е било необходимо да обясняваш, че този дядо Коледа в градината е маскиран чичко. Т.е. обяснила си - но в това обясниние има нещо което много ме смущава.
По този начин хем отхвърляш лъжата на другите, но същевременно и ти си лъжа спрямо детето / нима наистина дядо Коледа у дома ще бъде истински?/
Не се ли опасяваш, че когато детето разбере истината ще те упрекне? Че по този начин подклаждаш съмненията му, без да му даваш категоричен отговор в която и да е от двете посоки и че самата ти го объркваш? А ако те попита, защо в градината учителките лъжат? Ами след като лъжат за това, трябва ли да им вярваме за всичко останало?

Не зная...но има нещо много криво в цялата ти постановка изосновно.

# 71
  • Мнения: 1 640
Ансам,аз по принцип не долюбвам и се опъвам на задължителните мероприятия,не искам с нищо аз да задължавам,но и не искам и мен да ме задължават.Но в случая бедата не е голяма-ще има Дядо Коледа,макар и неистински,той ще раздава подаръци,купени от родителите, и толкова-повод за още изненади и забава,надявам се.
/Виж,за кукления театър-права си.Аз също съм си мислела как ще реагирам,ако ме задължават да пращам детето на пиеска в ДГ.Моето е още новобранче-първа група,и не са им организирали досега подобни посещения.
Причината да съм против  куклени пиески в градина/училище е ,че обикновено са неестетично и набързо скалъпени,най вече декорите.Гледала съм поне десетина такива "спектакли"в училище и оттам отрицателното ми отношение.Съвсем друго нещо си е истински спектакъл на истинска сцена в истински куклен театър,а и играта на актьорите е по-от сърце.
/Разбира се,има и малки населени места,където децата нямат възможност да посещават държавен куклен театър./
 

# 72
  • Мнения: 335
Това ни е първата Коледа в яслата и много съм развълнувана (май повече от детето  Embarassed).Навсякъде е украсено,всяка вечер като отида да я взема уцелвам госпожите и децата да пеят коледни песнички и тайно заставам да ги погледам.Толкова са сладки,а си представям като дойде Дядо Коледа каква веселба ще е  Party Не виждам нищо лошо в подаръците,тържествата,след като тези неща носят на децата мноооого усмивки  Simple Smile В нашата ясла събират пари и те купуват подаръци за децата и после тези подаръци остават там.И в това не виждам нищо лошо,защото всички получават еднакви подаръци(момичетата-момичешки,момчетата-момчешки  Mr. Green)

# 73
  • София
  • Мнения: 399
  Аз съм казала, че дядо Коледа не може да мине едновременно на всякъде и затова минава през градината по- рано, а у дома ще дойде на самия празник. Защо трябва да му отнемам това щастие? Ти не си ли ходила на градина и не си ли се радвала като дойде и там? На кой му пука дали е с дънки или пола отдолу, децата не се впечатляват от такива неща, за тях е важна магията.

# 74
  • Мнения: 1 898
В общи линии моето мнение по въпроса  съвпада с това на dodo_dodo.

Общи условия

Активация на акаунт