Защо трябва да купувам подарък от "дядо Коледа" в градината?

  • 7 978
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 106
Коледа е вълшебство! Дядо Коледа е вълшебник! Затова той днес може да е слаб, утре дебел, в други ден с голяма брада, с дънки, с джинси, с червени или черни ботуши!
Самата аз вярвам във вълшебството на Коледа, камо ли да разубеждавам детето.
Ние пък само си търсим поводи да се срещнем с дядо Коледа. Тази година ще ходим на поне 4 организирани тържества, плюс това в детската градина. Срещаме го на улицата, в МОЛ-овете, по пазарите и всеки път той е различно облечен, с различна дължина на брадата, с различан глас, че и различен чувал даже  Laughing. Но дъщеря ми знае, че той е вълшебник и прави чудеса, затова не се впечатлява, даже да го види и по анцунг.

п.п. По този пъвод искам да ви разсея с една много смешна история от миналата Коледа.
Всяка сутрин се събирахме с приятелки с деца на кафе в едно от малкото ни незапушени и незадимени заведения. Та там всеки ден влизаше един продавач на лотарийни билетчета, който за майтап си беше сложил изкуствена бяла брада, карнавални очила с голям нос и коледна шапка. Ева тогава беше на 2,8 г. и толкова беше уверена, че това е дядо Коледа, че обикаляше навсякъде след него и само го питаше : "Ще ми дадеш ли подарък? "  hahaha. Човекът първият път се смути, но после всеки ден носеше по една дъвка или бонбон на децата и те си умираха от кеф.
Та ето как без да я убеждавам или да и казвам каквото и да било, тя сама си избира в какво да вярва  Peace.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 437
Коледа е вълшебство! Дядо Коледа е вълшебник! Затова той днес може да е слаб, утре дебел, в други ден с голяма брада, с дънки, с джинси, с червени или черни ботуши!
Точно така...и в това е магията на белобрадият старец Simple Smile Има много лица, може да бъде на много места едновременно, лети с шейната, неговият чувал с подаръци е бездънен...Според мен това развива фантазията на детето- преплитането на реални образи с вълшебства. Това е пътя към въображението. То трябва да започне от някакъв реален образ, предмет и да го доразвиеш във фантазията му. Така мисля аз и не налагам мнение никому.
Просто ми хареса постинга на Зори и реших да споделя Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 978
Кажи, че Дядо Коледа (който ще идва у вас) е брат на Дядо Мраз, който ще идва в градината и готово.
Така, ще има двама, които ще се грижат за доброто настроение на децата.

# 78
  • Мнения: 2 755
Кажи, че Дядо Коледа (който ще идва у вас) е брат на Дядо Мраз, който ще идва в градината и готово.Така, ще има двама, които ще се грижат за доброто настроение на децата.
Laughing Точно така. После го заведи и в някой детски клуб на коледно парти и кажи, че този Дядо Коледа е братовчед на онзи, който е дошъл у вас.  Wink
Ей, хора нека децата да се забавляват до насита. Сега им е времето да вярват в чудеса. Аз съм ЗА всякакви видове детски забавления - партита, театри, игри и т.н.  Party

# 79
  • Мнения: 3 886
В детската събираме парички и се копуват еднакви играчки  за момичетата и еднакви за момчетата (зада няма сърдити)  Истинските подаръци в къщи това е PeaceНикога не ме е питал дали това е истинския дядо коледа newsm78А  Ясно е че дядо коледа е невидим Mr. Green Mr. GreenА там са само такива който се правят на него PeaceТой го знае и затова явно не ме е питал Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 3 216
Аз пьк само се чудя как да му измисля повече срещи с добрия старец. от две седмици само за Дядо Коледа говоря,за джуджета,подарьци и т.н. Лично аз предпочитам в яслата да получи подарьк ,отколкото разни лакомства-бонбони,ФаФли и близаЛки Sick в нашата ясла ти си купуваш подарька и си остава за детенце. за коледните спонсорства сьм решила да дам 20 лв,нямам вьзможнсот за повече,но ако имах щях да дам,защото детето ми прекарва там целия си ден с тези деца ,с тези играчки и искам всички да са щастливи.

# 81
  • София
  • Мнения: 8 287
Да купувам подаръци. Не го възприемам като "извиване на ръцете", а като още един празник за радост на децата. Изобщо това с дядо Коледа много повече вълнува родителите и децата на 6, 7 години отколкото малчовците, за тях щом е празник, веселба и има подаръци все е добре.
Тържества с Дядо Мраз в градините имаше още когато аз бях дете. И тогава списъците се лепяха на вратите, нищо ново под слънцето.


На родителската среща ни обясниха че те ще "помогнат" на децата да не искат прекалено големи подаръци т.к. за едно дете е по-важен обема и за да няма сърдити.
Не виждам защо трябва да се обяснява ч в градината е истинскиа в къщи не истински.
Купуваш какъвто искаш подарък и обяснваш че това което е написало детето ще "пристигне в къщи" а в градината друг.

# 82
  • София
  • Мнения: 847
Проблемът с няколкото дядо Коледа миналата година остана някак висящ, но тази година нищо чудно да цъфнат въпроси... То дядо Коледа в градината, на детското парти на офиса на мама, на офиса на леля, на форумското парти....
Мен не ме притеснява раздаването на подаръци в градината, но миналата година се получи кофти, че така желаният Подарък (да не ви казвам, че беше плюшена котка-чанта от Метро Joy) се намираше под елхата вкъщи, а за градината бяхме осигурили нещо "по-свястно". Добре ама дечко си идва от градината тъжна, че дядо Коледа не й донесъл поръчката...
Тази година хубаво ще обмисля схемата кое къде и от кой аджеба дядо Коледа  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 5 362
Аз пьк само се чудя как да му измисля повече срещи с добрия старец. от две седмици само за Дядо Коледа говоря,за джуджета,подарьци и т.н. Лично аз предпочитам в яслата да получи подарьк ,отколкото разни лакомства-бонбони,ФаФли и близаЛки Sick в нашата ясла ти си купуваш подарька и си остава за детенце. за коледните спонсорства сьм решила да дам 20 лв,нямам вьзможнсот за повече,но ако имах щях да дам,защото детето ми прекарва там целия си ден с тези деца ,с тези играчки и искам всички да са щастливи.
Напълно съм съгласна Peace
И в нашата ясла е така.Купих вече подаръка за там.Никога не съм се замисляла,че в това има нещо нередно Thinking От време оно си е такава практиката по детските заведения.А и в крайна сметка всичко това се прави заради децата-за да са те щастливи и да си прекарат един хубав празник и в яслата/ДГ,освен вкъщи.
И да,определено предпочитам подарък за там,отколкото всичките му захаросани "лакомства" в торбички Peace

# 84
  • Мнения: 512
Ужасно ме объркахте.
Но по-ужасното е, че явно АЗ съм объркала ВАС. Нещо генерално не сте ме разбрали.  ooooh!

Не знам защо сте решили, че не харесвам детскоградинските тържества  newsm78. Или че не искам детето ми да се социализира там - никога не съм твърдяла подобно нещо (ама да взема да си прочета постингите, че се стреснах вече от толкова нападки...)

Детската градина на сина ми е чудесна, правят много хубави тържества там. Той участва и се представя добре, ходим да го гледаме като ни поканят, вълнуваме се, а аз дори се просълзявам, като го изкарат да си каже стихчето.
Радвам се, че са научили вече много песнички и стихчета за дядо Коледа, непрекъснато "репетираме" и вкъщи. Радваме се на украсата, настроението е подобаващо приповдигнато.

"Ударението" в заглавието на темата, която пуснах тук, пада върху "трябва", а не е въпрос "дали" да купувам подарък.
Естествено, че подаръци ще има, за всички от сърце...

Повечето от вас пишат, че са ги уведомили на родителски срещи, че са се споразумели горе-долу за вида и обема на подаръците. При нас нямаше такова нещо, затова ми дойде като гръм от ясно небе.
Надявам се само Никола да е здрав за коледното си тържество, защото миналата година го пропуснахме, лекувахме се вкъщи и още ми е мъчно, като се сетя.

Никога не ми е хрумвало да не го пускам на градина в деня на празненството, не разбирам защо ме съветвате подобно нещо. Shocked
Колкото до театъра - и за него не съм казвала, че съм против да го водят, аз също го водя, когато има нещо интересно. Просто имахме период, в който той плачеше неудържимо и казваше, че не иска да ходи, молеше сутрин госпожата да не го води - това е. Като ме видеше, че се зачитам по афиша (те закачват на таблото какво ще гледат децата и кога) започваше да реве неудържимо - мислех, че той си има някаква негова причина да не иска да ходи там. Не, че АЗ не искам да го водят. И затова съм ги молила да го оставят в групата примерно, докато другите дечица гледат, защото не исках да реши, че това е нещо задължително, което трябва да се изтърпи - не, театърът и др. подобни мероприятия са за забавление, а не за мъчение. А и щом въпросното нещо се заплаща отделно и не е включено в задължителната програма на градината не виждам защо трябва да го принуждават да ходи. Както и да е, това, слава Богу, отмина и сега госпожите казват, че се забавлява на театралните представления. Дано!

Ако и сега не е станало ясно за какво иде реч - вече не знам...

# 85
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Бях писала някъде по-горе....ПРАВЕТЕ родителски срещи, ако ще за всяко нещо по отделно,питайте и обсъждайте. Ще си спестите много такива недоразумения.
Колкото до кукления театър... и синът ми се е случвало да не иска да ходи и да плаче и са го водили в друга група докато неговата гледа театър. То ако го бяха оставяли насила на театър и другите нямаше да могат да гледат  Mr. Green.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 11:08 от ivap

# 86
  • Мнения: 4 965
Дразни те това, че не са те питали, дали да правят Коледно тържество в градината на децата ли? newsm78 За какво да питат родителите? Отслабен е контрола от родителя върху детето по този начин ли? Родителят трябва да дърпа конците на целия му живот... Лъскави кутии, подаръци... на никой не му пука... децата се наслаждават на празника, радват се, че дядо Коледа (на който не са обяснили, че е един чичко, преоблечен като дядо Коледа) им подарява подаръци и после са превъзбудени от емоциите.
Театърът... развива нещо у детето, като го гледа, но в момента не мога да кажа, какво Laughing..., та не виждам нищо страшно да ги водят на театър. И да, това им е по програма... отиват всички в салона и гледат.
Нали си го записала в детска градина, за да се забавлява, да има приятели, да си играе... Честно казано, не знам, от какво се дразниш... подарък може да получи и у вас Tired, и в градината.
И дето вика Никол..., като толкова не искаш да изживее този празник сред наборите си, не го пускай този ден на градина.

  bouquet

Коледа е вълшебство! Дядо Коледа е вълшебник! Затова той днес може да е слаб, утре дебел, в други ден с голяма брада, с дънки, с джинси, с червени или черни ботуши!
Самата аз вярвам във вълшебството на Коледа, камо ли да разубеждавам детето.
Ние пък само си търсим поводи да се срещнем с дядо Коледа. Тази година ще ходим на поне 4 организирани тържества, плюс това в детската градина. Срещаме го на улицата, в МОЛ-овете, по пазарите и всеки път той е различно облечен, с различна дължина на брадата, с различан глас, че и различен чувал даже  Laughing. Но дъщеря ми знае, че той е вълшебник и прави чудеса, затова не се впечатлява, даже да го види и по анцунг.
...

  bouquet


При нас Дядо Коледа ще дойде няколко пъти и децата го чакат с нетърпение.
Ще дойде в детската градина - на родителската решихме подаръците за там да си останат в градината и децата да си играят с тях там.
Ще дойде на няколко партита (в работата, в клуба на една приятелка).
Ще дойде вкъщи и ще им остави подаръци под елхата.
И всеки път ще е истински, но ще се преобразява, заради "бялата Коледна магия".


А за театрите - моите деца също в началото се стряскаха, но сега ходят с удоволствие, коментират сценките, разказват разпалено, играят.
Театърът развива културата - обща, езикова, за общуване и т.н.
Ние с баща им или моите родители често ги водим на куклен театър, на цирк и подобни. Това също е магия.
 Peace

# 87
  • Мнения: 3 268
Положително съм настроена към такива инициативи. Положителни емоции носят според мен. Ако те притеснява срещата с Дядо Коледа в градината, остави си го вкъщи през този ден  Peace
Съгласна съм с Никол.Само ще добавя,че не разбирам раздразнението ти.Това е най-голямата радост за децата.

# 88
  • Мнения: 512
А за театрите - моите деца също в началото се стряскаха, но сега ходят с удоволствие, коментират сценките, разказват разпалено, играят.
Театърът развива културата - обща, езикова, за общуване и т.н.
Ние с баща им или моите родители често ги водим на куклен театър, на цирк и подобни. Това също е магия.
 Peace

 Peace И аз мисля така.

Положително съм настроена към такива инициативи. Положителни емоции носят според мен. Ако те притеснява срещата с Дядо Коледа в градината, остави си го вкъщи през този ден  Peace


И аз съм положително настроена към такива инициативи.
Не ме притеснява срещата с дядо Коледа.
Не искам да си оставя детето вкъщи този ден.

Отрицателно се настроих към начина, по който ни представиха нещата в градината - ето ви този списък, вашето дете иска това и това. Донесете го опакован и надписан. Детето ми стоеше до нас и участваше в тази сценка. Дори не ми казаха КОГА е тържеството, трябваше да ги питам изрично.
Ох, не ми се повтаря едно и също, тези неща ги написах вече 100 пъти... ooooh!


# 89
  • Мнения: 3 268
ansam,желая ти весели празници и не се ядосвай за такиве неща.Коледа е време за щедрост и радост.Нека поне на празниците да бъдем щастливи,ние и децата ни. Hug

Общи условия

Активация на акаунт