100лв.пенсии-коледни,а на нашите дечица????

  • 8 330
  • 231
  •   1
Отговори
# 195
  • Сливен
  • Мнения: 197
Защо да е цинично.Ако на теб ти стигат 180 лв. за месечните разходи на детето ти на мен не ми стигат.И аз искам да купя на сина си подарък за 150-200лв. ама няма да мога ,а ще му купя за 20лв.Поне веднъж в годината трябва и за нас да има някакви суми с които да си помогнем.Ако има за едните трябва да има и за другите

# 196
  • Мнения: 4 965
Защо да е цинично.Ако на теб ти стигат 180 лв. за месечните разходи на детето ти на мен не ми стигат.И аз искам да купя на сина си подарък за 150-200лв. ама няма да мога ,а ще му купя за 20лв.Поне веднъж в годината трябва и за нас да има някакви суми с които да си помогнем.Ако има за едните трябва да има и за другите

А мъж (т.е. баща на детето) имаш ли?
А ти не можеш ли да работиш?
Защо разчиташ само на тези 180 лв., щом не са ти достатъчни?
Как се издържаш?
Колко години си работила преди майчинството?
 newsm78

Детето ти си има родители. Пенсионерите цял живот са работили и са плащали данъците.
Старостта не можеш да предотвратиш, но едно дете (ако наистина искаш да го имаш) можеш да намериш начини да издържаш...
И определено можеш да си помогнеш и сам, когато си млад, здрав и силен. Държавата трябва да помага само на хората, които наистина имат нужда, а те не пишат по форуми...

# 197
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
За нас потупване по рамото затова че сме родили деца и че подновяваме населението на държавата ни.На нас трябва по 200 а не нищо.Ама така е пенсионерите са по важни явно. #2gunfire
Sick Какво означава ''подновяваме населението на държавата'' newsm78 Вие за държавата ли родихте детето си и от страх, че има отрицателен прираст или защото с партньора си решихте , че ви е време за дете newsm78
Пенсионерите, вече са ''подновявали населението на държавата'', защото ако не бяха нямаше нито Вие, нито много от нас да пишат във форума(моя баща беше пенсионер още преди 7 -8 години, лека му пръст)
Ако не Ви стигат парите намерете си работа, взимайте си половината майчинство и заплата и си гледайте детето.Когато приятелят ми започваше бизнеса си, сме карали, няма да споменавам с какви сумички, и съм се кьоравила и ден и нощ на разни надомни, нископлатени работи, скапвах си ръцете, за да си докараме още 100тина лева в бюджета(а работата му в началото гълташе доста - само една от машините му струва почти 900лв.).Трябваше ли според Вас да си закача табелка ''Подновила съм населението на тази държава, плащайте ми за това'' и да се гордея с табелката(защото от поста Ви лъха доста гордост)
 Sick Sick Sick
Направо си глътнах езика и след това го изповръщах, четейки поста Ви!Явно сте сираче и нямате близки пенсионери, за да се опитате да разберете, какво означават за тях тези 100лв.

# 198
  • Мнения: 4 297
Защо да е цинично.Ако на теб ти стигат 180 лв. за месечните разходи на детето ти на мен не ми стигат.И аз искам да купя на сина си подарък за 150-200лв. ама няма да мога ,а ще му купя за 20лв.Поне веднъж в годината трябва и за нас да има някакви суми с които да си помогнем.Ако има за едните трябва да има и за другите
Извинявай, но защо мислиш, че тези пари ти се дават за да покрият всичките разходи по детето ти? И айде, много ви моля, спрете да се сравнявате с пенсионерите, че вече взе да става трагикомично!

# 199
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Защо да е цинично.Ако на теб ти стигат 180 лв. за месечните разходи на детето ти на мен не ми стигат.И аз искам да купя на сина си подарък за 150-200лв. ама няма да мога ,а ще му купя за 20лв.Поне веднъж в годината трябва и за нас да има някакви суми с които да си помогнем.Ако има за едните трябва да има и за другите
Извинявай, но защо мислиш, че тези пари ти се дават за да покрият всичките разходи по детето ти? И айде, много ви моля, спрете да се сравнявате с пенсионерите, че вече взе да става трагикомично!
По - скоро само трагично, не трагикомично ooooh!

# 200
  • Мнения: 4 297
По - скоро само трагично, не трагикомично ooooh!
Ами какво да ти кажа - чета и ме напушва на истеричен смях. Новата ми титла я сложих специално заради тази тема. Идеално отговаря на състоянието ми в момента.  Sunglasses

# 201
  • Мнения: 1 898
irina_vas,
разбирам те напълно,аз също съм за това да  се опитаме да запазим добрия тон. Hug
Истината е,че голяма част от 'мрънкащите' майки в тази и в другите подобни теми изобщо не живеят в лишения , позволяват си и модерни дрешки и скъпа козметика, и интернет,и по ресторанти ходят...изобщо имат добри доходи и живеят ако не охолно, то съвсем доволно.Истината е,че голяма част от тях се интесеруват само от себе си и всичко останало което се случва за тях е само фон на собственото им съществуване.
Има и такива ,разбира се, на които се налага да живеят в лишения.И това да не раждат деца естествено не е решение на проблема.Истината е,че ако моето семейство например е на ръба на оцеляването, бих се върнала на работа и към макар и мизерната си заплата от 200лв. примерно да прибавя още 90(110)лв. и то всеки месец,а не да използвам ей тоя емотикон  #2gunfire, защото видите ли 'аз съм подновявала населението',а държавата не ми дала 100лв. за Коледа.Други изисквания бих предявила аз-да ми се даде възможност да работя и да печеля добре  от труда си.
П.П.Само аз ли имам чувството, че най-много мрънкат тези, които си стоят в къщи и разчитат единствено на доходите на съпрузите си newsm78

# 202
  • Мнения: X
Обществото ни май е много зле, щом млади, здрави и работоспособни хора завидяха на пенсионерите за мизерните 100 лева. Момичета, опомнете се.

Зле е, права си.
Това, което винаги най-много съм мразела при младите майки е чувството, че държавата им е длъжна.
Никой не ви е длъжен с нищо.

# 203
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Обществото ни май е много зле, щом млади, здрави и работоспособни хора завидяха на пенсионерите за мизерните 100 лева. Момичета, опомнете се.

Зле е, права си.
Това, което винаги най-много съм мразела при младите майки е чувството, че държавата им е длъжна.
Никой не ви е длъжен с нищо.

След тези две изказвания темата може да бъде заключена спокойно Peace
Аз,се учудих на Азаф и Ulia и още няколко момичета за търпението да обясняват,аз на такова нещо не съм способна Crazy

# 204
  • Sofia
  • Мнения: 9 747
За нас потупване по рамото затова че сме родили деца и че подновяваме населението на държавата ни.На нас трябва по 200 а не нищо.Ама така е пенсионерите са по важни явно. #2gunfire

Аз не можах да разбера кои са тия "за нас"? Моля би ли разяснила точно в коя социална група попадаш, на която държавата явно не помага достатъчно? Работиш ли, безработна ли си била преди да родиш, мъжа ти ли е безработен?

Понеже както се разбира има доста майки, които нямат нужда от тези пари. Нали не предлагаш държавата да даде и на тях, понеже ми се струва безмислено.

# 205
  • Мнения: 6 627
За нас потупване по рамото затова че сме родили деца и че подновяваме населението на държавата ни.На нас трябва по 200 а не нищо.Ама така е пенсионерите са по важни явно. #2gunfire
Ти "чуваш" ли се какво пишеш?Повръща ми се !Така ли ще възпитате децата си да бягат от отговорност и да просят помощи.Такова отношение ли ще искате от тях към вас като станете пенсионери?????
Вместо да мрънкате и да си губите времето да се чудите какво да иЗкрънкате от държавата помислете какво ВИЕ МОЖЕ ДА НАПРАВИТЕ ЗА ДА ЖИВЕЕТЕ ПО-ДОБРЕ!
Даржавата била длъжна да и даде 150-200лв. за подарък на детето и ,хайде бе!!!

# 206
  • Мнения: 476
За нас потупване по рамото затова че сме родили деца и че подновяваме населението на държавата ни.На нас трябва по 200 а не нищо.Ама така е пенсионерите са по важни явно. #2gunfire

Чудя се, някои хора като пишат, мислят ли преди това, или така просто за спорта?!?  newsm78

# 207
  • Сливен
  • Мнения: 197
Нямате право да нападате хора,които не познавате по този груп  начин.Защото всеки знае себе си на кого му стиат и на кого не тези пари които държавата е определила за децата ни.
И едва някоя от вас ще върне пари ,които дъжавата може да даде като допълнителни та дори и 20 лв примерно

# 208
  • Мнения: 1 132
Чета и не мога да повярвам! Момичета, наистина ли завиждате на пенсионерите,че ще получат 100 лева коледна добавка?! А останалите 11 месеца, през които мизерстват? Та това са вашите баби и дядовци!Засрамете се!  Те така  ли реагираха, когато приеаха новото майчинство? Тези хора са се трудили толкова години!
Вместо да седите и да си чешете езиците във форума, може да почнете работа.Със сигурност ще искарате повече от 100 лева.Съмнявам се,че държавата насила ви е накарала да раждате.
Искрено се надявам, всички вие, които сега оплювате пенсионерите заради тези 100 лева, никога да не изпадате в тяхното положение.

# 209
  • Мнения: 476
Нямате право да нападате хора,които не познавате по този груп  начин.Защото всеки знае себе си на кого му стиат и на кого не тези пари които държавата е определила за децата ни.
И едва някоя от вас ще върне пари ,които дъжавата може да даде като допълнителни та дори и 20 лв примерно

Само една малка, но съществена поправка - тези пари не са определени от държавата за децата ни, а за нас (тъй като се предполага, че сме временно нетрудоспособни). Това са вид помощи, както и на социално-слабите и не са с цел да покриват изцяло нуждите на децата. Така, че нека не се гледа в канчето на пенсионерите, тъй като нашия статус няма нищо общо с техния, а по-скоро със социално-слабите хора, на които не съм чула да отпускат допълнителни пари!  newsm53
Темата беше трагична, но вече е направо комична, след всичко изписано до тук, всеки си знае неговото и даже труд не си прави да помисли за друго освен за собствената си теза .  ooooh!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт