Равносметки.

  • 5 101
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
За мен тази година беше изключително динамична, Изобщо не усетих как си мина и замина. Слава Богу сме здрави. Нямаше катаклизми и сътресения в семеен план и около приятелите. Тези , които преживяха загуби, бяха компенсирани преди завършека на 2007 и някак си нещата се наредиха.
Най-голямата промяна за нас беше преместването ни в Бургас след 12 години в София. За сега се справяме с умерен успех. Като цяло на мен ми е все още много трудно в професионален план, но знам че всяко начало е трудно. Само се моля и се надявам 2008 наистина да е още по-успешна и благословена за нас и всичките ни близки.

# 76
  • Мнения: 766
Равносметка  newsm78
Дъщеря ми се появи на бял свят  Heart Eyes
в резултат на това с килограмите - моооооооооого напред  Tired
С работата пълен застой - не мога да кажа че ми липсва, май ще я сменям, ако успея да си намеря друга  Thinking
Пари - болна тема, да е жив и здрав мъжа  Peace
Любов - да е жив и здрав мъжа Heart Eyes Mr. Green
С нетърпение чакам 2008 - май се очертава доста важна  Rolling Eyes

# 77
  • UK
  • Мнения: 3 959
През 2007ма се установих в друг град, което е много важно нещо. Аз съм, тук от 2006та де, вече година и три месеца, но тази година се установих тук, свикнах. Намерих си хубава работа. Сестра ми беше болна един месец, което е едно от най неприятните неща, които се случиха. Другото е че се скарах с най добрия си приятел за велика глупост и реших че няма повече да приемам всичко, което приятел ми е направил с усмивка и без да се сърдя, защото ми е приятел. Сега съм обидена и на една друга приятелка, имам си причина и не смятам даже да Коледа да и пиша смс. Променям се. Научавам се.

# 78
  • Мнения: 14
Интересна тема. Равносметката, която си направих в края на миналата година ме мотивира силно за нещата, които постигнах през тази. Положих много труд и усилия, но в крайна сметка постигнах повечето неща, които исках (тези които зависеха изцяло от мен). Отслабнах с 10 кг, купих си нова кола, имам добри доходи и си възвърнах всички навици, свързани с поддържането на външния ми вид, които бях поизоставила покрай раждането на детето.
За следващата година ще се постарая да патувам и да си почивам повече и да постигна по-голяма хармония в отношенията си с мъжа ми, които са като, че ли са малко охладнели.
В крайна сметка, на себе си, на близките си и на всички Вас, желая най-вече ЗДРАВЕ и добър късмет, защото това най-важното и всичко друго губи смисъл.

# 79
  • София
  • Мнения: 18 679
Исках най-много едно нещо за тази година и се случи - забременях Hug
В професионален план - повишиха ме, първоначално се зарадвах, после ми излезна през носа ooooh!Нещата в работата ми са много напрегнати, досега никога не е било така Confused
В личен план за съжаление не мога мноог да се похваля - все повече ме дразнят постоянните отсъствия на мъжа ми, все повече си мисля, че няма да мога да живея завинаги по този начин и нещата между нас ще стават все по-зле Sad Дано да не съм помъдряла и това всъщност да е едно грешно предположение Praynig
За следващата година си пожелавам детенцето ми да е здраво и да родя едно здраво бебе Praynig

# 80
  • Мнения: 210
През тази година живота ми коренно се промени...  във всички аспекти...
В едни към добро ,в други към лошо, в трети не може да е по - трагично ...
Но това е най-щастливата ми година, защото се сбъднаха най-големите ми мечти - обичам мъж повече от всичко друго и чакам бебенце ...  Нито една трудност, нито една гадост, нито една подлост, нито един бой по "каската" не е в състояние да засенчи това... Crazy 

# 81
  • Мнения: 908
За мен тази година беше много странна. Изпълнена с много емоции - всякакви. Но като се замисля беше добра, но понеже винаги може по-добре, се надявам пез 2008ма да ми се случат неща като през 2007ма, но само тези, които са изпълненни с усмивки и със сълзи, но само от щастие.
През 2007ма година повярвах отново в доброто. Разбрах, че все още то съществува, и това беше след като попаднах в този форум и се запознах с майчетата от ДБМ http://fdbm.org Едни много силни и борбени жени, чиито сърца са изпълнени с безкрайно много любов, която раздават безвъзмездно. Каквото и да кажа за тях, ще е малко. Вие също ги познавате, така че няма какво да коментирам Simple Smile Просто ще кажа, че страшно много ги обичам!!!  Heart Eyes И им пожелавам през Новата година да успеят/ем да завършат/им всичко започнато през 2007ма!!! Желая им много спечелени битки!!!
Освен тях срещнах и още едни невероятно добри хора. Това е екипът на www.save-darina.org Още едни хора, вярващи в доброто и правещи чудеса, заедно с нас. Хора, стараещи се да се преборят с бюрокрацията ширеща се в българското здравеопазване и убиваща нашите деца. Хора, които знаят цената на един детски живот и които не се отчайват през трудностите, защото знаят, че когато сме много - сме силни. Пожелавам им същите неща, които и на ДБМ и здраве за тях, за нас, за техните и за нашите деца!!!
Запознах се с едно семейство, за което изминалата година беше много тежка и тъжна и която година може би никога няма да искат да си я спомнят отново. Семейство, което загуби най-ценното си - своята невръстна дъщеричка. Дъщеричката им, която вече е звездичка на небето http://www.save-darina.org/oldsite/ Това за мен е едно... невероятно семейство. Семейство, от което трябва да се учим и да взимаме пример. Семейство, от което научих колко преходно е всичко и как не бива да се ядосваме за дребни неща. Защото... никога не знаеш какво те очаква утре.... Поклон пред вас, мили хора, поклон, сем. Пенчеви! Надявам се с Новата година болката да намалее и да започнете на ново един прекрасен живот, в който винаги ще знаете, че има кой да ви закриля!
Запознах се и с още едно невероятно семейство, за съжаление пак по много тъжен повод. Съдбата ти раздели с малкото им момченце твърде рано и сега то е ангелче на небето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195219.160 Това семейство беше много, много силно!!! Въпреки цялата болка те стиснаха зъби и ни показаха, че животът все пак продължава и едно тъжно за тях събитие те превърнаха в празненство с балони за нас. Още едно семейство, което служи за пример и което ни показа, че въпреки че в живота има моменти на много болка и тъга, ние трябва да ги преживеем и да вървим напред... Едно семейство, което прегръщам много силно и му желая една 2008ма година, изпълнена с толкова смях и усмивки, с колкото сълзи беше изпълнена 2007ма!!!
Друго, което ми се случи беше, че видях един нов свят, далечен, различен. Запознах се с нови хора, които не знам дали ще видя някога пак, но които завинаги ще останат в сърцето ми. Хора, които никога не ме оставиха да бъда тъжна. Винаги ме даряваха с усмивка и с прегръдка, когато ми беше трудно и когато ми се плачеше. Хора, които ме научиха, че трябва да живееш така, че когато сутрин се събудиш да си кажеш: "Вчерашният ден беше хубав!" Тези хора много ми липсват в момента. Или може би ми липсва това как се чувствах там. Чувствах се свободна, чувствах се щастлива. Но виновниците за това все пак бяха те. Срещнах хора, непознати, които ми помогнаха много и безвъзмездно. Срещнах хора, които тук в България трудно мога да срещна ей така, вървейки си просто по улиците. Всички те бяха усмихнати и не защото бяха без проблеми, а защото знаят, че другите не са им виновни за техните проблеми и че всеки проблем си има решение и няма нужда да си хабив нервите и да се ядоваме за такива неща. Освен хората, видях и едни много красиви места, за които никога не бях мечтала http://www.snimka.bg/album.php?album_id=181937 Върнах се тук много богата, защото имам прекрасни мигове и спомени, запечатани с очите ми и съхраняващи се в сърцето ми.
Това беше общо взето 2007ма година за мен Simple Smile Е, с нови мечти и цели е време да посрещнем 2008ма година Simple Smile

Последна редакция: пн, 31 дек 2007, 16:37 от MMka

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 7 011
Мога да определя изминалата година като успешна за мен.
Завърших втората си магистратура, родих здрав трети син .
Тези две  събития ми струваха  лято в учене и 2 месеца в болница, но важното е, че крайният резултат е отличен! Струваше си! Имам най-прекрасното, кротко и усмихнато бебе. И само 3 кг бонус от бременността.
През 2007 болното ми детенце отбеляза значителен напредък в развитието си, все повече се надяваме на пълното му възстановяване.
Приключихме с ремонтите по къщата, обаче ни липсват 3 гаража.
Организирах си нещата и получавам висок доход, делата на половинката също вървят добре.
Обичаме се и се разбираме в голямото ни семейство!

# 83
  • Мнения: X
За съжаление 2007 година беше същински ад за мен, но по_лошото е, че 2008 започна също зле  Sad. Мъжът ми се разболя от рак, последва операция за отстраняване на главния тумор. Половината година премина в химиотерапии и болници. Последва втора сериозна операция октомври месец за изрязване на мъртвите вече разсейки и мъчително възстановяване с тежки усложнения. Пуснаха го преди Коледа и вече се радвахме, че всичко премина, но не би. Получи парализа на единия крак /лекарите предполагат, че са засегнали нерв при последната операция/ и днес го закарах отново в болницата. Утре е третата операция на гърба. Август месец се преместихме в Стокхолм /защото тук е най_добрата болница за ракови заболявания/, иначе живеехме близо до Лапландия  Simple Smileи затова нямам много приятели тук  Confused. Вече тотално се отчаях, добре че е дъщеря ми, че сигурно  ще полудея.
Все пак се надявам нещата да се оправят и сме запланували мъжът ми като се оправи да се приберем за 3 или 4 месеца в България.

# 84
  • Мнения: 1 732
Meliss@, стискам палци да се оправят нещата!
Защо винаги трябва да има по нещо лошо? Sad
Дъщеричката ти е голямо слънце и заслужава да има здрав и весел татко.

Моята година беше пъстра. Майчинство, нова работа, смяна на местоживеене, нови познати.
Като цяло беше много по-добра от 2006, която е най-кошмарната година от живота ми.
Единственото лошо нещо е, че едно момиченце, моето, расте без баща. Здрав, болен, никакъв...
Но пък има хора, които я обичат! Simple Smile Благодаря им!

# 85
  • София
  • Мнения: 3 421
Meliss@ с цялото си сърце ти пожелавам всичко лошо да остане зад гърбът Ви!

# 86
  • Мнения: 3 500
С нетърпение чакам 2008 - май се очертава доста важна  Rolling Eyes
И аз. За мен е определено много важна. За мен и за цялото ми семейство. Доста неща ще се променят коренно, живота ни може да се обърне на 180 градуса. И лентичката долу е за това. Само аз си знам какво ми е напрежение.

# 87
  • Мнения: 3 500
Karen , ти да не си раждала третото си синче в Тина Киркова .... заедно с мен?
Нощта преди раждането бях с една майка, която роди третия си син. Почти присъствах на раждането, чух абсолютно всичко, а малко след като бебето се роди /някъде към 5.30 ч./ родих и аз - 8.20ч.
Meliss@ , пожелавам ти много успех, щастие и здраве през новата година. Винаги, когато човек си мисли, че няма изход и по-лошо не може да стане, изведнъж нещата се обръщат и се случва нещо неочаквано хубаво, ново, прекрасно, щастливо събитие. Пожелавам ти го от сърце. Стискам палци всичко с мъжа ти да е наред, да се оправи. Прегръщам те, въпреки, че не те познавам и някак сърцето ми се свива. Успех! Наистина ти стискам силно палци.

# 88
  • София
  • Мнения: 726
2007 беше една прекрасна за мен година - здрави сме! Родих дъщеря си - толкова желана и мечтана!
Синът ми расте здрав, прекрасен и спокоен. Влюбена съм в мъжа ми! И с учението се справих!
С килограмите борбата тепърва ще започва - там статистиката не е особено благоприятна за мен....
За 2008 се надявам кариерата ми да тръгне в желаната от мен посока и да се справям и занапред с ученето!

# 89
  • Мнения: 600
Колко странно. Всички пишат за килограми и ежедневие. За мен равносметката е и страшна, и освобождаваща:
-) стачка на таксиметровите шофьори - удовлетворени на секундата искания;
-) стачка на учителите - помия, унижение, запращане завинаги в трета глуха;
-) шествия за липса на места в ясли и детски градини - нула внимание, нали бяха местни избори, та е важно да останем на върха;
-) избор за кмет на Бойко Борисов - след две години пак, човекът си каза, че смята да е в парламента, хех, какво му пука колко струват избори през всеки две години на София;
-) много убити по пътищата;
-) много затрити паркове и защитени зони - пеене за Странджа, май сме пяли за погребална песен;
-) създаване на българско ФБР, което ще харчи ОЩЕ пари и ще дублира МВР;
-) обедняване на всички нива, безумни сметки, далавери в Топлофикация;
-) двойни цени на основните хранителни продукти, повишаване на цени на горива;
-) подигравка със земеделците по програмите за евро парите и компенсация за напразния труд;
-) безумен трафик в столицата, който вече двойно удължава времето до работа и обратно;
-) далавери, изнесени пред народа и ненаказани;
-) депутати с 50% увеличаване на собствените си заплати и купуване на поредните мерцедеси...


Има още много. Каква е равносметката ли? Пълна мизерия, липса на държавност, мрящи от глад, безсилие и унижения възрастни хора, млади хора и деца по домовете.

Липса на надежда.


Възвръщане към първобитнообщинният строй - всеки за себе си, увълчен, без свободно време, класово разслоение. Браво, светът е чудесен.

Родих дете и се побърквам от притеснение за бъдещето му.

занда, стига де Peace

сега се усещам, че ми беше първата коледа без равносметка. явно нещата не са толкова зле Mr. Green

ами, не беше лоша година, оцелях - да работя, да гледам детето, в къщи има горе-долу мир. абе, май само сме остарели, но достойно Laughing

Общи условия

Активация на акаунт