за нередностите в учебниците на децата ни!

  • 17 572
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 470
От вчера,2клас,задача по математика за домашно:
   Намерете обиколката на триъгълник с размери 20см на 30см....
Умишленно не дадзох на детето да реши задачата,казах му ако госпожата го попита защо не я е решил,той да я попита как да я реши като за триъгълник са дадени само два параметра...


От миналата година отново във втори клас,но големият ми син-правили контролно и на задача ?+?=10,нашичкият писал 6+4=10,госпожата му ги задраскала, и написала 3+7=10...Ядосах се много,и отидох да я попитам какъв и е проблемът,пък тя ми казва :
   -Така е написано във учителският учебник,по който се ръководя Crazy

# 61
  • Мнения: 2 336
Червената Шапчица, а не е ли казано в условието какъв е триъгълникът?

# 62
  • Мнения: X
това, което сте описали, ме прави щастлива, че синът ми засега няма нищо общо с БГ образователна система
иначе ето бисери и от мен:

1. учебника по "Човекът и обществото" за 3 клас - "карта е изображение на повърхност върху равнина"
как на дете 9г се обяснява какво е равнина и какво повърхнина - все термини от стереометрията

2. домашно от учителката - "защо не можем да сварим яйце на връх Мусала"
за съжаление бях много заета и не можах да я подпукам как ще обясне нЕкои физични закони на ниво 3 клас деца
ама такова домашно написахме, че сигурно още се мъчи да го разбере
не напразно мама е учила физика в СМГ навремето  Mr. Green
да, ама майка ми (инженер) и още доста колеги инженери не можаха да решат домашното за 3 клас

за безумията по история в "Човекът и обществото" да не говорим, там всеки урок е пълен с бисери
отнемаше ни един цял ден, обикновено събота, да разшифровам "гениалните" идеи на автора и да ги преведа на човешки език

и става все по-лошо
взимам учебници от приятелка, да ги чете като книжки уж
ами, ужасни са
вече само с математиката работим

и дано не се върнем, че сигурно ще има да повтаря 2 год
вие какво ще правите не знам, ама си трябва промяна

# 63
  • Мнения: 51
Още няколко идиотии от "Човекът и обществото" за 3 клас: Урок 23 ... Царят и семейството му живеели в двореца, а болярите - в двуетажни каменни къщи с богата уредба. .... Хранели се обилно с месо, дивеч, плодове. Пиели вино. .... Урок 25 ... В османската държава българи, турци, евреи, арменци, роми, гърци и други живеели без граници помежду си. ... В селата българи и турци обменяли по съседски опит и умения в земеделския труд... Урок 28 През 19 век ...... Богатите българи си строели къщи на два етажа с много стаи и прозорци. В тях редом с шарените черги имало мебели, пердета, огледала и лампи, донесени от чужбина... #Crazy  #Crazy  #Crazy
Горките дечица....Горките ние...

# 64
  • Мнения: 1 470
Червената Шапчица, а не е ли казано в условието какъв е триъгълникът?
Ми не е!

# 65
  • Мнения: 7 263
Така като ви слушам и се убеждавам че повредата не е в нашия телевизор. #Cussing out Идват събота и неделя и си обещавам доколкото ще е възможно за мен да помисля, но ви моля направете го и вие.
Идеята ми е следната да съберем максимално количество такива безумни примери на едно място да ги запишем и обобщим, и след това да оформим една петиция ли да е искане ли и аз още не мога да го формулирам ясно и да я внесем в Министерството на образованието.
Ясно е че ако е само една молба от група родители на никой няма да му пука, но предлагам и ние да приложим йезуитски номера, каквито те ни приложиха в началото на годината. Готова съм да не пускам сина си всеки ден по един час на училище или дори да убедя родителите един ден целия клас да не влезе в час - един вид ученико - родителска стачка.
Тук само да поясня, че в случая нямам нищо против повечето учители защото и те са принудени да преподават този безумен материал и да изпитват децата по него, но виж такива като



От миналата година отново във втори клас,но големият ми син-правили контролно и на задача ?+?=10,нашичкият писал 6+4=10,госпожата му ги задраскала, и написала 3+7=10...Ядосах се много,и отидох да я попитам какъв и е проблемът,пък тя ми казва :
   -Така е написано във учителският учебник,по който се ръководя Crazy

въпросната особа лично аз не ги считам за учители и спокойно могат да се чувстват обидени!

# 66
  • София
  • Мнения: 4 867
Още няколко идиотии от "Човекът и обществото" за 3 клас: Урок 23 ... Царят и семейството му живеели в двореца, а болярите - в двуетажни каменни къщи с богата уредба. .... Хранели се обилно с месо, дивеч, плодове. Пиели вино. .... Урок 25 ... В османската държава българи, турци, евреи, арменци, роми, гърци и други живеели без граници помежду си. ... В селата българи и турци обменяли по съседски опит и умения в земеделския труд... Урок 28 През 19 век ...... Богатите българи си строели къщи на два етажа с много стаи и прозорци. В тях редом с шарените черги имало мебели, пердета, огледала и лампи, донесени от чужбина... #Crazy  #Crazy  #Crazy
Горките дечица....Горките ние...

Тъпа ли съм, че не схващам какъв е проблемът?

# 67
  • Мнения: 941
Ще споделя една задача, която за радост моя, ми е каза една позната, Не се е падала на дъщеря ми.
Та задачата е за първи клас математика:
Имало едно дърво. На единия му клон имало 5 ябълки. Имало 5 деца. Всяко от децата си взело по една ябълка. На клона останало една ябълка. Обяснете!

п.с. на дървото е имало само тез 5 ябълки, които са били на един клон

Това наистина е задача за първи клас дадена за домашно.
Понеже съм ПОЧТИ сигурна, че никой няма да се сети ГЕНИАЛНИЯ отговор, ще го споделя по-късно.

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 12:17 от mother-of-pearl

# 68
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Имало едно дърво. На единия му клон имало 5 ябълки. Имало 5 деца. Всяко от децата си взело по една ябълка. На клона останало една ябълка. Обяснете!
За другите клони не се споменава колко ябълки е имало, та сигурно едно от децата е откъснало от друг клон  Crazy
Дали ще се справя след няколко години....имам време за усъвършенстване  Mr. Green

# 69
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Ще споделя една задача, която за радост моя, ми е каза една позната, Не се е падала на дъщеря ми.
Та задачата е за първи клас математика:
Имало едно дърво. На единия му клон имало 5 ябълки. Имало 5 деца. Всяко от децата си взело по една ябълка. На клона останало една ябълка. Обяснете!

п.с. на дървото е имало само тез 5 ябълки, които са били на един клон

Това наистина е задача за първи клас дадена за домашно.
Понеже съм ПОЧТИ сигурна, че никой няма да се сети ГЕНИАЛНИЯ отговор, ще го споделя по-късно.
АЗ СЪМ ПО-ГЛУПАВА ОТ ЕДНО ХЛАПЕ.

# 70
  • Мнения: 941
Майката на въпросното хлапе, като решавали домашната, повикала комшийките (повечето от които учителки) и цяла вечер ги поила с кафе и им раздавала цигари.
"..ето имам 5 цигари, една за теб, една за теб........общо пет....нито една не е останала....???"
натровила ги жената с цигари, ама до решение не стигнали.
На другия ден - хайде при класната!
Класната като я видяла, и започнала да се "хили"
От това още по кипнало на въпросната ми позната
Думите на уч-ката били: и аз нямаше да я реша, ако нямах готовите отговори  newsm78
Ще ви помъча още малко - защото решението на тази задача е безумие, и е дадена на първолаци  newsm78

# 71

Имало едно дърво. На единия му клон имало 5 ябълки. Имало 5 деца. Всяко от децата си взело по една ябълка. На клона останало една ябълка. Обяснете!

п.с. на дървото е имало само тез 5 ябълки, които са били на един клон

Предполагам, че последното дете е взело клона с последната ябълка/без да я откъсва/. Срува ми се, че условието не е добре формулирано, иначе подобни логически задачи е хубаво да решават децата. Сега ми хрумва подобназадачка - на дървото има шест гарги, ловец гръмва и убива две, колко гарги са оснанали на дървото? - отговор нито една, защото живите са се уплашили и са избягали.

# 72
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Може би разчитат, че децата мислят евристично, а не стереотипно като нас.

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 17:58 от chanoir

# 73
  • Мнения: 941

Имало едно дърво. На единия му клон имало 5 ябълки. Имало 5 деца. Всяко от децата си взело по една ябълка. На клона останало една ябълка. Обяснете!

п.с. на дървото е имало само тез 5 ябълки, които са били на един клон

Предполагам, че последното дете е взело клона с последната ябълка/без да я откъсва/. Срува ми се, че условието не е добре формулирано, иначе подобни логически задачи е хубаво да решават децата. Сега ми хрумва подобназадачка - на дървото има шест гарги, ловец гръмва и убива две, колко гарги са оснанали на дървото? - отговор нито една, защото живите са се уплашили и са избягали.

Мммммда...
отговора е: последното дете наистина е откъснало ябълката с клона!
коментара на решението оставам на вас!
класната също не е знаела отговора (добре,че го е имала предварително)

# 74
  • Мнения: 941
току що ми изпратиха отговорите и решенията на задачите от математическото състезание за всички класове. ама не знам дали тук може по някакъв начин да се прикачат за заинтересуваните... моята дъщеря събира 10 точки. все пак е по-добре от миналата година.

Benissima благодаря за изпратения мейл   bouquet
И ние сме с 10 точки....

Общи условия

Активация на акаунт