Стават ли всъщност жените за шофьори? :)

  • 5 368
  • 143
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 890
  Някои стават, в това число и аз .  bowuu Имаше една много интересна статия, че жените хващали волана с две ръце, защото колата била като враг за тях, а мъжете с една, защото чуствали колата като нещо свое и се чуствали като у дома си. По тази логика аз би трябвало да съм мъж.  hahaha Общо взето повечето жени  изглеждат леко стреснати и напрегнати в автомобила, отстрани поне.  newsm78

# 91
  • Мнения: 8
На Кронки жена му става.

# 92
  • Мнения: 656
Естествено.
Не може да има съмнение по въпроса.
Особено от задната седалка, щото на предната е бодигарда.

Но ще бъдеш похвален пред Кронки!

# 93
  • Мнения: 210
Това няма нищо общо с половете а с уменията...
Момиченцата играят с кукли, момченцата с колички... Докато ние зяпаме бижутата на мама, братята ни на 5 годинки могат да ти кажат коя кола какъв модел е , знаят че колата има двигател, карбуратор и накладки newsm78  На 18 голям процент страдат или загиват при ПТП, щото се имат за големи шофьори / ама без опит/... и мацките като вземат книжка правят джантите на колата на мекици , щото НЯМАОТ ОПИТ.

Уменията не се показват на междуградско - там само държиш осовата,следиш табелите и даваш газ до ламарините... умения се показват в града в трафика и задръстването като се прибереш за 30 мин.без да си брутален на пътя, а другите висят по 1 час.

Никога не съм оплисквала пешеходец, нямам ПТП,брутални нарушения, не съм пречила на движението, никога не съм сякла път на друга кола, не се влача като пенсионер с 40 км. , не си светвам светлините за мъгла вечер, за да вадя очите на този зад мен и хиляди други коронни мъжки номера... Не разбирам вие добри шофьори защо постоянно го правите това? newsm78
Като изпъна сивата стрела, много мъже ми дишат прахта, истина си е...  Hug

# 94
  • Мнения: 4 585
Оф. Една жена винаги вдига телефона си, каквото и да прави. Преди 10 дни една идваше с голям мерцедес срещу мен, а аз бях в градинка, на тротоара. Мъчеше се да направи десен завой с лява ръка, защото с дясната държеше телефона. Караше бавно, качи се на бордюра и взе завоя. Почуках по стъклото й и казах къде да си сложи телефона, ама на вибрации. Тя нищо не разбра, явно Мерцедес е добре уплътнена кола.
А един ден докато пия кафе гледах една мацка как пали, обръща се назад и колата изгася. Това се повтаряше докато изпуших две цигари. Ама здрав акумулатор и стартер излязоха. Разговорът беше долу горе следния:
 - Извинете, какво се опитвате да направите?
 - Ами да си тръгна и да си отида.
 Казах и да натисне съединителя, наврях се през прозореца й и включих на задна. Каката запали, потегли назад, спря и вика:
  - Какво и имаше на колата?
 - Нищо, госпожо. Бяхте на трета, пред вас има 25см бордюр.
 - Ауу, ако научи мъжът ми, ще ме убие.
 - Че то и аз ако науча жена ми да е правила такова нещо ...

# 95
  • Мнения: 274
Вълко,
подобни примери мога да ти дам и аз - хиляди, но с обратен знак. Тук въпросът е принципен и като такъв просто няма еднозначен отговор. Есенцията на изводите е, че жените са по-примерни шофьори, но по-страхливи, това е.

# 96
  • Мнения: 15 619
Жените, според мен, са по-съвестни на пътя. Е, има и изключения.

# 97
  • Мнения: 4 585
Абе и в двата пола има трески за дялане. Ама не е баш шофьор тоя, дето стига от т.А до т.Б за отрицателно време, или да излиза от критична ситуация със светкавични рефлекси. То и Сена имаше добри рефлекси, лека му пръст. Шофьорлъкът е да не попадаш в критична ситуация. И като ти се стори нещо невред, да слезеш, да видиш, да разбереш какво има. Да следиш такива неща като ниво на антифриз, масло, налягане на гумите.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 840
Стават, ама са неуверени и не знаят много много правилника.
Веднъж и спирам на една която ми идва от дясно а тя се пули Shocked
И не само това... Мразя да ги "мачкам" по пътищата щото го считам за комплексарщина.
 

Спряла е не защото не знае правилника, а защото знае, че вероятно 99% от мъжете не го знаят или не го спазват.

Не е въпрос на неувереност - инстинкт за самосъхранение му се вика на това.
Същото е като да не излезеш на пешеходна пътека срещу кола, движеща се със 120км/ч градско.

# 99
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
'Аре ся, всички жени сме кухи лейки по default  baby_neutral Whistling
Много обичам такива изводи Twisted Evil

Сигурно ще се изненадаш, но все по-често ще срещаш това явление:
Никога и на никой не съм давала да кара автомобила ми. Аз си го карам, аз си го водя по ремонти, правя си му застраховките, близки сме си....
И ревнувам ужасно!  Embarassed
както и това:
...умения се показват в града в трафика и задръстването като се прибереш за 30 мин.без да си брутален на пътя, а другите висят по 1 час.
и в главната роля - о, ужас Wink Laughing - ще са жени.
Когато една жена шофира добре, тя е твърде близо до съвършенството.
Не съм го измислила аз, а Реймънд Чандлър Wink

# 100
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Спряла е не защото не знае правилника, а защото знае, че вероятно 99% от мъжете не го знаят или не го спазват.

Не е въпрос на неувереност - инстинкт за самосъхранение му се вика на това.
Същото е като да не излезеш на пешеходна пътека срещу кола, движеща се със 120км/ч градско.
А, именно Peace
Понякога оцеляваш точно защото не се възползваш от предимството си.
Което е безумно всъщност, но в нашите условия - реалност.
Миналата седмица умишлено изчакване с няколко секунди ме спаси от тотално размазване, защото някой си отсреща доста по-едрогабаритен от иначе немалкия ми автомобил беше решил, че много бърза и ще мине на чисто червено Twisted Evil
Място на действието - кръстовището до Малък Градски Театър при канала.

# 101
  • Мнения: 24 467
А не се възползваме от предимствата си, защото мъжете обикновено са "по- пичове". Laughing
То пичовщината си е мъжки полов белег.

# 102
  • Мнения: 4 585
'Аре ся, всички жени сме кухи лейки по default  baby_neutral Whistling
Много обичам такива изводи Twisted Evil
Нищо такова не виждам в постинга си.

# 103
  • Мнения: 255
Има жени ,които са си много добри шофьори (и аз съм една от тях Mr. Green), но съм на мнение ,че си е до психика и реакции. Има и мъже ,които не ги бива да шофират. А мен специално ме е учил  да карам мъжът ми ,така че шофирането ми определено е  като на мъж Peace

# 104
  • Мнения: 249
Шофьорлъкът е да не попадаш в критична ситуация. И като ти се стори нещо невред, да слезеш, да видиш, да разбереш какво има. Да следиш такива неща като ниво на антифриз, масло, налягане на гумите.

Това  значи ли ,че  съм  добър шофьор Peace.

Общи условия

Активация на акаунт