Стават ли всъщност жените за шофьори? :)

  • 5 379
  • 143
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 167
Винаги намалявам и се оглеждам, независимо че имам предимство.
Страх ме е, че пичовете с поведение " аз съм царя на пътя" не знаят за съществуването на предимството на дясностоящия, например.

# 106
  • Мнения: 1 479
Стават и още как!Имам 4 приятелки,които карат с висока скорост/като мьже/,но си спазват и правилата за движение,а и псуват смотаняците на пьтя.

# 107
  • Мнения: 210
И като ти се стори нещо невред, да слезеш, да видиш, да разбереш какво има. Да следиш такива неща като ниво на антифриз, масло, налягане на гумите.

Вълчо, айде моля, грижата за автомобила е като грижата за къщата или за тялото си... Или си добър стопанин или си мундар от класа...

Пука ми,че си е сменил маслото на колата ако бакшиша не се е къпал от една седмица или ако някой се набута в лентата за наляво ,за да иде най-отпред михлюзина му с михлюзин и 20 коли губим светофара заради неговите дребни тарикатлъци... аз си ходя на сервиз и там си ми следят четириколката, пък има сигнална лампа кога трябва да й се сменя маслото и след колко км. ... и не е като мъж hahaha веднъж на 20 000 км. се сменя и ако не щеш да го смениш не казва "ти не ме обичаш вече"...

# 108
  • Мнения: 249
И като ти се стори нещо невред, да слезеш, да видиш, да разбереш какво има. Да следиш такива неща като ниво на антифриз, масло, налягане на гумите.

Вълчо, айде моля, грижата за автомобила е като грижата за къщата или за тялото си... Или си добър стопанин или си мундар от класа...

Пука ми,че си е сменил маслото на колата ако бакшиша не се е къпал от една седмица или ако някой се набута в лентата за наляво ,за да иде най-отпред михлюзина му с михлюзин и 20 коли губим светофара заради неговите дребни тарикатлъци... аз си ходя на сервиз и там си ми следят четириколката, пък има сигнална лампа кога трябва да й се сменя маслото и след колко км. ... и не е като мъж hahaha веднъж на 20 000 км. се сменя и ако не щеш да го смениш не казва "ти не ме обичаш вече"...

 rotfImbo rotfImbo

# 109
  • Мнения: 4 447
Има жени, които НЕ стават. Има мъже, които ама хич НЕ стават. И от двата пола, има акива, които са перкрасни шофьори.

Мога да сменя гумата на колата, защото знам как, но по двигателя не пипам.

Мога да измия колата перфектно, не понасям мръсни коли.

Мога да си налея и бензин, но предпочитам да не се мацам.

Мога да паркирам чудесно назад, но ако влизам напред - мамата си трака. Успоредното и то не е много добро.

Мога да се ориентирам перфектно в София (и на други места), като това понякога дразни таксиметърджията, който иска да ме закара до Зона Б5 през Илиянци.

Има още доста неща които НЕ мога.  bowuu

# 110
  • Мнения: 1 455
Стават и още как!Имам 4 приятелки,които карат с висока скорост/като мьже/,но си спазват и правилата за движение,а и псуват смотаняците на пьтя.
И аз съм така с едно изключение...не обичам да нервнича и да псувам newsm78
Много се дразня на някои нервни шофьори.,тук в София трябва да си със здрави нерви.

# 111
  • София
  • Мнения: 2 840
Аре, бе Анче, зак'во ми е да си наливам бензин, като тая работа я вършат младежите на бензиностанцията.
За миенето - има си автомивки. Лично аз мразя да си я пръскам сама, ама ако се налага, мога.
Все ми е тая дали се ориентирам добре, в София няма да се изгубя, на магистралата - тоже Mr. GreenАко се случи, има карти, минаващи коли, мобилни телефони, отзивчиви шофьори.
Гума да сменям???!!! - никога.Мога, не е философия, ама е мръсно и тежко да вадиш резервната.Вися, докато дойде някой да ми я смени Mr. Green
Паркиране - чудничко, има си компютър, камера, парктроник.В най-лошия случай - кофти паркиране или помощ от отзивчив мъжки шофьор, който пет минути виси зад мен и ме чака да му освободя платното. Crazy
Аз пък мразя регулировчици.Добре, че ми се е случвало не повече от два-три пъти, а и те не са като тези по картинките, ръкомахат като за идиоти.Ако има грешка или не зацепвам, почват да ми викат и ми просветва.
Изобщо, да си шофьор изобщо не е сложно.
Хич даже Mr. Green

# 112
  • София
  • Мнения: 228
Според мен жените са по-внимателните шофьори. Много се нервя на турбо гъзари дето свиркат по колите на дами, които просто си спазват ограничението в скоростта за населени места примерно.
Мен са ме блъскали 3 пъти и трите пъти мъже и трите пъти вината беше тяхна. Последният път ме шибна един очилат чичко с джип докато кротко си стоях на светофар. Не ме бил видял! И само повтаряше че е от БНТ! Полицаят, който дойде каза, че ако го набия ще се направи че не е видял!  Joy
Вторият ми случай - колата е паркирана на голям паркинг пред хотел. На въпросният паркинг 2 коли - моята и някаква друга. Чичкото от озеленяването се разбива с електрокара си в колата ми #Crazy Още ми е необяснимо как го направи.
Третият ми случай. Пред ОББ на Фритьоф Нансен, спряла съм, авариики, чакам една излизаща кола да излезе, за да паркирам на нейно място. От лявата ми страна една кола пали, включва задна и се спира във вратата ми  #Crazy Кой шофьор тръгва на задна без да погледне дали зад него има кола?!?
Това е моят опит. До сега жена не ме е блъскала.

# 113
  • Мнения: 210
И мен не ме е блъскала жена Crossing Arms
И се дразня като ме блъсне мъж да ме пита кога съм взела книжка... Какво общо има моята книжка с това ,че те не спазват правилата ...
Истински лош шофьор за мен е този, който си мисли,че е мноооо добър... такива обикновено свършват в канали, реки, дървета, стълбове... и свършват без значение от пола...

# 114
  • Мнения: 17 407
МЕн пък едва не ме блъсна жена- с двете деца бях. Забелязала съм, че голяма част от профучавалите под носа ми женки са имали столчета в колите си. Мноого рядко жена е спирала, за да мина с количка или без. Мъжете го правят непрекъснато, но най- вероятно защото искат хубавко да ме огледат.

# 115
  • София
  • Мнения: 2 840
И на мен ми спират всички мъже, не мога да си кривя душата.
А като съм зад волана, са ме пускали да правя безумни маневри при задръствания.Мисля, че се кефят да ме гледат как се мъча Joy Joy

# 116
  • Мнения: 17 407
Клонке, за спирането- спират, но се пошегувах за другото. Имаше такава тема преди време, та затова.

# 117
  • София
  • Мнения: 18 679
Всеки става за шофьор след известно количество натрупан стаж. Признавам, че на мъжете сякаш им трябва по-малко, отколкото на жените. Но щом чак аз, дето съм пълен гьон в шофирането, вече започвам за отлепям лека-полека за кво иде реч две години след като имам книжка, значи всеки има шанс Laughing
Днес успях да направя супер гаден обратен завой на супер задръстена и в двете посоки улица, освен професионализъм проявих и нахалство bowuu И тъкмо си помислих "ееех, най-сетне и аз да направя нещо сложно както трябва" и се усетих, че съм забравила да си включа фаровете hahaha В дъжда Blush ooooh!

# 118
  • Мнения: 210
Е виж за това съм съгласна, че е типично женска грешка - видиш ли кола без фарове винаги е жена... мъжете никога не ги забравят... Но аз като влезя в колата започвам от тях, така че никога не ги забравям...

Дето вика една мацка "Не стига ,че съм му дала мигач, ами ще ми спори ,че не бил десен!" hahaha

Но пък мъжете си включват сигналното осветление за мъгла с тъпия довод "така този отзад ме вижда и няма да ме блъсне".
Ама истината е, че те вадят очите с тази светлина... Като го изпреваря и я включа аз веднага почва да светка,свирка и да прави трагедии... само него трябва да го виждат цървула му с цървул... #2gunfire

# 119
  • Мнения: 391
Хайде и аз да дам моите 5 стинки по въпроса.

Какво ви говори фактът, че има тема като тази:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231193.0?

Според мен много малко жени стават добри шофьорки. Казвам го от горчив личен опит - майка, леля, съпруга, редица други дами, които са имали привилегията да ме возят. Никоя от тях не се е блъскала някъде, но това не значи, че са добри зад волана. Просто жените - научно доказан факт - имат проблеми с пространственото мислене и ориентацията. Като им кажеш "Завий наляво" и дават десен мигач. Карти също не могат да четат. Гледат в огледалото, ама само дали не им се е размазало червилото. На светофара спират на 1 мм от предния и потеглят преди предният да е потеглил. И после следва дежурната реплика "Упс, не ви видях". Няколко пъти ми се е случвало.

Така че мога да кажа, че жените не са добри шофьорки. Има изключения, които само потвърждават правилото. И повечето от вас, които се смятате за добри, вероятно не са.

Нищо де, затова пък имате други прекрасни качества, заради които ви обичаме!   bouquet   bouquet   bouquet

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 18:17 от Алеко

Общи условия

Активация на акаунт