Кога детето се "изнесе" от леглото ви?

  • 4 705
  • 131
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Светльо спи в нашето легло.Много е приятно и двамата с баща му харесваме това положение.
Тези дни се замислих кога обаче идва момента когато трябва да го отучим .Сам ли ще поиска да си отиде в леглото или ще трябва да използваме разни "трикове"

# 1
  • Мнения: 46 511
Сам не вярвам да се сети или поне не, докато не започне да води гаджета вкъщи Mr. Green

София от 1 до 2 г. спеше в нейна кошара, в една стая с нас.
От 1 до 2 г. в самостоятелна стая, пак в кошарата.
После, цитирам, че скоро го писах Simple Smile

... махнахме решетката и нищо не можеше да я накара да не става  Close 1 година спа редом с нас Crazy като стана на 3 г. купихме голямо легло и вече си спи там, само сутрин към 5-6 ч. чувам едни боси крачета как шляпат и се мушват при нас  Mr. Green

Не знам дали имате голямо легло вече, но при нея това предизвика интереса и й хареса  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
Тази пролет ще обзавеждаме детска стая,където живот и здраве двете деца ще спят,може това да разбуди интереса му:)

# 3
  • Мнения: 2 784
Миналата година по това време се преместихме в новото жилище и тя се сдоби със собствена стая. Изготвихме си ритуали- къпем се, четем приказка, мама гушка за лека нощ и излиза от стаята. И тя заспива. Понякога, ако се събуди нощем, идва при нас и ляга помежду ни. Но предполагам, че е защото изритва одеялото и и става студено.  Повечето нощи си спи сама. От известно време спим и без бебефон вечер, защото в спалнята прихващаме друго бебе.
На твое място аз сигурно бих го преместила преди раждането на бебето, за да не се почувства като изгонен.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
Преди около 2 седмици започна да спи на креватчето си. Дотогава-в нашето легло.
Скоба-аз лягам в неговото креватче, чета книжка, гушваме се, заспива, и тогава се местя. Но поне през нощта си спи там.

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Не са се "нанасяли", че да се "изнасят". Всеки си има легло. Случвало се е някое дете да спи при нас при екстремни обстоятелства, но е било броени пъти.

# 6
  • Мнения: 500
Още не се е "изнесла" напълно...По-рядко си спи в нейното легло,отколкото в нашето,но постепенно се надявам да свикне да си спи отделно.

# 7
  • София
  • Мнения: 903
Никога не съм й позволявала да спи в нашето легло, така че при нас този проблем не стои на дневен ред. Всеки си спи в неговото легло, както се казва: "Всяка жаба да си знае гьола".

# 8
  • Мнения: 2 622
Малката почти не е спала при нас,сега спи в кошара с махната решетка,долепена до спалнята.Но голямата едва това лято успяхме да я "отпратим"от леглото ни Mr. GreenСпеше при нас от бебе,бяхме се изкривили с баща й да спим на една страна Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 47 981
изнесе се когато се роди бебето и купихме двуетажно легло
ама ние не см ей давали много зор
малкия си е при нас сега, аз даже не искам още да се изнася

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
На твое място аз сигурно бих го преместила преди раждането на бебето, за да не се почувства като изгонен.
засега плана е бебто да спи в бебешкото легло,което е долепено до нашето,а догодина и двамата да се изнесат от стаята,като Светльо ще се грижи за бебето в тяхната си стая:)

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
може да заспи и в нейното си легло, но трябват 1 и 1/2 час за да я приспиш след плач и наказания. Така че за сега заспива при нас и сънчо я носи до нейното легло , на 3г сме.

# 12
  • Мнения: 255
При нас проблема е че до преди 1 седмица Миша си спеше само на нейното легло а преди няколко нощи имаше купон в блока отсреща и към 3 се сетиха да стрелят с разни фойерверки и тя се събуди и дойде при нас и оттогава още 1-2 пъти е идвала но да се надяваме че ще отшуми за 1-2 седмици.за щастие не се стресна защото те по скоро осветиха силно стаята отколкото да гърмят силно.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 252
А ние си спим още заедно, макар че вече е на 4год.Направихме детска стая ,НО как бебето ще спи при мама,а какта ще е изолирана.И така сега аз спя с двете в една стая-бебто в кошарата,а каката при мен.А за тати не остава място и горкия е като напъден.

# 14
  • Мнения: 8 999
Никога не съм ги пускала да се "нанасят".

# 15
  • Мнения: 1 520
Никога не е спал при нас за постоянно.
Случвало се е само като по-малък е болен съм го вземала, за да мога поне и аз да дремя, то е ясно, че няма спане в такива моменти.
Дори в такава ситуация той сам се изнесе, едната сутрин като оправяхме леглото и той си взе неговите неща и каза "Аз си отивам на моето легло". Беше започнал да се оправя от боледуването и сам с си каза.

# 16
  • Мнения: 1 404
На твое място аз сигурно бих го преместила преди раждането на бебето, за да не се почувства като изгонен.
засега плана е бебто да спи в бебешкото легло,което е долепено до нашето,а догодина и двамата да се изнесат от стаята,като Светльо ще се грижи за бебето в тяхната си стая:)
И аз така съм решила,пък да видим.Притеснявам се само бебето да не плаче нощем и да буди Ния.Другият вариянт е да си купим една мнооого голяма спалня и да се натъркаляме там всички Laughing

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Изобщо не е спала в нашето легло - от раждането си е в нейното креватче. Peace

# 18
  • Мнения: 22 879
Изнесе се наскоро,но пак се присеща и иска да идва.Определено предпочитам да спи в негова стая.Бих те посъветвала да направиш всичко възможно да привикне да спи сам,заради новото бебе.

# 19
  • Мнения: 1 209
моят син винаги е спал в собствената си кошара, с изключение на нощите когато е бил болен или е "зъбоникнел".  наскоро, оба4е, се преместихме в нов дом с голяма детска стая и може би промените му дойдоха в пове4е. сега не иска да спи в детското легло, а между нас на спалнята. за капак винаги иска някой да е при него, когато заспива. явно го поразглезихме. надявам се до пролетта/лятото да се оту4и. мисля 4е така никой не си по4ива достатъ4но.

# 20
  • Мнения: 9 990
Тази пролет ще обзавеждаме детска стая,където живот и здраве двете деца ще спят,може това да разбуди интереса му:)

И ще се лишиш от удоволствието да вдъхваш нощем от мириса на бебето? Wink LaughingАз не можах. LaughingГолямата сама си легна на нейното легло, защото установи, че и е тесничко при нас.На около 2 и половина.Сега малката е току под носа ми.Обожавам да ми мирише на нея, така ми липсва денем, че съм на работа и може би наваксвам.На пролет ще правим детска стая с големи легла и ща не ща махам спалнята и ще съм дотам с гушкането нощем на децата.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина ту се нанася, ту се изнася. Тъкмо лятото я свикнахме да си спи в леглото и дойде време за градина. Започна да спи лошо, да бълнува, да боледува и я приютихме наново.
Сега си ляга вечер в своето легло, но по някое време сутрин се пренася при нас. И това не е всяка нощ.
Не ми пречи, напротив.

# 22
  • Мнения: 472
Няма "изнасяне" мойта дъщеря. От 4 месечна спи при мен на спалнята, а тати в другата стая. Племенникът ми беше същата работа, докато сам не пожела да се премести. Явно и ние ще сме така.

# 23
  • Мнения: 8 769
Двамата си имат стая с легла за всеки.
През нощта имаме разходки колкото си щеш-един след друг идват при нас, пренасяме след време обратно, те пак идват ....и така, докато единият родител сутринта се събуди на спалнята между две деца, а другият - в леглото на дъщеря ни. Crazy
Нямам никаква идея докога ще продължава това....

# 24
  • Мнения: 4 406
все още не е. нанесе се преди половин година и няма мърдане. като заспи, го пренасяме в неговото легло или направо единия от нас спи в детската стая. леглото е с юношески размери и нямаме проблем с комфорта. засега. напролет, като дойде бебето, се надявам баткото сам да предпочете тишината на стаята си  Mr. Green

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 388
"Нанесе се" когато беше на две-след една почивка, когато в хотела спахме в една спалня. "Изнесе се" на пет - по собствено желание, но много често "гостува" под предлог, че е гледала страшен филм, сънувала е кошмар, иска да я гушкам.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 891
Винаги заспива в кошарата и почти винаги се събужда при нас.Незнам до кога ще е така..

# 27
  • Мнения: 5 877
Някъде от около втората година се научи да спи и разделена.
Също като при Никол, към 5-6 часа дотопурква при нас.
Само че аз много често "правя изключение" и я вземам да спим заедно, защото много ми е приятно, а очевидно и на нея.
А тя се е научила на тържественото изречение "мамо, за мен ще бъде чест и удоволствие да спиш при мен тази вечер"  hahaha

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
нашият Влади се нанесе трайно между нас и няма никакво намерение да се изнася,въпреки,че му обзаведохме страхотно детската, по негов избор, така и не е спал на леглото си Crazyкани ме да се возим=спим двамата на неговото легло-кола,ама аз се ослушвам hahaha
Всъщност и аз не настоявам да си спи в стаята или в кошарата (още е в нашата спалня).Хубаво ми е да се гушкаме тримката Heart Eyes
така или иначе след 2-3 години сам ще се "изнесе", ще се възползвам да си го гушкам дотогава Mr. Green
понякога се събуждам схваната и "изкривена" и го местя в кошарата му, обаче ставам поне 3-4 пъти да го завивам и всъщност и затова предпочитам да спи при нас Whistling

# 29
  • Мнения: 90
Не са се "нанасяли", че да се "изнасят". Всеки си има легло. Случвало се е някое дете да спи при нас при екстремни обстоятелства, но е било броени пъти.
Абсолютно съм за  Peace

# 30
  • Мнения: 984
Спинкаме на отделни кревати, обаче посред нощите като се разплаче и като стане в кошарката и започне на приревава по-продължително от 2 минути, я взимаме помежду нас.

# 31
  • Мнения: 5 370
Ох, отдавна не бях се включвала в подобна темичка, ама , така като гледам, доста сме феновете на "взаимното спане". Mr. Green
У дома номерът е, че Станислав желае да спи твърдо с баща си. Двамата заедно на спалнята, аз-в другата стая. Даже съм си обзавела там "резервно" легло. Laughing
Колкото до преченето-не ни пречи на нищо, защото през седмицата спи и у баба си. Така че време и възможности-за всичко.

# 32
  • Мнения: 480
Уж всеки си знае леглото, но от няколко месеца проявява желание да заспива при нас, след което го местим. Или пък се буди посред нощ, може би сънува нещо и иска да го взема при нас. Още не спи в легло без решетка. Но една вечер се прибирам от работа, той опнат на спалнята, ми казва "мамо, аз тука ще спинкам". А татко му го бил сложил в кошарата - прескочил си човекът и легнал на моята половинка  Laughing
Не ми пречи, освен в случаите, когато ми раздава къчове в ребрата или юмруци в лицето.
Искам завинаги да си остане такъв мъничък, нежен...но не би.

# 33
  • Мнения: 5 362
Не спи точно в нашето легло,но нейната кошара е опряна плътно до спалнята,така че може да се каже,че спим заедно всички Crazy След 1г.и 2-3 месеца започнахме с преспиване и спане една до друга,до тогава си заспиваше сама в леглото и стаята.Когато се откаже сама-тогава!На мен не ми пречи,даже ми е хубаво да си я гушкам Peace

# 34
  • Мнения: 863

А тя се е научила на тържественото изречение "мамо, за мен ще бъде чест и удоволствие да спиш при мен тази вечер"  hahaha
Анде,дъщеря ти е голям образ   bouquet
Ние все още си спим заедно,приятно ни е и на тримата,леглото е достатъчно голямо,за да не си пречим, все пак се надявам,че  като му направим стаята  и като се преместим окон4ателно,ще прояви някакъв интерес към това да спи в отделно легло...Все пак ще е на около 3 и половина... Whistling

# 35
  • Мнения: 46 511
Не са се "нанасяли", че да се "изнасят" ...
Абсолютно съм за  Peace

Добре де, дайте някакъв съвет, защото още не сме се "изнесли" напълно. Какво правите, примерно в 5 ч. детето идва и ляга при нас, нося я обратно, след 15 мин., пак е при нас и така до 8 ч. сутринта, всеки ден, а после кой ще ходи на работа  ooooh! как ги "вързахте" в леглата или те просто не стават newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Нашите спяха в една стая с нас. Мисля, че това беше основното предимство и за двете страни - хем бяхме заедно в една стая, хем всеки си спеше в леглото. После сами поискаха да се преместят в своя стая, защото ги хвана собственическото осъзнаване на територията, а и се усетиха, че като са двама им е по-добре.

# 37
  • Мнения: 5 370
Никол, доколкото те познавам тебе-и малката-това, дето го мислиш, няма да се получи. Mr. Green
По-скоро го остави, хайванчето, да дойде при вас.....така и вие сън, и тя-спокойна.
Има си деца и деца-аз знам за такива, дето са отделени от родителите си още от най-крехки месеци. На 6 и 7 години определено няма да иска да спи с тебе и тати.
Апропо, Станислав спря да се буди като по магия нощем, след като почнаха да се приспиват-а после и да заспиват-с баща си.

# 38
  • Мнения: 46 511
...
Има си деца и деца-аз знам за такива, дето са отделени от родителите си още от най-крехки месеци ...

А! Ето заради това ме е яд  Tired заспиваше си и си спеше сама от малка, даже не можеше да заспи, ако има човек в стаята  Crazy все се надявах, че като 2 г. е спала самостоятелно, няма да й идват дивотии в главицата, но вече мога да кажа със сигурност, че ранното отделяне не е гаранция за нищо  Confused

RadostinaHZ, ясно, в една стая и тя не става, но няма как да спим в една  Tired

# 39
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Никога не съм ги пускала да се "нанасят".

   PeaceИ при нас е така,всеки си знае леглото и си спи в него.Никога не са спали в нашето легло,не знаят какво е това.Аз съм на принципа,че по-добре да не свикват ,вместо после да си бия главата как да ги отучвам.

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
като малки децата са като животинчета - усещането на дишането на възрастните ги успокоява, също и да имат усещането, че не са сами. Да не забравяме, че допреди 50-100 години цялата фамилия е спяла в една стая. Не може за няколко десетилетия да пренебрегнем и обърнем хилядолетия еволюция. Ние продължаваме да сме стадни животни и имаме нужда от физическата и емоционална близост на членовете на семейството си.
Ако имате макар и малка възможност, нанесете децата при вас (двойни легла вече има).

# 41
  • Мнения: 5 370
като малки децата са като животинчета - усещането на дишането на възрастните ги успокоява, също и да имат усещането, че не са сами. Да не забравяме, че допреди 50-100 години цялата фамилия е спяла в една стая. Не може за няколко десетилетия да пренебрегнем и обърнем хилядолетия еволюция. Ние продължаваме да сме стадни животни и имаме нужда от физическата и емоционална близост на членовете на семейството си.
Ако имате макар и малка възможност, нанесете децата при вас (двойни легла вече има).
Е те това е !!!!!!  bouquet
Моята свекърва , която е отгледала двама мъжаги по и над 190, е имала следната философия преди 40 години-"детето те води". В далечната вече 68-69 година е кърмила на поискване, с бебето в леглото по цял ден. После са спали съвместно докъм 4 годинки някъде. Е , не му се е отразило зле на мъжа ми, наред си е.

# 42
  • Мнения: 863
Моята свекърва , която е отгледала двама мъжаги по и над 190, е имала следната философия преди 40 години-"детето те води". В далечната вече 68-69 година е кърмила на поискване, с бебето в леглото по цял ден. После са спали съвместно докъм 4 годинки някъде.

Браво на твоето свеки,тя много напредничави идеи е имала за времето си.за разлика от повечето свекърви  Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 5 370
Моята свекърва , която е отгледала двама мъжаги по и над 190, е имала следната философия преди 40 години-"детето те води". В далечната вече 68-69 година е кърмила на поискване, с бебето в леглото по цял ден. После са спали съвместно докъм 4 годинки някъде.

Браво на твоето свеки,тя много напредничави идеи е имала за времето си.за разлика от повечето свекърви  Crossing Arms
А ако добавя, че единия го е кърмила докъм годинка и половина-ептен че паднеш. Mr. Green Между другото, казвала ми е, че е имала много добър педиатър......може би и тогага е имало златни зрънца.
Сгеа, като се завайкам, че Стани барабани спи с нас, тя само ми казва-"е, какъв ти е проблема, нали го вземам у дома и вие си оставате и сами"? Mr. Green
Абе готина е, искам да приличам един ден на нея.

# 44
  • Мнения: 1 561
Моята е на 3 и 3 месеца и от 2 г спи в нейната си стая без проблем.напоследък отвреме на време заспиваше при нас, след което я местим пакв нейната кошара, но винаги държим да спи там и да не свиква принас.
Ако е разстроена или по друга причина сме и позволявали да прекара ноща при нас, но много рита и ние все едно не спим през тези нощи.
В стаята и има и нормално единично легло, понякога иска и там да заспива и през ноща е идвала, но това е адски приятно- да чуеш едни малки крачета да се вмъкват в стаята и да се качат при нас.

Затова незнам как ще бъде след като махнем решетките, не случайно още е с тях. Спокойствието за нас е голямо, още повече , че и тя ги приема все още.Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 18 679
Още не се е изнесъл. В интерес на истината преди не спеше в едно легло с нас, имаше си свое, долепено до нашето. Само прескачаше нощно време да суче и после си отиваше на неговото си креватче. После сменихме жилището и си поръчахме огромна спалня, място за креватчето не остана. И той легна при нас. Уж временно. И вече половин година сме така ooooh! Не ми пречи в никакъв случай, леглото наистина е грамадно, но докато дойде бебето, трябва да съм го приучила да спи в отделна стая, защото с две човечета нощта ми ще е...приказна Tired

# 46
  • София
  • Мнения: 3 688
Белинда,поздравления за бебчето в коремчето ти!

# 47
  • Мнения: 8 769
belinda, ще бъдете като нас, прочети по-горе постинга ми Grinning
А между другото, докато бях бременна с Филип и Кейти идваше да спи при нас, аз й обръщах гръб, за да не ме рита, или съпруга мис е жертваше да е по средата на леглото  Crazy

# 48
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня никога не е спала по цяла нощ в нашето легло, първо беше в кошарка в нашта стая до към 6 месечна възраст, после я пренесохме в детската стая пак в кошара и после в голямото легло. Имало е вечери, в които е идвала да си доспи при нас, но на мен ми е приятно - скоро не го е правила.

# 49
  • Мнения: 7 837
Почти на 3 години е. От няколко месеца не спи в своето легло. Мина през нашата спалня, сега се шири в стаята за гости. Не му се бъркам.
В първите дни на ревност, когато се роди бебето, идваше нощем мрънкайки. Взимах го при нас на спалнята, но се отказа за 2 дни, защото бебето му пречеше да спи.


Белинда, честито  Grinning

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Всяка жаба да си знае гьола"

Никога не съм допускала дете да спи до мен. Ако ще и 1000 пъти на нощ съм ставала, но не и дете в моето легло  Naughty

Белиндичка, много се зарадвах  Heart Eyes Честито   bouquet

# 51
  • Мнения: 17 407
Каката се изнесе някъде след 2,5г. След като се роди бебето обаче, се завърна, в резултат на което мъжът ми се изнесе Mr. Green МАлко по- малко и бебето се намърдва при мен/нас. ИНаче желанието на голямата е да спят в отделна стая. Ще видим.
БЕлинда, честито!

# 52
  • Мнения: 1 512
Когато живеехме сами, на 4-я месец мишката вече си спеше в нейната стая, подслушвахме я по бебефона и ходех при нея нощем, като се размрънка за цица.
Сега по стечение на обстоятелствата населяваме една стая и тримата, леглото й е на един разкрач от нашето. Тъй че постоянно се нанася и изнася.
Ляга с мен или с баща си, за да й прочетем приказка, а след това си отива в нейното легло. Понякога нощем се сеща да намине при нас и си натътрузва дупето на спалнята. Преди два месеца свалихме решетките, така че достъпът й е съвсем безпрепятствен. Приятно ми е. Обичам да я гушна, да се затоплим и да си заровя носа в косата й.
Белинда, поздравления!   bouquet

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От бебе Марти си е била в нейното легло. Никога не е спала заедно с нас. Така я свикнах от малка и не съжалявам, въпреки ,че до 2 годинки се будеше на всеки час . На 3 годинки реши , че е голяма и ни заяви , че ще спи сама в стаята. Ние се изнесохме  веднага като чухме предложението й. Свикна си и е много самостоятелна. Но всичко това е много индивидуално разбира се.

# 54
  • Мнения: 5 393
Иво не се е" нанасял" в нашето легло.Спи си в неговото креватче, в нашата стая.Е,случвало се е естествено да го взимаме при нас,когато е много неспокоен или разстроен,но е рядкост.

# 55
  • Мнения: 3 886
Никога не са спали в нашето легло при нас правилото е ВСЯКА ЖАБА СИ ЗНАЕ ГЬОЛА Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 2 530
Никога не се е нанасяло, за да се налага да се изнася.

# 57
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Спи си в креватчето и окото ми не мига  sleepuu!вярно в една стая сме и всяка сутрин пролазва към 7-8ч(а мама даже може ма-а-а-алко да се излежава!)но това е допустимо!оная вечер се присети за "преселване"към 3 ч-кошмар!и-и-ий,не ги намести тия крака и това дупе! Laughing Laughing

# 58
  • Мнения: 205
Моята госпожица е вече почти на 10 и още обича да се гушне първо при нас, после да си ходи в стаята. Винаги когато единия от нас не е в къщи през нощта, тя си ляга при другия. Първите години до към 5г. заспиваше само при нас, после таткото я носеше. Аз положих толкова усилия да я науча, да си заспива в нейното легло-то беше в нашата спалня, но уви не. Дори ме посъветваха да и кажа, че ще подаря леглото на някой, но тази заплаха тя прие с голяма радост-каза, че то само и пречи. Проучих темата и разбрах, че тя има нужда от този навик.
Научно е доказано, че децата които спят с родителите си /разбира се не казвам цял живот/, децата които са привикнали с ласки и гушкане, стават по-самостоятелни, по-уверени и по-толерантни, т.с. този навик не само че не пречи, а помага във възпитанието. Детето има нужда от постоянна подкрепа и опора.  Да, съгласна съм, че малко се нарушава комфорта и човек не може дори да се наспи спокойно, но нали децата са малки за кратко, после и да искаме няма да се напъхват в нашето легло. а

# 59
  • Мнения: 436
Нашият малък мъж си спи в собственото креватче, в отделна стая от нашата. Заспива в леглото си, след като прочетем две книжки за лека нощ, получава целувка за лек нощ и понякога го галя по главата или ръчичката, докато заспи.
През нощта се събужда по някое време, около 2.00-3.00 часа, пие чаша сок, ако е нужна тоалетна, после заспива отново.
Случва се, ако нещо е сънувал и е притеснен, да дойде да спи между нас.
Случва се и да поиска някой да спи при него.
Силно се надявам до 7 годишна възраст да стане съвсем самостоятелен и да не идва при нас.

# 60
  • Мнения: 24 467
Не сме позволявали нанасянето в него на децата, за да се изнасят след това. За целта си има детски легла, които сме си ползвали и си ползваме по предназначение.

# 61
  • Мнения: 2 448
Сина ми в момента е на 4 год. Никога не е спал в леглото ни. Спеше в кошара в спалнята до 8 месечен и от тогава е в отделна стая. Може да се каже , че сам се чувства по-спокоен и спи по-добре. Кам 8 месец се будеше нощем и плачеше , ставаше и святкаше лампата / ключа беше доста ниско и близо до кошарата му / и се чудех какво да правя. Една вечер просто ми писна и го занесох в хола / имаше кошара за игра за през деня / , оставих го там и за моя изненада заспа доволен и от следващата вечер го отделихме в отделна стая. Сега идва при нас само когато е болен или в почивните дни сутрин като се събуди преди нас.

# 62
  • Мнения: 23
как отучихте децата си да не спят с вас през нощта?Моето дете заспива на нашето легло преместваме я и ако се събуди през нощта отново идва при нас.

# 63
  • Мнения: 1 479
Все едно чета за баткото,и той прави така,ама ние си го научихме.А малкият си заспива сам в креватчето,не си повторихме грешката.Дано някой даде акьл как става номера.

# 64
  • Мнения: 8 999
Ами не я приспивайте във вашето легло.

# 65
  • Мнения: 753
никога не съм го приспивала на леглото ни, имаше период 3 - 6 месец го приспивах в количката, ...но това беше лошо научаване на бебето ми... от тогава го оставям сам и така се научи сам да заспива, ....веднъж беше болен с температура, не му беше добре към 2 - 3 през нощта плачеше - единствено тогава си го гушнах при мен, но когато заспа дълбоко го преместих в кошарата...
хубаво е да заспиват сами децата, според мен, добре е за тях и за самите родители също...

# 66
  • Мнения: 4 621
Винаги си е спала в нейното легло, в нейната стая.Случвало се е да я взема при нас 1 или 2 пъти/за цялата нощ/, но тя знае, че е било по изключение и принципно си заспива вечер в нейта стая Peace

# 67
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
И Калина спи в моята част на нашето легло, но тя е малка, плюс това нощем суче, така че, не смятам да я отучвам. Вярвам, че сама ще го стори.. Като му дойде времето.  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 817
И аз предлагам просто да спрете да го приспивате детето на вашето легло.

# 69
  • Мнения: 1 215
До януари спеше само при мен, януари таткото се върна да живее с нас и стана тясно на леглото за трима. Купихме й легло, заспива на него, но към 5-6 сутринта пристига при нас на леглото. Ами честно казано и не искам да я отучвам, толкова ми е хубаво като се гушне в мен.
Сега обаче й направихме стая заради новото бебе и ще видим как ще се разберем със спането.

# 70
  • Мнения: 463
Никога не е заспивал с нас на нашето легло. Научи се на неговото и дори , ако съм пробвала да спи при нас, той не заспива и му е най- конфортно в неговото.
Създай у детето впечатление, че в неговото легло е най- добре.

# 71
  • София
  • Мнения: 17 592
Много просто - никога не съм го слагала да спи или заспива или каквото и да било в нашето легло. В интерес на истината, през деня там си играем, когато аз го подхвърлям и др. подобни неща - просто за всеки случай, макар не вярвам, че някога бих могла да го изпусна - но той и понятие си няма, че там може и да се спи.

# 72
  • Мнения: 123
МОя син заспива в собственото си легло без проблеми сам, но постоянно се буди на един час и реве неистово и това провокира в един момент нуждата да го взема при мен , защото , запроиличах на санандбул #Crazy

# 73
  • София
  • Мнения: 565
 При вече свършен факт е много трудно да се променят нещата. Лесно е да се каже "просто не го приспивайте на вашето легло". И ние имаме такъв проблем. Има периоди от време, когато сам решава, че ще си спи на неговото легло и това продължава няколко седмици. Тъкмо се успокоявам, че сме овладяли положението, когато той решава, че пак ще спи при нас. И нищо не може да го накара да си легне на леглото. Надявам се, че това пак е един период и после ще дойде друг, в който нещата ще си дойдат по местата. Дано само да бъде скоро и да бъде трайно, защото и ние чакаме второ детенце и иначе ще стане сложно Mr. Green! С второто твърдо няма да допускаме същата грешка, пък и други подобни. Надявам се. Wink

# 74
  • Мнения: 911
Още с връщането ни от болницата имаме този "проблем" - категорично не искаше да спи в леглото си, плачеше много и започна да спи при нас.
Лично за мен това не е проблем, освен това нощем го кърмя и ми е много по-удобно в просъница да се обърна към него, отколкото да ставам.

# 75
  • Мнения: 719
Ако има начин приближете детското легло плътно до вашето. Така ще можеш да й дадеш ръчичка и по-леко ще премине този преходен период. После от само себе си тя ще се успокои и ще заспива в леглото си. При нас това подейства.
Успех.  bouquet

# 76
  • Мнения: 1 483
Никога никъде не сме се приспивали.Слагам го в креватчето и излизам от стаята.

# 77
  • Мнения: 1 264
И ние сме така. Не мисля скоро да го отучвам. Така и детето е спокойно и ние сме отпочинали.

# 78
  • Мнения: 157
От както се е родил спеше сам в стая докато не го заведохме на море.Въпреки,че имаше кошарка в хотела той спеше между нас и така си продължи и вкъщи.Сега спим аз и той на спалнята а баща му в друга стая.Много не е гот,но честно да си призная толкова ми е хубаво,че не го и карам да си ходи в стаята. Laughing

# 79
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
сложих детското легло без решетка къвм нашата спалня
и когато заспеше го търкулвах в неговото
после обърнах детското откъм таблата на спалнята - така не можеше нощно време да прескача при мен
и после го прехвърлих да спи в неговото си....
това свърши работа пир нас но стана след като му поникнаха всички зъби за възрадстта 2г

# 80
  • Мнения: 27 524
Нашето не се е нанасяло никога.  Grinning
Ако сте го пуснали съзнателно и сте харесвали това положение, трябва да го оставите той сам да се откаже  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 753
Ако има начин приближете детското легло плътно до вашето. Така ще можеш да й дадеш ръчичка и по-леко ще премине този преходен период. После от само себе си тя ще се успокои и ще заспива в леглото си. При нас това подейства.Успех.  bouquet
.... да така правя и аз, когато го измъчва зъбче в съня си проплаква и аз го милвам по ръчичката, това го успокоява

# 82
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ако има начин приближете детското легло плътно до вашето. Така ще можеш да й дадеш ръчичка и по-леко ще премине този преходен период. После от само себе си тя ще се успокои и ще заспива в леглото си. При нас това подейства.Успех.  bouquet
.... да така правя и аз, когато го измъчва зъбче в съня си проплаква и аз го милвам по ръчичката, това го успокоява

и при нас това работеше, но от една седмица пак иска да си заспива при нас. Никога не съм го определяла като проблем. Повече от година си спяхме в едно легло тримата. Сам си пожела да си заспива в леглото и предполагам че в момента е в някакъв период. Ще изчакам да си му премине.

# 83
  • Мнения: 289
Ако сте го пуснали съзнателно и сте харесвали това положение, трябва да го оставите той сам да се откаже  Simple Smile

Ето това е нашето положение  Wink само че аз не искам да се отказва, поне засега.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 783
Никога не са се "нанасяли. От първия си ден спят в собствени легла. Спят при нас, само когато са болни с много висока температура и в много редки случаи, когато искат да се поглезят /при условие, че татко им не си е вкъщи.

# 85
  • Мнения: X
Никога не се е нанасяла, че да се изнася - всеки си има легло. Не обичам да спим един върху друг. Crossing Arms

# 86
  • Мнения: 25
Всеки си спи в собственото легло.А от 1год. децата си имат стая.

# 87
  • Мнения: 14
С дъщерята беше лесно, обаче синчето ту се "изнася", ту се "внася". Голям зор. Мисля да го чакам да се откаже сам.

# 88
  • Мнения: 17 407
КАто ви чета: "Всеки си има легло...."и ви завидях, ей! Това си е така, ама  не при всяко дете минава номерът, пък аз не мисля, че мога да търпя истерични писъци посред нощите, съседите- също не са длъжни.

# 89
  • Мнения: 911
КАто ви чета: "Всеки си има легло...."и ви завидях, ей! Това си е така, ама  не при всяко дете минава номерът, пък аз не мисля, че мога да търпя истерични писъци посред нощите, съседите- също не са длъжни.

Абсолютно!

# 90
  • Мнения: 6 155
...
Има си деца и деца-аз знам за такива, дето са отделени от родителите си още от най-крехки месеци ...

А! Ето заради това ме е яд  Tired заспиваше си и си спеше сама от малка, даже не можеше да заспи, ако има човек в стаята  Crazy все се надявах, че като 2 г. е спала самостоятелно, няма да й идват дивотии в главицата, но вече мога да кажа със сигурност, че ранното отделяне не е гаранция за нищо  Confused

Същата работа е и при нас.  Close
От бебе го научих да заспива сам в своя стая. Обаче от около половин година започна нощно време (2,3,4 часа) да се буди и се нанася в леглото при нас.
Вече си носи и възглавницата.  Crazy
Леглото ни е голямо, но аз не мога да спя така.  Crossing Arms Върти се, отвива се, рита ме...една сутрин дори ме събуди със захапване на носа ми  Shocked

# 91
  • Мнения: 9 990
Аууу, пък аз се засрамих-само на мен ли ми е гот да се гушкам с децата,мириса на памперс ме приспива.... Crazy

# 92
  • Мнения: 123
Аууу, пък аз се засрамих-само на мен ли ми е гот да се гушкам с децата,мириса на памперс ме приспива.... Crazy
И на мен ми е гот да си гушкам наследника, но се притеснявам  в един момент да не изчезне близостта между  мама и тати, все пак за доброто на връзката си , трябва да има и спонтанност Hug Peace

# 93
  • Мнения: 9 990
Мда, не всяко семейство е "пълно".... Grinning Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 1 783
Написаното от Биби ми припомни, че в един период миналата година, някъде към 3 ч. щерка ми иидваше в леглото, лягаше по корем и нареждаше "чеши ме", "ама не ме гали, чеши ме", "ама недей да спиш, чеши ме". Около 2-3 седмици бяхме така  Tired

# 95
  • Мнения: 123
смея се и се запитвам , какво ли и мен ме чака, тези малки човечета са уникални Laughing

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
смея се и се запитвам , какво ли и мен ме чака, тези малки човечета са уникални Laughing

Все пак имат едно общо свойство - успяват да ни скроят шапката. Laughing

# 97
  • Мнения: 5 370
смея се и се запитвам , какво ли и мен ме чака, тези малки човечета са уникални Laughing

Все пак имат едно общо свойство - успяват да ни скроят шапката. Laughing
Лошото е, че понякога почва да ни стяга....шапката имам предвид. Mr. Green

# 98
  • Мнения: 522
Никога не е спала при нас в леглото.Изключение правим само когато е болна.Тази година и обзаведохме детската стая и тя е много доволна и никой не пуска даже в стаята си.

# 99
  • Мнения: 118
Стига бе хора ! Детето трябва да си спи в собствено легло - нали трябва да има щастливи мама и тати? Laughing

# 100
  • Мнения: 911
Стига бе хора ! Детето трябва да си спи в собствено легло - нали трябва да има щастливи мама и тати? Laughing

То си е така, ама да видим как ще примират от щастие, ако бебето, оставено в собственото си легло се къса от рев цяла нощ, а тате трябва да става в пет сутринта за работа. Mr. Green

# 101
  • Мнения: 123
Стига бе хора ! Детето трябва да си спи в собствено легло - нали трябва да има щастливи мама и тати? Laughing

То си е така, ама да видим как ще примират от щастие, ако бебето, оставено в собственото си легло се къса от рев цяла нощ, а тате трябва да става в пет сутринта за работа. Mr. Green
нашта работа бнеше такава.докторката каза , че бил по емоциоинален и предписа лекарства за успокоение, ама аз детето не съм си го намерила на улицата,по добре да се успокоява с цица и при мен нощем , от колкото с лекарства Naughty

# 102
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
И аз бях твърда всеки да си знае леглото,от 6 месечна спеше сама в стая. Но като махнахме решетката на 1г. и 10м. и почна да се пренася при нас към 3-4 часа сутрин. В началото не я пусках, а си я връщах в нейното легло, но след 2 седмици недоспиване започнах да си я оставям при нас като дойде. Поне месец не можех да спя, защото не бях свикнала да спя с нея, но поне беше тихо и не ревеше. Около 2г и 6 м. за около месец спеше на голямо легло в детската стая, но после пак се върна  при нас. От малко преди да навърши 3 години си спи сама в стая, като се роди бебето, ме привикваше нощем при нея явно и дойде в повече промяната, но след седмица спря и пак си спи сама.

# 103
  • Мнения: 5 370
Стига бе хора ! Детето трябва да си спи в собствено легло - нали трябва да има щастливи мама и тати? Laughing
Убедена бях, че това може само мъж да го напише.  Laughing
Апропо, нашето тате спи с детенце и не изглежда нещастен от факта. Все пак, има и друга стая, нали? Mr. Green

# 104
  • Мнения: 118
[То си е така, ама да видим как ще примират от щастие, ако бебето, оставено в собственото си легло се къса от рев цяла нощ, а тате трябва да става в пет сутринта за работа. Mr. Green
[/quote]
Ставал съм ! Не винаги улучвах вратата , но стигах навреме и за едното и за другото бебе.
Сега обаче се замислям , че като пораснаха ме гонят от стаята си ,за да си играят преди да заспят. Хубаво е да са самостоятелни ама... Confused Confused

# 105
  • Мнения: 2 448
Стига бе хора ! Детето трябва да си спи в собствено легло - нали трябва да има щастливи мама и тати? Laughing
НЕ СЪМ МЪЖ, НО НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ ТОВА МНЕНИЕ.

# 106
  • Oslo
  • Мнения: 659
От раждането си спят в самостоятелна стая, първо баткото, после и малкият при него. В първите месеци, когато се будеха на 2-3 часа нощем, и аз спях там - просто ми беше по-лесно.
В нашето легло  не са свиквали да спят, нито са изявявали желание за това. Много рядко, ако някой от тях е сънувал нещо неприятно идва, никога не съм ги отпращала. Също така, ако единият е болен, аз спя с него, а таткото с другия - това вече е ясно защо. Общо-взето проблеми от подобен род не сме имали, децата са доволни, ние също.

# 107
  • Мнения: 2 978
Aбе тя се изнесе, ама от една седмица пак се върна.

На 3г 3м е. Надявам се да е поредният период на:
-" Мамо, аз само да се стопля при теб" Laughing

# 108
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Стига бе хора ! Детето трябва да си спи в собствено легло - нали трябва да има щастливи мама и тати? Laughing


Ако за секс говориш... Да ти споделя една тайна:

Леглото не е единственото място за секс. Пробвайте някъде другаде. И ти и жена ти ще бъдете много щастливи.  Grinning

# 109
  • Мнения: 911
Стига бе хора ! Детето трябва да си спи в собствено легло - нали трябва да има щастливи мама и тати? Laughing
НЕ СЪМ МЪЖ, НО НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ ТОВА МНЕНИЕ.

Аз също подкрепям спане в собственото легло, но понякога просто не се получава - опитай се да го разбереш.

И ако обичаш не ни крещи.

# 110
  • София
  • Мнения: 426
Никога не съм й позволявала да спи в нашето легло, така че при нас този проблем не стои на дневен ред. Всеки си спи в неговото легло, както се казва: "Всяка жаба да си знае гьола".




и при нас е така

# 111
  • Мнения: 5 370
Стига бе хора ! Детето трябва да си спи в собствено легло - нали трябва да има щастливи мама и тати? Laughing


Ако за секс говориш... Да ти споделя една тайна:

Леглото не е единственото място за секс. Пробвайте някъде другаде. И ти и жена ти ще бъдете много щастливи.  Grinning
А!!! Те това се опитАх да кажа и аз по-горе. Има втори стаи в къщите/апартаментите, има баня, тоалетна..... Mr. Green

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
до преди 1 месец си спеше в нейно легло от раждането.Сега обаче ни е на гости всяка вечер Crazy

# 113
  • Мнения: 9 990
Стига бе хора ! Детето трябва да си спи в собствено легло - нали трябва да има щастливи мама и тати? Laughing
НЕ СЪМ МЪЖ, НО НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ ТОВА МНЕНИЕ.

Стига бе, хора, вие само на тъмно и в легло ли го правите... ooooh!

# 114
  • Мнения: 2 448
Стига бе хора ! Детето трябва да си спи в собствено легло - нали трябва да има щастливи мама и тати? Laughing
НЕ СЪМ МЪЖ, НО НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ ТОВА МНЕНИЕ.

Стига бе, хора, вие само на тъмно и в легло ли го правите... ooooh!
НЕ СТАВА ВЪПРОС САМО ЗА СЕКС, А НАЙ-ВЕЧЕ ЗА СЪН.
НЕ МОГА ДА СЕ НАСПЯ, АКО СИНА МИ ЦЯЛА ВЕЧЕР СЕ КАТЕРИ ПО ГЛАВАТА МИ ИЛИ СЕ ОПИТВА ДА МЕ ИЗМЕСТИ ОТ МЯСТОТО МИ.

# 115
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
е и аз не можех да се наспивам , но после свикнах.
Опитвах да я връщам в нейното легло на 1г и 10 м. беше, но се скъсваше от рев. Обяснявах в несвяст в 2-3 часа през нощта, как си има собствено легло и да си спи в него, но ревеше и не чуваше нищо. Започнах да я оставям при нас, не я връщах в нейното легло и тя просто си лягаше и заспиваше, това ставаше рано  сутрин. Вечер си заспиваше в нейното легло и към 2-3 идваше при нас. За известно време спеше по цяла нощ на спалнята, но и второ бебе успяхме да си направим точно тогава, така че не ни е пречело да сме щастливи с таткото  Wink

# 116
  • Мнения: 911
слушай, кака...ходи си лекувай нервите, не сме длъжни да ти търпим истериите:mrgreen:голЕееееемата трагедия, едно дете гледала без грам баби, аз две така гледам и на работа ходя, ма не си го изкарвам на тук списващите.съвсем добронамерено това.има правила-прочети ги преди да казваш колко ще си викаш.

Аман от жени с лабилна психика.
Както някой във форума беше писал - хубава работа, ама... женска.

Между другото pasinet аз също съвсем сама си гледам бебето - мъжът ми много пътува и почти не се свърта вкъщи, свекърва ми живее в чужбина, майка ми е, има-няма, на 300 м. от нас, ама знаеш ли колко ми помага - като ми се случи да изляза по работа, а не на кафе с приятелки, трябва да съм я предупредила поне 2 дена предварително, желателно е също така да не я ангажирам преди 10 сутринта, защото си се занимава с кучето... да изброявам ли още?... при това става въпрос за първото и единствено внуче, чакано дълги години... пък още не съм истерясала. Нито ти, нито аз сме единствените, които сами си гледат децата.

Мила, естествено, че ще се държиш както си искаш, но само не си мисли, че си ужасно, ама ужасно анонимна и че можеш да използваш форума за кошче за душевни отпадъци... единственото, което можеш да "спечелиш" е неприязън и отхвърляне, а накрая дори изхвърляне от форума. Това не си го измислям аз - пише го в правилата на форума.
Ако първо ти самата си нямаш елементарно уважение, не чакай от никого такова.

Между другото, в Интернет културата писането изключително с главни букви се смята за проява на много лош вкус, да не кажа направо... истеричавост.

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 213
От първият ден си спи сам в кошарата и сам в стаята, макар че все ревеше и аз първите три месеца ставах през двайсет минути, но знаете ли какво - с мъжа ми копнеем детето да легне за малко при нас, да го видим как се излежава между нас, но не! Той като си е свикнал сам, не иска и не иска! Сутрин го взимам, слагам го на леглото и като види къде е, направо.... Но все още спи в кошара с решетки, като го сложим на голямо легло, мисля че ще се светне, че може да си идва при нас и не знам тогава как ще е.

# 118
  • Мнения: 1 494
Нашето спи в негово легло, но нашата стая. Вече обмислям как да стане безболезнено пренасянето. Мисля да лягам при него докато заспи и после да излизам- поне на първо време. На мен ми  е удобно да е при нас, защото много се отвива и поти. Но скоро ще стане на 4г и си идва времето...Може би една хубава и весела детска стая ще го примами по-лесно...

# 119
  • Мнения: 118
Ако за секс говориш... Да ти споделя една тайна:

Леглото не е единственото място за секс. Пробвайте някъде другаде. И ти и жена ти ще бъдете много щастливи.  Grinning
Обичам разнообразието , ама единствено в леглото :
1 не ми е студено на краката
2 не ми убива нищо
3 не рискувам да падна заедно с дамата
 има и още причини поради които предпочитам леглото ,но няма да ги споменавам в подробности . Това не е Клюкарника все пак  Hug

# 120
  • Мнения: 2 448
Ако за секс говориш... Да ти споделя една тайна:

Леглото не е единственото място за секс. Пробвайте някъде другаде. И ти и жена ти ще бъдете много щастливи.  Grinning
Обичам разнообразието , ама единствено в леглото :
1 не ми е студено на краката
2 не ми убива нищо
3 не рискувам да падна заедно с дамата
 има и още причини поради които предпочитам леглото ,но няма да ги споменавам в подробности . Това не е Клюкарника все пак  Hug
Браво, доволна съм, че има мъже, които да мислят така!

# 121
  • Мнения: 8 769
Това не е Клюкарника все пак  Hug
Именно, нека не го забравяме!

Pasinet, специално за теб:
Главните букви

Освен в краен случай, считайте ги за забранени. Редовните букви маркират нормален тон на изразяване. Според практиката, всичко написано с големи букви се приема като върховна степен на акцент, разбирай "крещене".
Използвайте главните букви там където обикновено им е мястото - в началото на изречения, имена и т.н.
Има един форум, който се казва Правила, условия и указания. Съветвам те да прочетеш закованите теми там.

# 122
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
В периода от 7-8-месечна до двегодишна спеше при нас. Всички сме живи и здрави. Оцелели сме и тримата.
Когато навърши две години, започна да си спи в леглото. Е, и сега има вечери, когато става да пишка и после се мушва при нас на спалнята, но това не е болка за умиране.

# 123
  • Мнения: 46 511
Пътуващ, хубаво, съгласна съм с теб, но отговори ми на този въпрос:

... Какво правите, примерно в 5 ч. детето идва и ляга при нас, нося я обратно, след 15 мин., пак е при нас и така до 8 ч. сутринта, всеки ден, а после кой ще ходи на работа  ooooh! как ги "вързахте" в леглата или те просто не стават newsm78

# 124
  • Мнения: 118
Пътуващ, хубаво, съгласна съм с теб, но отговори ми на този въпрос:

... Какво правите, примерно в 5 ч. детето идва и ляга при нас, нося я обратно, след 15 мин., пак е при нас и така до 8 ч. сутринта, всеки ден, а после кой ще ходи на работа  ooooh! как ги "вързахте" в леглата или те просто не стават newsm78
От момента на прибирането у дома , децата не са спали на друго място , освен в креватчето си .
Когато са били болни се е случвало да спят при нас , но те самите желаят да се преместят в своето си легло .
Когато бяха бебета беше трудно да ставаме по 3 -4 -5 пъти ,но преценихме ,че създаването на навици у децата е по- важен от комфорта ни за момента.
Не беше лесно да ходя недоспал ,но пък сега си доспивам щастливо . Hug

# 125
  • Мнения: 13 512
Никога не са се нанасяли в леглото ни, От раждането са си спяли в креватчета, при това в отделни стаи. В рядки случаи/ като са били болни/ съм им премествала  кошарите в  спалнята.

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 22:00 от monda

# 126
  • Мнения: 1 877
Ние още се гушкаме с Боян!Само се надявам и Дарин да не рече да спи при нас,че тогава ще ни отеснее спалнята...

# 127
  • Мнения: 46 511
От момента на прибирането у дома , децата не са спали на друго място , освен в креватчето си .
Когато са били болни се е случвало да спят при нас , но те самите желаят да се преместят в своето си легло .
Когато бяха бебета беше трудно да ставаме по 3 -4 -5 пъти ,но преценихме ,че създаването на навици у децата е по- важен от комфорта ни за момента.
Не беше лесно да ходя недоспал ,но пък сега си доспивам щастливо . Hug

Никакви навици не сте създали, всичко е до дете, защото ние действахме по същия начин и точно това НЕ даде никакъв резултат  Peace писах по-напред в темата, тя от раждането си спи в собствено легло, винаги е заспивала сама, ако я вземеш на ръце или има човек в стаята, плачеше, докато не я оставим сама  Crazy след това си спеше сама в детската стая и никога не е имало проблем, докато не свалихме решетката, след това не помогна нищо, нито обяснения, нито караници, нито 100 пъти връщане в леглото. Заспива си спокойно, спи си до някое време, тогава явно се събужда я да се обърне, я за нещо друго, става и пристига, връщаме я, след малко пак същото. Първите няколко месеца я връщахме докато стане време за ставане, сега вече нямаме сили  Tired като дойде остава да спи при нас. Някой път дори не я усещаме кога е дошла  Joy

# 128
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
При нас беше същото като при Никол, само че сега вече спи сама. На ръце  я приспивах само докато имаше колики, след това си изпиваше млякото и я оставях сама и тя заспиваше, това до 1г и 10 месеца докато махнахме решетката.

# 129
  • Мнения: 1 561
напоследък май започнаха опитите за нанасяне и няма шанс според мен да се върне в нейното креватче с решетки, въобще не иска пак да спи в него.Мисля си дали да не махнем решетката, тя е вече на 3 г и 3 м, но тя доста добре ни устройваше и бяхме спокойни.
Сега е болна и ще отложа привикването  да спи в нейната стая докато оздравее.

Но пък имаме проблем с завиването.Нашето дете ако може да спи голо, ще му е най добре, а аз се вледенявам ако ръката ми е отвън.
Много ми е неспокойно за нея нощем, но сили да ставам и завивам нямам.Тя дори усеща когато я завиваме и вика и пищи и пак краката отгоре.

# 130
  • Мнения: 2 448
[

Но пък имаме проблем с завиването.Нашето дете ако може да спи голо, ще му е най добре, а аз се вледенявам ако ръката ми е отвън.
Много ми е неспокойно за нея нощем, но сили да ставам и завивам нямам.Тя дори усеща когато я завиваме и вика и пищи и пак краката отгоре.


[/quote]
Не си ли пробвала са спи в спално чувалче, ние от малки така го свикнахме и съм много доволна, иначе със завиването е доста по-трудно - изобщо не търпи одеало.

# 131
  • Мнения: 1 561
Спеше така докато не разбра от къде се откопчава.
Започнахме да го обръщаме, ципа да е на гърба, но като се събудеше и не успееше да се съблече запозваше рев докато не го махнем.
така , че отпадна този вариант.


Сега я обувам с чоропогащник и спи с него, та поне съм спокойна малко, че краката няма да и станат ледени през ноща.

Общи условия

Активация на акаунт